Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.10.2020., 07:00   #211
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
Mommi, kako vjerujem da si istrazio vec ovo sta cu te pitati da ja ne trazim. Kakve su ti opcije ako kojim slucajem podstanar prestane placati stanarinu i rezije i ne zeli izaci iz stana (tipa promjeni brave čak)?

hipotetska situacija iz pakla, ali vjerujem da si razmisljao o tome ako rentas duze vrijeme.
Moj stari je rentao poslovni prostor jednim ljudima kojima nije baš išlo, bili su iskreni i rekli mu da će malo kasnit sa rentom. Stari je bio ok i pričeko je..
Oni su bili skoro tri mjeseca unutra da nisu platili, a nisu platili niti režije. Stari ih je otero, novce nikad nije vidio i kaže da mu se sa sudom neda zajebavat jer bi se načeko i popušio još para. A tad nismo ni imali para da si platimo sudske troškove..

Druga situacija je bila da se lik odjednom samo pokupio iz prostora u kojem je promijenio brave, a ključ nam nije ni dao pa smo morali provaljivat u svoj prostor. Na svu sreću taj je bar okrečio cijeli prostor i platio cijelu godinu unaprijed, a izišo nakon 6mj.

Sve je bilo sklopljeno ugovorom, ništa na ruke. Uglavnom treba tražit polog unapried, sigurnije je.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 07:53   #212
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Netko mi je jednom pričao da je prisilio najmoprimce da potpišu solemizaciju kod bilježnika. U tom slučaju oni snise troškove režije i vlasnika se ne može teretiti za njih. Raspitajte se malo.
Naravno, i polog u iznosu bar 2 najamnine je dobra opcija.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 09:40   #213
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
Mommi, kako vjerujem da si istrazio vec ovo sta cu te pitati da ja ne trazim. Kakve su ti opcije ako kojim slucajem podstanar prestane placati stanarinu i rezije i ne zeli izaci iz stana (tipa promjeni brave čak)?

hipotetska situacija iz pakla, ali vjerujem da si razmisljao o tome ako rentas duze vrijeme.
A gledaj, to je zeznuto, dosta. Jest da tahvik slučajeva nema puno, ali ima ih na žalost...

Prvo, najmoprimac, po Zakonu, ne smije raditi nikakve preinake na stanu bez tvoje suglasnosti.

Citiraj:
Sukladno Zakonu o najmu stanova, bez suglasnosti najmodav*ca, bravu na vratima najmoprimac ne može promijeniti.
Vrlo je važno prijaviti najmoprimca poreznoj, ima ljudi koji su taj dio odlučili zaobići, gdje imaš još manje prava kao najmodavaca u slučaju da se desi tako nešto.

Ali da, najmoprimac ima previše prava, ako ne želi van i plaćati režije, bez policije i suda (što traje godinama u RH) se možeš slikati. Izbaciti ga van na ulicu isti dan, nije moguće.

Pogotovo ako imaju djecu.

Bez suda, ništa. Nadaš se da nisi baš ti taj koji će imati takve podstanare.


Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Osim kad hoćeš izbaciti gradsku toplanu.
U Varaždinu sam bio u zgradi gdje su svi potpisali da se izbaci gradska toplana osim jednog vlasnika, i dan danas je grijanje na gradsku toplanu u toj zgradi. Nemožeš ništa.
I ovo nije/ne mora biti točno ili se ekipa nije dovoljno informirala.

Ti si možeš zaplombirati i isključiti grijanje na toplanu i grijati se kako ti želiš (osim plina naravno, ako zgrada nema priključak, koji ne možeš tražiti samostalno ili samo ti). Konretno, dobar frend je to napravio, izbacili su grijanje na toplanu i kupio je 3-4 radijatora na vrući zrak. Ali i dalje mora plaćati nekakvu cifru za toplanu koja se tereti kao nekakva "izgubljena energija" jer toplana cijeli dan radi. Smanjio je grijanje s 800kn na nekih 400kn struje (uključujući i ostale aparate na struju).

Ali da, istina je, ako 19/20 stanova ne želi toplanu a jedan želi, toplana se ne može izbaciti/isključiti, ali to nužno ne znači da se tih 19 stanova MORA grijati na toplanu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 09:44   #214
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Može li netko od vas s više iskustva napraviti neki step by step ili checklistu stvari koje treba napraviti kod iznajmljivanja stana?
Za nas koji u to ulazimo prvi put bi jako pomoglo.

Čitam već neko vrijeme uokolo o tome i nisam ništa pametniji
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 09:51   #215
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Pa ja sam ovako napravio:
1. uredili smo stan do razine da smo mi bili zadovoljni
2. sve pofotkali, stavili oglas na njuškalo
3. imali par ogleda,uzeli onoga koji nam je najviše odgovarao.
4. našao nekakav ugovor na netu (imaš ih brdo), prepravio ga, isprintao na 3-4 primjerka, uglavnom, ugovor izgleda tako da ja pokrivam ono što je meni važno
5. potpisali ugovor u 3 primjerka, 2 komada ovjerili, 3. je bio za arhivu (na godinu dana)
6. uzeli prvu najamninu i 2 x polog (tako piše i u ugovoru) te dali najmoprimcu ključeve
7. prijavili na poreznu.
8. nakon godine dana dobili od najmoprimca zahtjev da potpišemo na neodređeno
9. napravili novi ugovor, ovjerili i potpisali
10. išli s najmoprimcem na policiju i prijavili ga na našoj adresi (i najmoprimac i najmodavac moraju biti pristuni na policiji).

Samo još da dodam, moj ugovor sadržava jedan članak gdje piše da ja (najmodavac) mogu jednom godišnje nenajavljeno banuti na vrata i tražiti najmoprimca da me pusti u stan (nisam to napravio ni jednom još u 5 godina) i da mogu dva puta godišnje se najaviti i dogovoriti pogled stana (bio svega 2-3 puta u stanu u 5 godina, čisto zbog nekih prepravaka, kvarova).

Najmoprimac je htio postaviti neke stvari na svoju ruku (klimu, automatsko zatvaranje zavjesa...), što smo se dogovorili, i dobio je moju suglasnost.

Kako ćemo to riješiti kada će ići van, ne znam, ali kad dođe do toga, ćemo pregovarati.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 10:01   #216
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Odlično, hvala na ovom!!
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 11:22   #217
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Što točno nosi ugovor na neodređeno sa najmoprimcem? Što da on promijeni brave i odbije izaći?
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 11:31   #218
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Pa ugovor do raskida, uz nekakav otkazni rok od na primjer mjesec dana kao sta ja iman. Da ne moras svaku godinu obnavljat i ponovo radit ugovor na godinu dana.
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 11:36   #219
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Što točno nosi ugovor na neodređeno sa najmoprimcem? Što da on promijeni brave i odbije izaći?
Ništa različito od ugovora na npr. godinu dana. Meni je tako lakše da ne moram svakih godinu dana iz VŽ u ZG na murju. I dalje vrijede ista pravila, samo ne obnavljamo ugovor svakih godinu dana. Ako on odbije izaći i promijeni bravu, krši zakon, bez obzira je li ugovor na neodređeno ili na 3 mjeseca.

Ne smije mijenjati brave, već sam gore quote bacio. Bez tvog pristanka on ne smije raditi nikakve izmjene na infrastrukturi. Ako pak to radi, krši zakon i na tebi je da reakiraš adekvatno. Možeš ga lijepo zamoliti da izađe, možeš mu prijetiti, zvati policiju, tužiti ga, što želiš. Siguran sam da se u 99.5% slučajeva takvi slučajevi riješe u korist najmodavca, samo je pitanje kada. Problem je što to može trajati i godinama, ti imaš stanara koji ne plaća režije niti stanarinu.

Ako odbije izaći, sud, policija itd. I taj proces traje, u RH godinama, kao što sam rekao već. Jebiga, kao sve kod nas, tako i to, birokracija nam je odlična.

Ali kažem, koliko je takvih slučaja u RH? Ima ih, ali eto, nadaš se da ti nemaš te sreće/nesreće.

Isto kao i s avionskim nesrećama.... Ali to me ne spriječava da i dalje putujem avionom.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 22.10.2020. u 11:42.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 12:18   #220
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Ma ništa sudovi. Kad zaglibi imaš fore da skontaš šta se dešava koliko imaš pologa od najmoprimca.
A tada radije malo agresive uz "dobrovoljno" napuštanje stana nego se natezati po sudovima
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 13:07   #221
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Ma ništa sudovi. Kad zaglibi imaš fore da skontaš šta se dešava koliko imaš pologa od najmoprimca.
A tada radije malo agresive uz "dobrovoljno" napuštanje stana nego se natezati po sudovima
Ne razumijem ovo oko pologa, što ti polog tu može?

Karikiram, imaš 6000kn pologa, najmoprimac ne želi izaći van, nije platio režije i stanarinu već 6 mjeseci i zaboli ga ona stvar... Znači ti plaća sve već dobrih 6 mjeseci.

Tebi polog pokriva 50% onoga što on duguje i još će toga biti ako ne ode odmah van.

"Na silu" ako misliš da će proći, ok, ima smisla...

Ali ovdje pričamo o koracima gdje ne zadireš van okvira zakona.

Bio je na Provjerenom nedugo baš takav slučaj. Stanar ne želi van, kaže da je to njegovo. Policija dođe, okrene se i ode, nakon 10 poziva te već ignoriraju niti ne dolaze.
Privatna tužba može trajati 5 godina.

I da, to je rizik koji moraš nositi na leđima ako želiš rentati.

Ali ponavljam, da nekoga ne obeshrabrim. Nisam uživo čuo za takav slučaju u životu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 13:24   #222
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Zašto čekati 6 mjeseci?

U krajnjem slučaju, ja bih odjavio struju, vodu, plin.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 14:02   #223
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ne razumijem ovo oko pologa, što ti polog tu može?

Karikiram, imaš 6000kn pologa, najmoprimac ne želi izaći van, nije platio režije i stanarinu već 6 mjeseci i zaboli ga ona stvar... Znači ti plaća sve već dobrih 6 mjeseci.

Tebi polog pokriva 50% onoga što on duguje i još će toga biti ako ne ode odmah van.

"Na silu" ako misliš da će proći, ok, ima smisla...

Ali ovdje pričamo o koracima gdje ne zadireš van okvira zakona.

Bio je na Provjerenom nedugo baš takav slučaj. Stanar ne želi van, kaže da je to njegovo. Policija dođe, okrene se i ode, nakon 10 poziva te već ignoriraju niti ne dolaze.
Privatna tužba može trajati 5 godina.

I da, to je rizik koji moraš nositi na leđima ako želiš rentati.

Ali ponavljam, da nekoga ne obeshrabrim. Nisam uživo čuo za takav slučaju u životu.
Kakvo cekanje 6. Mjes3ci. Ne.plati prvi mjesec, drugi leti vanka.
Ti imaš polog s kojim si u plusu.
Ako krene neplacanje i kasnjenje tjeraj to van odmah nakon mjesec-2 ovisno o dogovorenom pologu.
Neces ga valjda cekati 6.mjeseci da iscuri polog i budeš u minusu.
Svasta
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 14:06   #224
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
To i ja govorim.

Nisam shvatio tvoj komentar, zato pitam.

Po meni, nikakav polog ne treba opravdavati ne plaćanje/kašnjenje s plaćanjem (osim ako postoji opravdan razlog). Čak i zakon pokriva taj dio... Ako npr. nabaviš dokumentaciju za socijalne slučajeve, nenadane troškove na koje nisi mogao utjecati, smrtne slučajeve itd., u takvom slučaju zakon je na strani najmoprimca, tj. nemaš ga pravo izbaciti na ulicu u nekim od takvih slučajeva.

Svako kašnjenje treba biti iskomunicirano i opravdano, smatram da se sve da riješiti razgovorom.

Ali čim vidiš da razlog kašnjenja nije npr. saobraćajka nego je razlog, "zaboli me k... za tvoju najamninu, dati ću ti novce kada budem imao...", odmah s takvih najmoprimcem van i to je to.

Polog nije nešto što pokriva takve troškove. Ja bi svakako tražio naplatu dogovanja + ostavio polog zbog kršenja ugovora. I naravno, probao izbaciti van najmoprimce bez primjene sile / birokracije.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 14:17   #225
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
Ako najmoprimac želi neka prava u stanu, neka kupi svoj stan.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 14:19   #226
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
Ako najmoprimac želi neka prava u stanu, neka kupi svoj stan.
Hrvatistan
Zaboravljaš gdje živiš?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 14:21   #227
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Ljudi su generalno ok i sve se moze dogovoriti, ali kad krenu sranja, svatko gleda svoju korist pa i onaj najposteniji.
U hrvatistanu se apsolutno ne namjeravam naganjavati po sudovima i pozivati na kojekakve zakone jer tek onda si u kuycu. Najmoprimac se moze ukampirati i dalje ne plaćati, a ti cekaj rociste i pobijanje zalbe na zalbu u nedogled.
Ne pati leti vanka ... Kako? Uvijek ima načina.
Nikakve prijetnje i dodvoravanja, blic akcija, rjesavanje problema na prvu i to je to.
Vani je kroz pola sata
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 14:24   #228
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Hrvatistan
Zaboravljaš gdje živiš?

A čuj, u državi gdje ljudi mogu prodati stan par mjeseci nakon što su pokopani
domis je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 14:35   #229
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
U ugovor ugradiš klauzulu da ugovor postaje ništavan ako se ne plate režije i stanarina niti nakon 30 dana od dana dospijeća, i tada mu otkažeš struju u stanu.

Pa neka on živi u 21. stoljeću u stanu bez struje. Još ako možeš i vodu zatvoriti i plin još bolje.

To naravno da se bahati, ne javlja na telefon, ne želi surađivati...

Bitna je ona klauzula, da ne bi on tebe povratno tužio da si povrijedio ugovor ako mu isključiš struju.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 14:39   #230
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Vidim da dosta ekipa nikad nije bilo u obrnutoj situaciji u velikom gradu, steta. Izgradi te kao osobu i svakome bih to preporucio
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 14:50   #231
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Vidim da dosta ekipa nikad nije bilo u obrnutoj situaciji u velikom gradu, steta. Izgradi te kao osobu i svakome bih to preporucio
Što točno misliš?
Uloga najmoprimca koji ne plaća ono za što se ugovorom obvezao?

Citiraj:
Autor domis Pregled postova
A čuj, u državi gdje ljudi mogu prodati stan par mjeseci nakon što su pokopani
To ti ja govorim.
Prava najmoprimca su nešto sveto u Hrvatistanu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 15:06   #232
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
To ti ja govorim.
Prava najmoprimca su nešto sveto u Hrvatistanu.
Ne uvijek... ima ona grozna priča kada je obitelj bila na moru, pa ih zvali susjedi da se vrate, da im stvari bacaju na cestu...

Nova vlasnica stana (koja nije ni prava vlasnica, jer se još sude) je odlučila provaliti, izbaciti sve stvari van i po nekim garažama (navodno) ostavila stvari, i ostavila ih preko noći na cesti.

A ljudi su sve uredno plaćali, onda je samo odlučila tako, iako kažem, nije ni legalna vlasnica, nego se sudi... nije im ona iznajmila, nego čovjek s kojim se sudi.

Dan danas nisu našli sve svoje stvari, ima tu i puno dječjih uspomena i omiljenih igračaka koje im je bacila i koje nikad nisu našli, a da ne pričamo o materijalnoj šteti jer je većina namještaja bila njihova.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 15:16   #233
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Vidim da dosta ekipa nikad nije bilo u obrnutoj situaciji u velikom gradu, steta. Izgradi te kao osobu i svakome bih to preporucio
Bio sam nekoliko puta. Nikada problema.
Negdje je bilo bolje, negdje je stanodavac bio bolji, ali u pravilu uvije sve fer s obje strane.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 15:16   #234
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Ne uvijek... ima ona grozna priča kada je obitelj bila na moru, pa ih zvali susjedi da se vrate, da im stvari bacaju na cestu...

Nova vlasnica stana (koja nije ni prava vlasnica, jer se još sude) je odlučila provaliti, izbaciti sve stvari van i po nekim garažama (navodno) ostavila stvari, i ostavila ih preko noći na cesti.

A ljudi su sve uredno plaćali, onda je samo odlučila tako, iako kažem, nije ni legalna vlasnica, nego se sudi... nije im ona iznajmila, nego čovjek s kojim se sudi.

Dan danas nisu našli sve svoje stvari, ima tu i puno dječjih uspomena i omiljenih igračaka koje im je bacila i koje nikad nisu našli, a da ne pričamo o materijalnoj šteti jer je većina namještaja bila njihova.
Pa to što je ona napravila je ilegalno kompletno.

Ok, nemaju svoje stvari, ali tko je ona da baca tuđe stvari, bez da je vlasnica, bez da je njeno ime na ugovoru itd. Čak ti ni vlasnica to ne može napraviti, kamoli neka random osoba.

Vjeruj mi, da najmoprimci krenu s privatnom tužbom, njihova je ta tužba 100%

Nije da ne vjerujem priči, ali ta žena, je nitko i ništa, provali u tuđi stan i baca tuđe stvari na cestu? To je isto kao da ti dođe bilo tko na cesti i provali ti u stan. To što se ona sudi, nju nigdje ne definira kao vlasnicu, a bogami sigurno u ugovoru ne piše da može ući kada želi i bacati stvari kroz prozor.

Hoćeš moju priču?
U ZG je stari naslijedio stan (Trnje). Stan je bio star dobrih 40 godina, ulagano je bilo u njega točno prije 40 godina zadnji put. Naslijedio je to, i odlučio to preurediti. Uređivali smo ga dobrih 9 mjeseci, sami. Kompletno nove instalcije (voda i struja), knauf, namještaj, grijanje na struju itd. Jednog dana zove susjed mog staroga da nam je netko provalio u stan i da su vrata slomljena. Mi dolazimo u ZG, vrata kompletno uništena i u stanu ništa ne fali osim frižidera.
Moj stari zove policiju, i sad to traje 2-3 tjedna. Zakon tih 2-3 tjedna staroga zove policija da ako želi, da može doći pogledati susjedi u stan jer su dobili dojavu da je ona ukrala frižider (susjeda stvara problema cijelom kvartu već 40 godina, svi ju prijavljivali itd.). Kaže stari, može. Ode on u ZG, uđe susjedi u stan (koja se svim sredstvima borila da ne uđu, čak i fizički ih napadala) i naš frižider u njenom stanu. Stari gorenje frižider, star 8-10 godina koji su moji starci stavili u stan a sebi kupili novi). Moj stari kaže, da to je naš frižider, pita ga policajac jel ima račun kakav ili dokaz?
I to je zadnje što je stari čuo za frižider.

Nikada ništa po tom pitanju nije bilo riješeno. Po svom trošku kupili nova PVC vrata i kupili novi frižider.

Toliko o birokraciji.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 22.10.2020. u 15:24.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 15:33   #235
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa to što je ona napravila je ilegalno kompletno.

Ok, nemaju svoje stvari, ali tko je ona da baca tuđe stvari, bez da je vlasnica, bez da je njeno ime na ugovoru itd. Čak ti ni vlasnica to ne može napraviti, kamoli neka random osoba.

Vjeruj mi, da najmoprimci krenu s privatnom tužbom, njihova je ta tužba 100%

Nije da ne vjerujem priči, ali ta žena, je nitko i ništa, provali u tuđi stan i baca tuđe stvari na cestu? To je isto kao da ti dođe bilo tko na cesti i provali ti u stan. To što se ona sudi, nju nigdje ne definira kao vlasnicu, a bogami sigurno u ugovoru ne piše da može ući kada želi i bacati stvari kroz prozor.

Nema se šta ne vjerovat, bile su novinske reportaže, intervjui sa susjedima koji zvali te podstanare kad su vidjeli šta se događa, bio je i follow up par mjeseci kasnije. Na sudu su da, ali još istraumatizirani, najgore im je zbog djeteta... mislim tu ženu bi trebalo u buksu strpat kad ju proglase krivom i konfiscirat joj taj stan čak i ako ga dobije na sudu.

A što se tiče dal u ugovoru piše da može bacati stvari kroz prozor, nije im ona iznajmila taj stan, nego drugi lik, s kojim se ona kasnije počela suditi za taj stan. Podstanari su tamo živjeli 4 godine.

Evo pa čitaj:
https://www.google.com/search?client...8Deni+na+cestu
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 16:08   #236
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Sve ok, ali kažem, to je slučaj na strani najmoprimca, 100%.

Ako to izgube ili imaju debilnog odvjetnika ili se bore protiv Bandića, nema druge. Tebe nema pravo tako izbaciti ni pravi vlasnik stana, kamoli netko tko to nije. Ovo nisu aspekti "najmoprimac ima previše prava", ovo zadire već u osnovna građanska i ljudska prava.

Ali previše smo otišli u offtopic.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 17:16   #237
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Kratki offtopic... Je li netko ovdje iznajmljivao kad preko agencije? Kakva su iskustva?
Znam da će uzeti finu proviziju, ali ako mi to daje sigurnost od ranije navedenih genijalaca koji okupiraju stan i ne oduzima vremena oko praćenja svih troškova, neka. S obzirom da me neće biti u HR, mogu jedino gnjaviti starce, prijatelje i rodbinu da se time bave.

Taman sam došao doma s posla i u kasliću našao letak za točno takvu uslugu, pa mi ni to ne zvuči kao loša ideja. Vani to uredno funkcionira. U UK će čovjek teško naći da privatna osoba nešto iznajmljuje, a onda je prvo pitanje...zašto.

Primjer, jedni od takvih:
https://stanolovke.hr/?gclid=Cj0KCQj...AaAtQkEALw_wcB
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 20:35   #238
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Btw ugovor o najmu si radije kupite u narodnim novinama u A3 formatu, oriđiđi.
Jednom sam tako išo sa starim(da sin vidi kako to ide) da iznajmimo nekim HSP-ovcima prostor za zastanke.
Mi smo ispunili taj ugovor u A3 formatu, oni to uzeli, rekli sve super, mi ćemo to dat svom stranačkom odvjetniku da potpiše. Da bi se oni drugi dan vraćali sa A4 isprintanom, zaklamanom verzijom ugovora. Mi ga pročitali i rekli da taj i taj članak izmjene tako tako, oni rekli oke vratimo se sutra.
Vraćaju se oni sutra sa istim ugovorom, ali rasklamanim kako bi zamijenili dotičnu stranicu, znači odvjetnika ni nemaju neg su srali. Nisu bili u stanju ni isprintat novi ugovor i na novo zaklamat.
Moj stari im je samo reko da se to tak ne radi, hvala lijepa i doviđenja.
Poanta priče je da origigi A3 ugovor nemoš promijenit, a ovi ak tako rasklamaju, mogu isprintat da od mene rentaju prostor za 1kn mjesečno. A izvlačili su se na svog stranačkog odvjetnika koji bi to kao ovjerio...
Nema ništa bez javnog bilježnika..

Mommistake, zato sam ja počeo čuvat apsolutno sve račune koje imam. Pa nek mi dođu za 20 godina za friđ., reko bi im evo vam na mamu vam. I još bi im reko da neću taj nego oću pare... jer ga je razjebala kad ga je nosila .
domina je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 21:18   #239
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Btw ugovor o najmu si radije kupite u narodnim novinama u A3 formatu, oriđiđi.
Jednom sam tako išo sa starim(da sin vidi kako to ide) da iznajmimo nekim HSP-ovcima prostor za zastanke.
Mi smo ispunili taj ugovor u A3 formatu, oni to uzeli, rekli sve super, mi ćemo to dat svom stranačkom odvjetniku da potpiše. Da bi se oni drugi dan vraćali sa A4 isprintanom, zaklamanom verzijom ugovora. Mi ga pročitali i rekli da taj i taj članak izmjene tako tako, oni rekli oke vratimo se sutra.
Vraćaju se oni sutra sa istim ugovorom, ali rasklamanim kako bi zamijenili dotičnu stranicu, znači odvjetnika ni nemaju neg su srali. Nisu bili u stanju ni isprintat novi ugovor i na novo zaklamat.
Moj stari im je samo reko da se to tak ne radi, hvala lijepa i doviđenja.
Poanta priče je da origigi A3 ugovor nemoš promijenit, a ovi ak tako rasklamaju, mogu isprintat da od mene rentaju prostor za 1kn mjesečno. A izvlačili su se na svog stranačkog odvjetnika koji bi to kao ovjerio...
Nema ništa bez javnog bilježnika..

Mommistake, zato sam ja počeo čuvat apsolutno sve račune koje imam. Pa nek mi dođu za 20 godina za friđ., reko bi im evo vam na mamu vam. I još bi im reko da neću taj nego oću pare... jer ga je razjebala kad ga je nosila .
ja sam ozbiljno poceo razmisljati o placanju VPS-a nekog di bi dignuo wordpress ili slicni CRM koji bi mi bio baza za sve vezano uz stan. Kategorije od rezije (struja, voda, internet) do namjestaja,uredjaja, popravaka i sve papirnato sken i upload gore. Lokalni backup svako toliko, ali doslovno da imas sve na klik dostupno ako ti zatreba i u "cloudu"

sve samo radi tog "imas racun? imas uplatnicu?" za bezbroj nebuloza u nasoj drzavi.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 21:28   #240
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Konretno, dobar frend je to napravio, izbacili su grijanje na toplanu i kupio je 3-4 radijatora na vrući zrak. Ali i dalje mora plaćati nekakvu cifru za toplanu koja se tereti kao nekakva "izgubljena energija" jer toplana cijeli dan radi. Smanjio je grijanje s 800kn na nekih 400kn struje (uključujući i ostale aparate na struju).
Pa koliko to bogati toplana naplaćuje svoje usluge da je električna grijalica isplativija opcija?
mkey je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na