Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.06.2007., 09:14   #1
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,509
Prijedlog za trznicu

Ovako , nesto jednostavno da se uvede kao pravilo - da uz svaki oglas odnosno proizvod se stavi bar jedan link od recimo proizvodjaca ili neke recenzije tocnog onog proizvoda koji se prodaje .
Ovo mi je palo na pamet jer sam se naguglao zadnjih dana , doduse ima vec dosta ljudi koji to rade i zato im hvala , ali puno oglasa je jednostavno presturo i neznas dovoljno .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 14:07   #2
Fera_os
Ne znam šta da napišem
Moj komp
 
Fera_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 984
Podržavam, ali ako bude u jednom danu više istih proizvoda kao što se zna dogodit bit će već dosadno slike stavljat. Ma nije problem, stavi sliku kao text image i gotovo, ne mora thumbnail...
__________________
Nemam ništa pametno za reć!
Fera_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.06.2007., 14:13   #3
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ne misli Router na slike proizvoda, to je tak i tak već u pravilima. Čovek misli na recenzije, jer bez obzira na to dal jedan ili 101 forumaš prodaje istu komponentu, recenzije za taj proizvod se budu razlikovale.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 14:32   #4
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,509
nemora nuzno recenzija , link na starnicu proizvodjaca isto je ok , samo da je to tocno ono sto se prodaje .
nemam nista protiv guglanja , ali nekad stvarno se ne moze naci sto tocno se prodaje .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 14:34   #5
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Nisam za to da se stavlja u pravila.
Mislim da je to stvar prodavača da li hoće staviti ljink ili ne.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 15:39   #6
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
Mislim da svaki normalan član ovog foruma to i napravi, a pogotovo onome kome nije stalo do spama i postova.
Po meni, to nije potrebno uvesti u pravila već to govori o samoj kulturi trgovine
__________________
Don je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 15:41   #7
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
Nachelno-da,stvar je svakog prodavaca/kupca da sam specificira predmet prodaje/kupnje.Ali uz ovu kolichinu nebrige/bahatosti/lijenosti/etc. nekih (ne vechine) chlanova kojima je ochito jedina svrha reganja obavit brzi deal(sto IMHO nije bas uzor moralnog) i zbrisat, mislim da routerov prijedlog zasluzuje malo vishe razmishljanja od "Ne."
__________________



Ovca je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 16:04   #8
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor don Pregled postova
Mislim da svaki normalan član ovog foruma to i napravi
Dakle, sljedeći tvoju logiku oni koji ne stave link na stranice proizvođaća ili review su idioti???
Nenormalni?
Nekulturni?
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 16:23   #9
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
Lightbulb

ne, upće to nisam htio reći...
poanta je da tko god stavi link bilo na proizvođača ili review nema pitanja tipa: koliko memorije, koje boje itd. a to je posao od 30sec.

EDIT: Eto, meni to nije glupost.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Don. 18.06.2007. u 16:37.
Don je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 16:32   #10
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor don Pregled postova
ne, upće to nisam htio reći...
poanta je da tko god stavi link bilo na proizvođača ili review nema pitanja tipa: koliko memorije, koje boje itd. a to je posao od 30sec.
Glupost.
Kaj imaš od toga ako hitiš ljink na review nekog "sponzoriranog" sitea???

Ja osobno više gledam na to od koga bi kupio, da li je taj netko pouzdan.

Mislim štima da ako netko hoće hitit ljink na review, samo ja osobno mislim da nema smisla to nametati pravilima

A ovo da samim postanjem ljinka na review ili stranice proizvođaća ne bi bilo dodatnih pitanja -to si možeš samo nacrtat.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.06.2007., 17:17   #11
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Što se mene tiče, mogu staviti u pravila, ali ljudi se ionako ne pridržavaju ona tri glavna: naslov, cijena, garancija. A kamoli tek da im velim da moraju malo link potražit pokoji...

Ljudi dođu ovdje, misle da su ovo newsi i ostave tri riječi. I onda uvijek pitaju na PM zašto...

A štaš, uvijek će biti takvih. Glavno da ima onih koji rade kako treba, njima se i popušta. Što manje tuđih postova, to bolje - kako za tržnicu, tako i za moderatora.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 18:05   #12
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Za starije komponente linkovi možda ni ne postoje.
__________________
i5 2500k i Ryzen 5 1600
prasak je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 18:06   #13
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,509
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Što se mene tiče, mogu staviti u pravila, ali ljudi se ionako ne pridržavaju ona tri glavna: naslov, cijena, garancija. A kamoli tek da im velim da moraju malo link potražit pokoji...

Ljudi dođu ovdje, misle da su ovo newsi i ostave tri riječi. I onda uvijek pitaju na PM zašto...

A štaš, uvijek će biti takvih. Glavno da ima onih koji rade kako treba, njima se i popušta. Što manje tuđih postova, to bolje - kako za tržnicu, tako i za moderatora.
apsolutno imas pravo , nisam tako gledao na to ...
Router je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 18:09   #14
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Netko prodaje niskorezni neurogefufnu....
Neznaš sta je to? Znaci da ti ne treba... Koji ce ti vrag recenzija na to?
E sad prenesi to na naš forum...
Nije tržnica čitaonica. Koga zanimaju recenzije neka ode na XY stranicu i nek' uziva.
Ako netko kupuje po tržnici pa valjda zna i šta traži.
Možda sam malo oštar ali ova sparina me ubija...
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 18:14   #15
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,509
ostar kao britva
ma nije bitna recenzija nego link proizvodjaca ili tako nesto sa detaljnijim opisom doticnog uredjaja - dakle ako prodajes maticnu plocu asus xxyyzz onda bi bilo dobro staviti link od te ploce na asus web stranici pa da vidis koliko ima sata portova i slicno . ili ako je u pitanju prza onda da se zna koje brzine ima , jednostavno da oglasi budu detaljniji jer onda otvorim oglas i vidim ispod oglasa pitanje tipa Jer ide gore gufufna na 8mm ili 6mm ???
Router je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 18:16   #16
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ali link na proizvođačeve stranice nije loše za staviti. Mada često nema niti toga na stranicama proizvođača...
U tom slučaju na neku recenziju di je najsličnija grafa..

Mada iskreno, više mene tangiraju ove procjene...I naslovi nekih topica. Sad su ispitni rokovi pa se baš i ne uspije previše gledati tržnica, ali sve šta se prijavi, 99% toga se riješi (locka, pobriše etc.; onih 1% je kada mod odluči popustiti prodavaču pa mu da da rokne još bump ili dva).
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na