Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.05.2008., 12:53   #61
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ljudi jel ko sklepal virtualu na ubuntu?ja sad baš čitam,i namjeravam se bacit na taj posel, pa da imam ubuntu i vistu istovremeno...Mada i nemam nekih velikih razloga da se vračam na vistu,al eto nek se nađe,ak mi kaj zatreba na visti
@yedwy,kak dela x64 ubuntu?ima kakve razlike naspram 32-bitne?
ja koristim XP na hardyu i CS2 u njemu sve radi kako treba (radilo bi i bolje da imam bolji CPU i malo vise rama)

sto se tice x54 ubuntua radi perfektno,,,,,, jedino zna malo probleme praviti kad instaliras skype i neke "32bitne" programe,,,,,,,, pa umjesto 2 koraka moras obaviti 4,,,,,,,,, ali sve sto ide na 32 moze i na 64

hehe i mozda kopiranje s NTFSa na EXT3 radi lakse
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2008., 13:43   #62
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Uuu ja već dugo nisam imao 32bit ubuntu na stroju, zadnje je bio negdje verzija 6 ili sl...

Ja sam ganjao od tada x64 linuxe only, a 32bit sam imao SuSe neko vrijeme ali ne predugo...

Radi ok osim tih sraćkanja sa NTFSom ali to je minorna stvar, što se virtualacca tiče to mi se neda, ako već idem na windowse napravt ću dual boot da mogu igrati ko čovjek jer mi za drugo niti netrebaju, ja znam gimp i ostalo dovoljno da si složim kaj mi treba, a office 2k3 isto ide u wineu, i to ako ću vraćati winse bit će vjerojatno XPi a ne Vista, lako poslje dodam/zamjenim ako mi zatreba, samo brijem da ću morati iskopčat prvi hard privremeno da mi ga ne zaseru XPi...

Otom potom, i tako sam se sad primio toga jer već 2-3mj nisam igrao niti jednu igru koja mi je stvarno legla osim kaj sam nexusa odigrao (vidio ga tu na forumu) sve ostalo mi je bullcrap, uglavnom vozim stvari koje sam odigrao godinama prije jer su mi bolje nego nove igre...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2008., 13:48   #63
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Uuu ja već dugo nisam imao 32bit ubuntu na stroju, zadnje je bio negdje verzija 6 ili sl...

Ja sam ganjao od tada x64 linuxe only, a 32bit sam imao SuSe neko vrijeme ali ne predugo...

Radi ok osim tih sraćkanja sa NTFSom ali to je minorna stvar, što se virtualacca tiče to mi se neda, ako već idem na windowse napravt ću dual boot da mogu igrati ko čovjek, i to vjerojattno XPe a ne Vistu, lako je poslje ddodam ako mi treba, samo brijem da ću morati iskopčat prvi hard privremeno da mi ga ne zaseru XPi...

Otom potom, i tako sam se sad primio toga jer već 2-3mj nisam igrao niti jednu igru koja mi je stvarno legla osim kaj sam nexusa odigrao (vidio ga tu na forumu) sve ostalo mi je bullcrap, uglavnom vozim stvari koje sam odigrao godinama prije jer su mi bolje nego nove igre...
a cemu win ako hoces igrati??,,,,,,, nema vise puno toga sto ne ide preko cedege ili wine,,

a ja VBox koristim da mogu CS2 normalno imati na linuxu (jer mi nesto u wine neradi kako treba) + kad win userima treba nesto objasniti da nemoram bezveze izlaziti iz linuxa da bi dosao do windowsa,,,,,

+ kad uzmem veci HDD i malo vise rama onda cu vjerovatno sve druge linuxe testirati kroz VirtualBox

nego je imas ili ako nemas je mozes instalirat CS2 kroz wine,,,,,, zanima me je to samo meni sere ili je isto svima na x64 Hardyu
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2008., 14:23   #64
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Evo samo da prijavim da mi novi catalysti nisu nista rijesili. Mislim, compiz i sve ostalo rade, ali ostaje problem kod video playbacka, posebno ako je u vecem kvalitet. Video jako trza.
Pokusao sam sa OpenGL outputom u VLC-u, ali se onda VLC srusi pri pokretanju, tako da je evidentno da nesto ne valja sa OpenGL-om. Any ideas?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2008., 14:48   #65
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor speedy-3 Pregled postova
a cemu win ako hoces igrati??,,,,,,, nema vise puno toga sto ne ide preko cedege ili wine
Da vidim po netu opise, stvarno impresivno, ali već sam spomenuo MS FSX nisam li?

Ipak ne žuri mi se tolko s njim a zasad ću se malo igrati pod pure linom, probao sam preko winea par stairjih OGL igara i nikakve razlike nema, istina bog za njih je ovaj komp overkill pa se niti ne očekuje da ih bude ali nema veze vidjet ćemo...


Citiraj:
Autor speedy-3 Pregled postova
a ja VBox koristim da mogu CS2 normalno imati na linuxu (jer mi nesto u wine neradi kako treba) + kad win userima treba nesto objasniti da nemoram bezveze izlaziti iz linuxa da bi dosao do windowsa,,,,,

+ kad uzmem veci HDD i malo vise rama onda cu vjerovatno sve druge linuxe testirati kroz VirtualBox

nego je imas ili ako nemas je mozes instalirat CS2 kroz wine,,,,,, zanima me je to samo meni sere ili je isto svima na x64 Hardyu
Photoshop? Hmm nemam ti CS2 imam CS i CS3 2 nemam, budem probao nabavit u toku dana pa ću instalirati da vidimo i to čudo...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2008., 15:23   #66
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
@WraGG

pokusaj compiz killat pa vidjet kako video ide,,,,, compiz te "slabe" grafe poprilicno pojede tako da jako malo ostaje za bilo sto drugo

@yedwy

eh zaboravio sam na simulator pod wine nikako neradi preko VBoxa nemoze (damn DX)

-Photoshop CS je previse zaostao za CS2 a CS3 jos nemoze na wine (a mislim da malo vise guta od CS2 pa ga nekoristim na virtualnom XPu)
a pod wine mi CS2 nesto sere,,,,, ono ima gold rejting za wine pa mi je malo cudno ovo



sad,,,,, ja bi grafu i njene drivere laganini okrivio i za CS2 jer dobijem i ovo pri bootanju Ubuntua...



osim toga i Google Earth mi se "cudno" ponasa,,,,,,, kad ne zoomam ili okrecem globus GE "blica" ono sec vidis sve normalno sec je crno i tako skroz,,,,,,, mislim da je i to do grafe i njenih drivera
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2008., 15:39   #67
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor speedy-3 Pregled postova
@WraGG

pokusaj compiz killat pa vidjet kako video ide,,,,, compiz te "slabe" grafe poprilicno pojede tako da jako malo ostaje za bilo sto drugo
Ista stvar i sa Metacity-em. Nije do Compiza. Cudno je sto filmovi stekaju samo u fullscreen-u, a u prozoru ne. Nesto je do overlaya...
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2008., 15:50   #68
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Ista stvar i sa Metacity-em. Nije do Compiza. Cudno je sto filmovi stekaju samo u fullscreen-u, a u prozoru ne. Nesto je do overlaya...
a jesi pokusao s defaultnim driverima?
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2008., 15:58   #69
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor speedy-3 Pregled postova
a jesi pokusao s defaultnim driverima?
Open source? Sa njima je jos gore
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2008., 16:10   #70
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor speedy-3 Pregled postova
-Photoshop CS je previse zaostao za CS2 a CS3 jos nemoze na wine (a mislim da malo vise guta od CS2 pa ga nekoristim na virtualnom XPu)
a pod wine mi CS2 nesto sere,,,,, ono ima gold rejting za wine pa mi je malo cudno ovo

sad,,,,, ja bi grafu i njene drivere laganini okrivio i za CS2 jer dobijem i ovo pri bootanju Ubuntua...

osim toga i Google Earth mi se "cudno" ponasa,,,,,,, kad ne zoomam ili okrecem globus GE "blica" ono sec vidis sve normalno sec je crno i tako skroz,,,,,,, mislim da je i to do grafe i njenih drivera
Hmm neznam dal je driver kriv ili nije ali...



__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2008., 16:15   #71
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
damn it

meni je radio kad sam ga prvi puta otvorio i nakon toga vise neide

EDIT:

aaaaaaaaa lol idem ja sad onak bezveze iz fore samo otvoriti PS i wow RADIIIIIIIII

fora ti je desktop BG
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2008., 16:19   #72
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Umpah da ovo je sshot isto iz prvog pokuaja i sad kad sam ga opet pokrenuo neće...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2008., 16:26   #73
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Umpah da ovo je sshot isto iz prvog pokuaja i sad kad sam ga opet pokrenuo neće...
ja sam u meduvremenu radio neke updejtove za wine,,,, instalirao sam neki program sa je trebao jos nekakav dodatni stuff samo se niakko nemogu sjetiti sto je bilo,,,,,,, pa si kontam da je moguce da mu je to pomoglo da proradi,,,,,,,

hehe kako to da si neru instalirao??

i evo ako si hoces podesiti taj gadni default look u nesto sto ti vise odgovara ako ti default nije oke

http://gnome-look.org/
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2008., 16:35   #74
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Vidim ništa ne promiče a? Ma stavio sam ga čisto da vidim kako radi pod linom i da pokurim neke nrgove koje sam imao po disku zaostale jer mi se nije dalo ić konverziju u iso radit da se ne "pokvare" (makar sam ih poslje konvertirao i ustanovio da sam se zabadava brinuo jer su radili savršeno i nakon konverzije) maknut ću ga ubrzo...

Znam za ovaj link ali dobro si me podsjetio nisam uopće stigao do toga još...

Edit:
Malo sređeni desktop da ne spamam dodatno thread...



Inače ja preko mplayera vozim filmove na ogl2 i als outputi, max postprocesing i ne trza nimalo...

A nero radi ko i na windowsima...
__________________
--
Have a nice day...

Zadnje izmijenjeno od: yedwy. 24.05.2008. u 20:43.
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2008., 16:45   #75
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
hehe i kako radi nero??

joj meni je micanje defaultnih ikona i skina prioritet kad stavim fresh os tako je bilo u windowsima i tako je i u Linuxu,,,,, pregadno im je to defaultno napravljeno

ovo je moj desktop sada...




EDIT:

sredio sam onaj "undefined video mode" problem,,,,,,, trebalo je samo splash screen iskljuciti

Zadnje izmijenjeno od: speedy-3. 24.05.2008. u 17:35.
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2008., 19:32   #76
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Nisam moderator, ali stvarno trebam pomoč oko ovoga, pa bih vas molio da se vratite temi
Edit: Kaze Ubuntuforums da zasad nista od toga: http://ubuntuforums.org/showthread.p...ght=vlc+opengl

Jel ima tko kakvu nvidiu za trampu

Zadnje izmijenjeno od: WraGG. 24.05.2008. u 20:00.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2008., 21:02   #77
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
wragg je upravu. dosta OT.
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2008., 11:47   #78
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
hmm,ne kužim zakaj mi je post obrisan?
Ko je ovdje admin/moder...?

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 25.05.2008. u 12:03.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2008., 12:05   #79
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
ja sam ga obrisao. nema vishe OT
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2008., 12:10   #80
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
A ok ,al malo mi je bezveze novu temu otvarat radi onog mog pitanja,jel tak?,A i vezano je za ubuntu,da se ne otvara još sto temi....
Onda bi bilo ok da i ostale moje postove obrišeš zato kaj je OT...
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2008., 20:35   #81
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Danas update ponudio novu verziju kernela (2.6.24.17) i naravno prihvatim u nadi da su sredili nesto u vezi video playbacka. Nakon restarta dobijem samo white screen
Ajd ok, rekoh, ctrl+F1 i pokrenem EnvyNG u text modu, napravim uninstall 8.5 catalysta i opet restart. Nisam htio instalirati driver kroz envy jer je kod njih zadnji 8.3, nego sam htio ici kroz restricted driver manager, kad tamo kaze da nema restricted drivera za moj hardware
Mislio sam da M$ radi gluposti sa svojim OS-ovima, ali ovo je stvarno postalo previse.

Zadnje izmijenjeno od: WraGG. 27.05.2008. u 21:40.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2008., 21:11   #82
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
neznam stvarno zasto idete koristiti te aplikacije sumljive kvalitete. taj envy je u najmanju ruku neozbiljna stvar.

kompajlaj modul na kernelu na kojemu radish napravi paket i nikad problema.
uputstva su stvarno trivijalna. nakon SVAKOGA update-a kernela morash rekompajlat fglrx modul(osim kod promjene zadnjeg broja u verziji kernela (recimo iz 2.6.25.3 >> 2.6.25.4) dok promjena iz 2.6.24>>2.6.25 zahtjeva rekompajlanje modula)

koja je verzija kernela bila prije update-a? (moguce je da paketi koje inst. envy nisu josh update-ani - tj. koriste staru verziju fglrx modula)

ubuntu developeri su pojeli govno s tim "Restricted driver managerom". Zar je toliko tesko natjerati korisnike da instaliraju DVA drivera (wlan i vga)(vrijedi za 30 % slucajeva, ostali imaju intel wlan koji ima opensoruce driver koji je dio kernela i moraju inst. JEDAN driver)
koliko mi se samo puta pojavilo zeleno u RDM a nema price o tome da je modul load-an ili sam ga cak rucno obrisao ili sl.

@zvonac - otvorena je tema na kojoj se mogu postavljati pitanja koja "nisu vrijedna" nove teme. link
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2008., 21:45   #83
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Stvar i jeste u tome sto je promjenjen samo build, tj. zadnja brojka u verziji kernela. Bio je 2.6.24.16 a sada je 2.6.24.17. Ono, van pameti je da ce mi radi toga trebati rekompajlirati kernel.
Envy koristim jer se pokazao kao jako dobar alat za ovakve situacije (driver prethodni driver sam naravno instalirao ručno, jer samo sebi vjerujem ), a restricted manager sam slučajno pogledao nakon restarta.
Update situacije: na novoj verziji kernela compiz ne radi niti sa jednom verzijom drivera
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2008., 22:37   #84
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Stvar i jeste u tome sto je promjenjen samo build, tj. zadnja brojka u verziji kernela. Bio je 2.6.24.16 a sada je 2.6.24.17. Ono, van pameti je da ce mi radi toga trebati rekompajlirati kernel.
Envy koristim jer se pokazao kao jako dobar alat za ovakve situacije (driver prethodni driver sam naravno instalirao ručno, jer samo sebi vjerujem ), a restricted manager sam slučajno pogledao nakon restarta.
Update situacije: na novoj verziji kernela compiz ne radi niti sa jednom verzijom drivera
e sad malo losih vijesti od mene,,,,, dok sam bio na 9600 pro compiz na ubuntu je bio nemoguca misija (to je bilo prije hardya) ali ono mislim da ces s tim cudom imat problem dok ne predes na nvidiu

ili back to old kernel ili se pomiri s time da nece biti compiza
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2008., 23:09   #85
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ima Compiza! Natjerao sam ga da radi na novom kernelu. 2 puta rekompajlirao fglrx i valjda sam negdje potrefio
Naravno, problem sa video reprodukcijom ostaje, ali to je vec do samog drivera i njegove nesposobnosti da vrti 2x OpenGL odjednom. Cekamo nove Catalyste
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2008., 00:09   #86
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
@speedy - jesi ti siguran da je u to vrijeme bio AIGLX podrzan?
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2008., 01:41   #87
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
Citiraj:
Autor DaNiJ3L Pregled postova
@speedy - jesi ti siguran da je u to vrijeme bio AIGLX podrzan?
radilo mi na prastaroj 9200SE jos dok je bio cisti BERLY

compiz-fusion nije isao na ubuntu ali savrseno radio na Mandrivi (to sad sa 9600)

e sad ti meni reci u cemu je tu bio problem....... ja mislim da je samo u ATIju i nigdje dalje
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2008., 08:38   #88
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Evo upravo skidam LinuxMint, pa cemo vidjeti do cega je. Iako ne mislim da ce ista bolje biti. Ipak je i Mint na Debianu.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2008., 20:25   #89
daigu
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 143
Blažena NVIDIA. Jučer sam nainstalirao openSUSE 10.3 na HP COMPAQ 8710w. Nakon godina ATI-a, konačno sam vidio uživo kako compiz ustvari izgleda...
:-)
daigu je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2008., 13:09   #90
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
ljudi nabavil lap hp 6720s,e sad kak sredit da surfam u ubuntu bežično tj wlan?
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na