Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.10.2020., 11:53   #3451
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Moze su uzeti tarifa od A1 i staviti u router od Tele2?
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 12:09   #3452
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
Citiraj:
Autor Armor Pregled postova
Niti proba od 2 tjedna?

Idu u njihov 2 Iskre P56?

ne ide bez rutera jer koliko sam skuzio dodje simica u ruteru s naljepnicom preko utora skidanjem koje se gubi mogucnost reklamacije/povrata

provjeriti jos
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 13:44   #3453
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Zvao sam A1, oni nude sve isto što tele2 ima trenutno, znači do 1TB, 179 kn/mj, ali morqaš uzet router njihov koji dođe 400 kn. Kaže da mogu koristiti svoj router.


Naravno ako slučajno ne radi, moram prebaciti sim na njihov r, da bi tražio podršku.


Iskreno ne kužim ovu poslovnu odluku TELE2, u vremenu kad potreba za podatkovnim prometom raste iz dana u dan, zbog više korisnika, više uređaja, večih brzina, oni rade suprotno, smanjuju, što nema veze s mozgom. Za godinu dana će 200gb, normalnom korisniku biti malo.


Do kad ono trenutnim korisnicima tele2 traje ovo do 1Tb, do kad mogu koristiti uslugu? 15.10, kraja godine?
vladjan1901 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 13:48   #3454
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
netko ce uzet bonus za bozic i kad dodje kvartalni pad onda ce dobit pedalu
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 14:06   #3455
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor vladjan1901 Pregled postova
Iskreno ne kužim ovu poslovnu odluku TELE2, u vremenu kad potreba za podatkovnim prometom raste iz dana u dan, zbog više korisnika, više uređaja, večih brzina, oni rade suprotno, smanjuju, što nema veze s mozgom. Za godinu dana će 200gb, normalnom korisniku biti malo.
Odluka je logična jer je previše korisnika pokućnog koji kumulativno previše opterećuju infrastrukturu za sve i onda nekima veza radi loše ili gotovo nikako. Puno ljudi koje znam se u zadnje vrijeme žalilo kako je mreža sve sporija i radi sve lošije. A Tele2 ima i ionako najmanje zakupljene frekvencije pa njihovu mrežu najviše pogodi velik broj korisnika. No, ta brzina je možda ipak premala, mogli su prvo testirati kako bi funkcioniralo s ograničenjem na 4-5 megabita.

Problem je što je one korisnike koji najviše troše odsijeklo u razdoblju od 18-24, no to sad s obzirom na rad od kuće, školu preko interneta i ostalo više nije razdoblje kad je najveće opterećenje. Vjerojatno je ovako agresivno rezanje brzine sa željom da se stabilizira mreža za one koji koriste remote desktop, Teams i slično preko dana pa da se osigura dovoljno slobodnog bandwitha u mreži kako nikome ne bi trokiralo, a za to je 2 megabita dovoljna brzina.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 14:33   #3456
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Cini mi se da je i promjena vlasnika doprinjela ovoj odluci.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 15:07   #3457
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Tele2 je pred raspadom systema, to je vise nego ocito iz onih poruka na stranici prije... ako oni "kljucaju" lokaciju routera tj. da se router cim se makne sa najblize bazne stanice odmah prebacuje na 2Mbps - sta treba reci vise, valjda vam je jasno ? A1 na staroj homebox tarifi kakti nisi smio nositi van zupanije radi poziva ali nosio se i internet je normalno radio, flatbox sada smije kuda god ga nosili i samo pozivi ne rade ali sam internet vise nije vezan za lokaciju ! Kako ce tele2 odrediti tu lokaciju ? Vezati za prvi repetitor i adresu a sta ako isti padne kao recimo jutros sto je meni na A1 pao odasiljac na 1800MHz i router mi se prebacio na onaj 3km dalje, istina losiji signal i brzina ali i dalje +20Mbps jel... Dakle smanjuju promet - uzbuna , kljucaju lokaciju - ljudi spasavajte se tko moze....

@pinkskin

A1 si moze to priustiti, nadalje t-com je isto tako jak, jos i jaci jer oni uredno svim fixnim korisnicima daju Hibridbox.
I dalje sam misljenja da je korona i to sto su ljudi vise doma napravilo toliki pritisak na tele2 mrezu i infrastrukturu da se ista nalazi pred raspadom ako ne rezu sta god mogu rezati.

Pa jucer se jos nije ni znalo to za "kljucanje lokacije", sve gore od gorjega kako novi dan dodje... A1 je prijetio da ce iskljuciti homebox ako se mice sa lokacije itd... ali niti je brzina
automatski padala niti su ikoga iskljucili a tele2 sada otvoreno tvrdi da automatikom brzina pada na 2Mbps ! Ako ovo nije Horor ne znam sta je... 2Mbps !?!?

Sad mi cak i Gigabox za 199kn i 300GB prometa zvuci bolje jer nakon tih 300GB ili 400GB ako bilo sta imate na t-comu ( 179kn ) zvuci bolje jer brzina nakon paketa je 4/1Mbps.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 16:00   #3458
NeooS
Premium
Moj komp
 
NeooS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: na Zemlji
Postovi: 522
bitno je osigurati stabilnost mreže na uštrb ljudi koji troše veliku količinu gb. mobilni internet ostaje u svrsi mobilnog interneta, ne kao zamjena za kućni (fiksni).
NeooS je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 16:04   #3459
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor NeooS Pregled postova
mobilni internet ostaje u svrsi mobilnog interneta, ne kao zamjena za kućni (fiksni).
A paket se slucajno zove Pokucni internet
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 16:43   #3460
NeooS
Premium
Moj komp
 
NeooS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: na Zemlji
Postovi: 522
pa da, ako baš tako gledaš, ne zove se kućni nego pokućni
NeooS je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 17:32   #3461
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor NeooS Pregled postova
ne zove se kućni nego pokućni
Kolega.. izvini ali bas trkeljas totalno bez veze i razuma ili smisla.

Pa ako rastavimo to po-kucni dolazimo za internet po kuci jel ? Nadalje, tvoja premisa mobilnog interneta je takodjer totalno promasena.
A1 svoj flatbox zove Kucni Internet, HT integrira "mobilni" internet u fixnu ponudu putem Hidroboxa, VIP RS svoj internet reklamira kao Kucni Net a ti
ovdje siris nekakave promasene teze kao je ta vrsta interneta samo za telefone, ono mobilna ? Pa zasto idemo prema 5G mrezi ??

T-com ima i Max mini paket koji naziva Kucni Internet a ide preko mobilne mreze a ti ovdje siris neke bez veze teorije da je pokucni zapravo cisto mobilni i da
mu nije svrha zamjena za klasicni kucni internet ?? U redu za misljenje no ne moras pisati apsurde. Sta radis u tele2 ili koji qlinac ?


Buducnost je u 5/6/7G itd... bakar izumire lagano ali sigurno. Sto nema optiku u buducnosti ce biti na "mobilnom" internetu bilo to u kuci ili na vikendici ili parku dok setas cucka.

Cinjenica je da 200GB definitivno nije dovoljno za jedno prosjecno kucanstvo, ni priblizno dovoljno a na 2Mbps mos samo novine citat i gledati SD yotube. Pa FHD video prosjecno kodiran
sa ne bas nekom opakom biratom nemam sanse povuci sa servera da ga online gledam ako nemam 4Mbps ! Dakle KODI ako idem sa SFTP pa isti ima BUG da neda preko 4Mbps, mi zna zastekati
ako gledam online FHD no ako prebacim KODI da je veza VSFTP taj isti FHD video mi trosi oko 4-8Mbps, QHD tj. 2560 x 1440 video sa orednjom biratom vuce i do 40Mbps itd...

Citiraj:
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova

1. 9-ti za sada : 72,499 GB
2. 8-mi : 56,294 GB
3. 7-mi : 44,796 GB
4. 6-ti : 37,849 GB
5. 5-ti : 36,521 GB
6. 4-ti : 53,275 GB
7. 3-ci : 30,217 GB
8. 2-gi : 44,102 GB
9. 1-vi : 57,551 GB

Nit se suzdrzavam niti sam promjenio navike, cak sam se par puta "uhvatio" da cekam ponoc i stavim nesto skidati... i onda se sjetim da je nebitno kad skidam
Dakle bar u mojem slucaju ide redoviti promet/navike itd... x 2 jer mislim da budem dogurao do ~100GB za jos 7 dana.

Medjutim, druga linija u kuci Optima 20/2

2020-01 291.17 GB
2020-02 301.72 GB
2020-03 401.88 GB
2020-04 519.29 GB
2020-05 400.3 GB
2020-06 437.51 GB
2020-07 399 GB
2020-08 541.72 GB

Jedan gejmer koji zna potegnit oko 100GB skidanja mjesecno na igrice. 2 i pol fejsbukare tipa prvo ujutro mobitel otkljucaju a tek onda se idu mivat. Youtube svi 5-toro ko god
stigne sta ga vec zanima. Jedna persona dere po filmovima ili serijama svaki dan bar 2 komada dugometrazno. Nemamo 4K tv tako da se skine eventualno FHD nesto.
Torrente ne skidam tj. seedam sa bilo kojeg pc-a nego idu na server, neki potegnem na pc a nesto gledam kroz KODI od torrenta ili opcenito ponudjeni materijal serija ili filmova u istom.

Znaci, usudio bi se zakljuciti na osnovu ovih statistika da ako u igri nije 4K materijal, 1TB je sasvim dosta za neko kucanstvo naravno, ako u istom nije neki opaki gejmer koji bi saltao po 4-5 igrica +100GB velicine mjesecno.
Ovo je moj post iz homebox teme, kako 200GB moze biti dosta i sta kasnije mozes sa 2Mbps ?!? Da dopunim statistiku, dakle prosli 9-ti mjesec otislo je 136GB + 438GB Optime...
Ne skidam toorente, dakle nema p2p kod mene, gledam online i da sam ja na Tele2 sada zbilja bi od muke zile rezo tj. momentalno otisao negdje gdje mogu potrositi bar do 1TB bilo to
mobilno ili fixno pa sto kosta da kosta jer ovdje se ne radi samo o cijeni, kucanstvo sa 200GB ne moze funkcionirati osim ako nisu u pitanju 2 penzica i kanarinac u krletci.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 17:39   #3462
Kesonja
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Umag
Postovi: 66
Ima li tko ideju što napraviti na A1 Homeboxu,znači kod njih sam sada več 14 mjeseci nakon trauma koje sam proživio sa pokučnim od teladi(brzine ponekad manje od 1 mbita)i baš svaki dan mi brzina padne na minimum iz nekog razloga i ne može se ni stranice normalno otvarati dok ne restartaš ruter koji je Huawei b-315 isti kao i kod teladi.Probao simicu ubaciti u isti takav ruter Huawei b-315 od tele2 i ponaša se isto,pad brzine i dok sam ne restartaš ruter vađenjenjem napajanja(čak nema ni tipke za restart)ne vraća se brzina na normalu.
Kesonja je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 20:18   #3463
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Dobri su ovi iz tele2, da skidaš od 0-24 sa 2Mbita za 31 dan moš skinut cca 670 gigi, znači ni u teoriji nemoš skinut 1TB u mjesecu
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 20:45   #3464
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Dobri su ovi iz tele2, da skidaš od 0-24 sa 2Mbita za 31 dan moš skinut cca 670 gigi, znači ni u teoriji nemoš skinut 1TB u mjesecu
Hah trebali su još staviti da nakon potrošenog 1TB prometa brzina se vraća na full dostupnu, e to bi im bio pravi potez
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 20:49   #3465
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Trenira se strogoća izgleda
Potrošio sam 1TB kaj jest jest.
Jesam prvi ili nas ima?
heh ovo sad ti je strogoća! Moraš uramiti ovu poruku da imaš što unucima pokazati
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 20:50   #3466
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Dobri su ovi iz tele2,
Al svi, svi ti operateri su tako perfidni da je to cudo jedno. Nemamo mi prave zastite potrosaca.

https://mob.hr/kako-nas-operateri-tr...#disqus_thread

Dakle moguce je raskid ali tek nakon sto je otislo u medije ! Do tada MUK ili nejasni odgovori. Nadalje, potiho i Total TV digao cjene, samo objavili na svojim stranicama.
Racuni i eventualna obavijest ce tek stici za kojih 7 za prosli mjesec a nova cijena vec je na snazi ! Dakle i kad saznas, vec placas skuplje, pa jako malo ljudi prati stranice operatera.

Tele2 je tu posebno perfidan, izmjena ide u polovici mjeseca, 15-tog. Do polovice mjeseca neko kucanstvo koje trosi cca 500/600GB sto zbilja nije puno ce potrositi cca 300GB.
Nakon 15-tog se ukljucuje tj. reducira za ostatak mjeseca tih 200GB ili cak pola od toga posto je i ostalo pola obracunskog mjeseca. Dakle tih 100GB ce "potrajati" nekih 7-10 dana.
Nakon sto se ispuca paket i brzina padne na 2Mbps ljudi ce tih 5-7 dana do kraja mjeseca pripisati losoj vezi !! Pogotovo kad krene novi mjesec i brzina se vrati nazad na xy koliko ko vec ima..

Tek negdje polovicom iduceg mjeseca ili nesto ranije ce ljudi skuziti da su vise od 7 dana na 2Mbps i tek onda ce poceti zvati sluzbu za korisnike ! Tko gleda iskreno sve one papire/reklame sa racunom ?
Otgnes uplatnicu i ostatak bacis ili das zeni da arhivira, dakle dobili su da zadrze ljude bar jos jedan ili 2 mjeseca jer mi tu na forumu smo onaj 2% koji su informirani ili prate reda radi.

Kod Totala je jos gorji profil korisnika, 99% sam gleda tv i placa racune, pola ih nema ni internet a cijena osla gore a javili osobno nisu nikome !
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2020., 10:04   #3467
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor NeooS Pregled postova
pa da, ako baš tako gledaš, ne zove se kućni nego pokućni
Što ćemo sad, igrati se lingvista, pratiti razvoj staroslavenskih prefiksa i utvrđivati što je pjesnik htio reći kad je na "kuću" dodao "po-"?

Koliko se ja sjećam, ovo se reklamiralo kao neograničeni internet "za po kući" ili tako nekako, i tako je nastao "pokućni" internet.
A ako, po tvojoj logici, to nije kućni nego "pokućni", zašto onda Tele2 istovremeno s novim limitom uvodi i ograničenje full brzine na samo jednu lokaciju/jedan odašiljač? Jel to znači da nije niti kućni, ali nije baš niti prenosivi, kako ćemo ga onda zvati? "Pointernet"?

A sad, moj komentar na cijelu situaciju je da sam sretan što sam na zimu ipak odlučio ostati na VDSL-u premda je Tele2 imao obećavajuće rezultate. Žica je ipak žica, pa makar morao žrtvovati brzinu.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2020., 17:06   #3468
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,562
Koji je postupak da bi se dobio taj raskid ugovora i što je sa routerom koji je u pretplati ?

na 444 osim što zna da je smanjen promet nemaju pojma o ničem drugom.


p.s. novi info: nazovete 444 trazite odjel raskida ugovora, oni vam šalju formular za raskid navesti razlog (nepoštivanje ugovora odnosno smanjenje prometa sa punom brzinom) vratite mail i dobijete raskid u roku od 24h.
ruter akoje je sa tarifom trebate platiti jednokratno 25kn x mjeseci kolkoje ostalo do kraja ugovora.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 08.10.2020. u 18:01.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2020., 22:05   #3469
Kesonja
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Umag
Postovi: 66
Ima li tko ideju što napraviti na A1 Homeboxu,znači kod njih sam sada več 14 mjeseci nakon trauma koje sam proživio sa pokučnim od teladi(brzine ponekad manje od 1 mbita)i baš svaki dan mi brzina padne na minimum iz nekog razloga i ne može se ni stranice normalno otvarati dok ne restartaš ruter koji je Huawei b-315 isti kao i kod teladi.Probao simicu ubaciti u isti takav ruter Huawei b-315 od tele2 i ponaša se isto,pad brzine i dok sam ne restartaš ruter vađenjenjem napajanja(čak nema ni tipke za restart)ne vraća se brzina na normalu.Jučer zvao službu,kao promjenili profil u ruteru i danas ponovo opet sve isto,dvaput morao čupati ruter iz struje.Več mi se povraća od ovakvog maltretiranja svaki dan 14 mjeseci.
Kesonja je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2020., 22:05   #3470
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
Koji je postupak da bi se dobio taj raskid ugovora i što je sa routerom koji je u pretplati ?

na 444 osim što zna da je smanjen promet nemaju pojma o ničem drugom.


p.s. novi info: nazovete 444 trazite odjel raskida ugovora, oni vam šalju formular za raskid navesti razlog (nepoštivanje ugovora odnosno smanjenje prometa sa punom brzinom) vratite mail i dobijete raskid u roku od 24h.
ruter akoje je sa tarifom trebate platiti jednokratno 25kn x mjeseci kolkoje ostalo do kraja ugovora.
A što ako imaš i Playstation? Ja ih danas zovem i ne mogu dobiti, tj nisam imao vremena čekati po sata da mi se netko javi, poslao im još jučer na prigovore mail i nema odgovora...
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2020., 23:51   #3471
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Citiraj:
Autor Kesonja Pregled postova
Ima li tko ideju što napraviti na A1 Homeboxu,znači kod njih sam sada več 14 mjeseci nakon trauma koje sam proživio sa pokučnim od teladi(brzine ponekad manje od 1 mbita)i baš svaki dan mi brzina padne na minimum iz nekog razloga i ne može se ni stranice normalno otvarati dok ne restartaš ruter koji je Huawei b-315 isti kao i kod teladi.Probao simicu ubaciti u isti takav ruter Huawei b-315 od tele2 i ponaša se isto,pad brzine i dok sam ne restartaš ruter vađenjenjem napajanja(čak nema ni tipke za restart)ne vraća se brzina na normalu.Jučer zvao službu,kao promjenili profil u ruteru i danas ponovo opet sve isto,dvaput morao čupati ruter iz struje.Več mi se povraća od ovakvog maltretiranja svaki dan 14 mjeseci.
Stavi karticu u neki telefon pa digni hotspot za silu i vidi jel isto na telefonu. Ako nije isto, bacaj te huaweije i posudi/kupi/uzmi neki drugi ruter, tipa huawei b535-232 je bio popularan nedavno, mozda netko da ovaj zte 286r od flatboxa, pogledaj njuskalo lokalne oglase..
Sretno
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 11:29   #3472
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Jel ovo smanjivanje brzine na 200gb ide svim korisnicima, ili samo "odabranima"

Na web stranicama ne mogu naći nikakve podatke, a čini mi se da nisam dobio nikakvu poruku uz račun. Ja sam poslovni korisnik, pa ne znam da li to ima veze...
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 11:41   #3473
Smoki_Gs
Premium
Moj komp
 
Smoki_Gs's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Gospić
Postovi: 447
Meni je igrom slucaja jucer istekao ugovor za pokucni... Potrosnja mi je bila cca 400-450 GB mjesecno. I taman sam htjeo ici u Tele2 promjeniti karticu, jel nisam znao sto se dogada, spajalo se samo na UMTS, bilo u routeru ili mobitelu kartica a mobilna tarifa koja je isto u Tele2 je uredno na 4g+ Pa sam mislio da osla kartica ili nesto, i onda procitam ovo o smanjenju brzine, i zamisli, proslo obracunsko razdoblje, tj ispostavili mi racun i imam opet na pokucnom 4g+.. Razumijem donekle to smanjenje, i jasno mi je da su se zaletili dat svima unlimited, ali onda barem obavijesti korisnike, isao sam pregledat racuna zadnja 3, nigdje mi nema obavijesti o smanjenju prometa po punoj brzini. Sada barem vise nisam u dilemi hocu li produziti ugovor A imam i na mobilnoj tarifi unlimited, tj bezbroj GB tarifu, neznam jel se na mobilne tarife odnosi to smanjenje?
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Smoki_Gs je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 11:59   #3474
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
neka Tele2 investira u opremu i infrastruktura pa neće onda biti problema oko opterećenja mreže.

ja sam osobno na HT-u, tako da nemam problema. i nadam se da neću imati.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 12:38   #3475
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Nije to tak crno - bijelo kak većina misli.
Oprema košta. Sad je ionako migracija prema 5G, nema smisla krkat 4G opremu više.
I da teoretski pojačaju infrastrukturu, opet su si zabili vilicu u oko - više prometa kola mrežom, promet van CIX-a i peeringa košta (YT, NF, ilegalni IPTV, ), treba to netko i platiti na kraju.
Kako spremaju 70gb tarifu i 200gb tarifu, vjerojatno na osnovu statistika vide koliko ljudi im upada u te kategorije i s tim mogu živjeti.
Ovi koji ispadaju van, hebiga sine, široko ti polje.
Sve je to posao, nekad dobis, nekad ti uzmu. Treba biti objektivan i ne samo gledati zadnjih 100metara.

Evo, A1 ima limite prometa i na optičkim paketima, pa ljudi žive s time. To što netko ima doma 100mbit optiku koja može 24-7 nabiti 30TB jedan smjer, to ne znači da će ISP dati blagoslov za to. Isto kao što auto koji ima gravirano 260kmh ne vozite 260kmh, nego neki prosjek 40-60-80kmh jel?

Dosta prdenja s moje strane.

P.S. Malo trollanja, ispada da bakar 20-50mbit koji okrene na papiru 5-10-15TB ispada safe haven za ljude koji mogu s tom brzinom živjeti
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 12:42   #3476
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Kako funkcionira uopce taj limit na jednu lokaciju/odasiljac?
Jer mi se adresa na racunu i adresa na kojoj stanujem razlikuje za kojih 100ak km
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 12:51   #3477
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Kako funkcionira uopce taj limit na jednu lokaciju/odasiljac?
Jer mi se adresa na racunu i adresa na kojoj stanujem razlikuje za kojih 100ak km
Valjda ce te pitati "gdje mislis koristiti". Kak ce tocno lock funkcionirati to je dobro pitanje. U gradovima imas po par baznih koji su u dometu rutera... Valjda to nekak u blokove misle podjeliti, tipa zupanije ili tak neka gruba podjela. Ćemo vidit.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 13:15   #3478
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
U 2 i pol godine pokućnog samo sam jednom prekorači 200 gb, uglavnom je između 120 i 150gb, ako ću ovim mjerama dobiti brži internet OK nemam ništa protiv, jedino ako je istina da ćeš kod teletine imati punu brzinu samo na području na kojem si prijavljeni, ako odeš izvan tog područja brzina ti pada na 2 mbt bez obzira na potrošeni promet onda je to drugi kraj postola
Kod A1 me smeta što forsiraju isključivo router koji ti oni daju.
Kod tele2 imam onaj džepni router s kojim mogu gdje hoću, a ovaj njihov je ovisan o njihovom priključku
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 13:27   #3479
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Tele2 je pred raspadom systema, to je vise nego ocito iz onih poruka na stranici prije... ako oni "kljucaju" lokaciju routera tj. da se router cim se makne sa najblize bazne stanice odmah prebacuje na 2Mbps - sta treba reci vise, valjda vam je jasno ? A1 na staroj homebox tarifi kakti nisi smio nositi van zupanije radi poziva ali nosio se i internet je normalno radio, flatbox sada smije kuda god ga nosili i samo pozivi ne rade ali sam internet vise nije vezan za lokaciju ! Kako ce tele2 odrediti tu lokaciju ? Vezati za prvi repetitor i adresu a sta ako isti padne kao recimo jutros sto je meni na A1 pao odasiljac na 1800MHz i router mi se prebacio na onaj 3km dalje, istina losiji signal i brzina ali i dalje +20Mbps jel... Dakle smanjuju promet - uzbuna , kljucaju lokaciju - ljudi spasavajte se tko moze....

@pinkskin

A1 si moze to priustiti, nadalje t-com je isto tako jak, jos i jaci jer oni uredno svim fixnim korisnicima daju Hibridbox.
I dalje sam misljenja da je korona i to sto su ljudi vise doma napravilo toliki pritisak na tele2 mrezu i infrastrukturu da se ista nalazi pred raspadom ako ne rezu sta god mogu rezati.

Pa jucer se jos nije ni znalo to za "kljucanje lokacije", sve gore od gorjega kako novi dan dodje... A1 je prijetio da ce iskljuciti homebox ako se mice sa lokacije itd... ali niti je brzina
automatski padala niti su ikoga iskljucili a tele2 sada otvoreno tvrdi da automatikom brzina pada na 2Mbps ! Ako ovo nije Horor ne znam sta je... 2Mbps !?!?

Sad mi cak i Gigabox za 199kn i 300GB prometa zvuci bolje jer nakon tih 300GB ili 400GB ako bilo sta imate na t-comu ( 179kn ) zvuci bolje jer brzina nakon paketa je 4/1Mbps.
Ako bude puno prebjega sa tele2 na A1 mogle bi i na A1 brzine pasti kao što je to svojedobno bilo na tele2. Kad sam počeo s pokućni imao sam brzine od 70-100 mbt, a sad sam sritan ako uhvatim i 40, uglvnom je između 20 i 30.
Ako ću ovim mjerama u tele2 dobiti brži internet onda nema potrebe za promjenom.
A tko zna ako zbog prebjega dođe do zagušenja na A1 požda i oni budu slijedili tele2 te spustu promet
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 13:47   #3480
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Ultimate dick move bi bio da nakon 1.5-2mj uvođenja usluge spuste promet, ali to je Hrvatistan. Moje procjene su 3-6mj Znači kraj 2020 ili Q1 2021.
Moguće da će ekipa potrošiti promet prije i neće se osjetiti znatnije na performanse tokom mjeseca jer će ih usporiti 0-24.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na