Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 05.03.2012., 22:58   #301
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
Nokia.
Ajmo reći da je prvi pratilac, ali IMHO ni sa Carl Zeiss optikom nije bila ni blizu SE-u.

Imao N95, kasnije zamjenio sa C905. Znam da nije baš poštena usporedba, ali C905 je bio kao DSLR naspram N95.

Opet smo odlutali sa teme

Back on course, ova nova HTC serija je stvarno prejaka. Ukoliko cijena ne bude veća od današnjih high-endova, vrlo vjerovatno će One S biti moj idući mobitel.

Nažalost prošlo je vrijeme single core high enda. Dvojezgreni i četverojezgreni mobiteli su se pokazali kao totalni fail. Jednostavno su nepotrebni.
Ni jedan nije brži (bar ne ljudskom oku) ni fluidniji od mog single core Desire HD-a sa MIUI ROMom.

Čak štoviše, na povratku sa ovogodišnjeg Venecijanskog karnevala jedno 6-7 sati sam se družio sa SGS2 starim par dana. Pa to nije ni blizu ni mogučnostima ni brzini mom mobitelu.

IMHO savršen mobitel je single core, HTC dizajn i kvaliteta, ~4,3 AMOLED ekran, HTC community podrška, HDMI.
I to je to. Šteta pa takvog mobitela nema.
__________________
blaa

Zadnje izmijenjeno od: hammer_of_thor. 06.03.2012. u 00:44.
hammer_of_thor je offline  
Staro 06.03.2012., 00:08   #302
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova

Dvojezgreni i četverojezgreni mobiteli su se pokazali kao totalni fail. Jednostavno su nepotrebni.
To sam i ja govorio prije nego sto su senzacija i S2 izasli! Potpuno tocno! Slazem se da treba razvijati mobitele ali sve ovo ide u krivom smijeru. Po meni treba razvijat ekran (razlucivost, kontraste, potrosnju struje), bateriju i softwer!! Ova godina je vrh sto se mobitela tice, nagodinu ne ocekujem poboljsanje komponenti, vec samo neko kozmeticko uljepsavanje. Mobiteli su postali mocniji od masu kompova koje ljudi jos uvijek koriste!!

HTC ima jos dosta posla sto se tice displaya, iako oni kazu da ce s-lcd 2 biti isto sto i amoled-vidjet cemo.
Sense je toliko razvijen i dobar da stvarno nemam zamjerki.
I baterija.. Predosjecam katastrofu i da ce servisi imati jako puno posla!!
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dean225. 06.03.2012. u 00:15.
dean225 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2012., 07:29   #303
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
To sam i ja govorio prije nego sto su senzacija i S2 izasli! Potpuno tocno! Slazem se da treba razvijati mobitele ali sve ovo ide u krivom smijeru. Po meni treba razvijat ekran (razlucivost, kontraste, potrosnju struje), bateriju i softwer!! Ova godina je vrh sto se mobitela tice, nagodinu ne ocekujem poboljsanje komponenti, vec samo neko kozmeticko uljepsavanje. Mobiteli su postali mocniji od masu kompova koje ljudi jos uvijek koriste!!
Hahaha Dobra fora. Što će ti dvojezgreni mobitel koji radi zamjetno brže od jednojezgrenog.

Razvijati ekran? Razvija se neovisno o mobitelima...
Bateriju? Razvija se neovisno o mobitelima...
Software? Radi odlično u preko 90% slučajeva. Kaj se tiće 3rd party... pitaj 3rd party

I mobiteli nisu postali moćniji od masu kompova koje ljudi još uvijek koriste. Ne pričaj gluposti!


Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Nažalost prošlo je vrijeme single core high enda. Dvojezgreni i četverojezgreni mobiteli su se pokazali kao totalni fail. Jednostavno su nepotrebni.
Ni jedan nije brži (bar ne ljudskom oku) ni fluidniji od mog single core Desire HD-a sa MIUI ROMom.

Čak štoviše, na povratku sa ovogodišnjeg Venecijanskog karnevala jedno 6-7 sati sam se družio sa SGS2 starim par dana. Pa to nije ni blizu ni mogučnostima ni brzini mom mobitelu.
Moj SGS2 je ohoho fluidniji, brži i responzivniji od starog Desirea i frendovog DHD-a. Samo, ja uspoređujem SGS2 sa MIUI-om, ne kruške i jabuke kao što su stock rom na jednom, ne-stock rom na drugom!
 
Staro 06.03.2012., 12:20   #304
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Ajmo reći da je prvi pratilac, ali IMHO ni sa Carl Zeiss optikom nije bila ni blizu SE-u.

Imao N95, kasnije zamjenio sa C905. Znam da nije baš poštena usporedba, ali C905 je bio kao DSLR naspram N95.
pogledaj nove nokie i koje su kamere u njima..
N8 i
http://www.engadget.com/2012/02/27/n...ast-your-eyes/

Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Nažalost prošlo je vrijeme single core high enda. Dvojezgreni i četverojezgreni mobiteli su se pokazali kao totalni fail. Jednostavno su nepotrebni.
Ni jedan nije brži (bar ne ljudskom oku) ni fluidniji od mog single core Desire HD-a sa MIUI ROMom.
dvojezgreni procesori nepotrebni? daj probaj surfat po flash heavy stranici sa jednojezgrenim i onda to usporedi sa dvojezgrenim mobom
da ne pricamo ako zelis 1080p HDMI video na svojoj plasmi/LCDu preko mobitela

Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Čak štoviše, na povratku sa ovogodišnjeg Venecijanskog karnevala jedno 6-7 sati sam se družio sa SGS2 starim par dana. Pa to nije ni blizu ni mogučnostima ni brzini mom mobitelu.
usporedjujes stock SGS2 i tvoj Desire HD sa MIUI romom (koji je najbrzi ROM koji se moze nabaviti)
sta mislis kakva je brzina SGS2 sa MIUIem?

fer usporedba bi bila tvoj mob sa stock romom i SGS2 sa stock romom..

Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
IMHO savršen mobitel je single core, HTC dizajn i kvaliteta, ~4,3 AMOLED ekran, HTC community podrška, HDMI.
I to je to. Šteta pa takvog mobitela nema.
hvala bogu da takvog mobitela nema.. tj da tehnologija napreduje i da u kucistu od 4.3" mogu utrpati cetverojezgreni proc od 1.5ghz koji trosi jednako ili manje baterije od starog single core proca

ti mozda nemas koristi od tolike snage, ja imam (sto se tice surfanja, reprodukcije videa, uredjivanja dokumenata, itd) - single core nije dovoljno dobar niti za jedno od toga.
Ordem je offline  
Staro 06.03.2012., 13:28   #305
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Kad sam kupovao Sensation prvo na sto me prijatelj upozorio su mrtvi pixeli i prasina ispod ekrana. Pa stoga cu napisati par rijeci o ovom problemu. Kupljen u 6 mjesecu u Tmobilu Sensation mobitel je dobio prasinu ispod ekrana nakon samo mjesec i pol dana koristenja. Odnesen u Agrammservis zbog tog problema promjenjen mu je display. Telefon mi je uredno vracen no ako cu bas biti picajzla onda cu reci da sam i dalje primjetio jedno 2-3 zrnca prasine no cjepidlacio nisam. HTC Sensation ima problema sa prasinom u obliku maglice iz svemira da se tako izrazim, pojavljuje se na rubovima ekrana i siri se prema sredini. Kad se problem ponovio i s promjenjenim ekranom, kontaktirao sam HTC Costum support i pozalio se na problem. Dobio sam drugi uređaj. Problem se ponovio opet nakon mjesec dana. Dobio sam treci uredjaj. Problem se ponovio nakon dva dana. Dobijam cetvrti uredjaj i nakon 2 mjeseca prasina opet. Peti telefon dobijam naravno opet ali me iz servisa kontaktiraju da navodno ovaj model ima sve zive i nezive zastite od prasine. I da nakon tjedan dana dobijam najvecu kolicinu prasine ikad na gornjem dijelu uz rub. Do sada je bila uvijek uz lijevi i desni rub pri sredini. Tu sam puko. Neznam jel sam dobijao obnovljene telefone ili nove ali meni su izgledali kao novi. Navodno kad dobijas novi dobijes ga upakiran u kutiji no kako sam ja uvijek slao svoj telefon zasticen od udarac u svojem starom pakiranju zaista nebih znao.
Tada dobijam poziv od htc suport tima (South East EU Support Sales) i objasnjavam situaciju. Oba smo se slozili da slanjem jos jednog Sensationa necemo nista postici, pa mi je savjetovao trazenje drugog uredjaja od HTC-a. Bio je u igri Sensation XL I XE. Drugoga nije bilo pa su mi odobrili XL. No brzo sam reagirao i rekao kako nezelim taj model zbog velicine i jos nekih sitnica nego zelim XE ili opet drugi novi sensation. Dan poslje kolega me opet zove i kaze mi da su mi odobrili kompletan novi uredjaj Sensation XE sa opremom. I ja super zadovoljan, iako su to prakticki isti telefoni prihvacam. Sa Agrammservisom sam se cuo par dana nakon toga i rekli su mi da dobijam samo telefon sa baterijom i poklopcem bez kutije i slusalica. Kontaktiram opet Support tim nasto su mi oni provjerili sa HTC-om i rekli kako se jedna gesta vec ipak odobrila te slusalice za XE nemogu poslati. Ajd dobro nema veze mogu ih ionako naruciti preko ebaya. I sad slag na tortu. Servis mi je rekao da nesaljem svoj telefon dok sve nebude rijeseno od strane HTC-a. Par dana nakon saznajem da su XE dobili i govore mi da posaljem svoj telefon da mogu slati ovaj. Ja posaljem i telefon nedolazi. Ja zovem, a oni meni kazu kako je XE kod njih ali mi ga nemogu isporucit jer ona naljepnica sto ide ispod baterije nije dosla. TJ HTC je nije poslao, te nemaju IMEI ni serijski broj te mi nemogu poslati valjanu garanciju. Neznam koji sam klinac onda slao kad su mi rekli da posaljem i da je sve spremno. Opet se zalim Contact servise support timu u vezi ovoga. Kolega je rekao da ce provjeriti gdje je papirologija zapela, ali u posao servisnog centra se nemoze mjesat i zasto su rekli da ga posaljem ako sve nije bilo spremno. Uglavnom jos cekam tu jednu naljepnicu. Uzas. Toliko o kvaliteti Sensationa. Sve je u redu sto se tice i osjecaja u ruci, nigdje nista neskripi. cak mi je sam poklopac pao na beton i nije se nigdje izgrebao. ARHD mi je produljio vijek trajanja baterije za pola dana i baterija mi je trajala dan i pol bez problema, ali koristim Anker 1900mah. Dakle da rezimiramo. HTC ocito problem prasine nemoze ili nezeli rijesit
NemoRS je offline  
Staro 06.03.2012., 13:48   #306
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Stvarno imaš živaca i strpljenja. Na tvome mjestu bi odavno prešao da neki drugi model pa čak i drugu marku.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 06.03.2012., 13:57   #307
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Kad dobijem XE prvo sto cu napravit jest silikonirati crnim silikonom vanjski rub ekrana i kucista. Onaj sitni rub oko cijelog mobitela i dvije rupe kroz koje se vidi svijetlo kad se otvori poklopac straga. To sam citao da bi mozda pomoglo na XDA forumu. Ako se pojavi i na tom mobitelu trazit cu od HTC-a One X model!
NemoRS je offline  
Staro 06.03.2012., 14:02   #308
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
isuse, prestrašno.... skidam ti kapu na strpljenju.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 06.03.2012., 15:09   #309
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Citiraj:
Autor NemoRS Pregled postova
Kad dobijem XE prvo sto cu napravit jest silikonirati crnim silikonom vanjski rub ekrana i kucista. Onaj sitni rub oko cijelog mobitela i dvije rupe kroz koje se vidi svijetlo kad se otvori poklopac straga.
Jesi probao sa nekom koznom torbicom?? ja sam si odmah nabavio torbicu jer sam cuo za problem prasine i ponekad ocistim taj dio moba sa papirom.. Uglavnom, nemam prasine ispod ekrana. Kada to silikoniras, baci koju sliku ovamo da vidimo kako to izgleda!
__________________
dean225 je offline  
Staro 06.03.2012., 15:14   #310
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ovo je prekoma

Promjenio si 5 mobitela, i opet ti se pojavi isti problem Da ga nisi mozda drzao na prasnjavom mjestu?

Uglavnom, nekak mi je cudno da si dobio 5 različitih novih telefna i uvijek isti problem, ali eto, čuda se događaju.

EDIT: U čemu držiš mob?

Ja svoj sensation imam 7 mjeseci i jedino sto mi se pojavila, to je grudica prasine i to točno na pola ekrana. Kuzim kad prasina sa strane uđe i obično bude po rubovima. Imao sam jedu svijetlu točkicu u donjem desnom kutu, ali ona se sama rijesila.

Nije mi jasno od kud se stvorilo tih par zrnaca sto tvore tu grudicu, i kako su oni dospjeli točno na pola ekrana, tj točno na njegovu sredinu?

Uglavnom, jos me to tak ne yebe puno, tlaka mi je bit bez telefona. Koliko treba da zamjene diplay, odnsono koliko cu biti bez telefona kad se odlučim to sredit?
__________________

srale7 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2012., 16:41   #311
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Iz mog iskustva s reklamacijama oni sami printaju naljepnice s imei-m
6Finger je offline  
Staro 06.03.2012., 18:24   #312
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Dobre vijesti - One X ima IPS ekran nazvan SLCD2, One S ima SAMOLED ekran.
Achtung, njemački jezik!
http://bestboyz.de/htc-one-x-und-lg-...e-ips-display/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 06.03.2012., 20:23   #313
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Telefon mi je uvijek imao foliju i zastitnu gel masku koja ide preko tog ruba kojega mislim silikonirat. Neradim u prasnjavim uvjetima. Radim u sterilnim u bolnici. Kolega ima isti telefon kupljen u 6 mjesecu ali u Vipu. Drzi ga slobodnim od svega, nema ni torbicu ni foliju a ni zrnce prasine. Prije jedno mjesec dana sam ga bas gledao. Taj rub gdje prasina udje izgleda kao da se na tom dijelu malo odljepio ekran. Znaci kao da su ta dva sloja malo popustila i dovoljno je da prasina udje. Sumnjam da cu silikonom ista postici no za pocetak bi i to probao. Obicno sam telefon dobio natrag u roku5 radnih dana. Znaci svoj posaljem, novi je kod njih spreman, moj dodje odmah drugi dan do 10H i oni kad ga zaprime taj dan ili sljedeci odmah salju. Neznam koji je sad problem s ovim. Mozda je ovaj sad zaista novi pa HTC treba svu papirologiju za taj novi rijesit, jer ovako dugo nikad nisam cekao. Sutra ce mi support tim javiti sa sigurnoscu gdje je zapelo i kada mi se salje telefon jer su takvu informaciju dobili od Agrammservisa. Kolega iz support tima mi se javio i rekao da cu sutra dobiti informacije. Nadam se ali iskreno se nadam da je ova naova serija One taj problem rijesila. Ukoliko nije kvaliteta HTC telefona je za mene ravna nuli. Mogu shvatit propust ako se isti rijesi sa serijama koje su problematicne no htc ovaj problem vuce vec dosta dugo. A rijesio je nista. Znaci aljkavost im je sveprisutna. Neki dan na fitnessu pogledam na klupi jos jedan sensation u gumiranoj zastiti. Pogledam bolje i ono uz rub maglicasta oblik sa prasinom. Neznam jel znate kako to ruzno izgleda kad je telefon ugasen, da negovorim na danjem svijetlu. Sad imam neki Samsung SGH D600 da me se moze nazvat. Taj telefon je star preko 10g a nema trunke prasine....uzas
NemoRS je offline