Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.10.2018., 11:47   #601
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Njie mi to to, želim imati jednu kako bi je vezao na sve vezano uz net, a punio po potrebi.
Upravo to je princip imati devizni račun (ili žiro ako njega ne koristiš za ništa), sa Visa Electron karticom.
Imao sam tako riješeno u PBZ-u prije više od 10 godina.
Prije nego što nešto ideš kupiti, sa tekućeg si prebaciš na devizni, a ta kartica od deviznog ti služi samo za Internet shopping.

Koja je razlika (u praksi) između toga i prepaid kartice?

Osim ako imaš fino popunjen devizni ili žiro račun i koristiš ih za buksanje love. Onda ti treba neki prepaid.
Prijavi se na Revolut npr, doduše ako ti je 30kn / mj puno, onda ti ni Revolut neće pasati.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2018., 14:08   #602
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Koja je razlika (u praksi) između toga i prepaid kartice?
Pa devizni koristim za devize.
Zato mi treba nešto potpuno odvojeno za net, poslao zahtjev HPB-u pda da vidimo...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 14:49   #603
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Radio sam i sam tako prije, imao odvojeno tekući i žiro devizni.

Međutim, ako imate žiro i na njemu godišnji prihod premaši određeni iznos (zadnje što znam je bilo 20.000kn) tada vam se porezna javlja i traži svoj cut.

Sve u svemu, zajebancija i drkanje.

Možete imati i tekući devizni, ali je naknada za održavanje veća (barem bila tada, vjerojatno i dalje je).

Najjednostavnije i najsigurnije - tekući račun + kreditna kartica za sva online plaćanja.

Proučite "premium" banking ponude banaka, u nekima uz fiksni mjesečni fee dobivate tekući račun sa svim featurima (bespla transakcije, sms/online/mbanking) + Visu Platinum za nekih 50-60kn mjesečno.

Isprva zvuči puno, ali sa (npr.) Visa Platinum imate pogodnosti koje višestruko nadmašuju trošak same kartice (putna osiguranja, dodatno zdravstveno, dodatna jamstva na kupovinu, naknadno obročno plaćanje kupovine iznad 300kn itd..)
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 15:05   #604
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Radio sam i sam tako prije, imao odvojeno tekući i žiro devizni.

Međutim, ako imate žiro i na njemu godišnji prihod premaši određeni iznos (zadnje što znam je bilo 20.000kn) tada vam se porezna javlja i traži svoj cut.

Pa zasto bi ziro racun bilo kunski ili devizni, uopce morao imati bilo kakav prihod ili vanjske uplate ?



Moze porezna duvat mi u kiflu na moje uplate sa mojeg master tekuceg na moj ziro. Poanta tog ziro racuna i je golo placanje diljem bespuca interneta i eventualno kakav povrat putem paypala.


U konacnici Visa-Ziro placa po Internetu te u slucaju kompromitacije iste nema se sta ni ukrasti jerbo uvijek prije samog placanja prvo se moraju osigurati sredstva na istoj sa master tekuceg.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 16:04   #605
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Pa zasto bi ziro racun bilo kunski ili devizni, uopce morao imati bilo kakav prihod ili vanjske uplate ?



Moze porezna duvat mi u kiflu na moje uplate sa mojeg master tekuceg na moj ziro. Poanta tog ziro racuna i je golo placanje diljem bespuca interneta i eventualno kakav povrat putem paypala.
Netočno.

Poanta žiro računa kod fizičkih osoba je primanje bezgotovinskih uplata od samostalnog obavljanja gospodarskih i drugih djelatnosti.

To je neoporezivo do određenog iznosa (napomenuo u prijašnjem postu - 20.000kn po mojim zadnjim informacijama)

To što ti koristiš taj žiro račun u druge svrhe, je tvoj "problem". U očima države, nema razloga da ti koristiš žiro račun za online plaćanja umjesto tekućeg.
Porezna te može nakon 20.000kn zatražiti da platiš porez, na tebi je da se onda braniš i dokazuješ kako je taj novac zapravo tvoj, s tekućeg računa, i da je na taj novac već plaćen porez.
Također, na tebi je da se nosiš s eventualnim optužbama pokušaja pranje love, ako dođe do toga.

Ako ti je to vrijedno potencijalne zajebancije, samo izvoli. Ne preporučam.

Otvorite si tekući devizni ili plaćajte kreditnim karticama, učinite si život lakšim.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 19:48   #606
Mikygs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Gospic
Postovi: 304
Gdje najbolje otvoriti tekuci racun za redovita primanja?
Erste ili PBZ?
Naravno uz mbanking/netbanking.
I ponekad placanja karticom van RH.
Mikygs je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2018., 06:13   #607
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Porezna te može nakon 20.000kn zatražiti da platiš porez, na tebi je da se onda braniš i dokazuješ kako je taj novac zapravo tvoj, s tekućeg računa, i da je na taj novac već plaćen porez.
Kao sto rekoh mogu mi duvat u kiflu...

Porezno rjesenje da bi bilo sta platio se mora zasnivati na nekom primitku od bilo koga tj. to sto ziro transakcije podlijezu

nadzoru po osnovi fiskalizacije, znaci da mora biti/postojati izvor dohotka koji nije dohodak od nesamostalnog rada a transakcijsko prebacivanje para sa tekuceg na ziro to nije !


Prije 4 godine sam spustio na ziro 7k€ sa deviznog, pa oko 3k€ pbz brzog kredita i to online prije godnu dana negdje isto...
sve na moje ime, dakle nije xy uplatio na ziro nego se pare saltaju na isto ime putem tekuceg, deviznog i ziro.
Gdje mi sta trenutno pase tamo drzim a porezna apsolutno ni da je priupitala nesto...

Ostavljam mogucnost da su mozda gledali.. i neka gledaju. Komplikacije ?

Koje ? Eto vam tekuci i devizni gospodo pa gledajte i puvajte mi

Jos nisam cuo da je itko unaprijed dobio porezno rjesenje bez dokaza o bilo kojem

drugom dohotku ili na osnovu golih uplata koje se mogu pokriti samim priljevom po tekucem ili deviznom....


Kreditna kartica se moze kompromitirati, ocititi, zaduziti... ziro je svakako najsigurnilji oblik online placanja jer moze "otic" samo sto je trenutno na njemu.


Ces plakati kad ti kreditnu netko "stisne" na 10 rata online... al si siguran od porezne jel
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 16.10.2018. u 06:19.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2018., 12:39   #608
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Gdje mi sta trenutno pase tamo drzim a porezna apsolutno ni da je priupitala nesto...
"Parkirao sam na nedozvoljeno mjesto, nisam dobio kaznu. Dakle parkirao sam na dozvoljeno mjesto."

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Kreditna kartica se moze kompromitirati, ocititi, zaduziti... ziro je svakako najsigurnilji oblik online placanja jer moze "otic" samo sto je trenutno na njemu.
Ces plakati kad ti kreditnu netko "stisne" na 10 rata online... al si siguran od porezne jel
Može se dogoditi da je kreditna kompromitirana, ali ne može se dogoditi da me netko "zaduži" ili "stisne 10 rata".

Zašto? Zato što postoje mehanizmi protiv toga. Nekoliko njih.

Za početak - u HR kod nekih banaka/kartičara imate opciju SMSanja svake transakcije. Osobno imam to uključeno, svaka transakcija na kartici, bila ona od 1 lipe ili 99999999 kuna, meni stiže SMS u roku 10 sekundi s detaljima plaćanja.
Ukoliko se kartica ukrade, meni stižu detalji transakcije odmah, zovem banku i prijavim fraud. Oni stopiraju i ja sam zaštićen.

Ako nemaš opciju sa SMS-om, na kraju mjeseca svakako dobivaš izvode.
Primjetiš transakciju koja nije bila tvoja (nije autorizirana), prijaviš i ako je zaista tako, nakon istrage oni storniraju, ti ne plaćaš ništa ili plaćaš ograničen iznos definiran općim uvjetima banke (npr. u RBA je to do max. 1125kn, u Erste do max 400kn)

Nadalje, prepoznaju se fraud sourcevi pa se sve kompromitirane kartice unaprijed blokiraju. Prepoznaju se fraud destinationi pa se merchanti blokiraju.
Neke naprednije opcije uključuju cross-referencanje IP adrese u trenutku plaćanja s lokacijom mobitela, za ovo znam da određeni kartičari imaju na nekim tržištima jer sam bio uključen u projektima implementacije.

Karticu su mi skimmali (službenu doduše) i sve troškove smo povratili, tj. nisu bili naplaćeni.
A bio sam i na drugom kraju spektra gdje smo izdali robu plaćenu ukradenom karticom, i vjeruj mi da banku nije uopće zanimala činjenica što smo tu istu robu izdali, taj novac nismo vidjeli, istinit korisnik ukradene kartice je bio u potpunosti zaštićen.
(iz ovog razloga kod nekih online transakcija merchanti će vas naknadno tražiti presliku osobne, kako bi oni bili zaštićeni)

Ovo je mali djelić onoga što rade. Stoga ne, neću plakati ako mi netko "stisne 10 rata".
Ali bi mogao plakati ako i kad mi se porezna javi, jer s njima nema pregovora i nažalost u HR puno ovisi na koga naletiš. Često je ishod razgovora s njima protivan logici i zdravom razumu.

Apsolutno si hrabar sa svojim "nek mi duvaju kiflu". Ja nisam
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 12:06   #609
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Pozdrav,

Nisam našao bolji topic za napisati pitanje vezano za štednju.

Imam stalan posao (prosječna plaća), određenu ušteđevinu (cca 6 mjesečnih plaća) te razmišljam o (dugoročnoj) štednji.
Gledao sam treći mirovinski stup, razna životna osiguranja itd.
Iznos koji bih mogao staviti na stranu je cca 100 EUR/ mjesečno.

Je li netko tko ima iskustva s time može udijeliti savjet koje je ulaganje dugoročno "pametnije/ isplativije"?

Hvala!
trebampomoc je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 12:12   #610
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
moj savjet je čarapa, ne vjerujem više nikome osim samom sebi, u ovoj državi

pregledaj http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=236508
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 12:19   #611
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
moj savjet je čarapa, ne vjerujem više nikome osim samom sebi, u ovoj državi

pregledaj http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=236508
Hvala, budem pročitao topic.
Ako je lova u čarapi inflacija pojede x% godišnje, barem da se nekim oblikom štednje makne inflacija, ako ništa drugo.
trebampomoc je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 12:50   #612
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
barem sam siguran da mi ju neće otet

oročena štednja više nema smisla tak da neznam
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 13:01   #613
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Kako nema smisla? Barem ne gubiš novce.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 13:03   #614
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
nema u smislu kad se sjetim da si nekad od oročene štednje mogao finu extra lovu dobit
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 13:12   #615
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Preporuka Banke

To da. Kako je bilo lijepo HPB krajem 2013. davao 5% fiksno i to još do na 5 godina.
I sad se da izvući nekih 2.5%, ali kad makneš porez, prirez i inflaciju dobiješ možda 0.5 - 1 %.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 20:06   #616
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,454
Obveznički fond?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 23:25   #617
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Kupujem nešto iz Njemačke, shop je provjeren ali ne nude plaćanje karticom.
Znači, trebam im uplatiti 70 eura na njihov račun u Deutsche Bank, dali su mi sve podatke.
Planiram to napraviti preko internet bankarstva (Addiko) ali me zanima koliku će mi banka uzeti proviziju u tom slučaju ako netko zna?
Gledam malo njihov websajt ali ništa ne nalazim.

Jednom sam već tako plaćao nešto jednoj trgovini u Češkoj pa mi je banka uzela 100 kn provizije, a to svakako nije normalna cifra.
Pa se sad ne želim opet opeći.
Ako je netko malo upućeniji u to sve da mi objasni.
Hvala
elance je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 23:50   #618
net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 91
Jedini način da točno znaš je da pitaš banku.
Ali nakon 2016 nebi smjelo biti više od 50kn, ali i može jer je previše kombinacija.
Konverzija po nepovoljnijem tečaju Kn u EUR, i sl.
net je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 23:53   #619
dav87gr
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Nemojte previše.
Kako je bankarski svijet prepun sre
dstava, a ograničenja na raznim razinama su velika i nitko se ne usudi baš riskirati?
Pitanje, što će nastati iza te sadašnje pat pozicije?
dav87gr je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 00:22   #620
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Citiraj:
Autor elance Pregled postova
Kupujem nešto iz Njemačke, shop je provjeren ali ne nude plaćanje karticom.
Znači, trebam im uplatiti 70 eura na njihov račun u Deutsche Bank, dali su mi sve podatke.
Planiram to napraviti preko internet bankarstva (Addiko) ali me zanima koliku će mi banka uzeti proviziju u tom slučaju ako netko zna?
Gledam malo njihov websajt ali ništa ne nalazim.

Jednom sam već tako plaćao nešto jednoj trgovini u Češkoj pa mi je banka uzela 100 kn provizije, a to svakako nije normalna cifra.
Pa se sad ne želim opet opeći.
Ako je netko malo upućeniji u to sve da mi objasni.
Hvala
U EU je to regulirano samo na transakcijama izmedju zemalja clanica EU koja su uvela euro, njima je trosak nikakav ili se mjeri u centima. Mi naravno nismo u toj skupini.

Taj fee ti nitko nece reci sa 100%-tnom sigurnoscu, jer taj fee ne ovisi samo o Addiku nego i o DB, tecajnoj listi te eventualnim posrednicima. Iz tog razloga ti banke ne mogu reci tocnu cifru, jednostavno ne znaju.

S obzirom na to da se radi o DB a ne nekoj znj banci, moguce je da ce djelatnik u banci imati grubu ideju koliko bi to moglo kostati, cisto iz iskustva.

EU komisija je ranije ove godine predlozila izmjenu gorenavedene regulative da se na isti nacin reguliraju i transakcije izmedju Euro i ne-Euro EU zemalja, ali do toga ima jos vremena...
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 00:26   #621
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Hvala na pojašnjenju, ipak onda odustajem od kupovine i takvog načina plaćanja.
Ne želim opet dati potencijalnih 100 kn za transakciju.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 01:00   #622
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
@elance
Treba potražiti po cjeniku banke, ali nije problem pronaći.
Stranica 7. redni broj stavke 201.

Citiraj:
0,50%; min 75,00 HRK; max 750,00 HRK
https://www.addiko.hr/static/uploads....05.2018-1.pdf
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 19:02   #623
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Vidim da nisam jedini kojega je OTP iznenadio s povećanjem cijena paketa tj. vođenjem računa... Mislim da sam krenuo sa 20kn i kroz godinu-dvije došlo je do 35kn mjesečno za: tekući + debitna, net bankarstvo + web prepaid kartica.
Pretpostavljam da više nema nigdje jeftinije?
  Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 19:38   #624
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
SVI lihvare gdje god stignu, svako malo izmisle neke nove "naknade" i deru par lipa/kuna kao da je to nista.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 20:34   #625
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Ja sam ih prijavio ministarstvu zbog jednostranog dizanja cijena bez obavijesti pa su mi se pismeno ispričali i naveli da mjesecima stoji obavijest u poslovnicama a ignorirali su moje pitanje kako znaju slati mailove i SMS za gluposti a za ovakve stvari ne... A kao razlog dizanja paketa naveli da su uključili oryx asistenciju u paket. Naveo sam da imam već dotičnu i da me ne zanima druga i da tražim vraćanje cijene na staru ali šanse da to prodje su nikakve...


Ako ima gdje jeftinije ili slično pucajte.

Trebam devizni,tekući,kreditne ne koristim osim ove za tekući ,plaćam račune preko net bankinga i imam dva trajna naloga. Čak do 50 kn mjesečno ali ovo me sad naljutilo 😂
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Vidim da nisam jedini kojega je OTP iznenadio s povećanjem cijena paketa tj. vođenjem računa... Mislim da sam krenuo sa 20kn i kroz godinu-dvije došlo je do 35kn mjesečno za: tekući + debitna, net bankarstvo + web prepaid kartica.
Pretpostavljam da više nema nigdje jeftinije?
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 21:12   #626
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 260
U Ersteu imam tekući, devizni, netbanking i mbanking (mobitel) i to plaćam 18kn mjesečno. Za devizni plaćam 5kn ako imam prometa, a ako je mjesec bez prometa onda nemam ni naknadu.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 21:16   #627
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor acmevagabundo Pregled postova
U Ersteu imam tekući, devizni, netbanking i mbanking (mobitel) i to plaćam 18kn mjesečno. Za devizni plaćam 5kn ako imam prometa, a ako je mjesec bez prometa onda nemam ni naknadu.
To je klasicni "radnicki" racun ili neki studentski za 18kn?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 21:38   #628
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,204
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
To je klasicni "radnicki" racun ili neki studentski za 18kn?

I ja isto toliko plaćam. Radnički račun, sve redovno naravno. Net, mobile, devizni, tekući.

Svakome preporučim Erste, aplikacija je super.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 22:06   #629
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
I ja isto toliko plaćam. Radnički račun, sve redovno naravno. Net, mobile, devizni, tekući.

Svakome preporučim Erste, aplikacija je super.
A jel imaju Burzu/dionice ZSE i stranu ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 22:21   #630
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,204
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
A jel imaju Burzu/dionice ZSE i stranu ?
Da, imao sam nekih transakcija preko njih. Ali za detalje najbolje stranica ili direkt kod njih.

Kod njih sam ja već jako dugo. Prije god dana sam uspio reprogram kredita riješiti, super odličnu kamatu koja tad nije bila u ponudama i tak. Daju se neke stvari riješiti, samo treba volje i malo znanja. Redivan uredan klijent im puno znači i tako.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na