Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.05.2007., 11:27   #1
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
UPS Belkin

imam ovaj ups
http://www.technomax.hr/Default.aspx?tabid=415

• Provides up to 5-10 minutes of backup time.
• Battery capacity load: 350VA (210W)
• 3 battery backup sockets, 3 surge-protected-only sockets
• USB and Serial communication ports
• Shuts down your system and documents safely with included Belkin Power Management Software
• Phone/Fax/Modem Protection - safeguards your phone, modem and DSL lines.
• Comes with a Belkin 3-Year Product Warranty and up to 65.000 EUR Connected Equipment Warranties.
Features
• Filters electromagnetic/radio frequency interference (EMI/RFI.)
• Provides quality surge protection with 1620J.


e sad kaj se događa,pošto imam 3+3 utičnice 3 za ups 3 normalno,znači komp i monitor spojen prek ups-a,e sad bilo kaj zahtjevnog pokrenem tipa attitool,ili prime 95,ups počne pištat i gori crvena lampica(piše na ups-u,check battery)onaj sranjski soft.instaliral od njega,kolko vidim sve uredno ,to mi je od kad sam grafu 8800 unutra stavil,kolko se sječam i sa 7900gt mi je tu i tam znalo pištat,al nikad ovak....sad je spojen normalno,znači ne prek ups-a...dali je ovaj belkin preslab il koji vrag?kakav sad 8800 ima utjecaj na ups?il je fakat taj ups slab,al mislim pa nebi trebalo omat neke veze...znači sa 7900gt normalno delalo, sa 8800 sere...dali ima kakve veze s napajanjem u kompu il kaj,mada sumnjam?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2007., 11:51   #2
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Rekao bih da ti je taj UPS poprilično preslab za tvoju konfu.
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.05.2007., 12:15   #3
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
hm,grafa je pomrsila račune ups-u,vjerojatno zato kenja....maloprije mi se zgasil sam od sebe znači samo surfanje po netu,iako mi je to drugi put več,bilo i sa prošlom 7900gt...znači napajanje nije sumnjivo?
baš sam si nekaj mislil da ups kenja...
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 00:42   #4
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
koje bi po vama bil optimalan ups,naravno da može pratit konfu iz siga?znači za koju lovu,sad gledam da ni prek 700kn...
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2007., 01:55   #5
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Koliko se meni čini, podosta jači od ovoga. Jer, osim što štekaš kučište na njega, kopčaš i monitor, a on zna dosta struje povući (jel 50-75W za CRT ili sam ja neš malo fulal? LCD oko 35W (ovisno o veličini očito)?).
S obzirom da ti komp sigurno u load-u troši oko 220W (mislim da je nekih 250W max za to kaj ti imaš unutra) + monitor -> sigurno povuće nešta ispod 300W, a prema tome, moja procjena je da neki UPS koji može držati 300W bi ti bilo ok (al to je ono, load opterećenje).

Eh, al to je moja procjena i može, a i nemora imati veze sa stvarnošću
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2007., 00:42   #6
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
ok,mislim da bi onda trebal gledat neko s 400w,pa nek bude rezerva....tnx
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2007., 11:44   #7
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
hm,grafa je pomrsila račune ups-u,vjerojatno zato kenja....maloprije mi se zgasil sam od sebe znači samo surfanje po netu,iako mi je to drugi put več,bilo i sa prošlom 7900gt...znači napajanje nije sumnjivo?
baš sam si nekaj mislil da ups kenja...
Ček, ako ti se je komp ugasio, onda je to nevezano za UPS. To što UPS serucka je druga priča. Vjerovatno ti je i napajanje preslabo (taj BS je na glasu kao prilično slabašno napajanje)...
Mislim da ti treba i jači UPS i jači PSU
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2007., 13:21   #8
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Delta S4 Pregled postova
Ček, ako ti se je komp ugasio, onda je to nevezano za UPS. To što UPS serucka je druga priča. Vjerovatno ti je i napajanje preslabo (taj BS je na glasu kao prilično slabašno napajanje)...
Mislim da ti treba i jači UPS i jači PSU
Ovako, u prvom postu je napisao da mu pišti kad mu je komp spojen preko UPS-a. Napisao je da je sve normalno, kada je spojeno direkt na gradsku mrežu (znači ne preko UPS-a pa onda gradska, nazovimo to tako).

A sada, za ovo drugo gašenje nije bio precizan. Ako mu se gasi dok je spojen preko UPS-a, a ne gasi mu se dok je normalno spojen (direkt iz napajanja ide u gradsku mrežu), onda je UPS kriv nešta.

No ako mu se pak gasi dok je normalno spojen - onda može biti da je napajanje preslabo ili je samo napajanje neispravno.

Which is it ?
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2007., 14:33   #9
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ovako, u prvom postu je napisao da mu pišti kad mu je komp spojen preko UPS-a. Napisao je da je sve normalno, kada je spojeno direkt na gradsku mrežu (znači ne preko UPS-a pa onda gradska, nazovimo to tako).

A sada, za ovo drugo gašenje nije bio precizan. Ako mu se gasi dok je spojen preko UPS-a, a ne gasi mu se dok je normalno spojen (direkt iz napajanja ide u gradsku mrežu), onda je UPS kriv nešta.

No ako mu se pak gasi dok je normalno spojen - onda može biti da je napajanje preslabo ili je samo napajanje neispravno.

Which is it ?
20 kn na BS!

Neka prvo kupi jači(kvalitetniji) UPS... Pa će vidjeti je li potrebno i napajanje.
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2007., 22:50   #10
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
ček samo malo....BS da je slab na tu konfu?hm...prošli put mi se zgasil isto iz čistog mira a imal slabiju dost grafu 7900gt,isto sam samo surfal..i nije na ups bil spojen....ovak, za ups znam da je preslab,jer vidim po tom da nemre terat 8800...dok je sa 7900gt normalno delalo...2.komp se zgasil iz čistog mira i dok sam imal i 7900gt i 8800gts...za UPS,znam da trebam jači nabavit...al da je napajanje slabo?počelo me kopkat oko napajanja...e stvarno znate čovjeka na razmišljanje naterat

@Vuco ovo pod broj 2 je...gasi se dok je normalno spojen...
joj nemojte sad govorit da je napajanje u banani....

zakaj se ne gasi dok je pod full opterečenjem,recimo?
i zakaj se gasil,dok sam imal dost slabiju grafu,kaj bi to napajanje trebalo terat bez pol muke?

al fora je u tom,ugasi se iz čistog mira,razmel bi da se gasi dok igram il nekaj zahtjevnog delam,al iz čistog mira...hm...igral po par sati u komadu i niš,vrtil 2h prime i niš.....
dajte obrazložite ovo...tnx
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.05.2007., 23:06   #11
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
A neznam, Fortron bi trebao držati to sve bez problema, ali opet, ne vidim što bi drugo moglo raditi te probleme, u tome je fora
Jer očito da nešta ne štima sa kompom, već otprije (dok si imao 7900GT).

Slaba struja u kući ?
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2007., 23:27   #12
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
A koliko ta karta vuče struje te koliko daje napajanje na tom railu što je napaja ?
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2007., 23:30   #13
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
A neznam, Fortron bi trebao držati to sve bez problema, ali opet, ne vidim što bi drugo moglo raditi te probleme, u tome je fora
Jer očito da nešta ne štima sa kompom, već otprije (dok si imao 7900GT).

Slaba struja u kući ?
da,znalo je bit padova napona,tu i tam.....

al fakat ne kužim,pa ak je napajanje slabo,onda se nebu gasil ak niš ne delaš na kompu,več dok ga stisneš do daske, kaj ne?

mislim,bez povoda da se samo tak ugasi...hm...uzel bum u obzir,slab napon u kući,i s tim bum se tješil a ne da je napajanje slabo
ruku na srce,bilo bi glupo za reč da nemre pogonit ovu moju konfu,kaj je je
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2007., 23:32   #14
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
A koliko ta karta vuče struje te koliko daje napajanje na tom railu što je napaja ?
e sad znam da vuče oko 280w, load..nek me neko ispravi...a za rail,hm..neznam..moram pogledat
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2007., 23:41   #15
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2007., 00:21   #16
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
čini se da najvjerojatnije UPS drugi pada,e sad gledam belkin al to je 300w...probat ču neko malo jače nač
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2007., 01:52   #17
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
da,znalo je bit padova napona,tu i tam.....

al fakat ne kužim,pa ak je napajanje slabo,onda se nebu gasil ak niš ne delaš na kompu,več dok ga stisneš do daske, kaj ne?

mislim,bez povoda da se samo tak ugasi...hm...uzel bum u obzir,slab napon u kući,i s tim bum se tješil a ne da je napajanje slabo
ruku na srce,bilo bi glupo za reč da nemre pogonit ovu moju konfu,kaj je je
Nema veze koliko god da ti je slab napon u kući...ispod 175 volta ti nije sigurno... Zbog slabijeg napona može ti krepat telka i slične stavri,ali ne i komp,jer PSU adekvatno radi i sa nižim naponima od 220volta.
A PSU sam po sebi je koncipiran tako da njegov trafo može povlačiti napon sa mreže od 110 V a isto tako može i sa različitih vrijednosti između 110 V i 230 V izmjenične struje,i onda to opet transformira i stabilira na 12V istosmjerne.

I ovo šta si rekao i sam,logično bi bilo da se napajanje onda zgasi kad je pod full opterećenjem;ali u praksi to nije uvjek tako.

Probaj stavit ipak neko jače napajanje,imaš tu 8800 koja vuče podosta struje,nije sad baš toliko,ali opet taj BlueStorm stavrno nije nešto naročito...
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2007., 09:02   #18
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
@Ozy,kao što rekoh,ipak sumnjam da je napajanje,velim da mi se več to dogodilo i dok sam imal jako slabijeg potrošača 7900gt,pa se zgasil iz čistog mira tak da.....ne velim da je BS zvijerka od napajanja,al trebalo bi vuč ovaj hardver bez problema...mislim da če se večina složit samnom....,shvatil bi da se gasi dok delam zahtjevnog nekaj al ovak,hm teško....nemam dost argumenata za kupnju novog napajanja....
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2007., 09:20   #19
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
dok je ups uključen u struju, ne bi smio izbacivati (ugasiti komp)
jer u tom slucaju struja samo prolazi kroz njega, kao da ga nema recimo...

tek kada nestane napona onda se ukljucuje relay koji spaja bateriju i inverter na 220V na taj isti vod,
i tek onda ti komp dobiva struju 'iz' UPSa, prije ne.
(tj inverter je prije UGAŠEN, i nije mogao ni biti preopterecen)
i upravo tu dolazi do tih 2ms delaya(dok to sve proradi) i za to vrijeme bi komp trebao opstati na kondicima iz vlastitog PSU-a...

imam isti slucaj doma, UPS preslab za konfu,
i sve super radi dok je ustekan u struju, ali cim istekam iz zida ups, onda se i komp ugasi.

a ups nov, nije pokvaren.
na njemu radi recimo samostalno monitor bez problema, ali eto cijeli komp nece, Nvidia 8800 je gladna ocito

tako da savjetujem da kupis sto jaci, ovaj je 600VA ali ocito mi treba nesto vise. pa razmisljam o nekom od 800-1000....
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera

Zadnje izmijenjeno od: TomRi. 06.05.2007. u 12:15.
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2007., 11:29   #20
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642

pa očito sam ja tu lud....pokrenul prime95...znači opterečenje obe jezgre,skup s memom....spjen na ups...ne pišti uopče.....ne kužim više niš....
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2007., 11:38   #21
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
nešto jače sa povoljnom cijenom:
http://tinyurl.com/258uon

line interactive, ima AVR, 480W, 2 god garancije...
__________________
..smartphone...
Lesa je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2007., 11:38   #22
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
ček samo malo....BS da je slab na tu konfu?hm...prošli put mi se zgasil isto iz čistog mira a imal slabiju dost grafu 7900gt,isto sam samo surfal..i nije na ups bil spojen....
Treba odavde krenit, ups stavi na stranu za sada i deri sve moguće testove, optereti ga bar na 24h.

Treba utvrdit zašto se ugasio kada nije bio spojen na ups, ne vjerujem da je do pada napona jer sam imao dva slučaja da je komp ostao radit a ugasio mi se monitor ( restartao ), u jednom slučaju tv mi se ugasio, svijetla su smanjila intezitet, monitor se isključio ali komp je normalno ostao uključen i enkodirao divx !
Sve to na chieftecu 410W a to napajanje nebi trebalo biti nešto bolje ili lošije od tog što ti imaš, tu su oni negdje.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2007., 11:54   #23
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
@Lesa,ovo nije puno...hm,sad neznam kaj napravit,ups ne javlja nikakve znakove....
@stuc čuj ne velim da nije napajanje,al zasad nije prvoosumnjičeni....
mislim da je napajanje sposobno vuč ostali hardver,to me ne brine trenutno..neg sam malo zbunjen,ponašanjem ups-a...evo vrtim prime i sve ok...prek ups-a,naravno....nebi ga ni imal,al s obzirom da mi u godini dana nestane struje oko 15-ejstak puta...jako puno,i previše...

evo ovo je iz everesta,pod opterečenjem full

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 11.11.2007. u 21:56.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2007., 14:35   #24
jonyb
Registered User
Moj komp
 
jonyb's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: zg
Postovi: 887
imal sam Belkina jedno vrijeme doma i znam da mi je radil probleme u kombinaciji fortron ili chieftec, a sa drugim napajanjim je bilo sve ok... neznam dal je slučajnost ali eto da napomenem.

otkad imam APC sve radi za 5, a software za kontrolu UPS-a od APC-a je svjetlosnim godinama ispred Belkina.
jonyb je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 22:24   #25
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
evo ljudi čopil cyberpower 360w,solidan UPS,snage ostaje u rezervi,pošto mi konfa u loadu troši oko 290-300w,idle 190-200w...malo me bilo frka,mislil sam da bu preslab al eto ok je...
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na