Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.10.2007., 23:44   #61
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Nikakav VGA ili kompozitni ulaz nije potreban. Na tako velikim panelima i visokim rezama, to ce izgledati prilicno lose, bez kontrasta, crna = tamno siva, "flickering" slike, neprecizne boje.

DVI ili HDMI je sve sto treba, ali uz dva uvjeta - da podrzavaju native rezu panela, sto je za vecinu 32" 1366x768, te da ima 1:1 pixel mapping. Ovo potonje je kriticno, jer ako ga nema, TV ce skalirat sliku i tako unistiti kvalitetu.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 11:13   #62
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
zato govorim da je potreban VGA ulaz....
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.10.2007., 13:41   #63
crn
The Geek Wants Out
 
crn's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: xxx
Postovi: 1,193
U pravu ste i jedan i drugi...
većina panela na HDMI ulazima 'očekuje' HD reze (720p ili 1080p) tako da za full HD panele nije problem dobiti nativnu rezu 1920x1080 ali za HD ready panele (1366x768) nativna reza u pravilu je moguća jedino preko VGA ulaza.

Tu se javlja još jedan problem, većina panela ima overscan na HDMI ulazima tako da čak i kad panel prikazuje 1920x1080 slika je blago razvučena što nije neki problem kod gledanja videa ali za igre je to svakako loša solucija a za korištenje TVa kao desktopa je neupotrebljivo jer je taskbar obično van ekrana. Neki (skuplji ?) paneli imaju mogućnost podešavanja overscana preko izbornika a na nekima je to moguće preko servisnog menija ali to je više izuzetak nego pravilo.

Razlika HDMI - VGA dolazi do izražaja tek kod velikih panela >42" dok je kod manjih (26"-40") jako mala ili nikakva (naravno sve ovisi o kvaliteti elektronike ali bilo koji noviji panel dobro odrađuje konverziju) tako da je IMO svakako bolje koristiti VGA sa 1:1 pixel mappingom nego DVI > HDMI sa skaliranom slikom.
__________________


The Geek Wants OUT
by Ernest Cline


At first glance
I probably appear to be a somewhat ordinary,
somewhat average looking fellow.
Calm, harmless, at ease.

But this is by design.
You see, it is through decades of research and rigorous training that I have crafted this façade of normalcy.

And now, through intense concentration,
I am able to function in a social setting.
I can speak at length with educated people about
pertinent matters of public importance,
such as literature,
or the current political climate in Europe.

I am capable of conversing with you
without ever revealing that just underneath the surface
of this manufactured veneer
there hides an altogether different person.
A monster, some might say.
My alter-ego.
He is the opposite of the image I project.
He is the antithesis of Cool.
He is the LAST person you want to get trapped in a conversation with.

He is The Geek.
The obsessive science fiction movie watching,
comic book collecting,
Monty Python dialogue memorizing,
Dungeons and Dragons playing GEEK
that I struggle daily to keep hidden from the world.

But The Geek Wants Out.

He want to talk to you.
He wants to give you his doctoral dissertation on why
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension
is the greatest fucking film of all time!

He wants to bitch slap you because
you’ve never seen Big Trouble in Little China.
What? Have you been living in a fucking cave?!

He wants to kick your ass in Star Wars Trivial Pursuit.
And he will.
Because he’s a fucking Geek.

And he wants his toys.
He wants the complete set
in mint condition,
still in the box.
He wants every item on the planet that is even remotely related to Ultraman.
Because Ultraman is Airwolf!

He could give a squirt of piss
about sports or politics or rhetoric.
Such things are of no consequence to him.
What matters is the release date of the next Lord of the Rings movie!

You see, The Geek can’t wait.
The Geek has no patience.
He wants what he wants when he wants it.
And all he wants is stupid shit!

He wants his own Tardis.
He wants his own light saber.
He wants to buy a DeLorean and he wants to drive it 88 miles per hour.

He wants movies.
He wants to see the Director’s Cut.
He wants the impossible to find Japanese bootleg with
6 minutes of never-before-seen footage.

He wants to watch Blade Runner. Again.
He wants to watch Brazil. Again.
He wants to watch A Clockwork Orange.
Again and Again!

But I deprive him of these things, as best I can,
until I can no longer ignore his voice
screaming in my head.

I am Jekyl. He is Hyde.
I am Bruce Banner. He is the Hulk.
Especially the Hulk from issues #272 to #378.

But no longer!
I am putting a stop to all this nerdy shit right now!
I’m an adult, for Christ’s sake!
And this body isn’t big enough for the both of us.
One of us has to go, and it’s gonna be him.
I banishing the Geek forever to the Phantom Zone,
just like in Superman II !
Because, in the end –
there can be only one.
crn je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 14:21   #64
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
fala ti Crni što si tako fino objasnio

a sad očekuj opet potpitanja, ZAŠTO, ZAŠTO, ZAŠTOOOOO:::::
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 17:16   #65
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Jao, ja sam vec lud. Sada mi se opet mota plazma po glavi. Moja kombinacija je projektor plus TV za svakodnevno gledanje.

Projektor - njega sam odabrao i cekam da stigne. HD ready je i na njemu cu gledati filmove. te bi ponekad pogledao koju tekmu. Imam TV tuner na kompu pa preko DVI-a na projektor. Vidite li probleme s rezolucijom ovdje?
Nativna mu je 720p a format 16:9
Kako je panel na njemu mali a i responce ok mislim da necu imati problema kod gledanja TV sadrzaja preko projektora.

TV - opcija 1 LCD a ujedno i monitor (za surfanje, malo rada na kompu nista prof.) ili opcija 2 Plasma i 19" monitor za komp. Kazu da je slika sa kompa na plazmi losija od LCD-a.
Mene muci uzeti LCD i gledati zrnastu TV sa mnogo trzaja. To me najvise zivcira, dana gledao u HG spotu u Mandyu, HD televizore i slika kada se pomice nije mekana vec kada gledas iz bliza vidis trzanje kako se slika mijenja, tipa u kadru je let u helikopteru iznad neke shume. rijeka, kadar se jako malo mijenja no kako se mijenja trza, kao da ide stepenicu po stepenicu. Ser.. se ja na HD kada slika trza, radije gledam losiju rezoluciju nego da me za pola sata pocne boliti glava od cimanja.

Da li je mozda najbolje pricekati jos neko vrijeme, ostati na CRT-u i cekati vrijeme boljeg signala? :-)
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 17:58   #66
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
to trzanje je takozvani juder (ili kako se već piše) efekt, i boljka je svih LCD/plazma ekrana.. i nema veze sa tv programom, već sa framerateom... imaš ga i kod dvd filmova i kod HD materijala. čak i kod 1080p materijala.

i iskreno, ne kužim tvoj zadnji post, jesi ti na kraju naručio/kupio taj projektor, ili još ne?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 18:37   #67
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Projektor sam kupio no jos ga nisam dobio u ruke. Ostala mi je jos dvojba.
1. Ostati na CRT-u i 19" LCD monitoru
2. Kupiti TV LCD 32", koristiti kao TV i monitor

Plazmu sam upravo izbacio jer kazes da i na njoj HD trza.
Ja sam cijelo vrijeme mislio da je trzanje manjka loseg LCD-a, a da neki vrhunski nemaju taj problem. Sto reci na kraju nego da sam razocaran. Jel' to do (digitalnog) signala ili displaya? Pa kaj bumo u buducnosti svi gledali kak trza? :-) Pa bolje mi je onda gledati na CRT-u i analogno.
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 20:23   #68
crn
The Geek Wants Out
 
crn's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: xxx
Postovi: 1,193
svi proizvođači LCDa su izbacili 100Hz modele (a neki i 120Hz) kod kojih nema apsolutno nikakvog trzanja ni kod običnog TV signala a pogotovo ne kod HDa jer se framerate kod brzih scena udvostručuje i tako zaglađuje pokret... imam doma regzu od 100hz tako da znam iz prve ruke
Ne bi sad želio da ispadne kako 'svaki cigo svoga konja hvali' ali za Toshibinu regza seriju sve preporuke, crna je crna, bijela je bijela, HD je vrhunski a TV slika (DVB-T) je odlična. Ja sam je uzeo radi HDa i TV mi nije bio primaran ali sam ostao iznenađen kvalitetom. Ovisno o produkciji, TV slika na momente izgleda poput HD signala i to najviše na RTLu i na reklamama jer su rađene digitalno u wide formatu. Najgore izgledaju serije iz 70ih koje su kvalitete malo boljeg divixa...i još jedna stvar, ako nemate mogućnost prijema DVB-T signala nemojte se uopće zamarati sa HD panelima jer analogija jednostavno izgleda očajno a to se neće promijeniti na bolje jer je tehnologija na zalasku pa se proizvođači ni ne trude to poboljšavati. Najžalosnije od svega je da su u većini dućana HD paneli spojeni na analogni TV signal (i to obavezno preko splitera) tako da sliku u dućanu slobodno možete zanemariti...
__________________


The Geek Wants OUT
by Ernest Cline


At first glance
I probably appear to be a somewhat ordinary,
somewhat average looking fellow.
Calm, harmless, at ease.

But this is by design.
You see, it is through decades of research and rigorous training that I have crafted this façade of normalcy.

And now, through intense concentration,
I am able to function in a social setting.
I can speak at length with educated people about
pertinent matters of public importance,
such as literature,
or the current political climate in Europe.

I am capable of conversing with you
without ever revealing that just underneath the surface
of this manufactured veneer
there hides an altogether different person.
A monster, some might say.
My alter-ego.
He is the opposite of the image I project.
He is the antithesis of Cool.
He is the LAST person you want to get trapped in a conversation with.

He is The Geek.
The obsessive science fiction movie watching,
comic book collecting,
Monty Python dialogue memorizing,
Dungeons and Dragons playing GEEK
that I struggle daily to keep hidden from the world.

But The Geek Wants Out.

He want to talk to you.
He wants to give you his doctoral dissertation on why
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension
is the greatest fucking film of all time!

He wants to bitch slap you because
you’ve never seen Big Trouble in Little China.
What? Have you been living in a fucking cave?!

He wants to kick your ass in Star Wars Trivial Pursuit.
And he will.
Because he’s a fucking Geek.

And he wants his toys.
He wants the complete set
in mint condition,
still in the box.
He wants every item on the planet that is even remotely related to Ultraman.
Because Ultraman is Airwolf!

He could give a squirt of piss
about sports or politics or rhetoric.
Such things are of no consequence to him.
What matters is the release date of the next Lord of the Rings movie!

You see, The Geek can’t wait.
The Geek has no patience.
He wants what he wants when he wants it.
And all he wants is stupid shit!

He wants his own Tardis.
He wants his own light saber.
He wants to buy a DeLorean and he wants to drive it 88 miles per hour.

He wants movies.
He wants to see the Director’s Cut.
He wants the impossible to find Japanese bootleg with
6 minutes of never-before-seen footage.

He wants to watch Blade Runner. Again.
He wants to watch Brazil. Again.
He wants to watch A Clockwork Orange.
Again and Again!

But I deprive him of these things, as best I can,
until I can no longer ignore his voice
screaming in my head.

I am Jekyl. He is Hyde.
I am Bruce Banner. He is the Hulk.
Especially the Hulk from issues #272 to #378.

But no longer!
I am putting a stop to all this nerdy shit right now!
I’m an adult, for Christ’s sake!
And this body isn’t big enough for the both of us.
One of us has to go, and it’s gonna be him.
I banishing the Geek forever to the Phantom Zone,
just like in Superman II !
Because, in the end –
there can be only one.
crn je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 22:09   #69
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Ok, sve jasno. Uzi izbor je onda vec spomenuti TV Panasonic TX-32LX70P i Toshiba. Jedino ne znam gdje se moze kupiti ta Regza i kolika joj je cijena. Ima li jos o ovom cijenovnom rangu 100Hz LCD televizora?
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 22:53   #70
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
trzanje još uvijek Crni postoji, ovisi koliko tko primijeti i na što pod tim trzanjem misli... ja govorim o tome kad kamera brže panira, ili kad je duže u pokretu pa se primijeti.. mene osobno to uopće ne smeta jer sam navikao valjda..

a o tome da se ne primijeti više mogu reć da se VIDI, a kao dokaz ću navesti upravo jučer gledanu Pioneer Kuro 50" plazmu od 40 000kn, na koju je psojen Pioneer Blu ray player od 11k kn, i stavljen 1080p james bond, i u pojedinim scenama se lagano osjeti (zanemarivo, ali se primiejti) trzanje.. s tim da konkretno ta plazma ima nekakav posebni novi anti juder engine, bla bla..

32" za komp će ti bit iskreno preveliko. jedino ako ga ne planiraš gledati sa 2 metra udaljenosti.

koji projektor si uzeo?
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.10.2007., 23:26   #71
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Projektor je Panasonic PT-AX200E. Udaljenost do TV-a (monitora) ce biti 3m. Malo igranja sa fontom i nadam se da ce sve biti citko.
Trzanje koje ja primijecujem je ravnomjerno i (meni) iritantno (k'o da igram igru a graficka shteka).
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2007., 00:37   #72
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ček, uvijek, ili samo kod paniranja kamere, većihpokreta u slici?

edit:

gdje si uzeo projektor i koliko šuške $ ? a platno?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2007., 01:45   #73
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
Citiraj:
Autor crn Pregled postova
svi proizvođači LCDa su izbacili 100Hz modele (a neki i 120Hz) kod kojih nema apsolutno nikakvog trzanja ni kod običnog TV signala a pogotovo ne kod HDa jer se framerate kod brzih scena udvostručuje i tako zaglađuje pokret... imam doma regzu od 100hz tako da znam iz prve ruke
Ne bi sad želio da ispadne kako 'svaki cigo svoga konja hvali' ali za Toshibinu regza seriju sve preporuke, crna je crna, bijela je bijela, HD je vrhunski a TV slika (DVB-T) je odlična. Ja sam je uzeo radi HDa i TV mi nije bio primaran ali sam ostao iznenađen kvalitetom. Ovisno o produkciji, TV slika na momente izgleda poput HD signala i to najviše na RTLu i na reklamama jer su rađene digitalno u wide formatu. Najgore izgledaju serije iz 70ih koje su kvalitete malo boljeg divixa...i još jedna stvar, ako nemate mogućnost prijema DVB-T signala nemojte se uopće zamarati sa HD panelima jer analogija jednostavno izgleda očajno a to se neće promijeniti na bolje jer je tehnologija na zalasku pa se proizvođači ni ne trude to poboljšavati. Najžalosnije od svega je da su u većini dućana HD paneli spojeni na analogni TV signal (i to obavezno preko splitera) tako da sliku u dućanu slobodno možete zanemariti...


mislim da je crni dosta ljepo sve objasnio,imam dugo LCD sony 2000W to je full HD televizija i više nego zadovoljan sam, kako crni kaže rtl i nova imaju bolji kvalitet slike od htv-a i zbilja nekad misliš da gledaš u HD prikazu kako je slika savršena, kad gledate analogno najbitnije je kako je antena posložena i kakav je signal,dobro je imati i pojačalo, i neki programi također budu izvrsni ali pored ugrađenog DVB-a jednostavno nemate potrebe za analognim programima,što se satelitske tv tiče sve zavisi u kojoj kvaliteti puštaju filmove i sl, ima serija npr starijih koje jednostavno nisu kvalitetne,čitao sam da tv kuče i štede ako ide lošiji signal, naravno zavisi i koji satelitski risiver imate,ja ih gledam preko kučnog dvd-a pa na tv zato što mi kučni dvd ima u sebi takozvani up-scalling znači još diže kvalitet slike koja prolazi kroz njega.ono što vidite u dučanima je očaj ako nije u hd kvaliteti zbog loše poštelane antene i puno tv-a na jednoj anteni, treba malo i u samom lcd-u namjestiti neke postavke uglavnom hoču reči da u dučanima slika nije mjerilo. a što se tiče sa kompa na lcd, kod mene je jednako savršenstvu jer gledam u 1920/1080 preko kabla dvi-hdmi, mogu birati rezoluciju u kojoj želim, stolni LCD monitor od kompa se nemože mjeriti sa sony lcd-om ,niti nemože pustiti rezoluciju koju sony podržava, zato mi je čudno kad pročitam da je nekima slika lošija nego na kučnim monitorima, spojite putem dvi-hdmi kabla možda je onim običnim kablom lošija slika makar sumnjam,tko ne vjeruje može doči kod mene nek se uvjeri. jako puno skidam HD filmove kojima stavim titl i puštam preko kompa na lcd jer te formate(mkv) mislim ne podržava još ni jedan kučni dvd player,možda vani več ima za kupiti ali kod nas još ne i slika tih filmova je savršenstvo, je da jedan film zauzme cijeli dvd ili čak dual layer dvd ,ovisi u kojoj rezoluciji je snimljen.

i neke usporedbe da je crt bolja slika nego lcd ili plasma je po meni glupost,dobro zavisi koji lcd ili plasmu kupite ali ja doma imam dva top modela crt tv-a jedan je sony a drugi grunding oba su 100 herca i jedan je u mojoj sobi pa kad dođem iz dnevnog boravka i upalim ga malo,pa nije ni do koljena sony lcd-u, bude mi smješno praviti neke usporedbe.ja sam sony skupo i platio,prije 6 mjeseci skoro 3000 eura, sad je oko 2 tisuče i nije mi žao niti jedne kune,tko got dođe kod mene ostane fasciniran kvalitetom slike i kako ljepo izgleda taj lcd.

što se tiče usporedbi tko je bolji plasma ili lcd po meni nema boljeg, oboje imaju modela da nemožeš golim okom vidjeti razliku,možda nekim testovima. mi kad smo kupovali novi tv do zadnjeg dana su bili u igri i par plasmi al odlučili smo za lcd i mislim da smo uzeli plasmu da također nebi pogriješili ali opet ne bilo kakvu plasmu več od pioneera,philipsa, panasonic-a.sad več ima i drugih firmi koje imaju odlične a povoljne plasme i lcd-e jer to je takva hiper produkcija da stalno izlazi bolje i novo ,neznam samo dokle če više pa ovo je skoro savršenstvo,da imamo naše programe u hd rezoluciji onda se čovjek zbilja zapita pa kako može biti slika bolja od ove.

ovo što sam napisao nisam pročitao ili čuo od nekog kakav običaj ima puno ljudi pa onda sude o nečemu, već taj lcd gledam i upravo sada ,znači sam sam se uvjerio i govorim svoja zapažanja.ako imate love nije na odmet kupiti što bolji tv jer ipak čete ga imati par godina pa onda uživajte u tom vremenu.meni je i dan danas zadovoljstvo sjesti pred moj LCD i uživati u njegovoj slici i zvuku.
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2007., 02:00   #74
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
Citiraj:
Autor mirek Pregled postova
Projektor sam kupio no jos ga nisam dobio u ruke. Ostala mi je jos dvojba.
1. Ostati na CRT-u i 19" LCD monitoru
2. Kupiti TV LCD 32", koristiti kao TV i monitor

Plazmu sam upravo izbacio jer kazes da i na njoj HD trza.
Ja sam cijelo vrijeme mislio da je trzanje manjka loseg LCD-a, a da neki vrhunski nemaju taj problem. Sto reci na kraju nego da sam razocaran. Jel' to do (digitalnog) signala ili displaya? Pa kaj bumo u buducnosti svi gledali kak trza? :-) Pa bolje mi je onda gledati na CRT-u i analogno.
mirek ja to trzanje nisam nikada primjetio, nebi ni znao da to postoji da nisam sad pročitao što si napisao, al kod mene toga nema.

i uz svu kvalitetu windowsa koju ja imam na lcd-u kad mi služi kao monitor ipak mi je rađe raditi preko normalnog lcd monitora od kompa ,zato jer je moj sony 40 inča i prevelik mi je ,i moraš gledati iz daljine jer nemožeš sjediti pred njim,meni služi isključivo za puštanje filmova sa kompa na njega i sa daljinskim imam sve opcije za namjestiti sliku kako got želim,znači stavim u kadar kako mi paše i format slike koji želim, te ga mogu suziti .uvečati znači baš sve. tako da za monitor od kompa preporučam neki normalni npr od 19 što je ćisto dovoljno. pravi lcd-i i plasme su ipak za gledanje a ne za rad po njima.
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2007., 11:20   #75
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Kako je meni PC "HTPC" odgovaralo bi mi malo raditi i na LCD TV-u. Trenutno imam Samsung SyncMaster 931BF 19", no kada se zavaljam u kauch, onda bi mi odgovaralo da Winamp i Explorer budu citljivi tako da mogu odabrati pjesmu, film ili sto god a da ne ustajem i idem do kompa. Uvjeren sam da ce OS izgledati dobro na skoro bilo kojem LCD-u, no kada ukljucim analogni TV jao...no i to smo rjesili sa 100Hz-nim panelima.
Gledao sam malo po HG-spotu i nigdje nisam nasao podatak 100Hz. Ako se dobro sjecam kada su se pojavili CRT sa 100Hz, naljepnica je bila preko pola ekrana, danas je to HD ready :-). Stoga, molim par modela koji su 100 Hz a do 8000kn ( i da valjaju naravno :-) )
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2007., 17:46   #76
refugee
Malac
Moj komp
 
refugee's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zabreg
Postovi: 290
Gle, Regza je dobra, al je pitanje koja!
Isto kao sto svaka Bravia nije vrhunska, tako nije ni svaka regza.
Treba se gledati modele zasebno.

Toshibina x3030 serija je ok. A sad treba izaci i nova Z serija.
Ali definitivno nemoj zaobilaziti Sony. Sadasnja D3000 serija je prepredobra. A sad trebaju kod nas doc i 3 nove serije sa full HDom, V3000, W3000 i X3000.

Btw, nije jedan televizor 100 a drugi 120Hz, to je ista stvar. Samo sto ce na nasem podrucju(PAL) vrtit sliku na 100Hz a u americi na 120.
__________________
Komp 2...
Barton 2500+
Abit NF7 2.0
1GB DDR 400 KingMax
Seagate 200 GB
PNY 6800 GT
NEC 4551 DVD-R/RW DL + Toshiba DVD-ROM
refugee je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 22:40   #77
b.b.
Premium
Moj komp
 
b.b.'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 113
HDMI izlaz:
a) neće je biti
b) bit će lošije kvalitete od idealnog
c) bit će je preko pola ekrana a druga polovica crna
d) nitko ne zna kako će izgledati dok se ne spoji
e) bit će dobra, ali ne idealna jer za idealnu treba full HDTV

ukoliko se koja dobra duša zaleti do ovog posta (khhhm gabre, khhhm khhhm CRN, erhhhm Lord_Calidor) i odgovori bio bih zahvalan.

lijep pozdrav svima

boris
-->
pozdrav svima

u tijeku sam slaganja htpc koji bi bio spojen na LCD TV npr na http://www.technomax.hr/Default.aspx?tabid=419 koji također čeka da bude kupljen, ali kada sam pročitao ove postove na forumu, ostao sam paf!

Mislio sam da si mogu kupiti jednostavno lcd tv i da mi ga neće biti problem spojiti na grafičku koja će mi prikazivati na ekranu tv-a sve što ja poželim.

Kad, vidi vraga, ako uzmem HD ready a ne full HD tv, kao onaj koji sam stavio link, neću moći (ili barem ne kako treba) gledati svoje filmice koje sam si zamislio. Jer da tv mora imat i VGA ulaz i još pixel mapping 1:1.

A ako se spajam preko HDMI-ja sa grafičke da to mora biti full HD tv jer inače slike ili neće biti ili će biti jako loša.

Ustvari, moje je piranje što će se dogoditi sa slikom ukoliko na gornjem philipsu ipak odlučim spojiti grafu sa HDMI izlazom direktno ili DVI -> adapter --> HDMI izlaz:
a) neće je biti
b) bit će lošije kvalitete od idealnog
c) bit će je preko pola ekrana a druga polovica crna
d) nitko ne zna kako će izgledati dok se ne spoji
e) bit će dobra, ali ne idealna jer za idealnu treba full HDTV

ukoliko se koja dobra duša zaleti do ovog posta (khhhm gabre, khhhm khhhm CRN, erhhhm Lord_Calidor) i odgovori bio bih zahvalan.

lijep pozdrav svima

boris
b.b. je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 02:20   #78
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
prvo mirek, ne znam baš za 100Hz LCD TV-e koliko sam gledao, još ih je jako malo po trgovinama a i koštaju poprilično, a i meni je osobno slika šugava i umjetna, bolje rečeno ubrzana. treba otić vidjet uživo pa odlučit da li ti se tako nešto sviđa.


b.b. jednom za svagda, bilo koji LCD TV će to najbolje raditi preko VGA konektora i kabla da se tako izrazim, a ako ti kojim slučajem dotični LCD (link ti ne radi) nema VGA ulaza velika je vjerojatnost da nećeš dobit sliku na njemu, ili će biti odrezana, pomaknuta ili slične anomalije.

i o čemu pričaš, HD ready, full HD... kakve to sad ima veze osim u rezi samog ekrana...
ili su 1366x768 ili 1920x1080...

a odgovori:

a) bit će je samo pitanje kakve
b) definitivno
c) tako nekako
d)također, ovisi od modela do modela i elektronike u samom ekranu
e) opet ne kužim, o kakvom fullHD-u ti pričaš, za što ti treba "full hd"?

Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 08:12   #79
b.b.
Premium
Moj komp
 
b.b.'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 113
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova

i o čemu pričaš, HD ready, full HD... kakve to sad ima veze osim u rezi samog ekrana...
ili su 1366x768 ili 1920x1080...
mislio sam da ako je full hd da će se moći spajati preko hdmi ulaza odnosno preko dvi na hdmi ulaza bez gubitka (kvalitete) slike. Ali ako dobro razumijem što mi hoćeš reći nema uopće razlike, samo je bitno da ima VGA ulaz. Ali, nije li VGA ulaz analogni (sori na glupom pitanju) i neće li se zbog toga pogoršati slika - jer imati signal DVB-T tv kojim će dolaziti slika na tv?

Tv sa linka je bio:
TV Philips 37 PFL 5522D,LCD,Pixel Plus HD,DVB-T,HDMI
•Osvjtljenje: 500 cd/m˛
•Kontrastt: 7500:1
•Vrijeme odaziva: 6 ms
•Kut gledanja: 178 / 178 degree
•Veličina ekrana: 37 inch / 94 cm
•Display tipa: LCD WXGA Active Matrix TFT
•Rezolucija: 1366 x 768p
•HD ready
•Pixel Plus HD
•Zvučnici: 2 x 10W
•Teletext: 1000 stranica
•DVB-T
•Priključci: 2xscart, 2x HDMI, YPbPr, analogni Audio L/R izlaz, S/PDIF (coax) ulaz i izlaz,
audio L/R ulaz, CVBS ulaz, izlaz za slušalice, S-Video ulaz
•Dimezije: (W x H x D): 935 x 626 x 116
b.b. je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 08:54   #80
b.b.
Premium
Moj komp
 
b.b.'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 113
hvala to Crn na njegovim linkovima:
(Furthermore many LCD TV's have a resolution of 1366x768, which is a resolution that many PC display adapters have a problem outputting because 1366 is not a multiple of 8 ( for an explanation http://forums.entechtaiwan.net/viewtopic.php?t=20 ). However, most Nvidia cards and the recent ATI X1k series are capable of outputting 1366x768 over DVI-HDMI(DVI-HDMI being more future proof than VGA.)

znači da ako imam grafičku koja može na output dati rezu 1366*768 sam na konju?

:P :P :P
b.b. je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 14:23   #81
crn
The Geek Wants Out
 
crn's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: xxx
Postovi: 1,193
@gabre
full HD paneli imaju nativnu rezu 1920x1080 koju svaki HDMI ulaz prihvaća tako da je nativnu rezoluciju lakše dobiti na takvim panelima nego na HD ready panelima sa rezom 1366x768. Na full HD panelima ostaje samo problem overscana na HDMI ulazima...

@b.b.
ne baš
Citiraj:
Since HDMI port is intended for AV usage, on most TVs, there are two issues that make it difficult to get 1:1 pixel mapping through DVI/HDMI cable. First is that on most TVs, HDMI input will only accept HD resolutions like 720x480, 1280x720, 1920x1080, etc. and will scale that to the screen's native resolution. The second issue is that through HDMI, the TV will overscan to hide the edges of the screen and you will have to compensate that on the video card by using a smaller resolution (something like 1216x684, depending on the TV) to fit the part of the screen that shows. There are some panels that can do custom resolutions through HDMI (I've read that Panasonic professional series, and some LG panels can), but most can't.
u realnosti većina TVa ima 'zaključan' HDMI ulaz na HD reze (1080p , 720p i eventualno na 1027x768 ) tako da iako grafička može dati 1366x768 (realno 1360x768 ili 1368x768) HDMI ulaz ne može prihvatiti tu rezoluciju...
Konkretno kod mene npr. regza prihvaća 1920x1080 i 1280x720 reze na HDMI ulazu ali ih skalira tako da prvu smanji a drugu rastegne na 1366x768. Slika je odlična u oba slučaja ali nažalost imam overscan koji ne mogu popraviti tako da ipak koristim VGA ulaz koji prima 1360x768. Najbolje ti je isprobati TV na licu mjesta ili potražiti na www.avsforum.com konkretna iskustva korisnika za taj model.
__________________


The Geek Wants OUT
by Ernest Cline


At first glance
I probably appear to be a somewhat ordinary,
somewhat average looking fellow.
Calm, harmless, at ease.

But this is by design.
You see, it is through decades of research and rigorous training that I have crafted this façade of normalcy.

And now, through intense concentration,
I am able to function in a social setting.
I can speak at length with educated people about
pertinent matters of public importance,
such as literature,
or the current political climate in Europe.

I am capable of conversing with you
without ever revealing that just underneath the surface
of this manufactured veneer
there hides an altogether different person.
A monster, some might say.
My alter-ego.
He is the opposite of the image I project.
He is the antithesis of Cool.
He is the LAST person you want to get trapped in a conversation with.

He is The Geek.
The obsessive science fiction movie watching,
comic book collecting,
Monty Python dialogue memorizing,
Dungeons and Dragons playing GEEK
that I struggle daily to keep hidden from the world.

But The Geek Wants Out.

He want to talk to you.
He wants to give you his doctoral dissertation on why
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension
is the greatest fucking film of all time!

He wants to bitch slap you because
you’ve never seen Big Trouble in Little China.
What? Have you been living in a fucking cave?!

He wants to kick your ass in Star Wars Trivial Pursuit.
And he will.
Because he’s a fucking Geek.

And he wants his toys.
He wants the complete set
in mint condition,
still in the box.
He wants every item on the planet that is even remotely related to Ultraman.
Because Ultraman is Airwolf!

He could give a squirt of piss
about sports or politics or rhetoric.
Such things are of no consequence to him.
What matters is the release date of the next Lord of the Rings movie!

You see, The Geek can’t wait.
The Geek has no patience.
He wants what he wants when he wants it.
And all he wants is stupid shit!

He wants his own Tardis.
He wants his own light saber.
He wants to buy a DeLorean and he wants to drive it 88 miles per hour.

He wants movies.
He wants to see the Director’s Cut.
He wants the impossible to find Japanese bootleg with
6 minutes of never-before-seen footage.

He wants to watch Blade Runner. Again.
He wants to watch Brazil. Again.
He wants to watch A Clockwork Orange.
Again and Again!

But I deprive him of these things, as best I can,
until I can no longer ignore his voice
screaming in my head.

I am Jekyl. He is Hyde.
I am Bruce Banner. He is the Hulk.
Especially the Hulk from issues #272 to #378.

But no longer!
I am putting a stop to all this nerdy shit right now!
I’m an adult, for Christ’s sake!
And this body isn’t big enough for the both of us.
One of us has to go, and it’s gonna be him.
I banishing the Geek forever to the Phantom Zone,
just like in Superman II !
Because, in the end –
there can be only one.

Zadnje izmijenjeno od: crn. 09.10.2007. u 15:11.
crn je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 20:21   #82
b.b.
Premium
Moj komp
 
b.b.'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 113
da čovjek poludi

još jednom da utvrdimo gradivo, signal ide preko DVB-T, i ako ga spojim preko VGA ili preko HDMIJA neće mi biti velike razlike ili hoće? Odnosno da preformuliran pitanje, ako tv spojim preko VGA hoću li imati jadnu sliku kakvu imaju dućani (a bogme i kod nekih sam vidio doma) koji na analogni signal spoje LCD TVe koje imaju i onda je slika očajna.

I da mi recimo i dopuste u trgovini i spajaju moj HTPC koji im donesem tamo,s kojim bi programima ga testirao, ili je jednostavno dovoljno pokrenuti neki divx i pogledati desktop kako izgleda?

Zadnje izmijenjeno od: b.b.. 09.10.2007. u 20:43.
b.b. je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 21:06   #83
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Evo da i ja napisem svoje iskustvo.
Imam Philips 32pf5320 koji ima DVI ulaz i bez problema moze hvatati PC signal u bilo kojoj rezoluciji. Tako je bar na PC kanalu, dok na HD kanalu prima samo HD rezolucije.
Sto se kvalitete tice koristim ga kao monitor jer razlike nema
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 01:34   #84
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
Citiraj:
Autor b.b. Pregled postova
da čovjek poludi

još jednom da utvrdimo gradivo, signal ide preko DVB-T, i ako ga spojim preko VGA ili preko HDMIJA neće mi biti velike razlike ili hoće? Odnosno da preformuliran pitanje, ako tv spojim preko VGA hoću li imati jadnu sliku kakvu imaju dućani (a bogme i kod nekih sam vidio doma) koji na analogni signal spoje LCD TVe koje imaju i onda je slika očajna.

I da mi recimo i dopuste u trgovini i spajaju moj HTPC koji im donesem tamo,s kojim bi programima ga testirao, ili je jednostavno dovoljno pokrenuti neki divx i pogledati desktop kako izgleda?

neznam koji lcd misliš kupiti ali po meni nemaš nikakvu potrebu za strahom ako kupuješ bilo koji malo bolji lcd. tebi neče divix ako je loše kvalitete snimljen biti izvrsna slika na lcd-u, ali meni je uvjek nešto bolja slika kad ide preko dvi-hdmi kabla.,znači i ono što puštaš preko kompa mora biti odlično snimljeno. al bar danas imaš torrent str sa novim i starim filmovima u hd formatu ,ti samo ubaciš titl ako ti treba i gledaš preko kompa na lcd filmove u izvrsnoj rezoluciji gdje je sve čisto i jasno. Pobrisan dio teksta koji nije u skladu s pravilima foruma.

zaključak;

svaki malo bolji lcd je izvrstan kloker ,zato samo kupi i uživaj

Prouči malo pravila ako ti nije nešto jasno.
__________________




Zadnje izmijenjeno od: Costa. 10.10.2007. u 09:19.
dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 04:09   #85
thedman
User Registered
Moj komp
 
thedman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: europe
Postovi: 229
Citiraj:
Autor b.b. Pregled postova
da čovjek poludi

još jednom da utvrdimo gradivo, signal ide preko DVB-T, i ako ga spojim preko VGA ili preko HDMIJA neće mi biti velike razlike ili hoće? Odnosno da preformuliran pitanje, ako tv spojim preko VGA hoću li imati jadnu sliku kakvu imaju dućani (a bogme i kod nekih sam vidio doma) koji na analogni signal spoje LCD TVe koje imaju i onda je slika očajna.

I da mi recimo i dopuste u trgovini i spajaju moj HTPC koji im donesem tamo,s kojim bi programima ga testirao, ili je jednostavno dovoljno pokrenuti neki divx i pogledati desktop kako izgleda?
jesi li ti uopće pročitao bilo koji moj post???
pa svađam se sa ljudima koji uopće nemaju doma lcd tv da je slika
preko hdmi kabela predobra,a ti dalje vjeruješ onima koji to uopće ni nemaju
niti su ikada koristili to isto doma........

po 100 put slika je odlična kao je spojiš preko hdmi kabela ako je spojiš preko
vga kabela onda je malo lošija ali je isto tako dobra slika (barem meni je)
i reza je 1360x768 sve je kristalno čisto!!!!!!!!!
ja sad stvarno ne znam jel to samo kod mene tako radi moje grafičke
ili je tako stvarno u praksi ali mislim da je isto kod svake,jedino je tv bitan
a koliko vidim gotovo ima tvoj "nesuđeni" identične specifikacije kao i moj
zato nemaš nikakvih razloga za brigu,kupi slobodno
__________________
thedman je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 09:24   #86
b.b.
Premium
Moj komp
 
b.b.'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 113
http://pixelmapping.wikispaces.com/Full+List

Gore je link kojeg je dao crni na jedno mdrugom postu i na njemu i nema podatak da taj philips koji sam gledao podržava 1:1, ali zato ima masa LG-eva koji ga podržavaju. E sada, naravno kada samo gledao da bi kupio tv vidio sam i trgovinu sa LGijevima ali tako nisam ni ulazio jer su na lošem glasu, nego sam si gledao philipsa. Ali kada sam po forumima i po netu surfao, sada tek vidim da ima više stvari na koje čovjek mora obratiti pažnju. Pogotovo ako se zafrkava sa HTPC, a ne uzima out of box rješenja. Stvarno ne bih volio da kupim tv i donesem ga doma, onda složim i htpc a slike bježi preko pola ekrana ili je mutna. Malo je previše novaca u igri, barem za moje pojmove.

Kako vidjeti podržava li onaj philips kojeg sam gledao 1:1 pixel mapping? (http://www.technomax.hr/Default.aspx?tabid=419 - model TV Philips 37 PFL 5522D) Na službenim www stranicama nema takvog podatka, a na onoj je listi sa prvog link samo je jedan philips.

EDIT:
http://www.p4c.philips.com/files/3/3...10_dfu_eng.pdf
ovo je manual pfilipsa koji se može spojiti komotno na PC jer nije "zaključan na standardne ne Pc rezolucije" - na stranici 40 lijepopišu technical info.

a moj nesuđeni philips 37pfl5522D može prikazivati "720p, 1080i i 1080p".

dakle ovaj prvi i par tisuća kuna skuplji koliko sam razumio se može komotno spojiti na Pc i imat će male crne crte po rubovima ekrana. Ali ovaj moj "jeftini i na akciji" ne može primiti signal osim onog standardnog a za pc nestandardnog.


lp

Zadnje izmijenjeno od: b.b.. 10.10.2007. u 10:04.
b.b. je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 14:15   #87
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
još jednom kratko i jasno.

taj ekran koji kupuješ MORA imati VGA/DVI ulaz, a ako nema, zaboravi na namještanje reze s kompa.

a normalno da će ti analogni signal biti loš na takvom ekranu, em je manje reze, em je uglavnom razvučen, a da ne govorim divx video...

za LCD TV i plazme, ako želiš oštenu sliku moraš puštati ili HD materijal, ispod toga DVD video, ili digitalni tv/satelitski signal...

divx i analogni tv signal zaboravi da će ti dobro izgledati...

i ne, nisam čitao tvoje linkove. i nisam vidio da li ima VGA/DVi ulaz.. da ne bi bilo zabune i da ne bi thedman skočio na mene

evo, potrudio sam se i pogledao onaj PDF.

zaobiđi taj ekran.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 15:26   #88
thedman
User Registered
Moj komp
 
thedman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: europe
Postovi: 229
Citiraj:
Autor b.b. Pregled postova
http://pixelmapping.wikispaces.com/Full+List

Gore je link kojeg je dao crni na jedno mdrugom postu i na njemu i nema podatak da taj philips koji sam gledao podržava 1:1, ali zato ima masa LG-eva koji ga podržavaju. E sada, naravno kada samo gledao da bi kupio tv vidio sam i trgovinu sa LGijevima ali tako nisam ni ulazio jer su na lošem glasu, nego sam si gledao philipsa. Ali kada sam po forumima i po netu surfao, sada tek vidim da ima više stvari na koje čovjek mora obratiti pažnju. Pogotovo ako se zafrkava sa HTPC, a ne uzima out of box rješenja. Stvarno ne bih volio da kupim tv i donesem ga doma, onda složim i htpc a slike bježi preko pola ekrana ili je mutna. Malo je previše novaca u igri, barem za moje pojmove.

Kako vidjeti podržava li onaj philips kojeg sam gledao 1:1 pixel mapping? (http://www.technomax.hr/Default.aspx?tabid=419 - model TV Philips 37 PFL 5522D) Na službenim www stranicama nema takvog podatka, a na onoj je listi sa prvog link samo je jedan philips.

EDIT:
http://www.p4c.philips.com/files/3/3...10_dfu_eng.pdf
ovo je manual pfilipsa koji se može spojiti komotno na PC jer nije "zaključan na standardne ne Pc rezolucije" - na stranici 40 lijepopišu technical info.

a moj nesuđeni philips 37pfl5522D može prikazivati "720p, 1080i i 1080p".

dakle ovaj prvi i par tisuća kuna skuplji koliko sam razumio se može komotno spojiti na Pc i imat će male crne crte po rubovima ekrana. Ali ovaj moj "jeftini i na akciji" ne može primiti signal osim onog standardnog a za pc nestandardnog.


lp

ček kaj ti hoćeš doći kod mene doma da se uvjeriš koliko je slika dobra????
kad si toliki nevjernik!??!?!
__________________

Zadnje izmijenjeno od: thedman. 10.10.2007. u 15:55.
thedman je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 15:56   #89
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma daj... ne budi tužan, nije tako crno

mega lol.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 16:01   #90
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
nažalost slike su jako loše kvalitete.....teško se bilo kaj vidi
glista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na