Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.06.2007., 18:39   #1
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
zyxel prestige 660 HW,pitanje

dakle imam navedeni modem-router,ne kužim se u te stvari pa me zanima opčenito o tom modemu,kakav je?ovak,podešeno je da dok upalim komp automatski je spojen na net,znači non stop....sad neznam kak si to maknut,jest da je subjektivan dojam al me zanima dal je poželjno tak ostavit,il da se ručno konektam na net?il je sve isti drek,samo kaj je ovak ajmo reč praktičnije..tnx
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 19:35   #2
Majestic
Devil
 
Majestic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
dakle imam navedeni modem-router,ne kužim se u te stvari pa me zanima opčenito o tom modemu,kakav je?ovak,podešeno je da dok upalim komp automatski je spojen na net,znači non stop....sad neznam kak si to maknut,jest da je subjektivan dojam al me zanima dal je poželjno tak ostavit,il da se ručno konektam na net?il je sve isti drek,samo kaj je ovak ajmo reč praktičnije..tnx
ja imam T3 verziju. inace ruter je ok sto se tice opcija, sam kod mene je problem sto se pregrijava i puca wireless tak da ga mjenjam. sto se tice podesavanja konekcije ak imas flat onda nije bed ak je stalno spojen. nailed-up connection znaci da je stalno spojen na net, dok connect on demand znaci da se spaja kad neki program zahtjeva vezu na net. ispod te opcije mozes podesit nakon kolko neaktivnosti veze da se skine s neta. za podesavanje toga vidi sliku.

P.S u postavke rutera udes tak da otvoris browser i ukucas 192.168.1.1 kao adresu i 0000 za sifru (ovo su default postavke)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitled.JPG‎
Views:	227
Size:	68.7 kB
ID:	7434  
Majestic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.06.2007., 20:12   #3
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
http://i7.tinypic.com/4veea1g.jpg...ja sam spojen,al ovdje imam opciju za spajanje,znači htio bi se klasičnim putem spajat....e daj mi reci,mada nije ovo loše upališ komp a ti več na netu,jest da treba duže da se komp digne,al nije loše,veliš za to je dobro flat imat,pa i ovak je ok ak imaš paket od 5gb ko ja...promet niš nejde,dok ti ne čačkaš..a kaj u biti komp je zgašen a adsl je non stop upaljen,kaj ne?pa prema tome promet je nula,dok ne upališ komp i počneš surfat....gle nisam upoznat s tim pa neznam,tj jako malo znam...e da ak su one dvije opcije ukopčaner recimo bilo koja od njih,kak vezu uspostavit opet,tj.prekinut?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 20:46   #4
Majestic
Devil
 
Majestic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
http://i7.tinypic.com/4veea1g.jpg...ja sam spojen,al ovdje imam opciju za spajanje,znači htio bi se klasičnim putem spajat....e daj mi reci,mada nije ovo loše upališ komp a ti več na netu,jest da treba duže da se komp digne,al nije loše,veliš za to je dobro flat imat,pa i ovak je ok ak imaš paket od 5gb ko ja...promet niš nejde,dok ti ne čačkaš..a kaj u biti komp je zgašen a adsl je non stop upaljen,kaj ne?pa prema tome promet je nula,dok ne upališ komp i počneš surfat....gle nisam upoznat s tim pa neznam,tj jako malo znam...e da ak su one dvije opcije ukopčaner recimo bilo koja od njih,kak vezu uspostavit opet,tj.prekinut?
na odrzavanje same veze se trosi nest prometa ali to je zanemarivo. veza je uspostavljena i kad je komp ugasen. da se spajas kao prek dial-upa trebas ukljucit PPPoE pass trought (vidi onu sliku prije na dnu) i u win napravit novu konekciju koju ti vec imas, kolko vidim. medutim tad nemres pristupit netu sa drugim kompom istovremeno s istim accauntom. sto se tice brzog prekida veze i ponovnog uspostavljanja vidi http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=70994
Majestic je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 21:09   #5
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
e ovo mi se sviđa,nakon kolko da ti se veza prekine ak nisi aktivan....daj mi reci,sad mi je baš veza pukla pa se sam spojil,kaj je to uobičajeno za ove modeme ili...se da kak to rešit(pucanje veze)?pošto sam imal isto zyxel al to je bil P660RU,još nis imal s njim problema...nemrem se sjetit da je veza koji put pukla

e daj mi reci sam zeznul kaj možda,tam pod login information sam stavil user i pass...dok to maknem izbaci mi error nekakav,il bolje da nisam niš upisival?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 22:09   #6
Majestic
Devil
 
Majestic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
e ovo mi se sviđa,nakon kolko da ti se veza prekine ak nisi aktivan....daj mi reci,sad mi je baš veza pukla pa se sam spojil,kaj je to uobičajeno za ove modeme ili...se da kak to rešit(pucanje veze)?pošto sam imal isto zyxel al to je bil P660RU,još nis imal s njim problema...nemrem se sjetit da je veza koji put pukla

e daj mi reci sam zeznul kaj možda,tam pod login information sam stavil user i pass...dok to maknem izbaci mi error nekakav,il bolje da nisam niš upisival?
cuj meni je postavljeno na 1000 sekundi. nije bitno kolko stavis sam da ti nije recimo manje od 2 minute jer recimo citas nekaj na forumu pa ti on prekine vezu pa moras cekat da ju ponovo uspostavi. sto se tice pucanja veze izmedu centrale i modema (rutera) ne bi se smjelo dogadat, medutim ak je velika udaljenost moze tu i tam puknut veza ili zbog losih instalacija. kao sto rekoh ruter je ok sam kod mene je problem s wireless vezom izmedu rutera i kompa, a ne modema i centrale. sori, user name i pass sam izbriso na slici, izgleda ko da nije nis napisano . ako koristis nailed-up ili connect on demand onda moras imat upisan user name i pass a ako koristis PPPoE (satro dial-up) onda upises user name i pass u kucicu prilikom konektanja (vidi sliku)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitled1.JPG‎
Views:	174
Size:	99.3 kB
ID:	7435  
Majestic je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 22:29   #7
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
ok,znači podešavam samo taj WAN SETUP,ostalo ne diram....kaj ostalo ostavim kak je,znači default?e sad,daj mi reci,ak je veza nstalno uspostavljena i dok je komp ugašen,postoji mogučnost "upada-provale"da se tak izrazim?jel čitam neki podešavaju router to je pretpostavljam za bežično....
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 23:01   #8
Majestic
Devil
 
Majestic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
ok,znači podešavam samo taj WAN SETUP,ostalo ne diram....kaj ostalo ostavim kak je,znači default?
yep, ak nemislis koristiti PPPoE

Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
e sad,daj mi reci,ak je veza nstalno uspostavljena i dok je komp ugašen,postoji mogučnost "upada-provale"da se tak izrazim?jel čitam neki podešavaju router to je pretpostavljam za bežično....
postoji mogucnost upada preko wirelessa. nema veze jel je ruter spojen na net, nego jel je upaljen i jel je omogucen wireless. za postavljanje WEP, WPA, mac filtering zastita vidi http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=59331
Majestic je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 23:13   #9
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
al dobro veliš postoji mogučnost upada,al ja ne koristim wireless...tak da ajmo reč to mene ne dira,a i u susjestvu kolko znam nema niko bežičnjak...
za postavljanje ong navedenog kaj si dal link vrijedi samo u slučaju bežičnog spajanja,kolko ja to kužim opče....
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 23:18   #10
Majestic
Devil
 
Majestic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
al dobro veliš postoji mogučnost upada,al ja ne koristim wireless...tak da ajmo reč to mene ne dira,a i u susjestvu kolko znam nema niko bežičnjak...
za postavljanje ong navedenog kaj si dal link vrijedi samo u slučaju bežičnog spajanja,kolko ja to kužim opče....
ak ne korisitis wireless, disejblas ga i zaboravis da sam spominjo WEP, WPA itd.
Majestic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.06.2007., 23:26   #11
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
ok....e a daj mi reci kaj s onim...Block traffic between WLAN and LAN..enable il disable? pretpostavljam dai to samo još stavim na disable?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2007., 10:17   #12
Majestic
Devil
 
Majestic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
ok....e a daj mi reci kaj s onim...Block traffic between WLAN and LAN..enable il disable? pretpostavljam dai to samo još stavim na disable?
ukoliko si maknuo kvacicu s Enable Wireless LAN, ta opcija vise ne igra nikakvu ulogu.
Majestic je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 17:29   #13
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
kaj mi može ko objasnit,zakaj mi je net upaljen ak je neaktivan?
@Majestic,nariktano onak kak si sliku stavil,samo kaj je kod mene 400sec...
ugasim browser msn zgašen,al i dalje nakon određenog vremena kaj bi se trebala veza ugasit meni je non stop upaljen net....?kaj to routeru kak dođe il kaj?
connect on demand
max idle timeout 400 sec...
tnx
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 20:25   #14
Majestic
Devil
 
Majestic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
kaj mi može ko objasnit,zakaj mi je net upaljen ak je neaktivan?
@Majestic,nariktano onak kak si sliku stavil,samo kaj je kod mene 400sec...
ugasim browser msn zgašen,al i dalje nakon određenog vremena kaj bi se trebala veza ugasit meni je non stop upaljen net....?kaj to routeru kak dođe il kaj?
connect on demand
max idle timeout 400 sec...
tnx
nakon 400 sekundi krajnje desna lampica bi se trebala ugasiti. jel imas instaliran kakav firewall? moguce je da neki program komunicira bez tvog znanja. znaju neki microsoftovi programi slat feedback ka microsoftu itd...
Majestic je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 22:41   #15
wlcasemodding
Premium
 
wlcasemodding's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 355
ma stavi idle na bar 20 minuta, ovo sve ispod po meni nema smisla, odeš na wc, vratiš se i moraš ponovo čekati da se connecta, bzvz.
wlcasemodding je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 06:42   #16
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Majestic Pregled postova
nakon 400 sekundi krajnje desna lampica bi se trebala ugasiti. jel imas instaliran kakav firewall? moguce je da neki program komunicira bez tvog znanja. znaju neki microsoftovi programi slat feedback ka microsoftu itd...
da,imam kaspersky IS..hm,ne kužim kak sad pogledat koji programi forsaju na net?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 12:28   #17
Majestic
Devil
 
Majestic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
da,imam kaspersky IS..hm,ne kužim kak sad pogledat koji programi forsaju na net?
ja koristim zone alarm. pogledaj ovu sliku http://www.matousec.com/projects/win...nti-hacker.png

imas i cijeli review na http://www.matousec.com/projects/win...tested-version

ili pitaj na podforumu aplikacije
Majestic je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 01:04   #18
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
evo nakon lutanja,na kraju ni dalje neznam u čem je problem,kolko sam skužil,svaki put dok odem u postavke od routera i npr.podesim si vrijeme diskonektanja i potvrdim s apply,onda je sve ok...ugasi se veza nakon kaj sam podesil...pa kaj svaki put moram u router ulazit tj. podsjetit ga da se ugasi veza? u suprotnom ne funkcionira...fakat neznam kaj da napravim,otišel u postavke od kassperskog,al ne vidim niš kaj bi moglo upučivat na ovaj problem....imate vi kakav savjet?

ugasil kasperskog tj firewall,al isto sve,bez promjene,znači nebi reko da je do njega problem
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 08:45   #19
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,569
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
evo nakon lutanja,na kraju ni dalje neznam u čem je problem,kolko sam skužil,svaki put dok odem u postavke od routera i npr.podesim si vrijeme diskonektanja i potvrdim s apply,onda je sve ok...ugasi se veza nakon kaj sam podesil...pa kaj svaki put moram u router ulazit tj. podsjetit ga da se ugasi veza? u suprotnom ne funkcionira...
Prvo upali kasperskog da nebi bio novi tread nešto sam pokupio
Promjeni postavku kako si već opisao i napravi reboot rutera (pazi NE reset na factory default) i trebao bi "zapamtiti".
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 18:24   #20
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Prvo upali kasperskog da nebi bio novi tread nešto sam pokupio
Promjeni postavku kako si već opisao i napravi reboot rutera (pazi NE reset na factory default) i trebao bi "zapamtiti".
reboot?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 20:17   #21
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
reboot?
ugasi pa upali
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 22:39   #22
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
@Majestic,

krajnje desna lampica ugašena INTERNET a meni dolje u traju pokaziva ovo:


htio sam reč,ak sam diskonektan lampica INTERNET mora bit ugašena kaj ne?

normalno dok sam na netu da mora bit upaljena,e zakaj je meni zgašena a u trayu mi stoji da sam connect?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2007., 09:26   #23
Majestic
Devil
 
Majestic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
@Majestic,

krajnje desna lampica ugašena INTERNET a meni dolje u traju pokaziva ovo:


htio sam reč,ak sam diskonektan lampica INTERNET mora bit ugašena kaj ne?

normalno dok sam na netu da mora bit upaljena,e zakaj je meni zgašena a u trayu mi stoji da sam connect?
to je LAN ikona. kad se win digne onda se poveze s ruterom. to ne znaci da je spojen na net. ak je lampica INTERNET ugasena onda ruter nije spojen na net. sto se tice podesavanja vremena nakon kojeg se odspaja s neta, pogledaj ponovo nakon kaj piknes apply dal je zapamtio postavke. ak je onda nije bed u ruteru vec kao sto prije rekoh neki program/proces pristupa netu pa ga ruter ne gasi.
Majestic je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 15:54   #24
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
pošto vidim da ovaj router ima firewall,dal kod njega ima kakvih daljnjih podešavanja il da ostavim ovak kak je?il neka preporuka kak ga podesit...tnx
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na