Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.09.2011., 17:52   #211
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,314
Asus K53E-SX162

Intel B940
1x2Gb DDR3
Intel HD2000
500Gb HDD (Seagate ST9500325AS)
15,6" LED LCD
DVD-RW (HL-DT-ST GT34N)
Lan, Wlan, BT,...

Laptop mi se neobično svidio i mislim da nudi dosta za svojih 3.000kn koliko je koštao. Rub oko tastature je napravljen od brušenog aluminija pa ne ostaju packe i otisci prstiju. Sama tastatura se ne uvija, a ima i odvojeni numerički dio. U kutiji je došla i torba iako nigdje nije bila navedena.

Malo me iznenadio odabir komponenti u smislu da su bile od meni nepoznatih proizvođača (npr. Elantech touchpad umjesto standardnog Synapticsa, Azurewave kamera umjesto Chicony i Azurewave lan umjesto Atherosa,...).

Doljnji dio lapa je napravljen od 2 vodoravna dijela od kojih svaki pokriva polovicu površine. Na doljnjem se nalaze oznake za hdd i ram. Na sebi imaju dovoljno otvora za hlađenje matične tako da se ni sam laptop ne zagrijava previše. Ventilator hlađenja se ni ne čuje.

Zamjerke bi imao na mali vertikalni kut gledanja, sjajan (glare) ekran kao i na grafu. Naime, pri gledanju filma zauzeće proca je bilo >80% iako sam koristio program koji su sebi ima mogućnost osposobljavanja hardverske akceleracije (MPC-HC). Pretpostavljam da je problem u činjenici da je grafika integrirana u procu. Za razliku od njega, taj isti film gledan na HP-u sa AMD platformom (HP 635 LH426EA) i sa programom bez hard. akc. (KMPlayer) je zauzimao malo više od 70% cpu-a (detalji o HP-u ovdje). Baterija traje duže nego na tom HP-u i to je ugodno iznenađenje.

W7 sam instalirao direktno sa usb sticka bez da sam išta čačkao po BIOS-u. Da stvar bude bolja, u BIOS-u se može odabrati ili hdd ili dvd kao prvi boot uređaj tj. drugih ni nema za odabrati.

Uz lap je došao i cd s driverima i aplikacijama. Instalacija je full proof - poklikaš kućice ispred imena programa/drivera i odeš na kavu. Lap sve sam instalira i reboota se po potrebi. Nažalost, tu ima i jedna zamjerka: netko pametan iz Asusa je u driverima za W7 32bit zaboravio staviti i drivere za 'nebitne' komponente poput vga, touchpada i lan pa sam morao skidati s neta i naknadno instaliravati.

Rezime: lap je dovoljan za osnovne fukcije tipa office i net i svakako ga preporučam ljudima koji žele imati laptop, ali ne žele potrošiti puno love za njega. Garancija je 2g.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 25.09.2011., 14:04   #212
Septimus
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Već nekoliko godina koristim HP Compaq 6715b

AMD Turion 2,0 GHz
2GB RAM, 160GB Hard
Dijagonala 15,4'', rezolucija 1680x1050
grafička 128MB djeljivo do 512MB

Kupljen u jesen 2007. za 7200kn. Po specifikacijama je i danas moćna pila, ali su godine korištenja učinile svoje i osim problema s pregrijavanjem -za kojeg sam vjerojatno ja u potpunosti kriv (prije sam ga znao držati na krevetu dok me nisu upozorili da ga to ubija), najveći problem je struja odnosno nedostatak primitka iste. Čak sam kupio novi punjač, ali nije riješilo problem.
Obzirom da nikad nisam vadio bateriju i rijetko ju praznio, sad izdrži 20ak minuta. Iritira me i što neke DVDe neće čitati, vidi ih kao prazne.


Kupio sam prije 2 tjedna u Metrou na akciji:
Acer 7551
17,3'' dijagonala
AMD 2,1GHz,
4GB RAM,
500GB hard,
ali nisam zadovoljan istim i sutra ga vraćam. Na stranu to što nema Bluetooth, imam velikih problema sa spajanjem istog na wireless, a najviše me živcira smještaj touchpada. Obzirom da je ekran 17,3'' i ima numerički dio tipkovnice, touch je za moj pojam previše ulijevo i kad nešto pišem, ne prođe minuta da nesvjesno pomaknem strelicu i razjebem tekst. Nije laptop kriv, ali jednostavno moram stalno paziti na taj detalj i ne mogu se normalno koncentrirati na ono što pišem.
Septimus je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2011., 12:34   #213
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Septimus Pregled postova
Već nekoliko godina koristim HP Compaq 6715b

AMD Turion 2,0 GHz
2GB RAM, 160GB Hard
Dijagonala 15,4'', rezolucija 1680x1050
grafička 128MB djeljivo do 512MB
.

Moj je 6715s i ide mu već peta godina i radi ko i prvog dana osim baterije ali i ona na najnižim postavkama u win 7 drži preko 1,5 sata surfanja ili pisanja ali na filmu ili muzici za pola sata crkne. Svaki dan na njemu se odradi minimalno dva sata WOW_a i ne grije se. Za moje kućne potrebe još uvijek vrlo iskoristiva igračka. Trenutno sad na njemu testiram win 8 i čini mi se da radi brže nego na sedmici.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2011., 16:52   #214
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Prijenosno računalo Toshiba L675-11Z (PSK3GE-00D00HY4) , 17.3"


procesor: Intel Pentium Dual-Core P6200, takt procesora: 2.13 GHz,
interna memorija: RAM 3 GB DDR3,
kapacitet čvrstog diska: HDD 320 GB,
grafička kartica: VGA ATI Mobility Radeon HD 5470, 512 MB-DDR5,
dijagonala ekrana: 17.3",
Jamstvo: 24 mjeseci Bez obzira na sve

Prijenosnik nudi oko 3h autonomije, 2h pri opterećenju, ima relativno dobar i veliki ekran, dolazi uz puno drivera i mogućnosti istih.
Ekran se dobro vidi po danu i jakoj svjetlosti, tipkovnica i cijelo kućište ostavlja dobar i čvrst dojam, istina, vide se otisci prstiju po malo većoj uporabi.
Ima HDMI izlaz, 3 USB-a, Bluetooth, eSata, čitač kartica, relativno jaku grafičku.
Procesor se po opterećenju ne zagrijava previše, pri punom opterećenju ventilator isto nije bučan te izdrži i na 35C vanjske temperature bez beda.
Po meni velika prednost ovog 17' laptopa je što ima svega 2,75 kg što ga svrstava u rang 15' prijenosnika.
Minus je što nisu izašli odgovarajući driveri npr. za grafičku još od kolovoza 2010. (iako je nov) i što nema instalirane Windowse (za 3500kn se ne treba očekivati).

Radi mi već 3 mjeseca bez ikakvih problema.
Cijena, svega 3500kn

Zaključak: za svoju cijenu, nudi i više od očekivanoga. 5+
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 01.11.2011. u 17:02.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 15:36   #215
Nacki
Faktor nesreće
Moj komp
 
Nacki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Sesvete, Zagreb
Postovi: 217
Toshiba satellite l300-21W
Laptop je star cca 2 godine, prilicno sam zadovoljan s obzirom na lovu koju sam dao za njega (3500kn)
Intel pentium dual core t3400 2.16ghz
4gb ddr2 rama Samsung
15,4'' monitor
Disk wd scorpio blue je originalan 320gb, 5400rpm, zamijenjen za wd scorpio black 160gb 7200rpm (vise volim brzinu, ovaj od 320 je externi)
Grafa je intel integrusa gma4500
tsst dvd-rw

Iskustva:
Za te pare bio je to sasvim solidan laptop za gledat filmove, surfat, cak i igrat neke igrice. Velika mana mu je sama integrusa koja zdere 1.3gb rama, jako iritira. Zao mi je sto nisam uzeo neki laptop koji ima proc s vt-x, to mi treba sada, a dok sam kupovo nije pa mi ne rade 64 bit virtualke. Za 32 bit virtualke je sasvim ok. Dizajn je klasican crni, malo se grije i tih je.
Prigovor je losa plastika ekrana, a pohvala beteriji koja solidno drzi vec 2 godine.
Nacki je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2011., 13:33   #216
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Jučer došao laptop Dell V131.


http://www.superbit.hr/Prijenosna-ra...uct-flyer.html



Po odličnoj cijeni, što se mene tiče.
13'3 inčni ekran koji NIJE GLOSSY. Odlična tipkovnica, predinstalirani Windowsi.
Nema DVD pogona ali je zato tanji od MacBooka i lakši od 2 kg.
Aluminijsko kućište, za sad čvrst ko kamen i hladan na dodir
1 USB, 2 USB3.0, HDMI, VGA, SD card i baterija od suludih 8 sati - 3 sata surfam, pržim neke CDe na eksternom snimaču i radim neke sistemske provjere i piše da je još 3 i pol sata ostalo baterija.
Touchpad je dovoljno velik, ali mi nije po ukusu baš jer je "zrnat", a ja više volim da je kao staklo, potpuno gladak.
Ali sama kvaliteta korištenja touchpada je odlična.

Dakle:
prednosti - sve! Prenosivost, ekran, spojivost, cijena (5200kn), brzina (i3 na 2.3 ghz, 4GB rama, 500gb disk)

Nedostaci: touchpad nije po mom ukusu ali je odličan (multi touch), ekran se ne može "zavaliti" skroz da bude vodoravan s tipkovnicom, nego samo na nekih pola puta. To i nije nedostatak ali mi nekad treba malo jače nagnuti ekran prema iza.

Svakome kome treba prenosivo i jako računalo s kojim može raditi i na suncu zbog ekrana, velika preporuka.
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2011., 17:07   #217
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Evo nakon 3 mjeseca da i ja stavim svoje dojmove:
Lenovo e125
amd e350
4gb ddr3
320gb, 7200rpm (WD) disk
ati radeon hd6310
11.6" LED anti-glare monitor

Trebao mi je sto jeftiniji 11"-14" laptop, za puno prenasanja okolo naokolo..
Zasad pun pogodak.. Baterija traje oko 5 sati, s tim da ne stedim nista, full performance,
full brightness (osim ako sam bas u mraku pa mi smeta), iskljucen sleep i hybernation..
Mali je, al nije mi premali, lagan (cca 1.5kg) za nosit, a posto baterija traje, nemoram ni
punjac teglit sa sobom (isto +). Tipkovnica navodno podnosi i malo vode, ali nisam isprobavao.
Trebam napomenut da sam izvadio odmah disk iz njega i stavio ssd (corsair force 60gb), sto je
bitno pridonijelo "osjecaju" ugodnog rada na njemu.

Ono sto mi se ne svidja bas toliko:
hrapavi touchpad (mozda samo stvar navike)
tipke od touchpada su iznad a ne ispod doticnog (prema tastaturi a ne prema meni)
konektora ima s obe strane (volio bih vga, psu i lan s iste strane, i to po mogucnosti lijeve,
al ajde, nije cesto kuci pa nije veliki minus)
skroz dolje lijevo na tastaturi je function tipka, a ctrl je do nje, pa iako se u biosu mogu zamijenit,
nekako mi je cudno.. Treba da se naviknes.

summary: za ono sto meni treba (fax - pdfovi, web browser, mail, office, visual studio ili monodevelop), vrlo dobar, mozda malo preskup, al jednostavno kod nas nema puno 11-12" laptopa, tako da je ovo bilo najjeftinije a da nije single core atom unutra.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2012., 10:31   #218
kremar63
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
HP pavilion dv6-2110sm

laptop je odličan, imam ga oko godinu i pol, super radi, sve same pohvale.
baš nikakvih problema sa njime.
...ali vjerojatno ću ga uskoromijenjati jer sam se našiljio na novi model dv6. )
kremar63 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2012., 10:55   #219
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
HP Pavilion dv6-3100m
Athlon X2 2,4 Ghz, 4 gb ram, ATI Mobility Radeon HD 5650, broadcom b43 wireless, 320 gb hdd.

Laptop je zadnje smeće, živi jad i bjeda. Kučište užasno loše kvalitete. Trenutno je na njemu 4 touchpad, matična već mjenjana ( nakon 3 mjeseca crkla ), ekran ima loš kontrast a baterija traje oko 25 minuta.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2012., 11:17   #220
Fotograf
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6
Offtopic: Istu stvar sam već napisao u temi laptopi do 4000kn nadam se da nije greška ako je duplo
Pozdrav svima!

Znaci lenovo z575:

http://www.svijet-medija.hr/p/Prijen...-316668/35430/

Cijena 3589,00 kn za kartice, za gotovinu 200kn jeftiniji.

Znači dolazi bez wina, stavio sam gore 7 ultimate.

Ima quad procesor na 1,4 ghz koje se prema potrebi penju do 2,3 ghz.. 4Gb rama, 750 harda na 5400 okr. te dvije grafičke, integriranu radeon hd6520g te posebnu 6650m sa 2 Gb vlastite memorije.

Lap pri prvom pokretanju neke aplikacije pita koju grafičku želite koristiti, dali želite power saving ili high performance mode te možete prema želji postaviti.

Inače mi je stalno uključen crossfire mode integrirane i posebne grafičke.

Ima puno opcija za podesiti u programu i to prebacivanje i iskorištavanje određene grafičke prema potrebi mi se čini odlično.

Laptop ima neki kao metalni finiš te izgleda puuuuno skuplji nego jest. Ugl..izgleda puno bolje nego na slikama, ja sam se ugodno iznenadio.

Ima veliki touchpad što mi se isto sviđa.

Dolazi sa 1 god garancije ali sam ja to produzio na dvije za 150,00kn što je više nego ok.

Za sad sam probao par igri, sve na nativnoj znači na 1366x768:

GTA IV- sve na high (normalno oni klizači za udaljenost i slično nisu na high)
ostvaruje u prosjeku oko 21 fps. Isprobao sam igrati na tome i igrivo bez problema.

DIRT 3- sve na medium, ako se ne varam isto preko 20fps-a igrivo bez problema

FAR CRY 2- sve na high, direct x 10, preko 30 fps-a.

Call of duty Black ops- sve na high, isto mi radi bez beda, nisam ziher za fps-e.

Ugl. za lovu po kojoj se prodaje mislim da je lap više nego ok, tako da razmislite o njemu.

Za bateriju nisam siguran koliko drži jer mi je cijelo vrijeme lap bio na punjaču, pa sam kasnije bio samo na bateriji da je ispraznim do 15% pa natrag na punjač do 100% i onda sam je izvadio i pospremio. (ugl u uputama sve piše kako skladištiti bateriju tj. na koliko posto mora biti punjena, nakon što ste je pripremili za to).

Isti lap u drugim dućanima dođe preko 4000 kn tako da moja preporuka za gore navedeni.

Napomena: Gore navedeni nije odgovoran za moguće nezadovoljstvo kupljenim ukoliko vi imate neke druge afinitete

MW3 bez problema na high isto kao i MW2.

Battlefield 3 na medium i low raspad tekstura (vjerojatno driveri grafičke) kao i NFS Run kod drugog pokretanja (kod prvog bilo ok).




__________________
..ne postoji put do sreće, put je sreća..
Fotograf je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2012., 15:12   #221
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
lenovo t400.

verzija sa low-rez ekranom koju imam je tak-tak, ali sve ostalo je pro.

eto toliko o tome
Tocno to.
Takoder t400, ima vec vise od 3 godine, baterija na 93% istrosenosti, traje skoro ko prvog dana (min 3h surfa i slicnog, 4h ako se stedi na osvjetljenju)
14.1" 1400x900 ekran (nije top kvaliteta pogotovo sto se tice kuta gledanja ali sasvim zadovoljavajuci, pogotovo rezolucijom, nema boga da bi ikada vise imao laptop sa manjim PPI-em)
intel P8600 2.4
2 GB DDR3 (planiram nadogradit na 4GB sad kad je jeftino, za win7 je 2GB naknap)
hitachi 250GB 5400rpm(pikiram ssd vec neko vrijeme, narucio sam ultrabay adapter za hdd pa ako ce funkcionirat(kinez za 15$) cu uzet ssd, inace mi je malo 60GB)
ati hd3470&intel gma 4500 switchable (fora stvar, stedi bateriju)
Skoro svakodnevno ga nanasam u ruksaku dok se drndam biciklom i dalje je cvrst... IEEE 802.11n radi na njemu dok se vecina ljudi ne moze spojit na mrezu (moguce da je i do routera) iako kakti imaju n kartice u laptopima.
Hladenje je ocito odlicno napravljeno jer se uopce ne grije, sad po zimi u nezahtjevnim radnjama ne prelazi 50°C sa ugasenim ventom, dok mu je max pri sintetickim testovima (s tim da vent nije na max okretajima jer nema potrebe) oko 75°C...

Zadnje izmijenjeno od: njuskalo. 29.01.2012. u 18:34.
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 15:49   #222
kokolo22
Premium
Moj komp
 
kokolo22's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: LIČKI OSIK
Postovi: 110
Sada trenutno na Asus-u K52J seriji,kupio ga jucer jer nemogu docekat da mi dodu komponente za konfu pa ajde da se malo bacim u trosak. Prije pa mjeseci prodao sam zvjer koja me je odlicno sluzila Asus G73Jh
Proc: I5 430
Ram:4 Gb ddr3 1333 mhz
Hdd: 2x320 gb@7200 rpm
Vga: Ati Mobility 5870 1 gb

Umjesto jedno harda ubacio ssd od 120 Gb.
kokolo22 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 16:39   #223
wyru5
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Canada
Postovi: 53
lenovo t510 i7,4gige. laptop san snova. miran, tih u radu,zagrijavanje savrseno sredjeno.oklopna masina koja pije tekucinu,optimus mode 2 grafe,kad je u stanju mirovanja on prebaci na integrusu kad pokrenem novi cod prebaci na jacu grafu i sve radi glatko. u slucajnu kradje intel anti theif tehnologija. ceka na ssd i ultrabay tople preporuke
wyru5 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2012., 22:24   #224
tomislav1967
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 81
Evo da ja napisem dojmove nakon tjedan dana koristenja lenova z575 AMD A6 Quad core 3400M 4 gb dd3(planiram piknut jos 4 gb) , 750 HDD AMD Radeon™ HD 6650M 2GB dual graphics . Kupio sam ga u tehnomarketu 3700kn, kupio sam jos 3 godine extra garancije(koja uvazuje malo vise stvari od one osnovne kao npr. udar groma i slicno). Instalirao sam windows 7 ultimate, napravio sam dvije particije ostalo sam sve maknuo ukljucujuci i onu od 30gb skrivenu. Drivere sam dignuo sve s njegovog dvd-a sve proslo glatko i bez ikakvih problema. Tipkovnica me najjvise odusevila em je kvalitetna i čvrsta, nema uvijanja, tud i zasebne tipke ma fantastično, plus 5 dipki na dodir ispod ekrana super. Takodjer trebalo bi napomenuti i zvuk koji je jako dobar. Baterija traje cca 3h, ispraznio sam je na 40% i pospremio jer ga najvise koristim doma. Laptop sve odradjuje sve brzo, tiho i negrije se cak ni pri instalaciji windowsa i igranju igrica. Laptop je jako kvalitetno napravljen, cvrst, izvlaci ga pogotovo metalni djelovi. Manja zamjerka je da se otisci prstiju i "packe" vide s vanjske strane monitora. Dosad sam probao igrati gt4 i cod modern warcraft 3 sve na hight grafika je fenomenalna i sve ide glatko i bez ikakvih problema. Uglavom ja sam prezadovoljan s njim i stvarno svake preporuke. Za tolike novce mislim da se nemoze uzeti bolji. Zahvaljujuci ovom forumu i nekolicini članova koji su preporučili ovaj prijenosnik sam i uzeo jedan od zadnjih primjeraka i ovim putem im se još jednom zahvaljujem...

Zadnje izmijenjeno od: tomislav1967. 09.02.2012. u 12:33.
tomislav1967 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2012., 09:17   #225
danvari
Premium
Moj komp
 
danvari's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Pregrada, Hr. Zagorje
Postovi: 54
Pavilion dv6-6057

Prije 4 mjeseca sam uzeo navedeni laptop sa Renew oznakom, cijena je bila 4000kn.
Dvoumio sam se na prvu između njega i 4320s (13,3''), al na kraju sam se odlučio za dv6.
Za sad sam vrlo zadovoljan, laptop je tih, nema zagrijavanja ni pod opterećenjem, pokreće sve programe kojima se služim i nemam baš nikakvih problema. Grafička nije najjača točka, al ima dual graphics i nadam se da će to raditi dugo i pouzdano.
Isproban je u radu sa 22'' monitorom, radi ko sat Sve si razmišljam uzeti neki jeftiniji, čisto da mogu televiziju spojit na njega il neki film pogledat.
Ono kaj je malo u početku zezalo je touchpad, koji nema klasični scroll, nego ima programirane geste za više prstiju i to nekad ne radi onak kak si čovjek zamisli. Tek sam neki dan shvatio da se touchpad može ugasiti (dvoklikom na lijevi gornji ugao), što je uputno kad se tipka nešto jer je ukoliko posjedujete velike šake, vrlo je vjerojatno da će se strelica pomaknuti točno tad kad vi to najmanje želite.
Malo me plaši pomisao da ću ga jednog dana morat rastavit i počistit od prašine, jer je sve jako "stisnuto" i nagurano.
Također, naspram nekih (skupljih) modela, ne mogu se odati dojmu plastičnosti kućišta, no kak se ono veli - kol'ko para, tol'ko muzike.
__________________

HP Pavilion dv6-6057ef; dv2

danvari je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 20:08   #226
duuh
Premium
 
duuh's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 45
Lenovo x220i

Pozitivne strane:
-kvaliteta izrade (solidno magnezijsko kućište koje izgleda kao da bi bez problema moglo preživjeti pad sa stola i na kojem uglavnom ne ostaju otisci) i dizajn (ovo drugo je dosta subjektivna kategorija)
-izvanredna tipkovnica - daleko najbolja s kojom sam se ikada susreo od normalnih i ovih laptop tipkovnica (istina meni više leže te "pliće" laptop tipkovnice)
-brz procesor i hard disk
-trajanje baterije - 7h cca, s tim da sam ja uzeo najmanju (6 cell)
-po meni idealni omjer između prenosivosti i mogućnosti normalnog koristenja (tj. da je malo veci nebi valjalo i da je malo manji nebi valjalo)
-svjetska garancija

Negativne:
-maleni i ne pretjerano responzivni trackpad
-nema usb 3.0 (ako nekome to nešto znači)
-nemogućnost igranja igrica (ali ljudi koji uzimaju ovaj laptop to ni ne planiraju pa i nije neki problem)
-cijena (cca 9000 kn u .hr)
duuh je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2012., 14:57   #227
Debeli023
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 14
HP probook 4710s

mobile Core 2 duo @2.00
2x2 gb ddr2
500 gb sata2 HD (WD Scorpion Blue)
1600x900 LCD 17"
ATI mobility HD4330 512 MB (možda čak i 1 gb, nisam siguran)

Pozitivne stvari:
Imam ga već 3 ipo godine i prezadovoljan sam, pogotovo kad se uzme u obzir da se stvarno koristi ko prijenosnik, dakle sa mnom ide svuda osim na wc 17" inače i nije baš idealno za nositi okolo, al s obzirom da laptop nije ništa teži od standardne 15ice nije neki problem. Grafika super, vrti skoro pa sve (skyrim još nisam probao jer znam da čim ga instaliram mogu zaboraviti društveni život), ekran dovoljne rezolucije, puna tastatura (sa numpadom), i ono najvažnije, 8-cell baterija koja je prve 2 godine držala više od 3 sata normalnog korištenja (film, wifi i sl. istovremeno upaljeno) i cca 5 sati bez opterećenja (npr. malo veći download preko noći). Za pohvalu su i 4 usb porta, card reader i pci express card slot.

Negativne strane

Kao i svaki HP, hlađenje, tj. grijanje. samo 1 vent je premalo, a kao što sam naveo, ide svuda sa mnom tako da ga moram čistiti svakih par mjeseci. Tu dolazimo do drugog problema, a to je otvaranje. Nije problem otvorit ga da se dobije neki minimalni pristup za očistit prašinu, ali kad se ide u kompletno otvaranje (za mijenjanje termalne paste i sl.) to je mučenje. Plastični cover ispod tastature koji pokriva kompletni laptop i drži se na 20+ šarafa i jedno 20ak plastičnih zubaca koji pucaju ko kokice. Nikad više.

U svakom slučaju, budući da mu je vrime za zasluženu mirovinu, namjeravam ga nakon ljeta zamijeniti novim, i sad sam već siguran da će to opet biti probook 47xx serije, nadam se da će do tada izaći i 4740 (iako ni trenutni 4730 uopće nije loš).

Jedini problem s tim planom zamjene laptopa je taj što bi se mogla dogoditi malo ranije nego planirano jer sad nakon 3 ipo godine imam prvi problem s njim koji ne mogu riješiti, ali taj problem ide u topic koji ću sad otvoriti.
Debeli023 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2012., 15:29   #228
Desperados
Wanted Death or live
Moj komp
 
Desperados's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Unimatrix 001
Postovi: 120
Posjedujem ASUS KT53 036v

Bitnije karakteristike:
15.6
AMD Quad Core A6-3400
8 GB DDR3, 1333 MHz
750 GB SATA, 5400 rpm
AMD Radeon HD6650 1GB + Llano 6520G APU
2xusb 2.0 i 1x 3.0
kamera, Bluetooth, bezicna veza, sd card i ostali izlazi za vga, slusalice itd
Windows 7 Home Premium (64bit) orginal
2 godine garancije

Evo cisto da malo opisem laptop kako do sada sve funkcioniralo od starta koristenja.

Dakle:
1. Obrisana je particija s windowsima, te skinuti windowsi s neta i aktivirani putem kljuca - bilo je nekih problema s asus windowsima
2. Nadogradjena memorija na 8gb (sada je dual chanell)
3. Konfigurirana 2 profila za undervolt proca i oc+undervolt (kolega koji je opisao stvarno stvar funkcionira i laptop je brz i hladan (max 56 stupnjeva sam vidio kod testiranja)

Ostalo nemam zamjerki osim malo sto se vide packe ali sve u svemu vidio sam i osjetljivije laptope na taj problem. Dakle laptop je solidno brz slika je ok, baterija drzi preko 3 sata ali je vecinom izvadjena iz laptopa s obzirom da laptop sluzi umjesto stolnog. Sto se tice igara prva koja ce se zaigrati ako ce htjeti raditi je Diablo 3 a za ostale ce posluziti xbox360
__________________
Desperados je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2012., 16:36   #229
Roboter
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 13
Procesor
• Intel Core i7-740QM (1.73 GHz / max 2.93 GHz, 6 MB Smart Cache, 1333 MHz FSB)

Monitor
• 18.4" Toshiba TruBrite HD TFT (1920 x 1080)

Memorija
• 8 GB (4.096 + 4.096 MB) DDR3 1066 MHz (max 8 GB)

Hard disk
• 1 TB (2 X 500 GB) S-ATA (7200 rpm)

Optički uređaj
• Blu-ray snimač / DVD±RW DL

Grafika
• nVIDIA GeForce GTS 360M (1 GB) (uz korištenje tehnologije TurboCache ukupno je
dostupno do 3.307 MB uz 64-bitni operacijski sustav i 5 GB sistemske memorije)

Mreža
• 802.11b/g/n • GbLAN • Bluetooth

I/O portovi
• 4 x USB 2.0
• 1 x eSATA (dijeljeno sa USB portom)
• 1 x audio ulaz (dijeljeno sa ulazom za mikrofon)
• 1 x audio izlaz (dijeljeno sa izlazom za slušalice)
• 1 x S/PDIF (optički) (zajedno sa utorom zaslušalice)
• 1 x RJ-45 (ethernet)
• 1 x VGA (15-pinD-sub)
• 1 x Firewire (IEEE 1394)
• 1 x HDMI

Ostalo
• ExpressCard/54
• Čitač memorijskih kartica
• HD webcam
• Ugrađeni Harman Kardon stereo zvučnici
• Fingerprint

Baterija
• 12-cell Lithium-Ion
Roboter je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 13:34   #230
tuljan
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 145
Pozdrav, evo nije pc ali je prijenosnik. Macbook pro 15 i7 quad core 2.2GHz sandy bridge, 512MB video, kupljen 06/2012. Dakle generacija prije ove sa ivy bridgeom iz 7/2012, dobio sam ga sa dobrim popustom pa sam ga uzeo. 4GB ram, 500gb disk. Sve u svemu super komp ali za moje potrebe je malo spor pa ću ga upgradeati na 16GB i Vertex 4 SSD sa 256GB. Baterija je neusporediva sa bilokojim drugim laptopom ovih dimenzija i procesora. Naravno OS je taj koji čini razliku pa je kompjuter puno življi u usporedbi sa sličnim Win laptopima. Ako koga još što zanima slobodno pitajte
__________________
tuljan je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2012., 20:36   #231
dema6
Premium
 
dema6's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Acer Aspire 5741, evo nakon dvije godine korištenja mogu reci da sam zadovoljan s njim. Tih je u radu, ne grije se pretjerano, odlican touchpad ima ... zapravo jedina mana mu je baterija. Pri full loadu jedva izdrži tri sata.
Trenutno vrtim Ubuntu na njemu i sve je smoooth ...

Fujitsu Siemens Lifebook S6410, koristim ga 3g. kao službeni notebook. Odličan složen notebook, u full loadu se uopce ne osjeti da se zagrijao, ventilator na max se jedva čuje, baterija drži 6+ sati, a opcenito kad se primi u ruku se osjeti build quality odmah. Jedino što me smeta što ima premali touchpad ...
dema6 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2012., 21:21   #232
~Z~
Registered User
Moj komp
 
~Z~'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: U oblacima
Postovi: 1
Samsung NP300E5Z-s07 (i3, gt520mx, 6 gb ram, 750 gb hdd)



Kupljen prije nekih mjesec dana. Čisti minimalizam, 15.6", poprilično čvrsto kučište i dobra izrada. Totalna suprotnost prijašnjoj Toshibi. Tih, hladan, tipkovnica odlična i ekran antiglare. Totalni preporod nakon glossy ekrana i konstatnog odraza u njemu.

Tjera mi fotošop i lightroom skroz fluidno.
Jako me iznenadila njihova softver podrška.

Jedina mana do sad nađena su zvučnici koji me tjeraju u očaj. Može konkurirati lošijem zvučniku na mobu. Uz to nekima je nedostatak i lampica za caps lock, meni osobno to ne predstavlja neki pretjerani problem.
Ali u omjeru uloženo/dobiveno, ovo su zanemarive stavke.
__________________
Sirotinja kad kihne sama sebi mora reći nazdravlje.
~Z~ je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2012., 14:36   #233
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Toshiba Tecra R850-1CX
Intel Core i3-2330M, 2,20 GHz
1x 4096 MB
15,6", 1600x900
SATA 500 GB
Intel HD Graphics 3000
Win 7 Professional 64

Samo da podijelim prve utiske. Što se tiče samog izgleda, prilično efektno. I baš odaje dojam kvalitete, djeluje skupo Prostor ispod (jako dobre) tipkovnice nije glossy, nego izbrazdan vodoravnim crtama, tako da je osjećaj puno bolji. Npr. ne lijepi mi se ruka kao na starom Satelliteu. I nema fleka. Temperatura procesora cijelo vrijeme oko 45. Istina, nisam isprobavao nikakve igre, ali to mu ni neće bit namjena.

Glavne prednosti u odnosu na druge laptope koje sam razmatrao: mat ekran 1600x900, 7.200 HDD, jako duga autonomija, klitoris pointer, Win 7 Pro.

Prvo pokretanje je prošlo skroz glatko. I brzo. Jedina zamjerka je hrpetina nepotrebnih Toshiba programa. Ali to se riješi odmah na početku i onda si miran. I začudilo me da mi je za Recovery Disc trebalo čak 5 DVD-ova!
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2012., 23:19   #234
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Moj je 6715s i ide mu već peta godina i radi ko i prvog dana osim baterije ali i ona na najnižim postavkama u win 7 drži preko 1,5 sata surfanja ili pisanja ali na filmu ili muzici za pola sata crkne. Svaki dan na njemu se odradi minimalno dva sata WOW_a i ne grije se. Za moje kućne potrebe još uvijek vrlo iskoristiva igračka. Trenutno sad na njemu testiram win 8 i čini mi se da radi brže nego na sedmici.
Isto imam HP 6715s i mogu reći samo sve najbolje. Ovo mu je 5. godina rada, sve super radi, ne pregrijava se previše, radi mali kao lud. Samo mi je punjač riknuo ali to dok je još bio pod garancijom. Proliveno pola litre vode po njemu, nošen u običnom ruksaku, svi ga koristili i opet mu ništa. Standardni problem s baterijom jer sam je ja spržio na početku jer je nisam vadio. Svakome bi preporučio ovo da ih nove proizvode. Savršen laptop ali ga malo vrijeme gazi pa bi trebalo sad još bar 2 gige rama ubaciti u njega.
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2012., 19:45   #235
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Vec godinu dana imam Asus G74SX, pa evo nesto i o njemu.

Zbog raznoraznih okolnosti morao sam preci sa desktopa na laptop, a kako volim poigrati trazio sam gaming laptop, pa je odabir bio pao na G74SX koji je prije godinu dana bio po meni najbolji izbor.

Laptop vec godinu dana radi bez greske i sve vrti bez ikakvih problema. Naknadno je u njega ubacen Kingston HyperX 120GB SSD kao OS disk, a 750GB HDD koji dodje s njim sluzi kao disk za spremanje (laptop dolazi sa 2 mjesta za HDD).
Ionako brz laptop je nakon ubacivanja SSD-a postao munjevito brz, zaista je uzitak gledati kako se programi otvaraju gotovo trenutno, a laptop boota u izuzetno kratkom vremenu.

Za sada laptop radi bez greske i jedini kvar na njemu je bio otkazivanje optickog pogona. Kako mi isti uopce ne treba nisam se cak potrudio niti otici na reklamaciju (laptop je pod garancijom).

Pozitivno:

Performanse su s obzirom na namjenu i ugradjene komponente naravno odlicne, igre koje ja igram idu bez ikakvih problema na full postavkama.
Hladjenje je zaista vrhunsko i pod full opterecenjem za vrijeme najvrucih ljetnih dana CPU ide na nekih 73-75'C, a GPU na 70-72'C. S obzirom na ugradjene CPU i GPU (i7 2630QM i GTX560M) mislim da je to odlican rezultat za full load i vanjsku temperaturu od 35+'C. Pri tome se nista od temperature ne disipira na tipkovnicu i podrucje gdje odmaraju ruke, pa je uvijek ugodan za koristenje.

Uglavnom, zaista vrhunski laptop sa svim superlativima, pa nema potrebe previse nabrajati (osim gore dva vazna - performanse i hladjenje), pa cu se samo osvrnuti na par mana.

Negativno:

1. Tezina: laptop bez punjaca ima preko 4kg, a punjac je cigla od 150W. Definitivno nije za konstantno nanasanje okolo, ali meni nije problem jer onoliko prenosenja koliko mi treba se da izdrzati.
2. Prljanje: poklopac ekrana i odmoriste za ruke su prekriveni nekom gumiranom masom. To jako lijepo izgleda cisto i jako ugodno za ruke (odmoriste), ali taj se materijal dosta "packa", pa je potrebno cesce ciscenje kako bi se odrzao uredna izgled.
3. Usisavanje prasine: kako laptop ima poprilicno mocno hladjenje da bi mogao te komponente odrzati hladnim jasno je i da usise poprilicne kolicine prasine. Stoga je preporucljivo svakih 2-3 mjeseca lagano ispuhati sustav hladjenja komprimiranim zrakom. Na srecu postupak je dosta lagan jer su otvori ogromni, a i za 10 sec se otvori upgrade bay, pa gotovo polovica unutrasnjosti ostane otvorena.
4. Smjestaj konektora za punjenje i mrezu: konektori za punjac i za mrezni kabel (ako se doma zeli koristiti kabel umjesto wirelessa) su smjesteni sa desne strane. Doduse, skroz gore pri vrhu, ali i dalje poprilicno glupa odluka s obzirom da je to gaming laptop, pa je normalno za ocekivati da ce se s te strane "plesati" s misem. Lijeva strana bi bila puno bolji odabir.

Sve u svemu - vrhunski stroj za nekoga tko zeli izuzetno jak laptop (vise recimo desktop replacement) sa par gore navedenih mana. No sada je to vec "stari" model, izasao je noviji G75 sa Ivy Bridge i Keplerom, ali namjena mu je (pa vjerovatno i karakteristike) ista.
Vjerujem da ce i ovaj s obzirom na ugradjene komponente jos dugo vremena s lakocom odradjivati sve sto se od njega zatrazi.

CPU: Intel Core i7 2630QM
GPU: GeForce GTX560M 3GB
RAM: 16GB DDR3-1333
HDD: 120GB Kingston HyperX SSD + 750GB 7.200 WD HDD
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2012., 14:35   #236
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
MSI CR 620 kupljen prije 2 godine ( P4600 2.2 ghz,2 gb ddr3 rama i onboard grafika,320gb hdd )

Laptop vec radi kao urica dvije godine,bez problema.
Moze pokrenuti neke nezahtjevnije igre ( Sims 2 & 3,fejs igrice,<2005 )
hlađenje je solidno,nema problema sa zagrijavanjem preko ljeta iako bi trebao nakon 2 i pol godine malo ocistiti...
na njemu je gore windows 32 bit,nema problema sa zastajkivanjem niti icim slicnime,HD filmove 1080p bez problema vrti kao i 20 tabova u firefoxu/chromeu...
svakako trebao bi jos nagodraditi sa 2gb rama da malo "odahne"
nije bilo nikakvih problema sa jamstvom ili kvarovima,baterija je dotrajala ( 19 % ) zbog nestrucnog rukovanja,ali eto,svejedno je 90 % na punjacu
ima znakova starosti,ogrebotina,ali nijedne izlizane tipke...
jos barem 2 godine mora raditi

Toshiba Satellite L850-131 PSKDNE ( i5 2450 2.5ghz,6GB DDR3,hd 7670m 2gb ddr3 i 1tb hdd )

Imam ga tjedan dana,laptop je best buy u kategoriji do 4,5 iljade kuna.
gore je windows 7 64 bit,laptop leti doslovno,pokrece sve novije igre na high/ultra postavkama,naravno bez AA ...
zagrijavanje je poprilicno u igrama poput Batman : Arkham City,GTA 4 i Skyrim,temperature se dignu do 95-100 stupnjev tako da pod hitno trebam nabaviti neki cooling pad
tipkovnica je solidna i mekane su tipke,za mene s ogromnim cevapima od prstiju je super je nisu zbijene vec su dovoljno razdvojene...
touchpad je solidan,steta sto nije multi,ali svejedno imam USB mis...
imam 3 usb utora ( 2xUSB 2.0,1X3.0 ) sto je vise nego potrebno

jedine mane za sada su sto nije dosao sa CD/DVD-om sa driverima,vec je bila muka ziva dok se naslo i instaliralo i oni koji ce vise vremena koristiti laptop na bateriji sto nema nesto kao Optimus Nvidia tehnologiju da prebacuje sa dedicirane HD 7670m graficke na integrirku ( HD 3000 ) zbog zagrijavanja i manjeg vijeka baterije
blava je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2012., 14:01   #237
Ivan_1
Premium
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 823
Acer Aspire 5738ZG Pentium Dual Core T4300 64bit 2.1GHz, 4Gb DDR2, ATI Radeon HD4570, 500Gb HDD...

U 12 mjesecu će biti 3 godine, apsolutno nikakvih problema, radi ko i prvi dan.
Novi je bio 4700kn u to vrijeme dosta hvaljen ovdje na forumu
Evo bas jucer sam se odvazio da ga prvi put otvorim i ocistim prasinu i zamijenim termovodljivu pastu. Kad radi prime 95 temperature se krecu do 50 stupnjeva za procesor i nesto drugo ide do 60, hardware monitor kaze TZS0 i TZS1, mozda grafika....u normalnom radu temperature su 10 do 15 stupnjeva nize.
Vizuano stanje je perfektno jer je gotovo cijelo vrijeme spojen na dodatnu tipkovnicu i mis a osim toga i na monitor :-D ekran ak mu ima vise od 50 sati rada oči dajem.
Koristim ga 95% bez baterije , povremeno ju ubacim da malo radi ali mi hardware monitor kaze da je wear 23%
Izgleda da je nisam bas pravilno skladistio, u pocetku je baterija znala izdrzati i do 4 i pol sata, sad oko 3 do 3 i pol...

Jedino sto me malo smeta je sto mu RAM radi na 333Mhz umjesto 400 otkad sam stavio zadnji bios, sad sto je tomu uzrok neznam, podesiti se u biosu naravno nemoze a nisam htio zbog toga vracati na stari. Jedino mozda probati sa drugim ram modulima...

Jel moze netko procijeniti koliko bi sad vrijedio taj lap, predpostavljam da mi ga se ne isplati prodavati?
Ivan_1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2012., 14:11   #238
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2012., 22:09   #239
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Od danas sam vlasnik Asusa K55VD SX-307 - red.

Pentium B970
Ge Force 610M 2GB
6 GB DDR3 1333 MHz
Hitachi 1 TB 5400 RPM, točan model mi se ne da pisati
2 godine garancije
Bez OS-a.
3800 kn.

Dobio sam bas ono sto sam htio. Koristit ce mi za sve, osim za PS zbog slika i boljeg monitora na PC-u te igara. Touch pad mi je do sad na svim laptopima od frendova bio koma, ovaj mi je bas zakon, rotiranje, kineticko skrolanje, kontinuirano skrolanje, umjesto tipki sa strane misa s 3 prsta picis naprijed-nazad

Baterija mi se cini OK za prvi dan koristenja. Na CD-u dolaze driveri samo za W7, namjestis sve sto hoces instalirati od popratnih aplikacija i usput radis nesto drugo, ja sam kupio rucak u Plodinama

Numericki dodatak tipkalu mi odgovara i svidja mi se sto nema tipki lijevo od caps locka, sto me na nekim laptopima na kojima sam radio dovodilo do ludila, a dio oko touch pada je valjda od brusenog aluminija, sto je super za razliku od plastike ili sto je vec na nekim drugim laptopima na kojima se sve usere od prstiju.

Sa zvukom sam jako zadovoljan jer sam se svega naslusao na laptopima od ljudi s faksa
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 16:23   #240
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
IBM ThinkPad T60

intel t2400
2gb ddr2 667
Ati x1300 64mb
14.1" 1024x768
HITACHI 250gb 7200 (HTS725025A9A364)
UltraBay prža
WiFi, Bluetooth
FingerPrint reader
Baterija 6cell - drzi cca 2h

Kako sam bio u potrazi za jos jednim racunalom, odlucio sam se za laptop, a kako me jos uvijek odlicno sluzi deda T30, morao sam mu nabaviti unuka

Ovaj IBM-ov laptop je prvi serije ThinkPad gdje je lenovo stavio svoj potpis, tako da je i proizveden u Singapuru pod lenovom.

Sto se tice kvalitete izrade, moram priznat T30 je ipak tu jaci od njega, makar je ipak zadrzana velika doza ThinkPad kvalitete. Kuciste ima magnezijski roll-cage pa je dosta kruto i cvrsto. Rezolucija ekrana mi nije bas po volji, volio bih da je SXGA+, ali i ovaj sluzi svrsi. Tipkovnica je klasu ispod T30-ove iz jednog razloga, a to je da se osjeti malo uvijanje iznad coolera u gornjem lijevom kutu. Na drugu stranu, na T60 je prvi dobio spill-resistant keyboard, sa kanalima za drenazu. Ima ugradjen FingerPrint reader sto mi je dosta korisno pri boot-anju. Zvucnici srednja zalost sto se tice jacine, ali ih ionako ne koristim bas...

80gb original HDD mi je bio premali, pa sam ga zamijeno novijim, brzim i vecim. Instalirao sam Dual-boot sa W7 i XP, te u oba OS-a radi odlicno, fluidno, cak se dobro drzi i sa PhotoShop i CorelDRAW aplikacijama. Jos samo slijedi nadogradnja na 3gb RAM-a.

Laptop nakon nekoliko tjedana koristenja me odlicno sluzi, i ako cu ga mijenjat, nasljednik ce mu biti jedino X1 Carbon
__________________
TunaDesigns
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na