Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2018., 20:10   #1801
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Ako ti ne bude radio bilo koji adapter onda taj usb-c standard treba zapaliti, pustit da izgori i zatrpati betonom
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 20:40   #1802
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Jbt ja ne vjerujem šta čitam, iz najvećeg pljuvača kompanije Huawei si se transformirao u njihovog najvećeg fana, i to samo zato što si nedavno kupio njihov telefon, pa to je komično.

Uredno si nas tu u temi izvještavao o Huawei-evim skandalima, gafovima, pljuvao po Kirin procesorima, krv si svima popio jer su proizvedeni u 14nm, a ne 10, teško isprdao Honor 8 dok su ga drugi hvalili.
Ama baš svaki post ti je bio sprdanje Huaweia, a hvaljenje Samsunga i snapdragona, a sad totalna kontra:
Link1, Link2, Link3, Link4, Link6, Link7, Link8, Link9, Link10.....

I šlag na tortu:

I sad ti ideš pisati o troll bojnoj

Ili da citiram tebe:

Dakle, kako vjerovati TEBI nakon te silne pljuvačnice?
Oni postovi i ovi sada su kao da ih pišu dva različita čovjeka, bit će da si negdje opako udario glavom.
How to se Aloe Vera to Treat Burns
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 21:08   #1803
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
pomalo razmišljam o Mate 10 Pro.baš zbog baterije i te kamere.dobra je i cijena...na njušci ih ima i po 3500kn...
e sad,vrijedi li zamijenit OP5T za ovo čudo?strah me da se ne zeznem kao u slučaju Mate 9...
čitam da Mate šteka,da baš i nije fluidan,da ti stereo zvučnici nisu baš glasni,da AOD puno troši...svašta nešto
locks je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 22:12   #1804
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Bogtemazo, u što se pretvara ovaj thread. Gledam i divim se linkovima gdje se Mate uspoređuje sa Samsungom a u isto vrijeme video snimka izgleda "kao" da je na Mateu isključena optička stabilizacija jer ja to na svom Mate 10 Pro ne mogu ponoviti niti u vožnji na biciklu. Prepucavanja tipa Mate vs Samsung prevladavaju makar sad to više nisu niti usporedbe jer se po Huaweiu pljuje bez nekog realnog argumenta, neću ulaziti u reviewe gdje se uspoređuju 2 mobitela bez da sam vidim razliku. Za usporedbu ekrana samo bih spomenuo da je dovoljno imati razliku u svjetlini ekrana a dalje u kalibraciju boja niti neću ulaziti jer se svaki puta sjetim svojedobno ATI vs Nvidia grafičkih gdje su svi držali hvalospjeve kako ATI ima bolju sliku sve dok nisam određenim subjektima na licu mjesta prezentirao kako i Nvidia ima dobru sliku ako se poveća zasićenost boja (saturacija) i malo korigira Gamma. Tako da bez usporedbe pod istim uvjetima mogu svi pjevat svoju pjesmu a to može biti daleko od istine.
Za mene je presudno što mi baterija taje po 3 dana s čestim korištenjem, što su fotografije odlične i što je ekran dobar, to piše li Samsung, Huawei, Motorola ili nešto drugo, to mi je totalno nebitno.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 22:51   #1805
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Mate 20 razvalio antutu. Koja će to mrcina bit. Uuuuu. S9 242k. Mate 20 356k.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 22:03   #1806
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Od 8:22 , https://youtu.be/5FyVqIVl8VA



Sent from my F5121 using Tapatalk
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 23:09   #1807
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 23:32   #1808
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Pixel 2 XL - Kralj fotografije.

Kakav processing ,strasno.
A ono sta je najbolje , open - source je cijeli algoritam.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Staro 11.04.2018., 10:19   #1809
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,876
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Gledao sam dosta recenzija, no tek sam sad primjetio ovaj ljubičasti efekt na P20 Pro. Na drugoj slici je baš izraženo.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2018., 19:15   #1810
Tataki
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: Pula
Postovi: 9
Bok, sto mislite o modelima p20 i p20 lite? Vecinom se spominje p20 pro pa ne znam je li to zbog toga sto ostali modeli iz ove serije nisu dobri ili jos nema dovoljno informacija da bi se moglo procijenit
Planiram zamijeniti trenutno koristeni lg g4 pa me zanima bi li bilo pametno kupiti p20, p20 lite ili nesto trece
Tataki je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2018., 19:36   #1811
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova

to je to, toliko o DXOmarku i njihovim ocjenama.

Pixel ga demolirao u prakticki svemu. Sa JEDNIM senzorom
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2018., 19:47   #1812
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Pixel 2 XL - Kralj fotografije.

Kakav processing ,strasno.
A ono sta je najbolje , open - source je cijeli algoritam.
Da, software spasava dan . Bez sale, Pixel je i dalje jedna od ako ne i najbolja phone kamera, no nebi se slozija da je cijeli algoritam za hdr+ open source. Znam da je dio za portret slike open source ali za ostalo sumnjam. Ipak je to jedina stvar koja odvaja googleove mobitele (koji realno nemaju neki poseban hw, niti pucaju na tu shemu) od svih ostalih...

Ako se varam i stvarno je open source, daj stavi konkretan link da procitam, zanima me tema...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2018., 19:48   #1813
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Tataki Pregled postova
Bok, sto mislite o modelima p20 i p20 lite? Vecinom se spominje p20 pro pa ne znam je li to zbog toga sto ostali modeli iz ove serije nisu dobri ili jos nema dovoljno informacija da bi se moglo procijenit
Planiram zamijeniti trenutno koristeni lg g4 pa me zanima bi li bilo pametno kupiti p20, p20 lite ili nesto trece
Pa ne znam zašto bi itko kupovao P20 kraj Mate 10 za manje para, boljim displayem, jačom baterijom i sličnom kamerom (ok možda je na P20 mrvicu bolja).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2018., 22:00   #1814
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Ostavite se malo ovih noviteta...😀
Jel ima netko problema sa telegramom i notifikacijama (mate 9, oreo)?
Počelo je pred cca tjedan dana, do sad sve super. Viber, whatsapp sve radi super.
Neki fix?
Edit: t-com, pretplata

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 00:12   #1815
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 12.04.2018. u 00:40.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 01:39   #1816
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Mozr imati 17 senzora i ne znam kakvo preklapanje medju njima, ali finalni rezultat je ono što je bitno.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 05:18   #1817
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Mozr imati 17 senzora i ne znam kakvo preklapanje medju njima, ali finalni rezultat je ono što je bitno.
Jos nema ni finalni softver, tak da kamera nije trenutno u "punom pogonu"..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 06:09   #1818
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Jos nema ni finalni softver, tak da kamera nije trenutno u "punom pogonu"..
Nadam se da je ovo samo tvoje nagadjanje. Poslati mob s toliko krnjim softverom u bijeli svijet na recenzije i potencijalnu pljuvacinu? To dugo nisam vidio. Zapravo jesam, Essential fon je to napravio pa se nikad nije oslobodio tog statusa 'luksuznog fona s osrednjom kamerom'. Na kraju su sredili kameru ali vise nikog nije bilo briga. Sjecate se Essential fona, cijena mu je u medjuvremenu srezana na krajnji minimum...

Osobno ne vjerujem da ce Huawei ista bitno fixati softverom.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 07:36   #1819
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Nije moje nagadjanje, neg tak (recenzenti) svi vele..
Pa cak i xda zajednica tj pojedinci koji imaju doticni mob, cak neke opcije fale u kameri (ISO 102000 ili kolko vec).

Vidit cemo kaj bu na kraju huawei napravio po pitanju softvera za kamero, nadamo se da bu ju ispeglali..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 07:49   #1820
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,876
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Nije moje nagadjanje, neg tak (recenzenti) svi vele..
Pa cak i xda zajednica tj pojedinci koji imaju doticni mob, cak neke opcije fale u kameri (ISO 102000 ili kolko vec).

Vidit cemo kaj bu na kraju huawei napravio po pitanju softvera za kamero, nadamo se da bu ju ispeglali..
102400

Mora se priznati da je Huawei napravio odličan posao i mobitel je overall odličan. Ok, ima nekih problema u softwareu kod kamere i to se naravno može popraviti. Najveći problem je što je dosad praksa kod ostalih proizvođača pokazala da se nakon launcha nije previše tome posvetilo i svi veći problemi na kameri su i dalje manje-više ostali. Ako Huawei stvarno to ispegla, kupcima će se to sigurno svidjeti i sigurno će privući još više ljudi time što pokazuju da su im kupci stvarno bitni. Ako zaseru tako da izbace "novi" mobitel s ispeglanim softverom po većoj cijeni, sve je jasno u kojem smjeru idu
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 08:53   #1821
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Meni malo smeta što nisu povukli jasne granice između P i Mate serije. Trebali su reći "Mate serija će biti flagshipovi, a P serija mid rangeri". Ovako i kod jednih i kod drugih imaš oboje i sami sebi rade konkurenciju.

U tom pogledu je Sami napravio bolji posao - S su flagshipovi, A mid range, a J lower range.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 08:56   #1822
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,876
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Meni malo smeta što nisu povukli jasne granice između P i Mate serije. Trebali su reći "Mate serija će biti flagshipovi, a P serija mid rangeri". Ovako i kod jednih i kod drugih imaš oboje i sami sebi rade konkurenciju.

U tom pogledu je Sami napravio bolji posao - S su flagshipovi, A mid range, a J lower range.
Da, to je sigurno razlog koji će mnogima biti presudan...
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 09:01   #1823
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pa i nije, zašto bi morali kopirati Samsung? Stvarno si fanbojčina
Ovi naprave 3 modela koji nešti vrijede za te pare. Samsung napravi pošteno S seriju, a ostale A i J precjeni i igra na kartu logotipa SAMSUNG na tim uređajima.

Imaju svoju filozofiju i rastući broj fanova. Neće dotući i potući Samsung ali im se približavaju.

I malo manje laprdanja o Samsungu u Huawei temi molim. Više se priča o njima nego o Huaweiju. A čim se toliko laprda i spominje korejac, znači da je Huawei napravio jako dobar posao



Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 09:06   #1824
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
a ostale A i J precjeni i igra na kartu logotipa SAMSUNG na tim uređajima.
Ne bi baš rekao to za novi A8.
Najveća mana mu je nedostatak OISa, ostalo sve je jako dobro.

Doduše tema je huawei pa nećemo spamat, al imam jedno pitanje.

Kaak huawei na flagshipovima stoji sa updateima? Kakva im je podrška za velike nadogradnje i mjesečne security patcheve?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 09:16   #1825
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Pa i nije, zašto bi morali kopirati Samsung? Stvarno si fanbojčina
Ovi naprave 3 modela koji nešti vrijede za te pare. Samsung napravi pošteno S seriju, a ostale A i J precjeni i igra na kartu logotipa SAMSUNG na tim uređajima.

Imaju svoju filozofiju i rastući broj fanova. Neće dotući i potući Samsung ali im se približavaju.

I malo manje laprdanja o Samsungu u Huawei temi molim. Više se priča o njima nego o Huaweiju. A čim se toliko laprda i spominje korejac, znači da je Huawei napravio jako dobar posao



Sent from Mobara
To i govorim.. Prasina se digla posto ljudi nisu ocekivali to od huweija, sad se traze mane da ga se diskreditira. Fail bi mogao bit ak ne srede kameru, a pobjeda bi bila sigurna i samar ostalima ak kameru dotjeraju onak kak bi trebala bit, ne sumnjam da ce ne nedostajat hvalospjeva sa svih strana; mislim da ce to huaweiju bit dodatan vjetar u ledja, a sve zahvaljujuci P20pro, o kojem ce se jos dost dugo pricat, zapravo ne tolko opcenito o njemu, kolko o kameri na istome..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 12:00   #1826
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ja sam naveo Samsunga, ali ima i drugih firmi koje su napravile diverzifikaciju svojih modela - Xiaomi (Redmi nikada neće biti flagship već je to ostavljeno za Mi seriju), HTC (ni Desire serija neće biti flagship),...

Glupo je da jedan model bude konkurencija sličnom modelu istog proizvođača. Ono što bi ljudi rekli 'pucao sam sebi u nogu'. Find the difference.
https://www.gsmarena.com/compare.php...&idPhone2=9106
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 12:56   #1827
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da i što? Daju ljudima odabir između 2-3 flagshipa. Bolje nego da je odabir flagship i oklaštrene verzije.
Velim, da je P20Pro nastavio putem P10 tj da je to P11 i da je korak kakav je bio sa P9 na P10, niko se osvrnuo nebi. Bilo bi malo ble, malo blu, ha eto još jednog, nije mu ekran, nije mu kamera, truć kenj... i nitko ga se nebi sjetio kao ni P10 za mjesec dva.

Ali kako je ova tema odjednom živnula i navukla na sebe puno postova gdje se hvali i onih oprečnih gdje se downplaya i uspoređuje sa "neprikosnovenim" kraljem androida Samsungom u svakom 2-3 postu - Huawei je uspio postati vrlo poželjan brand, barem u mojim očima The Eye Of The Beholder...

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 12:58   #1828
Blackman
Banned
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Earth
Postovi: 70
Kolko se grije P20? Ok nije još ljeto ali pitam samo jel buraz je imao P9 i sad ima P10 i oba se griju ko peći. Pogotovo kad upališ kameru i to vrlo brzo.
Blackman je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 13:24   #1829
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Meni malo smeta što nisu povukli jasne granice između P i Mate serije. Trebali su reći "Mate serija će biti flagshipovi, a P serija mid rangeri". Ovako i kod jednih i kod drugih imaš oboje i sami sebi rade konkurenciju.

U tom pogledu je Sami napravio bolji posao - S su flagshipovi, A mid range, a J lower range.
Jasne su granice... P su normalne veličine, a Mate su tacne sa velikom baterijom i donedavno većim ekranima
Po performansama imas Lite, obično i sad Pro

One ostale nikog ne zanima zbog performansi nego koliko para su voljni izdvojit i nemaju baš neki izbor.

Ne moras slijedit druge, biraj svoj način
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 13:25   #1830
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
Jasne su granice... P su normalne veličine, a Mate su tacne sa velikom baterijom i donedavno većim ekranima

Po performansama imas Lite, obično i sad Pro

Ne moras slijedit druge, biraj svoj način
Upravo to. Sve si rekao.



Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na