Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.01.2020., 16:51   #811
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Odabrao sam 3 po nekim preporukama i idem ganjati sad na taj način, ispitat teren i tako, zagrijavam se za apn.

Al kad dobijem ovako nekompetentnu osobu kojoj se neda, padne mi mrak na oči. Da se nemože bar glumiti da joj je stalo i bit kompetentna da dobije tih 250k kn kamata.
pricaj mi o tome, ja sam zeni morao objasnjavati sta i kako jer sam isto kupovao stan preko APN-a samo na drugi nacin je bilo koncipirano tada.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2020., 21:03   #812
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Poslao sam na hpb@hpb.hr upit, odgovorili su mi u roku par sati:

Kreditna sposobnost prilikom podnošenja zahtjeva za stambeni kredit računa se sukladno primanjima klijenta, a niže navodimo visinu anuiteta za sve opcije primanja (neto, s tim da neki u to ubrajaju i prijevoz a neki ne):

· Za primanja manja od 5.720,00 HRK

Mjesečni egzistencijalni minimum, nakon svih odbitaka uključujući i novi anuitet, mora iznositi minimalno 3/4 primanja. Anuitet sa svim postojećim zaduženjima ne prelazi 1/4 primanja

· Za primanja od 5.720,00 do 10.500,00 HRK


Mjesečni egzistencijalni minimum, nakon svih odbitaka uključujući i novi anuitet, mora iznositi minimalno 4.290,00 HRK

· Za primanja od 10.500,00 do 13.000,00 HRK


Mjesečni egzistencijalni minimum, nakon svih odbitaka uključujući i novi anuitet, mora iznositi minimalno 40% prosjeka tromjesečnih neto primanja

· Za primanja veća od 13.000,00 HRK


Mjesečni egzistencijalni minimum, nakon svih odbitaka uključujući i novi anuitet, mora iznositi minimalno 35% prosjeka tromjesečnih neto primanja
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.01.2020., 09:43   #813
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Čekaj, 4290kn je sada minimum za mene?
Nisam to znao. Bio je 3500kn prije par mjeseci.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2020., 10:05   #814
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
evo ja imam kredit preko Zabe, osim sto je zena s kojom sam radio manje poznavala ponude kredita ZABE nego ja do sada nikakvih problema.
moras imati tu osnovicu za zivot neopterecenu troskovima(ovisi o kategoriji troskova, kredit, leasing, sta oni smatraju opterecenjem) i sve iznad toga moze biti rata. Ako imas 10 000kn placu rata ti prakticki moze biti 6100kn. uz to..prije je osnovica bila 3500

p.s. bio sam dugogodisnji klijent banke i prije toga, pa je to mozda utjecalo na uvjete
Isto iskustvo ... Zaba, Erste, OTP.
Neki uračunavaju i prijevoz i stimulacije u prosjek, a neki ne. Npr. HPB.
Neke banke nude solemnizaciju na svoj trošak (npr. OTP), većina ne.
Procjenu postojeće nekretnine uglavnom sve banke rješavaju na svoj trošak.
Najmanja kamata za stambeni koju su mi nudili da ostanem je 2.55% (regulatni kredit, nije APN).

Jako je bitno kome naletite. Obična teta na šalteru vam neće dati nikakve special uvjete. Voditelj poslovnice bi mogao.
Ako ste klijent s većim primanjima (mislim da je 9k granica kod Zabe), dobijete osobnog bankara koji ima samo takve klijente i naravno bolje ponude.

Što se tiče naslova teme, nekako sam najzadovoljniji bio s Zabom. Bar što se tiče nekakve promptnosti u rješavanju bilo čega, eBankarstva isl.
Samo im ne dozvoliti da vam uvale Lepezu .

Zadnje izmijenjeno od: stef. 22.01.2020. u 10:36.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 20:59   #815
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
ljudi, tražim najjeftiniju opciju za vođenje tekućeg kunskog i neki oblik net bankinga, jer ovo šta radi OTP je van svake pameti.

hrpa banaka skriva cjenik i od takvih sam odustao odmah.
ERSTE je relativno dobro zastupljena tu gdje živim, tj ima bankomate na pristupačnim mjestima. i sad gledam cjenik i ispadaju mi relativno jeftini. s obzirom da vjerujem da vas puno koristi erste banku, dajte mi neki info pliz.

kunski tekući račun - 6kn mjesečno
net banking (samo net, bez mobilnog) - 8kn mjesečno. (u OTP-u to plaćam 35kn u sklopu paketa).
mobilni token - 0kn (otp isto 0kn)
naknada za priljev iz druge banke - ništa (otp 2kn)
naknada za platni nalog preko netbankinga - 2kn (otp 1kn u paketu, 2 kn bez paketa).

i sad ne kužim dal je to to, ili ima još kakvih naknada. ne trebaju mi trajni nalozi, ne trebaju mi krediti, prekoračenja, ništa pod milim bogom osim da imam debitnu karticu i nekakav tekući na kojem ću držat par soma kn i na kojeg ću dobit plaću.

ono šta bi volio imati dodatno je neki oblik dodatne "zaštićene" kartice za internet plaćanja, kao šta otp ima web prepaid karticu, na koju prebacim lovu preko netbankinga. ne mogu u svim onim silnim stavkama naći dal erste ima tako nešto dostupno, i ako da uz koju naknadu?

hvala
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 21:09   #816
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ono šta bi volio imati dodatno je neki oblik dodatne "zaštićene" kartice za internet plaćanja, kao šta otp ima web prepaid karticu, na koju prebacim lovu preko netbankinga. ne mogu u svim onim silnim stavkama naći dal erste ima tako nešto dostupno, i ako da uz koju naknadu?

hvala
To ti je sve, za 4 kn dobiš još i mbanking (premda kažeš da ti netreba).
Nema više nikakvih skrivenih troškova.
Žiro ti je 5kn/mj ako ima prometa po računu.
A ovo zadnje, uzmi si Revolut samo virtualne kartice.
Dalje, po meni, mbanking im je odličan (radi im ga Infinium, isto kao i za HPB), štoviše meni i bolji nego netbanking, i stvarno nema potrebe zazirat od istog.
Cijena ti je mbanking+netbanking = 12kn/mj.
Mbanking sam za sebe 8kn/mj.
Netbanking sam za sebe 8kn/mj.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 21:12   #817
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Telekom Bankarstvo

https://www.telekombankarstvo.hr/

Zajedničko bankarstvo HT-a i ZABA-e, jel koristi tko?
Mene sad zadnjih par dana obasipaju reklamama u vezi toga, nisam prije vidio da su pokrenuli taj servis pa sad ne znam koliko je dugo aktualno.

Jel ima nekih bitnih prednosti/mana?
Trenutno sam u Addiko banci ali nemam ugovoreno internet bankarstvo, pa sad gledam da ovo aktiviram.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 21:15   #818
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ljudi, tražim najjeftiniju opciju za vođenje tekućeg kunskog i neki oblik net bankinga, jer ovo šta radi OTP je van svake pameti.

hrpa banaka skriva cjenik i od takvih sam odustao odmah.
ERSTE je relativno dobro zastupljena tu gdje živim, tj ima bankomate na pristupačnim mjestima. i sad gledam cjenik i ispadaju mi relativno jeftini. s obzirom da vjerujem da vas puno koristi erste banku, dajte mi neki info pliz.

kunski tekući račun - 6kn mjesečno
net banking (samo net, bez mobilnog) - 8kn mjesečno. (u OTP-u to plaćam 35kn u sklopu paketa).
mobilni token - 0kn (otp isto 0kn)
naknada za priljev iz druge banke - ništa (otp 2kn)
naknada za platni nalog preko netbankinga - 2kn (otp 1kn u paketu, 2 kn bez paketa).

i sad ne kužim dal je to to, ili ima još kakvih naknada. ne trebaju mi trajni nalozi, ne trebaju mi krediti, prekoračenja, ništa pod milim bogom osim da imam debitnu karticu i nekakav tekući na kojem ću držat par soma kn i na kojeg ću dobit plaću.

ono šta bi volio imati dodatno je neki oblik dodatne "zaštićene" kartice za internet plaćanja, kao šta otp ima web prepaid karticu, na koju prebacim lovu preko netbankinga. ne mogu u svim onim silnim stavkama naći dal erste ima tako nešto dostupno, i ako da uz koju naknadu?

hvala
Erste ti je ok, nemaš dodatne naknade.
6kn račun
8kn net
12kn net+mobilno

Ako trebaš dodatni račun, otvoriš si "štedni" koji je mislim isto 6kn, dobiješ karticu uz njega i taj koristiš za internet plaćanja.

Moja preporuka je da si umjesto toga dodatnog otvoriš Revolut i riješiš to na taj način.

Također imaš i HPB super smart račun, možeš ga otvoriti preko mobitela i sve ti je besplatno. Dobiješ mastercard uz njega i mobilno bankarstvo, ne možeš ići u minus, inače sve ostalo kao i kod erste.

Ako otvoriš HPB i Revolut, nemaš mjesečnih naknada uopće, plaćaš samo transakcije na HPB po valjda 2kn (kada ti plaćaš račune).
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 21:29   #819
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
tnx.
erste bi uzeo zaista samo tekući i net banking (zazirem od mbankinga, i to se neće promijeniti).

varijanta 2 koju upravo čitam je HPB (imaju mali nedostatak bankomata ovdje, ali ajde, 2 su mi u blizini)
HPB ima ono šta zovu osnovni paket od 15kn (tekući i net banking) ali piše da uključuje i 10 platnih naloga, a imaju i prepaid karticu koja mi se čini da je đabe.
koristi li tu kombinaciju netko?
ispada da onda za 15kn imam i tekući, i net banking sa 10 naloga, i prepaid karticu na koju mogu uplaćivati preko netbankinga? to je fino.

edit, nisam vidio ovaj dio "za korisnike osnovnog računa iz osjetljive skupine klijenata". ok nema 10 platnih naloga đabe.

ali varijanta koja mi se čini pristojnom iako u startu malo komplicirana bi bila:
erste tekući i netbanking, za primanje plaće i nacionalni net banking (tj platne naloge). erste ne naplaćuje uplate na tekući šta mi je plus.
hpb prepaid sa karticom - alternativa otp web kartici - ako sam dobro skužio nema nikakvih troškova ako drugi meni skidaju lovu s tog računa poput plaćanja na raznim web shopovima ala ebay, ali, gearbest i slični? a mogu tu karticu koristit i na bankomatima i plaćanje u pošti sa njihovog POSa bez naknade.

šta kažete?

Zadnje izmijenjeno od: jp_rv. 11.02.2020. u 21:53.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 06:09   #820
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Nekidan dobio pismo od Erste Cluba koji zastupa ECMC kartice. Pozivaju se na neki zakon o pranju love i traže hrpu podataka (fali samo broj cipela i gaća). Po meni, dotični zakon je u sukobu sa GDPR-om, ali oni mogu sve.
Odlučio sam otkazati ECMC. Ne sjećam se kada sam je zadnji puta koristio jer imam Maestro, a odnedavno i Revolut. A svaki mjesec mi zaračunavaju 17kn za vođenje računa i još naplate godišnju članarinu. Rekao sam bye-bye.
Za otkaz kartice moram ispuniti neki obrazac i poslati im skupa sa prerezanom karticom (?!).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2020., 08:42   #821
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Takoder zasad smatram Erste najkorektnijom bankom. Tekući i netbanking 14kn plus 2kn za plaćanje računa. Koliko sam vidio ostali su skuplji.
Jedino ako imaš neku štednju kamate su nepostojeće, no takva je situacija sa svim bankama.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 08:52   #822
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
tnx.
erste bi uzeo zaista samo tekući i net banking (zazirem od mbankinga, i to se neće promijeniti).
Zašto zazireš od mbankinga? Ja sam isto zazirao prije koju godinu pa sam ga uključio kad je bio džabe, i od tada sam totalno zaboravio na net banking. Jednostavnije je i brže, pogotovo plaćanje računa uz "slikaj i plati" gdje skeniraš bar kod sa računa i odmah ga platiš.

Inače ja sam u tranziciji sa Erste na HPB. HPB ima besplatno vođenje računa (tkz. supersmart račun) - samo pazi jer da bude besplatan moraš ga napraviti preko njihove mobilne aplikacije i to videopoziv sa agentom. U tome paketu je besplatna Maestro kartica, besplatan mbanking (ne i netbanking!) i besplatno vođenje računa.

Mbanking aplikaciju im radi Infinum, isto kao i za Erste i RBA. Ako te zanima kako radi, možeš skinuti aplikaciju na mobitel pa u njoj imaš Demo mod. A HPB aplikacija je IMO bolja od Erste: ima notifikacije kod promjene stanja na računu, ima ePoslovnicu gdje možeš chatat/pričat/videopozivirat za bankarom umjesto da ideš u poslovnicu, možeš kupovati udjele u investicijskim fondovima preko nje (meni bitno), kod potvrde plaćanja imaš opciju "pošalji potvrdu na mail" gdje potvrda dođe u .pdf obliku (za razliku od erste gdje dođe u obliku maila pa moram okidat screenshot).

Minus je manjak bankomata, ali keš možeš podići u svakoj pošti. Ali postoji još jedna caka - ja sam napravio Revolut pa na njega prebacio određenu količinu love (prebacivanje sa tekućeg na Rev je besplatno) i onda sa Rev možeš podizati novce sa bilo kojeg bankomata (osim sa PBZ, oni naplaćuju naknadu) džabe do 1700kn mjesečno (nakon toga ide neki fee).

Još nešto - neki dan sam platio A1 račun i naknada je bila 0kn. Navodno je i HEP besplatan ako platiš u poslovnici ili pošti sa njihovom karticom, ali nisam isprobavao.

Što se tiče hpb prepaid kartice - ona ti se plaća jednokratno 50kn i traje dvije godine. Ako ćeš to, radije napravi supersmart žiro račun (također džabe) pa ćeš dobiti i mbanking uz to i sve to za 0kn. A za kupovinu preko interneta ti je najbolje preskočiti naše banke i otvori si revolut - tečaj je puno bolji, možeš raditi virtualne kartice, fizičku karticu možeš koristiti svugdje itd.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 09:10   #823
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Sve točno osim što se ne dobiva Maestro uz HPB supersmart nego MasterCard, što je bitna razlika ukoliko je želiš provući bilo gdje izvan HR/EU. A ovo za besplatni žiro sam zaboravio, ali je dobra fora da uopće ne moraš otvarati Revolut. Žiro koristiš za internet plaćanja, tekući za plaću i riješio si sve.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 10:02   #824
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Takoder zasad smatram Erste najkorektnijom bankom. Tekući i netbanking 14kn plus 2kn za plaćanje računa. Koliko sam vidio ostali su skuplji.
PBZ je tu negdje ako imaš više grupa proizvoda. 12+7 kn za tekući s mobilnim/internet bankarstvom na što idu popusti do 30% ako imaš oročenje/besplatnu revolving/oročenu štednju/stambenu štednju/udio u investicijskom fondu i slično.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 10:34   #825
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Sve točno osim što se ne dobiva Maestro uz HPB supersmart nego MasterCard, što je bitna razlika ukoliko je želiš provući bilo gdje izvan HR/EU. A ovo za besplatni žiro sam zaboravio, ali je dobra fora da uopće ne moraš otvarati Revolut. Žiro koristiš za internet plaćanja, tekući za plaću i riješio si sve.
Istina, uvijek mješam te dvije kartice. Erste je na Maestro a Mastercard ide uz HPB. S time da Erste se uskoro riješava Maestro kartica i prelaze na Visu.

Koja je razlika s plaćanjem vani između Master i Maestro?
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 11:22   #826
Chuxonja
Pajcek
Moj komp
 
Chuxonja's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 935
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
PBZ je tu negdje ako imaš više grupa proizvoda. 12+7 kn za tekući s mobilnim/internet bankarstvom na što idu popusti do 30% ako imaš oročenje/besplatnu revolving/oročenu štednju/stambenu štednju/udio u investicijskom fondu i slično.
Tak nekak, ja imam tekući, žiro i netbanking za tipa 18kn
__________________


CPU: i7 4790 @4.3 GHz + Scythe Ninja 3
MBO: ROG Maximus VII Ranger
RAM: 2x8GB Hyperx Fury 1866MHz
GPU: 2x XFX R9 280 3G BOOST
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Fury 240GB
HDD: WD Purple 1TB
PSU: FSP Hyper 700W
CASE: Antec 1200
OS: Windows 10 Pro



CPU: i5 4690k @4.5 GHz + Raijintek Themis
MBO: ASRock Z87 Pro3
RAM: 4x4GB Corsair Vengeance 1600MHz
GPU: Intel HD Graphics 4600
SND: Creative X-Fi Xtreme Music + 5.25 Front panel
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Savage 240GB
PSU: Corsair TX 650W
CASE: Zalman Z3 Plus
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon X5675 lapped + Arctic Freezer A30
MBO: Gigabyte GA-X58A-UD7
RAM: 3x2GB Corsair XMS3 1600MHz
GPU: Gigabyte HD 5450 1024MB
SSD: Corsair Force GT 120GB
HDD1: Toshiba P300 2TB
HDD2: Hitachi DeskStar 2TB
HDD3: Hitachi DeskStar 2TB
HDD4: WD Green 2TB
HDD5: WD Red 2TB
HDD6: WD Purple 4TB
PSU: Corsair CX 600M
CASE: Chieftec Bravo
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon E5450 @3.0 GHz + Xigmatek Achilles
MBO: Asus P5Q SE/R
RAM: 2x2GB G.Skill 1000MHz + 2x2GB KingMax 800MHz
GPU: PoV Geforce GTX 550Ti 1024MB
FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD: LITEON iHAS124
SSD: Kingston SSDNow V300 120GB
HDD1: Maxtor DiamondMax 21 250GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.8 250GB
HDD3: Maxtor DiamondMax 20 80GB PATA
PSU: Fortron Blue Storm II 500W
CASE: Antec Sonata
OS: Windows 10 Pro + Windows Server 2012

LINK



CPU: Athlon 64 X2 6000+ @3.3 GHz + Zalman CNPS7000C-Cu
MBO: Epox EP-AF550 Pro/G
RAM: 2x1GB OCZ Platinum 800 + 2x1GB OCZ Gold 800MHz
GPU: Sapphire HD 4850 1024MB
FDD: Alps DF354H 3.5"
ODD: LG GH22LP20
HDD: Maxtor DiamondMax 21 250GB
PSU: Levicom VP450B.BL
CASE: Xilence X1
OS: Windows 7 Pro

LINK



CPU: Pentium 4 3.00E @3.3 GHz + Zalman CNPS7000B-Cu
MBO: ASRock P4V88
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz + 2x512MB Kingmax 400
GPU: Gainward 7600GT 256MB AGP
SND: Sound Blaster Live! 5.1 SB0100
FDD1: TEAC FD-235HF 3.5"
FDD2: TEAC FD-55GFR 5.25"
ODD1: Pioneer DVD-106S Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-112DBK
HDD1: Seagate Barracuda 7200.9 160GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.7 80GB
HDD3: Hitachi DeskStar 80GB SATA
PSU: Enlight 400W
CASE: Chieftec Dragon
OS: Windows XP SP3

LINK



*work in progress*
CPU: Athlon XP 3200+
MBO: Matsonic MS8177C
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz
GPU: Ati 9800 Pro 128MB
>FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD1: Aopen DVD-9632 Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-107D
>HDD1: HDD 150GB
>PSU: Powermax 450W
>CASE: vulgaris kanta
OS: Windows XP SP3



CPU: Pemtium MMX 233
MBO: Vtech VIB804DS
RAM: 2x32MB SDRAM
GPU: ATi AIW 3D Rage Pro
SND: Sound Blaster 16
FDD1: Mitsumi D359T5 3.5"
FDD2: Mitsumi D509V2 5.25"
ZIP: Iomega Z100ATAPI
ODD: Mitsumi CRMC-FX400
HDD: Seagate U4 6.4GB
PSU: DTK PTP-2008 200W
CASE: ES-COM AT case
OS: Windows 98SE + Dos 6.22

LINK



Dell Inspiron 5370
13.3" 1920x1080
CPU: i5 8250U
RAM: 2x8gb Hynix 3200MHz
NVME: KingDian 256GB
OS: Windows 10



Lenovo ThinkPad x250 + Pro Dock
12.5" 1366x786
CPU: i5 5300U
RAM: 1x8gb DDR3
SSD: Xishuo XS870-128GB
HDD: Seagate 500GB
OS: Windows 10 Pro


Dobri trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Živi bili pa umrli!
Chuxonja je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 11:36   #827
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova



Koja je razlika s plaćanjem vani između Master i Maestro?
Većina prodajnih mjesta ne prihvaća Maestro, obično bude samo Visa i MasterCard, nekada niti MC. Za Visu sam samo u Kini doživio da ne primaju.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 14:20   #828
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
zvao sam erste, imaju mogućnost dodatne kartice na dodatni žiro, ali to naplaćuju 6 kn mjesečno. vidim ga na netbankingu od "glavnog" računa, i prebacujem pare na njega najnormalnije. nije drama, ali ono...
računovodstvo u firmi mi isto preferira erste.
hpb supersmart mi djeluje OK kao zamjena za revolut tj kao zamjena za web prepaid karticu.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 18:10   #829
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 704
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ljudi, tražim najjeftiniju opciju za vođenje tekućeg kunskog i neki oblik net bankinga, jer ovo šta radi OTP je van svake pameti.


hvala
Evo baš gledam što ja imam kod OTP-a: vođenje tekućeg 11kn, žiro 7kn, mobilno bankarstvo 8kn...
Nemam pojma kolike su naknade za plaćanje jer ne plaćam ništa. Mobilno bankarstvo sam uzeo tek toliko da imam uvid u uplate.
Žena mi kod njih neki paket 35kn/mj, ona plaća. Kunu po uplatnici uzimaju njoj, osim kad je u OTP banci onda je besplatno...
Jedina mi je to fizička poslovnica u mom mjestu.
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 18:47   #830
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Citiraj:
Autor goran1985 Pregled postova
Evo baš gledam što ja imam kod OTP-a: vođenje tekućeg 11kn, žiro 7kn, mobilno bankarstvo 8kn...
Nemam pojma kolike su naknade za plaćanje jer ne plaćam ništa. Mobilno bankarstvo sam uzeo tek toliko da imam uvid u uplate.
Žena mi kod njih neki paket 35kn/mj, ona plaća. Kunu po uplatnici uzimaju njoj, osim kad je u OTP banci onda je besplatno...
Jedina mi je to fizička poslovnica u mom mjestu.
Ja placam samo 20 kn na otp
Sve skupa i mob bankarstvo i int bankarstvo te vođenje računa itd...

Poslano sa mog SM-A805F koristeći Tapatalk
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 19:15   #831
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,987
Ja 29 mjesecno kod rba
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2020., 11:16   #832
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
PBZ je Tekući 7kn, digitalno bankarstvo (mob + pc) 12kn. Provizija za uplate 2,25kn, a ako je na račun u banci onda je valjda 1,25.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2020., 14:19   #833
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor xXTheLuka1998xX Pregled postova
Ja placam samo 20 kn na otp
Sve skupa i mob bankarstvo i int bankarstvo te vođenje računa itd...

Poslano sa mog SM-A805F koristeći Tapatalk
To je neki student paket ili? Digli su nam sa 25 na 35 lani obične pakete mininet one stoka ...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2020., 12:54   #834
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
OTP je počela naplaćivati uplatu kuna iz drugih banaka
https://net.hr/danas/hrvatska/jedna-...dlucili-na-to/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2020., 13:11   #835
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Sad ce i druge banke brzo to prihvatit, samo nek je nekih naknada i pausala da "jadne" mogu prezivit .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 14.02.2020., 18:34   #836
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Krasno, nije dovoljno što mi već za primanje svake plaće maznu jedan burek...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2020., 19:58   #837
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
otp je užas već duže vrijeme, a sve probleme sa karticama i transakcijama koje sam imao nisu znali riješiti, već su se riješili sami od sebe protekom vremena. ona splićanka iz službe za korisnike je posebna tragedija, trebali bi joj otkaz dat, ženska pojma nema o ničemu. "ae, a valjda ee, neznan ja...".

uplate iz drugih banaka naplaćuju od 12.2019, po službenom cjeniku. pojma nisam imao dok nisam vidio da su mi to obračunali.
mininet paket je 35kn, sve zbog "besplatne" oryx asistencije. još 25 je bilo ok, onda su poskupili. moju pritužbu da sam ugovorio paket po cijeni od 25kn su dupe s njom obrisali.

danas legla plaća, preko vikenda ću izmust tekući preko bankomata (jer naplaćuju podizanje gotovine u banci, šupci smrdljivi) i fino zatvorit račun.
hvala za savjete oko izbora banke, vidjet ću kako se erste ponaša. preko telefona su me namuzli sa "ali znate ŠEST MJESECI ĐĐŽŽAABEEE" pa ajde, a nakon 6 mjeseci se zatvaranje računa ionako ne naplaćuje.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 09:06   #838
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 262
Kakvu naknadu uzima otp kod uplate plaće? Baš sam išao pogledati i ne vidim ništa da su mi uzeli. Imam kredit kod njih pa ih nemogu mijenjati, ali ova naknada sto su ju uveli mi je koma. Ne znam jel to vrijedi i kada preko kekspay sjedne lova? Vjerojatno da, ali budem vidio drugi put.

Da mogu vjerojatno bi sve prebacio na revolut.
Netko je spomenuo da pbz uzima naknadu za podizanje s revoluta. Ja često dižem i nikada nikakva naknada. Niti na zabinim ni na rba. Na tima sam probao. Štoviše na zabinim radi i beskontakno.
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 09:15   #839
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Ovako kaže OTP:


Od naplaćivanja te naknade izuzete su uplate plaća i ostalih redovnih primanja, uplate po računima maloljetnih osoba, uplate zaštićenih primanja, alimentacija, darova, potpora, humanitarnih primanja i dr.
the.elles.d je online   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 09:38   #840
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Sonim Pregled postova
Da mogu vjerojatno bi sve prebacio na revolut.
Netko je spomenuo da pbz uzima naknadu za podizanje s revoluta. Ja često dižem i nikada nikakva naknada. Niti na zabinim ni na rba. Na tima sam probao. Štoviše na zabinim radi i beskontakno.

PBZ uzima 16HRK ako koristis karticu koja nema hrvatski BIN. Revolut MC ima hrvatski bin, ali Visa ne.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na