Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.03.2002., 18:18   #31
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Re: Re: Re: Re: Hard

Citiraj:
Originally posted by gpremec


I, kako hard od susjeda?
Meni bolje ako je dobro...
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2002., 12:02   #32
evilstoy
>>>
 
evilstoy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Enterprise bridge
Postovi: 285
Osjecaj topline na opip je subjektivan pojam, varira od covjeka do covjeka. Susjedov hard je dobro mada nije Seagate.
__________________
Ubuntu 8.10
cpu Intel Q6600 @3GHz (333x9) w/Scythe MINE Rev.B - 29C idle
mbo Gigabyte P35-DS3 ram 8GB Kingston DDR2 667MHz
gpu Asus EN9600GT hdd 2xWD3200AAKS - RAID1
case Chieftec BX-03B-B-B psu Fortron BS 400W
evilstoy je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2002., 16:30   #33
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Citiraj:
Originally posted by evilstoy
Osjecaj topline na opip je subjektivan pojam, varira od covjeka do covjeka. Susjedov hard je dobro mada nije Seagate.
Meni bolje...
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2002., 17:39   #34
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Re: Re: Hard

Citiraj:
Originally posted by gpremec


Ma neeeeee. Proizvodjaci hardova jednostavno racunaju da je 1GB=1000MB (a ne 1024MB), a 1MB=1000kB (a ne 1024kB) i otuda razlika. Nije vazno koji hard, kojeg proizvodjaca, uvijek je tako (sto je hard veci, i razlika je veca). Ono s WinME je bila sala mala.
nisam siguran za ovo gore, ali proizvodjaci deklariraju neformatirani kapacitet diska, sto se ozbiljno smanjuje kad se disk isformatira - ovisno o operativnom sistemu i file sistemu.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2002., 18:05   #35
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Re: Re: Hard

Citiraj:
Originally posted by dpajur
nisam siguran za ovo gore, ali proizvodjaci deklariraju neformatirani kapacitet diska, sto se ozbiljno smanjuje kad se disk isformatira - ovisno o operativnom sistemu i file sistemu.
Ali pazi jednu stvar: deklarirano 8.4GB disk BIOS prepoznaje kao 84xx MB, a to nije 8.4GB ni po kojoj racunici.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2002., 14:21   #36
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Citiraj:
Originally posted by evilstoy
Osjecaj topline na opip je subjektivan pojam, varira od covjeka do covjeka.
Tocno. Zato ako imas S.M.A.R.T. tehnologiju (ili nesto slicno) pogledaj sta on kaze.
Ja imam 2 HDD-a, 40gb 7200 IBM i 30gb 7200 IBM. Kad su mi bili u kucistu gdje su ih ugradili kad su mi slagali stroj bili su oba na 45-50 stupnjeva.
Imam JNC 400W Big tower. Stavio sam jedan hard u plasticnu ladicu s malim ventilatorom i skinuo gornji pokrov s ladice. Iznad je jedan slot prazan pa onda ide 40gb hard u ramicama i prednja maska ima resetku ko ladica. Iza vuce zrak ventilator iz napajanja i jedan 8cm sunnon ventilator na kucistu.
Uz sve to temperatura je pala na (nakon 20 min Drive Fitness-a):
30gb (ladica) - 36 stupnjeva
40bg (ramice) - 32 stupnja.
:-)
I sve to zato sto sam procito clanak koji kaze da IBM-ovi hardovi uglavnom otkazuju zbog temperature.
numa je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2002., 23:41   #37
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Citiraj:
Originally posted by numa
I sve to zato sto sam procito clanak koji kaze da IBM-ovi hardovi uglavnom otkazuju zbog temperature.
Sve si to radio zbog fakanog članka?:confused: :confused:
I kolko si para skrshio?
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2002., 00:16   #38
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Svim diskovima sam priuštio pristojno hlađenje. Svaki je imao 8 cm neposredno iznad sebe i nije baš pomoglo.

Dobro, radili su i po 2 tjedna bez prestanka, ali im se nije za pohvaliti. Sada testiram Baracudu i to bez ventilatora i samo mogu reći da je mala totalno frigidna. Jebem je dan i noć i ništa. Zabrinut sam za sebe. Da li sam to prije bolje radio?.

Ako se netko ne sjeća kako su završili moji diskići, neka pogleda prijašnje stranice. Ima toga za bacanje.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2002., 21:10   #39
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Citiraj:
Originally posted by tihomir


Sve si to radio zbog fakanog članka?:confused: :confused:
I kolko si para skrshio?
To je najbolja stvar:
Ladicu s ventilatorom sam vec imao ali dodje oko 90 kn. Ventilator na kucistu sam takodjer vec imao otprije a on je 50kn. Plasticne ramice su 20kn i kupio sam od frenda one sminkerske resetke sa ladice za 10kn.
Ja sam potrosio na tu ideju ukupno 30kn.
(ako se ne broje ladica i 8cm fan koji su mi tako i tako bili u kucistu).

Nemam zelju izgubiti 2k kuna zbog 100 kn vrijednog hladjenja.
numa je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2002., 21:11   #40
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Zaboravih reci : IBM hardovi (novi) su deklarirani da rade od 10-55 (neki od 5 - 50) stupnjeva.
5 stupnjeva do gornje granica je malo pre vruce za moj ukus.
numa je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2002., 00:46   #41
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Malo si krivo shvatio. Te temperature se odnose na klimu u prostoriji. Još ti piše i postotak vlage. Ne govori se o njihovim temperaturama pri radu.

Oni rikavaju zbog tempreature koju razvijaju, a ona je ipak pozamašna. Te treba testirati na igrici nego na defragmentaciji. I ja sam živio u neznanju do Baracude. Sada znam da se 7200 okretaja ne treba grijati.

Ladice sa ventilatorom i nisu neko hlađanje, osim ako nije složeno ovako kao tvoje. Ima jedan tip koji je dobar, ali izgleda jako jeftino i loše.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2002., 08:37   #42
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Citiraj:
Originally posted by RAK
Malo si krivo shvatio. Te temperature se odnose na klimu u prostoriji. Još ti piše i postotak vlage. Ne govori se o njihovim temperaturama pri radu.
Kad malo razmislim, moze biti. Medjutim kada pokrenes IBM Drive Features i odes na SMART Temperatire senzor, on ti kare da je operating temperature 10-60 (ako se dobro sjecam, neda mi se resetirati komp). Osobno se nebi zacudio da se hard zagrije toliko kad je vani 30 stupnjeva a on je u nekom zabacenom djelu kucista (recimo izmedju floppya i CD-roma koji je nisko postavljen).
numa je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2002., 08:41   #43
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Citiraj:
Originally posted by RAK
Ladice sa ventilatorom i nisu neko hlađanje, osim ako nije složeno ovako kao tvoje. Ima jedan tip koji je dobar, ali izgleda jako jeftino i loše.
Opet tocno - plastica zatvorena ladica je je jedan od brzih nacian da si skuhas disk :-). Najjednostavnije rjesenje je da skines sve sto se da skinuti s ladice (frend je cak ispilio one resetkice preko elektronike s donje strane.. ) i pobrines se da nesto s druge strane vuce zrak.
I jos nesto - nedo bog da stavis nesto ispod i iznad ladice a da ne sredis malo bolje hladjenje. Kad je meni soso komp, ladica mi je bila stisnuta izmedju DVD-a i Przilice. Kad sam vadio hard skoro sam se opeko.
Koji su to idioti, to je poslijednji put da meni netko slaze stroj. :mad:
numa je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2002., 03:45   #44
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ok,nisam bas s hladjenjem diskova na ti (moj seegate 4,3 Gb netreba hladiti ni da ga bacis u vatru)....
pricate o tim ladicama ali sta je s onim hladnjacima za diskove sto idu samo s dolnje strane - dva ventilatora koja pice zrak po elektronici - jel nebi to bilo bolje rijesenje nego "zarobiti" cijeli disk u ladicu????
ili grijesim?????
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2002., 06:54   #45
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Ono kaj ja najvise volim/cijenim jest fini veliki aluminijski heatsink za hard... ja imam dva SCSI diska, jedan stari od 10k okretaja i jedan novi na 15k i fino griju. No na svakom je veliki heatsink (nemrem se sjetiti proizvodjaca - plavi su inace) s kojeg sam maknuo dva mala ventilatorchicha koji inace dolaze skup s sinkom. Stavio paste izmedju, i problema nema... uz to imam sa svake strane dva 8cm ventilatora na boku kucista gdje su hardichi, przilica i sl. koji pusu van.

O.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2002., 08:52   #46
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Citiraj:
Originally posted by ozren
... uz to imam sa svake strane dva 8cm ventilatora na boku kucista gdje su hardichi, przilica i sl. koji pusu van.
O.
Mora da stvarno dobro izgleda
numa je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2002., 17:50   #47
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by numa


Mora da stvarno dobro izgleda
Kad je kuciste zatvoreno niti se ne vidi... tak da ne bode u oci (ah, sto ti je Supermicro SC760 kuciste... moj dragi prijatelj koji me nikad ne iznevjeri, za razliku od svih ostalih stvari...)
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2002., 01:42   #48
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Ako netko hoče jako tih hard neka kupi Maxtor s ATA133 kontrolerom! imaju neke vodene ležajeve ili tako nešto (neču se raditi pametan jer neznam točno šta je) ali je jako tih, gotovo ga je nemoguče čuti! Za performanse neznam, nisam imao bas previse diskova da bi mogao uspoređivati. Prije sam imao 30gb Maxtor 7200 ali ovaj je puno puno tiši!! I da jako malo se grije!! Nakon formatiranja je bio skroz hladan!
igx je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2002., 14:01   #49
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Da, cuo sam da su ti diskovi tihi. Koliko si ga platio i gdje?
numa je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2002., 09:11   #50
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Dobio sam ga na garanciji! 15 dana prije isteka garancije mi je riknula elektronika na starom maxtoru pa sam nadoplatio za ovog! mislim da ve-mil ima dobru cijenu i daje 3g. garanciju za razliku od Pentagrama i puno ostalih ducana koji daju 1g.
igx je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2002., 19:54   #51
zappan
Registered User
 
zappan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Velika Gorica, Hrvatska
Postovi: 3
u mom starom pentiumceku 133 je svojih preko 5 godina bez problema izdrzao seagate medalist 1,2 GB... a pred jedno godinu dana sam mu dodao i jos jednog medalista 850 MB iz drugog pentiumceka 133 kojeg sam dobio i koji je takodjer odradio svojih prek 5 godina... i jos uvijek oba rade, sada skupa u tom starom kompu

a u novi komp, naravno, ubacih seagate barracudu IV i isto za sada no problemo (nekih cca. 6 mj. kol'ko je star)
zappan je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2002., 23:27   #52
matijas
Premium
 
matijas's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Republic Of Maximir
Postovi: 354
Citiraj:
Originally posted by numa
Da, cuo sam da su ti diskovi tihi. Koliko si ga platio i gdje?
Mogu se pohvaliti da sam od jucer ponosni vlasnik Maxtora 40GB 7200rpm diska, koji je vjerovali ili ne tisi od starog IBM 10GB@5400 zamotanog u moltopren...

Takodjer nema problema sa grijanjem, nakon formatiranja, instaliranja windoza, itd. disk je ostao mlak na dodir, hladniji od svih diskova s kojima sam do sad imao posla (IBM 10GB, Caviar 3,1GB, Maxtor 20GB).

Kupljen je u HG-Spotu za 870kn i ima 30 mjeseci garancije.

Sve u svemu, opaka makina...
__________________
Imao super komp koji sam poklonio curi, sad radim na sasvim prosjecnom laptopu i bas mi je OK
matijas je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na