Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.05.2021., 12:36   #871
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Ne znam kakvi su kućni modeli ali polu-pro se dere ko vrag..
Istinabog fino posauga ali je buka krvnička.

Ovaj kaj pikiram je polu-profi.

Ma taj će i bit. Mokro-suhi, 1400 kn cijena. Za te pare vjerujema da nema te jačine kak vuče
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2021., 12:59   #872
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Moj je WD 5 al stariji model od 1800W
Velik, ružan i dere se ko stekli.
Ali sam zadovoljan sa usisavanjem.
To je onak..više model za radionu a ne kuću
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2021., 17:27   #873
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Za kućnu uporabu, zaboravio navest.

Zašto ne Karcher?
Imao ga prethodno kakvih 10 godina, bez greške, doduše slabiji model, kućni nazovimo ga. Pa sam sad zato prvo na njega bacio oko.
Zato jer taj karcher ni približno ne filtrira kao npr miele kojeg imam. Kad mijenjam vrećicu u prostoru gdje bude kod milea nema zrna prašine dok s karcherom nije tako. Druga stvar je što su ovdje već spominjali buka, nekome je to bitno dok drugome ne. I tu gubi karcher. Treće meni bitno je regulacija, dosta toga u kući ne usisavam punom snagom dok karcher nema regulaciju. Ako ovaj tvoj ima onda mu to nije minus A i s ajmo reći standardnim kućnim idu po meni bolje prilagođene četke i nastavci nego s nekim karcherom. Bar to mogu reći za ovaj koji sam naveo da imam.
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2021., 18:38   #874
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Evo da javim da nam je jučer stigao C1, obavio prvo čišćenje.
Jedina mana mi je da zapeo pod 1 radijatorom. Poigrat ću se sa virtualnim zidovima oko radijatora tako da se više ne zavlači. I da, imam u sobi jednu visoku lampu za čitanje sa širokim sjajnim postoljem koje je uspio ogrebat, nije strašno, ali nisam to baš očekivao.
Vidim da je ful uporan, puno puta dobro sve provjeri i pređe, barem za to prvo mapiranje, vidjet ćemo za kasnije. Uglavnom, jako dobro čisti.
Tepihe sa resicama sam mu maknuo, ali probam i njih pustit da vidi hoće li se zapetljat.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2021., 19:47   #875
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor spaceman Pregled postova
Zato jer taj karcher ni približno ne filtrira kao npr miele kojeg imam. Kad mijenjam vrećicu u prostoru gdje bude kod milea nema zrna prašine dok s karcherom nije tako. Druga stvar je što su ovdje već spominjali buka, nekome je to bitno dok drugome ne. I tu gubi karcher. Treće meni bitno je regulacija, dosta toga u kući ne usisavam punom snagom dok karcher nema regulaciju. Ako ovaj tvoj ima onda mu to nije minus A i s ajmo reći standardnim kućnim idu po meni bolje prilagođene četke i nastavci nego s nekim karcherom. Bar to mogu reći za ovaj koji sam naveo da imam.
Sve jasno da.

Odluka je najvjerojatnije pala na model WD 5 Premium.
Buka ne igra ulogu te ni regulacija, nek samo vuče što jače. Za ovaj se odlučio jer je wet&dry pa će dobro doć za terasu i vanjski dio i ima dodatak za pepeo, taman za kamin.

Kad ga uzmem i malo iskoristim javim kakav je
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2021., 08:28   #876
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Vidim da je ful uporan, puno puta dobro sve provjeri i pređe, barem za to prvo mapiranje, vidjet ćemo za kasnije. Uglavnom, jako dobro čisti.

to je samo prvi put dok ne složi potpunu mapu, nakon toga bi trebao po pravilu čistit najprije rubove i onda sredinu prostorije po nekom s paternu
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2021., 09:59   #877
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
to je samo prvi put dok ne složi potpunu mapu, nakon toga bi trebao po pravilu čistit najprije rubove i onda sredinu prostorije po nekom s paternu
Evo danas sam podignuo neke stolice prije odlaska na posao i pokrenuo daljinski čišćenje. Dodao je još dva m2
Vidio sam u početku da je ovaj put bio puno pametniji, umjesto vrludanja je išao prostoiju po prostoriju pa je onda još par puta to ponovio kada je sve usisao.
Trebalo mu je malo duže sada zbog većeg i novog područja. Virtualni zidovi rade odlično. Primjetio sam da je skužio pravilan oblik prostorija iako mu vrata smetaju (skužio je oblik zida iza vrata).
Nisam mu još ni zakačio tank sa vodom, može li se taj dio kontrolirati?
Htio bi da pere samo kuhinju, ostalo nema baš smisla, ne hodamo u tenama po stanu (imam jebeni OKP na čistoću).

Po do sada viđenom, meni je ovo čudo vrh, žena još sretnija.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 08:07   #878
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
ako imas tepihe neznam kako ce se ponasat sa spremnikom za vodu kad naleti na njega, moj deebot neće na tepih sa spremnikom za vodu, neznam dal imas tu opciju za namjestit negdje u app? Inače trebao bi moć namjestit koji dio ćeš mopat koji ne, ili napravit no mop zone itd. Ja to mopanje ni ne koristim iskreno, nije mi se pokazalo previše efektivno na mom robotu...Osvježi prostoriju malo ali da nešto opere pretjerano dobro nebi rekao...
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 08:27   #879
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Meni 1c često ostane bez spremnika kad prolazi preko lajsni koje su iznad centimetar i pol. A nekad i kad prelazi preko onih polegnutih nogu od stolica

To me jedino živcira.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2021., 20:54   #880
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Uzeo Karcher WD 5 P Premium, platio ga 1249 kn u Metrou an akciji 50% s kuponima nekim.
Usisavač je čudo, vuče i prašinu ispod parketa valjda. Cura isto oduševljena, rekla više nikad nikakav drugi usisavač osim Karchera
Usisavač također ima i puhanje pa dobro dođe ak se treba kaj ispuhat na terasi, balkonu i slično.
Mokro usisvanje još nisam isprabao jer je vrečica unutra pa mi se neda vadit da samo isprobam.
Glasnoća, ne znam, normalno mi glasan ko i svaki klasik usisavač (ne pričam o ovim novim bluetooth usisavačima kaj nemre niš povuć).
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2021., 21:19   #881
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Svi su glasni dok ne cujes tise

Neki dan, prvi put kod frenda vidio kako fercera roomba. Znaci nikad nisam vidio u praksi te usisavace i sad znam da to kod mene ne bi proslo (barem ne za te pare). Upalio ga na laminatu, mrvice ispod stola, makina prelazi preko mrvi i moram priznati da me iznenadilo vidjeti kako mrve ostaju iza njega
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2021., 22:16   #882
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431