Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.12.2018., 18:21   #11971
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor maby Pregled postova
Mogu ti samo napisat. A ti si možeš nešto pogledat na Displayu.


Philips:




РН7М Ѕуѕtеm: 3.10.79 Ѕdk: 24 Dеvісе: Рrоduсt: РН7М_ЕU_5596 Маnufасturеr: Рhіlірѕ Моdеl: ТРМ17ХЕ_96 Меdіаtеk: МТ5891 (аkа МТ5596) Ѕmаrt Рlаtfоrm МЅАF

Mediatek 5891(5596) - 4xARM Cortex-A53 @ 1100MHz
64-bit ARMv8-A (32-bit mode)
GPU - ARM Mali-T860 MP2
RAM - 2GB
Storage - 16GB


Sony:



АТV2 Ѕуѕtеm: 3.10.79 (1.6.0.26.02.1.00) Ѕdk: 24 Dеvісе: ВRАVІА_АТV2 Рrоduсt: ВRАVІА_АТV2_ЕU Маnufасturеr: Ѕоnу Моdеl: ВRАVІА 4К GВ Меdіаtеk: МТ5891 (аkа МТ5596)






Рlаtfоrm - ВRАVІА_АТV2 Меdіаtеk 5891(5596) - 4хАRМ Соrtех-А53 @ 1100МНz 64-bіt АRМv8-А (32-bіt mоdе) GРU - АRМ Маlі-Т860 МР2 RАМ - 2GВ Ѕtоrаgе - 16GВ (аррrохіmаtеlу 8GВ аvаіlаblе)

Vidim da imaju jednako RAM-a, a tvrdio si da Philips ima više?

Koji su ovo modeli u prodaji? Možda uspoređuješ top model Philipsa, sa low modelom Sonya?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2018., 18:37   #11972
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor Lak Pregled postova
A kakav je kad ga gledas odozdo, ja bi tv stavio na zid ali na visinu od cca 2 metra, pa sa nosacem zidnim malo nagnuo prema dolje... Posto je VA, koliko se gubi na kvaliteti boja gledajuci odozdo?
Sad sam legao na pod ispred njega i meni slika djeluje ok, ne primjećujem neku degradaciju. Čak sam mislio pošto ima Edge led da će biti probijanja pozadinskog svjetla, ali i to je u granicama tolerancije, ne primjećuje se uopće, možda samo u nekim jako mračnim scenama, ali ni tu ga nećeš vidjeti ako ga baš ne tražiš. Možda jedino na sivoj podlozi.
Kažem tv je nov pa se igram malo s postavkama prikaza, ali sam odahnuo jer sam se bojao da mi ne stigne neki defektan primjerak panela. Za sada ne vidim ni bad/stuck piksele, nema anomalija s probijanjem osvjetljanja, nekih čudnih fleka... Slika je s youtube 4K videa jako dobra i oštra. Baš se moji nagurali oko tv-a kad sam im pustio neki dokumentarac u 4K o divljim životinjama.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2018., 18:45   #11973
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Hvala na pomoći, zvuči obećavajuće za te pare na kraju...mogao bi sutra do Građe pogledati ga ako je izložen i upaljen...
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2018., 19:04   #11974
maby
Banned
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: -
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Vidim da imaju jednako RAM-a, a tvrdio si da Philips ima više?

Koji su ovo modeli u prodaji? Možda uspoređuješ top model Philipsa, sa low modelom Sonya?

Po ovim infomacijama ima više.


https://drive.google.com/file/d/1Ik4...ew?usp=sharing


A što se tiče modela, imaju svi srednji i viši rang jednak Chipset..Jedino novi Sony OLED AF9 ima potpuno novi Chipset.
maby je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2018., 19:17   #11975
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor maby Pregled postova
Po ovim infomacijama ima više.


https://drive.google.com/file/d/1Ik4...ew?usp=sharing


A što se tiče modela, imaju svi srednji i viši rang jednak Chipset..Jedino novi Sony OLED AF9 ima potpuno novi Chipset.
2.5 GB vs 2. Za koji model u prodaji si ti linkao onih 2GB?

I volio bih vidjeti ovakvu tablicu i za Sony modele.

Ali na kraju dana možda nije ni bitno. Mislim da smo se svi složili da Philips TV-i odlično izgledaju na papiru. Ali na žalost po Philips ovo nije igra kartama, poput onih s autima, nego proizvod koji se koristi, a korisnici koji ga koriste su sve samo ne oduševljeni s njime.

Razumijemo da ti radiš za Philips (sada znamo i da je za Slovenski), i vjerojatno te i plaćaju za ove postove, ali svejedno nije u redu da ljude koji će možda otplaćivati taj TV i godinu-dvije, neki i 3... da navlačiš na proizvod koji je softverski upitne kvalitete.
Meni su prije 2 godine čak u dućani (neću reći kojima da ih ti kao zastupnik Philipsa ne kreneš špotati), govorili da izbjegavam Philips, imaju problema s njima, vraćaju se puno i da uzmem doslovce bilo što drugo, osim ako baš nisam spreman riskirati zbog Ambilighta.

Tako da dok ne prođe još malo vremena i vidi se dal su ispravili probleme s ovim lineupom 2018, ja se klonim Philipsa.
On je u TV svijetu nešto kao Alfa za aute. Odličan hardver, ali na iznimno lošem glasu zbog traljave izvedbe koja ljude, koji nisu Alfisti / Filifisti, izluđuje.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2018., 19:28   #11976
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor Lak Pregled postova
Hvala na pomoći, zvuči obećavajuće za te pare na kraju...mogao bi sutra do Građe pogledati ga ako je izložen i upaljen...
Ja sam svog kupio preko web shopa, tako da imam 14 dana mogućnost da ga vratim i dobijem povrat novca ako nisam zadovoljan. Za sad je prošao test na prvu, nadam se da će tako i ostati. Imam i 5 g. mira, pa ako toliko i izdrži, a nadam se da će i više, ja ću biti zadovoljan s obzirom na to koliko sam ga platio, a ipak sam dobio top marku, a ne nekog kineza upitne kvalitete koji koštaju kao ovaj Samsung. Dosadilo mi i više pratiti dojmove, recenzije tv-a, jer uvijek ima nešto bolje i uvijek će doći nešto bolje od onoga što gledam.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2018., 20:34   #11977
maby
Banned
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: -
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
2.5 GB vs 2. Za koji model u prodaji si ti linkao onih 2GB?

I volio bih vidjeti ovakvu tablicu i za Sony modele.

Ali na kraju dana možda nije ni bitno. Mislim da smo se svi složili da Philips TV-i odlično izgledaju na papiru. Ali na žalost po Philips ovo nije igra kartama, poput onih s autima, nego proizvod koji se koristi, a korisnici koji ga koriste su sve samo ne oduševljeni s njime.

Razumijemo da ti radiš za Philips (sada znamo i da je za Slovenski), i vjerojatno te i plaćaju za ove postove, ali svejedno nije u redu da ljude koji će možda otplaćivati taj TV i godinu-dvije, neki i 3... da navlačiš na proizvod koji je softverski upitne kvalitete.
Meni su prije 2 godine čak u dućani (neću reći kojima da ih ti kao zastupnik Philipsa ne kreneš špotati), govorili da izbjegavam Philips, imaju problema s njima, vraćaju se puno i da uzmem doslovce bilo što drugo, osim ako baš nisam spreman riskirati zbog Ambilighta.

Tako da dok ne prođe još malo vremena i vidi se dal su ispravili probleme s ovim lineupom 2018, ja se klonim Philipsa.
On je u TV svijetu nešto kao Alfa za aute. Odličan hardver, ali na iznimno lošem glasu zbog traljave izvedbe koja ljude, koji nisu Alfisti / Filifisti, izluđuje.



Što se tiče Softwera nema više nikakvih problema kao što je bilo sa modelima 2 ili 3 godine nazad..Modeli 2017 i 2018 rade veoma dobro..
Možeš mi vjerovat, da ja ne bi preporučio Philips nikome ako bi bilo sa njima ikakvih značajnih problema..! Jer nemam ja od toga ništa..A, da imaju poneki ljudi problema, to je sasvim normalno jer nema nijednog televizora na tržišču koji ne bi imao pokojih problema..Pa znaš koliko se ljetno prodaje televizora..Pa ako bi svi radili brez greške onda ne treba davat ni garanciju na televizore..Moram, da kažem, da kod nas se vračaju svi televizori natrag što se tiče različitih kvarova od Sonya, Panasonica, Philipsa itd.. A ako sam iskren je bilo ponajviše problema sa Samsung televizorima..Pa sad ne pljujem po tim televizorima kao što jedni plujujete po Philipsu..Svi televizori se kvare i če se kvariti..
maby je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2018., 20:39   #11978
maby
Banned
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: -
Postovi: 51
Evo i ovdje nekoliko videa Philipsa modela 7303. Svi prikazuju SD sadržaj osim poslednjeg.



https://youtu.be/MPdJH6vQYY8
https://youtu.be/SwsbBpl-xis
https://youtu.be/2AGHDzz3GlA
https://youtu.be/V4iKC2Qaw9A
maby je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2018., 22:14   #11979
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
maby zbog ljudi kakav si ti ja ne bi kupio filips niti da je zadnji brend na svijetu. takvu antireklamu ovdje nakon overseasa nismo dugo vidjeli.
ok, links je podigao ljestvicu visoko pa ćemo ih izbaciti iz konkurencije za sada.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2018., 22:27   #11980
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
maby zbog ljudi kakav si ti ja ne bi kupio filips niti da je zadnji brend na svijetu. takvu antireklamu ovdje nakon overseasa nismo dugo vidjeli.
ok, links je podigao ljestvicu visoko pa ćemo ih izbaciti iz konkurencije za sada.
To je ono što sam mu ja govorio, ne kuži koliko si radi antireklamu sa tim trolanjem, da je i najbolji Philips čovjeku se ogadi nakon njegovog davljenja.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2018., 22:31   #11981
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
da, svakako, zbog jednog čovjeka na forumu, baš u inat njemu zamrzit ću brand i neću kupiti nešto ako mi je dobro ili mi se sviđa
P.S. drag mi Philips a i Overseas u mom kraju je top
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2018., 23:43   #11982
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
maby zbog ljudi kakav si ti ja ne bi kupio filips niti da je zadnji brend na svijetu. takvu antireklamu ovdje nakon overseasa nismo dugo vidjeli.
ok, links je podigao ljestvicu visoko pa ćemo ih izbaciti iz konkurencije za sada.


Potpisujem
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2018., 07:26   #11983
maby
Banned
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: -
Postovi: 51
Pa pogledajte vi ste počeli sa tim kako Philips ne valja itd..Jer se piše puno nekakvih laži na tom forumu..Ja samo dajem dokaze, da ljudi malo vide. A ko, če se odlučit za Philips to je do svakog posebno.
I od vas koji tako znate sve o Philipsu nema nijedan taj brend kod kuče, a znate sve o njemu kako ne valja itd..
maby je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2018., 08:26   #11984
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Citiraj:
Autor maby Pregled postova
A gdje si gledao tu sliku..?
Split santa domenica koliko se sićan (bio sam u 100 dućana jer sam tražio tv te nedilje) - zbog čega je to bitno?

Inače pogledao sam svašta i na kraju sam dao 7500 za XF9005 - to je 2,5 keke više ali eto mi je utjeha da u biti sam kupio najbolje šta se može uzesti u LED tehnici (gledao sam sd sliku i na oledu - isti q...).
S tim da opet znam da opet neću dobiti sd kvalitetu slike moje 51" samsung plazme.

Zadnje izmijenjeno od: zupy. 05.12.2018. u 08:35.
zupy je online   Reply With Quote
Staro 05.12.2018., 08:30   #11985
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Prije dosta godina uzeli smo doma onaj Philips 5405 ak se ne varam. Uglavnom, dosta sam istražival i za te novce imal je najbolju obradu slike. I uvijek je nekako slika bila baš lijepa. Kad sam gledal sve te televizore po dućanima, vrativši se doma nisam bil razočaran, nego baš suprotno. Mislim da je jedini minus bio to kaj nije imal čitanje titlova s usb-a, al ni to nije bil problem nakon spajanja s kompom.


Uglavnom, ko potrošač koji nije ostal razočaran s Philipsom da sad kupujem tv zaobišel bi Philips u širokom luku. I to samo zato jer čitam ovu temu i ovaj Philipsov marketing. Eto, to ti je moj input, a ti radi s njim kaj oćeš. Ipak na ovom forumu obitava većina koja dobro razmisli prije kupovine i uzima mišljenja više ljudi, tak da dobro su ti dečki rekli. Tu sa reklamom možeš samo postići antireklamu.
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2018., 08:32   #11986
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Prilikom traženja tv-a u jednoj trgovini naletio sam na tipa koji je prodajni predstavnik za LG i educira trgovce po raznim trgovinama samo za LG proizvode. Tip je enciklopedija za LG televizore i mogu reci jedno jako pozitivno iskustvo.

@maby poanta ove priče je da se čovjek tako predstavio, ako si promotor za Philips tako se treba i predstavit i sve 5. Štoviše pohvalno za Philips da daje informacije iz "prve" ruke.
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2018., 09:02   #11987
maby
Banned
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: -
Postovi: 51
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Split santa domenica koliko se sićan (bio sam u 100 dućana jer sam tražio tv te nedilje) - zbog čega je to bitno?

Inače pogledao sam svašta i na kraju sam dao 7500 za XF9005 - to je 2,5 keke više ali eto mi je utjeha da u biti sam kupio najbolje šta se može uzesti u LED tehnici (gledao sam sd sliku i na oledu - isti q...).
S tim da opet znam da opet neću dobiti sd kvalitetu slike moje 51" samsung plazme.

Baš zato sam te pitao. Jer u prodaonici ne prikazuju svi televizori istu kvalitetu slike.. Jer kao prvo nije na svim televizorima jednak tv signal, uopšte ono koji rade več preko splitera. Kao drugo je važna kvaliteta koaksialnih kablova i samih konektorskih spojeva. A kao treče svi televizori rade u tvorničkim postavkama, a zna se, da je razlika između televizorima u tim postavkama..Jedan prikazuje dobru kvalitetu slike u tvorničkim postavkama a jedan slabije..A za Philips je poznato, da baš nije najbolji što se tiče tvorničkih postavka, osim OLED modela. Zato sam jučer dao nešto videa, da se malo vidi kako izgleda SD signal.


Recimo taj Philips je u tvorničkim postavkama, na tv signalu.
https://youtu.be/KtBLI_jeqJI
https://youtu.be/cC87mJEbzXA

Zadnje izmijenjeno od: maby. 05.12.2018. u 09:26.
maby je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2018., 09:05   #11988
maby
Banned
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: -
Postovi: 51
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Prilikom traženja tv-a u jednoj trgovini naletio sam na tipa koji je prodajni predstavnik za LG i educira trgovce po raznim trgovinama samo za LG proizvode. Tip je enciklopedija za LG televizore i mogu reci jedno jako pozitivno iskustvo.

@maby poanta ove priče je da se čovjek tako predstavio, ako si promotor za Philips tako se treba i predstavit i sve 5. Štoviše pohvalno za Philips da daje informacije iz "prve" ruke.

Nisam ja nikakav promotor za Philps, kao što neki ovdje pričaju..! Ja se bavim trženjem svih televizora, a prije sam se bavio servisom. Tako, da nešto znam o televizorima..
maby je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2018., 09:16   #11989
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Ako si se bavio servisom, onda sigurno znaš da Philips ne isporučuje nove rezervne dijelove, nego refurbished ili iz otpisanih TV-a.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2018., 09:35   #11990
maby
Banned
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: -
Postovi: 51
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ako si se bavio servisom, onda sigurno znaš da Philips ne isporučuje nove rezervne dijelove, nego refurbished ili iz otpisanih TV-a.

Neznam odakle ti taj podatak, ali ja nisam video nikakvih obnovljenih elektronskih sklopova..
maby je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2018., 09:49   #11991
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Citiraj:
Autor maby Pregled postova
Baš zato sam te pitao. Jer u prodaonici ne prikazuju svi televizori istu kvalitetu slike.. Jer kao prvo nije na svim televizorima jednak tv signal, uopšte ono koji rade več preko splitera. Kao drugo je važna kvaliteta koaksialnih kablova i samih konektorskih spojeva. A kao treče svi televizori rade u tvorničkim postavkama, a zna se, da je razlika između televizorima u tim postavkama..Jedan prikazuje dobru kvalitetu slike u tvorničkim postavkama a jedan slabije..A za Philips je poznato, da baš nije najbolji što se tiče tvorničkih postavka, osim OLED modela. Zato sam jučer dao nešto videa, da se malo vidi kako izgleda SD signal.


Recimo taj Philips je u tvorničkim postavkama, na tv signalu.
https://youtu.be/KtBLI_jeqJI
https://youtu.be/cC87mJEbzXA
Šta ima veze da ide preko splitera jer je dvb-t signal bio u pitanju - znači šaltao je dvbt kanale na istom (nije dobijao signal preko hdmi).
Nemože t spoj degradirati sliku ako ima dovoljno signala slika bi svagdi tribala bit ista.

Druga stavr napisao sam da sam sliku bacio u standard ili prirodni način baš zbog toga da dobijem šta prirodniju sliku.

Nisam ja sam mogao tražiti kalibraciju u dućanu zato šta je eto baš u pitanju pilips.
zupy je online   Reply With Quote
Staro 05.12.2018., 09:59   #11992
maby
Banned
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: -
Postovi: 51
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Šta ima veze da ide preko splitera jer je dvb-t signal bio u pitanju - znači šaltao je dvbt kanale na istom (nije dobijao signal preko hdmi).
Nemože t spoj degradirati sliku ako ima dovoljno signala slika bi svagdi tribala bit ista.

Druga stavr napisao sam da sam sliku bacio u standard ili prirodni način baš zbog toga da dobijem šta prirodniju sliku.

Nisam ja sam mogao tražiti kalibraciju u dućanu zato šta je eto baš u pitanju pilips.

Pa ima veze, jer televizori koji su več na kraju te linije več gube signal..Jedino ako je između pojačalo signala. A što se tiče slike ti je na Philipsu najbolja opcija movie mod..Tu dobijaš najbolju sliku.
maby je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2018., 10:58   #11993
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Pa nije to nanlogni signal pa će slika počet snježit i sl

Ako nema dovoljno signala onda tv neće moć sastavit sliku - nisam ni ovakvo opravdanje vidija - bdw kad sam prodavaču rekao loša slika on mi odvrati koliko para toliko muzike.
zupy je online   Reply With Quote
Staro 05.12.2018., 10:58   #11994
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Citiraj:
Autor maby Pregled postova
Što se tiče Softwera nema više nikakvih problema kao što je bilo sa modelima 2 ili 3 godine nazad..Modeli 2017 i 2018 rade veoma dobro..
Možeš mi vjerovat, da ja ne bi preporučio Philips nikome ako bi bilo sa njima ikakvih značajnih problema..! Jer nemam ja od toga ništa...
Kažeš da je do prije dvije godine Philips imao problema sa televizorima, i nisu bili za preporuku a sada su to postali najbolji televizori u svemiru.

I to nam kaže čovjek koji u posljednjih 10 godina na godišnjoj razini na forumima na području od Triglava pa sve do Đevđelije zaradi stotine crvenih kartona i čiji deseci duplih accounta bude isbrisani baš radi reklamiranja Philipsa.

Philips godinama ima problema sa kako kažeš lošijim tvorničkim postavkama zbog čega ima slika u trgovini izgleda gore od drugih, jedini ima problema sa kako analognim tako i digitalnim signalom na koaksijalnim kablovima, ima softverskih i hardverskih problema na sve strane i izgleda da im se baš ne žuri išta mijenjati u vezi toga. 2020 ti ćeš naravno napisati da je bilo softverskih ili drugih problema samo sa televizorima prije 2019.

Ono što je tragično je da dok Philips kupcima prodaje Ambilight i svake godine unaprijeđeni P5 procesor i ne postoji najava da će Philips izbaciti njegovog nasljednika turski Vestel (Toshiba, Finlux, Polaroid, Hitachi, RCA, Medion, Telefunken, Electra) ga kako po kvaliteti ugrađenih komponenti tako i po novijim tehnologijima (Dolby Vision, DTS:X) već ostavlja u prašini daleko iza sebe.

Zadnje izmijenjeno od: leonardo. 05.12.2018. u 12:29.
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2018., 11:27   #11995
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor maby Pregled postova
Neznam odakle ti taj podatak, ali ja nisam video nikakvih obnovljenih elektronskih sklopova..
Konkretno, iz domaćih servisa. Nisu obnovljeni u smislu da je netko išao lemiti po njima, ali nisu novi iz tvornice, dok drugi proizvođači servise opskrbljuju novim dijelovima.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2018., 12:04   #11996
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor maby Pregled postova
Pa ima veze, jer televizori koji su več na kraju te linije več gube signal..Jedino ako je između pojačalo signala. A što se tiče slike ti je na Philipsu najbolja opcija movie mod..Tu dobijaš najbolju sliku.
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Pa nije to nanlogni signal pa će slika počet snježit i sl
Valjda bi kao bivši serviser trebao znati da digitalni nije isti kao i analogni signal, i da digitalnog ili ima ili nema. Odnosno na digitalnom ćeš imati kockice, pucanje zvuka i slične zavrzlame
tiki66 je online   Reply With Quote
Staro 05.12.2018., 12:22   #11997
maby
Banned
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: -
Postovi: 51
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Valjda bi kao bivši serviser trebao znati da digitalni nije isti kao i analogni signal, i da digitalnog ili ima ili nema. Odnosno na digitalnom ćeš imati kockice, pucanje zvuka i slične zavrzlame

Nisam sad napisao, da recimo koji ima nešto lošiji signal, da se ne može gledat ili, da je osjetna razlika..Ali je razlika svakako..Jer ako izmerim sam signal sa instrumentom nije svuda jednak..Ali ionako se prava kvaliteta slike određenog modela najbolje vidi kod kuče gdje su i uvjeti mnogo bolji za testiranje nego u prodaonici..Ali u prodaonici, se ipak može do neke mjere usporedit modele koji te zanimaju.
maby je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2018., 12:25   #11998
maby
Banned
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: -
Postovi: 51
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Konkretno, iz domaćih servisa. Nisu obnovljeni u smislu da je netko išao lemiti po njima, ali nisu novi iz tvornice, dok drugi proizvođači servise opskrbljuju novim dijelovima.



Ja u životu nisam naišao na nešto takvo kao što ti pišeš..! Jedino ako je kod vas to praksa neznam..
maby je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2018., 13:27   #11999
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
@maby , ne razlikuješ digitalno i analogno jer je signal kod digitalne nebitan ako ima sliku bez "kockica" , bio signal na granici ili 100% , tuner na izlazu ima jedinice i nule jednakog napona bez obzira na ulazni signal od antene, gušenja koaksa itd..
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2018., 15:27   #12000
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
E maby/majstor/majstor 2/ garfild.Po forumima ljudima prodaješ praznu slamu sa Filipsom i tko ti argumentirano kontrira, nitko na forumu pojma nema a ti si radio u servisu i prodaješ tv-e, a ne poznaš materiju.
tascam je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na