Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2007., 15:33   #1
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Matura i oblacenje?

Ja sam maturu prosao pa ovo nije za mene, ali jel postoji igdje, bilo gdje u pisanom obliku zakon da se na maturu mora dolazit lijepo obucen, skockan, kakov vec.

Curi je frendica rekla da su oni (SS u Slatini) morali na maturu dolazit obuceni u svecane hlace, kosulja, ovo ono gluposti. Meni je to uzasno smjesno. Kao da ides na obranu doktorata.
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 15:35   #2
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
Slušaj, pošto se radi o svečanom događaju bilo bi prigodno da se obučeš svečano (prigodno) i to je to...
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.06.2007., 15:37   #3
technix
Registered User
 
technix's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Svenska
Postovi: 591
Citiraj:
Autor rams Pregled postova
Ja sam maturu prosao pa ovo nije za mene, ali jel postoji igdje, bilo gdje u pisanom obliku zakon da se na maturu mora dolazit lijepo obucen, skockan, kakov vec..
zakonom se ne reguliraju takve stvari. Radi se jednostavno o kodeksu odijevanja koji se ustalio običajem/tradicijom.
technix je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 15:37   #4
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,196
Moje mišljenje je da stvari koje radiš jednom u životu moraš napraviti kako treba, znači na firmu, maturalnu večeru pa zatim vjenčanje dođi lijepo i pristojno obučen u skladu sa nekom tradicijom i kulturom...neznam na što točno misliš po "svečano" ali neće te valjda ubit ako jednu večer nosiš odijelo
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 15:46   #5
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Kad nas su cure dolazile u malo svečanijoj odjeći...a dečki, neki i u odijelima, a neki u košuljama

Ja namjeravam doći u hlačama i košulji...

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 10.06.2007. u 16:09. Razlog: krivo shvatio :)
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 15:54   #6
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Mozes doci kako hoces obucen, al opet da nisi u trenirci ili trapkama. Ja sam bio u bijelim hlacama (ne ovim ljetnim, ma da su bile skroz lagane), bijeloj kravati, te crvenim cipelama i crvenoj kosulji kratkih rukava
Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 15:56   #7
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Sve se svodi isključivo na to kako ti misliš da trebaš doći obućen. Naravno, stvarno ne bi imalo smisla da dođeš u kratkima, jel.

Ali, na samu maturu sam ja došao sasvim normalno obućen, ne vidim smisao za nekim posebnim fancy odjevanjem zato da bih došao na završni ispit.
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 15:59   #8
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Ti misliš na maturu kao na odgovaranje mature (hrv, strani jezik/matisa, treći predmet) ili maturalnu večeru?
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 16:02   #9
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Očito na maturu (hrv,mat,3.pred), ja sam prvo shvatio da misli na maturalnu večer
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 16:06   #10
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
a gle ista fora je da nesmijes na sud doci neprikladno odjeven.

znam da je dosad bilo da moras doci prikladno odjeven,ali ne skockan (odijela itd).

znaci nema kratik hlaca,cure dubokih dekoltea i minica itd.mislim da im se cak nesmije ni trbuh vidjet,ali nisam ziher.



otkud ta pravila neznam,ali znam da su me stjerali sa suda kad sam dosao u kratkim hlacama po +40 po ljeti.
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.06.2007., 16:10   #11
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Općenito, to o oblaćenju je stvar od čovjeka do čovjeka. Neki stvarno znaju izvoditi gluposti vezano za oblaćenje.
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 16:12   #12
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Ja sam na maturu došao u trapericama i šarenoj majci Nitko nije odšao svećano obučen taj dan!

Ali zato smo se svi skockali za maturalnu većeru i samo je jedan Hipi došao obučen ko konj... sve potrapano, izlizano... ko da ide na koncert od Nirvane
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 16:14   #13
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,196
Ako je odgovaranje mature onda dođi hmmm.....ja sam kao i svi došao u trapericama i majici, sve friško oprano uključujući i mene
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 16:24   #14
solefighter
Registered User
Moj komp
 
solefighter's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Os
Postovi: 4
kad već pričate o odijevanju, onda čujte ovo. moj dobar frend je na 3. god glazbe došao u bermudama i japankama odgovarati kod neke aždaje od profesorice i izletio s faksa zbog toga. prvo se snjom posvađao oko odgovaranja, pa su nastavili oko toga kako je on došao neprikladno obučen. no, profa se zainatila maksimalno da pokaže njemu i ostalima tko je tu glavni te ošla do dekana i nije odustala dok on nije bio ispisan s faksa. sad je na 1. god. sasvim različitog faksa. bacio je 3 godine studiranja zobg neozbiljnosti i neprikladnog odijevanja. tako da, za sve postoji vrijeme i mjeste, maturalna večer je jednom u životu. kad sam ja imao maturu, svi dečki smo bili u odijelima, cure u svečanima haljinama, i bilo je do jaja. kasnije smo svi muški poskidali kravate, vezali oko čela, cure se također malo "razgolitile" i skinule bose. anyway, bilo je do jaja.
__________________
Bez politike u sigu...
solefighter je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 16:37   #15
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Mi smo se na maturalni ispit (ispite) obukli kao da idemo normalno u skolu :-/ Ionako smo cekali satima na red i znojili se i smucali po skoli.

A maturalnu veceru nismo imali (ni putovanje ni nist), al pretpostavljam da je to stvar dogovora sto ce se obuci.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 17:40   #16
flare
mrzi zimu
 
flare's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: behind blue eyes
Postovi: 318
...nema zakona niti ista pise u pravilniku sto se tice odijevanja...

no, moze pisati u statutu skole, jer to svaka skola izdaje za sebe

kao profesorica koja je 8 godina radila u skoli mogu reci da se, na neki nacin, ocekuje od ucenika da dodju pristojno odjeveni na obranu mature...

ne usminkano i u vecernjim haljinama, ali "lijepo" odjeveno...ono, casual business stil like

...to je samo stvar neke opce kulture...
__________________
Destruction leads to a very rough road
But it also breeds creation
RHCP
flare je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 17:43   #17
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 944
salim se

bio sam u klasicnom crnom odjelu s bijelom kosuljom i kravatom s letecim kravama
-->
to su sve amerikanci krivi i njihovi teen filmovi....... ja sam bio u ruzicastom odjelu s ruzicastim sesirom kao pravi svodnik ----> salim se

bio sam u klasicnom crnom odjelu s bijelom kosuljom i kravatom s letecim kravama
xPsycho je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 17:58   #18
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
na maturu iz hrv idem u petak, a iz struke sljedeci pon i namjeravam doci skroz normalo obucen (kako sam dolazio i u skolu i na obranu radnje). Na maturalnoj veceri smo vec bili i to fino u odjelima i kravatama (bez sakoa - skuhal bi se), a cure u haljinama. Kao što solefighter kaže kasnije se malo razgolicite Uf dok se sjetim kako sam samo cure (bose) zgazio kad sam s njima plesao
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 18:35   #19
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Uf brdo dogovora u malo vremena

Da, mislio sam na odgovaranje i obranu rada, ne na maturalnu vecer, na tom sam i ja bio u odijelu i sve sto ide stim.

Ali na ovo prvo, nevidim ikakvu potrebu za nekakvim "posebnim" spremanjem za to. Naravno ne sad bas doc u mini suknjici i dekolteu do pupka (cure) / kupace gace i japanke (muski ), ali ono normalno obuceno tipa traperice, casual majca neka je sasvim dovoljno.

Ja inace slusam rap glazbu i inace se oblacim siroko, i do sad mi nitko nista nije rekao. Pa cak ni na faksu, ako netko nesta kaze izvalim salu na svoj racun i sve dobro prode
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 19:00   #20
solefighter
Registered User
Moj komp
 
solefighter's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Os
Postovi: 4
Uf dok se sjetim kako sam samo cure (bose) zgazio kad sam s njima plesao [/quote]

__________________
Bez politike u sigu...
solefighter je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 21:24   #21
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Moja škola je pomorksa škola,a li imamo gimnaziju, HTT, ugostitelje, trgovce i ostale smjerove. Jedna od najstarijih pomorskih na jadranu

Davno (dok mi je stari išao u nju) se maturalna večer zvala pomorska večer i svi su dolazili svečano obučeni. Tako je i danas samo se više ne ove pomorska večer. To bude do oko 1200 ljudi u sali u hotelu sa svečanim plesovima i forama prozivanja maturanata sa partnericama.

Uglavnom kod nas je to tradicija i cijela škola je na jednom mjestu i dolaze samo uzvanici
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 21:31   #22
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
nije glupo i nije zakon, to se zove kultura. potrazi u rijecniku. mozes ti doci kako hoces obucen, pa ces ispast seljak. to nisu 'glupe tradicije' i 'ustogljena ponasanja' i 'bezvezni rituali'. na taj nacin iskazujes postovanje prema dogadaju i ljudima oko sebe. da se vide da ih postujes dovoljno da ces se obuci kulturno za tu prigodu. zato se i zovu 'svecana odjela' jer se koriste u svecanim prigodama koje su rijetke
mat je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 22:18   #23
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
mat kome je ovo namjenjeno, obrana maturalnog rada, odgovaranje hrvatskog i ine stvari nisu svecane prigode
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 22:52   #24
munst0r
Premium
Moj komp
 
munst0r's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Bjelovar/Zagreb
Postovi: 357
Citiraj:
Autor flare Pregled postova
...nema zakona niti ista pise u pravilniku sto se tice odijevanja...

no, moze pisati u statutu skole, jer to svaka skola izdaje za sebe

kao profesorica koja je 8 godina radila u skoli mogu reci da se, na neki nacin, ocekuje od ucenika da dodju pristojno odjeveni na obranu mature...

ne usminkano i u vecernjim haljinama, ali "lijepo" odjeveno...ono, casual business stil like

...to je samo stvar neke opce kulture...

Mene je stara dva mucila oko toga sta cu obuci na maturu... Dva dana me uvjeravala kako ne mogu ici odgovarati u tenisicama, trapericama i kratkoj majici... Nakon toga je sama otisla u ducan i kupila mi neku kosulju (jer ja inace nosim samo majice) te me natjerala da u njoj idem odgovarati...


No dobro, sad je vecina vas, starih i staromodnih (), profesora otislo u penziju, pa se novije generacije ucenika vjerojatno nece naci pred takvim problemima radi usmenog na maturi...


Inace, mislim da na maturu treba doci u trapericama, tenisicama i majici. Jedino ako netko inace nosi cipele/kosulje, onda mu je dopusteno u tome doci i na maturu...
munst0r je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2007., 00:19   #25
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor mat Pregled postova
nije glupo i nije zakon, to se zove kultura. potrazi u rijecniku. mozes ti doci kako hoces obucen, pa ces ispast seljak. to nisu 'glupe tradicije' i 'ustogljena ponasanja' i 'bezvezni rituali'. na taj nacin iskazujes postovanje prema dogadaju i ljudima oko sebe. da se vide da ih postujes dovoljno da ces se obuci kulturno za tu prigodu. zato se i zovu 'svecana odjela' jer se koriste u svecanim prigodama koje su rijetke
Jedno je maturalna vecera koja nije obavezatna i koja ima taj dress code. Ali tjerati nekog da dodje u usminkan na odgovaranje mature je glupost. Drugo su da nemres u kratkim hlacama etc. tak je i svaki dan. (sjecam se da se na odgovaranju mature cak i hlace posudjivalo ), ali tu treba stati.
  Reply With Quote
Staro 11.06.2007., 00:54   #26
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Jedno je maturalna vecera koja nije obavezatna i koja ima taj dress code. Ali tjerati nekog da dodje u usminkan na odgovaranje mature je glupost. Drugo su da nemres u kratkim hlacama etc. tak je i svaki dan. (sjecam se da se na odgovaranju mature cak i hlace posudjivalo ), ali tu treba stati.
ma nisam govorio o polaganju ispita mature! mozda je ispalo tako da sam se slozio s tako necim gore, ali nisam ni skuzio da se o tome prica. ja sam govorio o veceri maturalne zabave... ja sam na ispit dosao u kratkim hlacama i s ruksakom na ledima. kad je zavrsio ispit oko 11 sjeo sam s frendom na vlak i otisao na exit fest...
mat je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2007., 00:57   #27
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Citiraj:
Autor mat Pregled postova
ja sam na ispit dosao u kratkim hlacama i s ruksakom na ledima.
kaj su ti dopustili da uopće polažeš?

meni su frenda zbog kratkih hlača slali doma da se presvuče.(sva sreća da je živio 2km od škole)
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2007., 01:09   #28
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
..ja sam sve to polazio u vojnim hlačama i crnoj majici..garderoba mi je otprilike..to.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2007., 06:06   #29
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor solefighter Pregled postova
Uf dok se sjetim kako sam samo cure (bose) zgazio kad sam s njima plesao
[/QUOTE]
Kad te već admini nisu upozorili, na ovom forumu nema politike pa te molim da obrišeš nepotrebne dodatke svog potpisa. Za možebitne ambicije u tom smjeru imaš Index i ostale forume.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2007., 13:53   #30
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
na maturu sam dosao u kosulji, trapericama i cipelama.

na maturalnu veceru sam isao u odjelu.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na