Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.07.2015., 13:19   #1
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Video nadzor preko IP kamere

Imam potrebu postaviti video nadzor koji bi gledao hodnik pred vratima stana.
Idealno bi bilo kad kamera nebi bila jako uočljiva, tipa da je u obliku špijunke no tu bi dao da presudi cijena (dakle ako je velika razlika u cijeni za kamere istih ili vrlo sličnih specifikacija gdje je ova uočljiva kamera jako jeftinija, onda bih radije uočljivu)

naravno poželjno je da je cijena minimalna te da kamera ima mogućnost snimanja u uvjetima smanjenje svjetlosti te da ima snimanje od bar 24 sličice u sekundi kako bi sigurno uhvatila sve bitne detalje a ne kao one iz novina što snimaju 10 sličica u minuti pa se nikad ne vidi tko je snimljen, te po mogućnosti da je reza kamere upotrebljiva, da se stvarno vidi tko je snimljen (nemora biti baš 1080p al mislim da bi 720p već trebala biti, ili ne?)

nadalje zanima me kako napraviti sustav pohranjivanja zapisa kamere? Baš sam se mislio počastiti sa NAS-om Synology DS115j pa mi je neka generalna ideja da kamera sprema zapise na NAS s time da bi vrijeme spremanja bilo na dnevnoj bazi, dakle nemam potrebe ništa od zapisa dugoročno skladištit

zanimaju me vaša mišljenja, savjeti i iskustva.
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2015., 14:44   #2
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
najvažniju stavku nisi naveo. Koliko misliš izdvojiti za kameru? Taj podatak poprilično definira grupu kamerica koju možeš kupiti pa ti od tih kamera preporučim najbolju za tvoje potrebe.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.07.2015., 15:28   #3
Bodisson
Premium
Moj komp
 
Bodisson's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Idealno bi bilo kad kamera nebi bila jako uočljiva, tipa da je u obliku špijunke no tu bi dao da presudi cijena (dakle ako je velika razlika u cijeni za kamere istih ili vrlo sličnih specifikacija gdje je ova uočljiva kamera jako jeftinija, onda bih radije uočljivu)
Eh, sad, nisam baš siguran, ali mislim da si obavezan staviti vidljivu obavijest da je prostor pod video nadzorom. Tako da ti uočljivost kamere ne igra nikakvu ulogu...
Bodisson je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2015., 16:15   #4
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
ma to nije problem, na ulazu u zgradu nalijepi naljepnicu da je unutar zgrade video nadzor. onda može staviti vrlo malu kameru gdje hoće, koja se neće vidjeti. A zakonska regulativa je zadovoljena.
http://classic.www.axis.com/products/cam_m2014e/
http://www.axis.com/gb/en/products/axis-p12-series
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2015., 19:30   #5
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
na ulazu u zgradu već postoji kamera i ima obavijest. treba mi čisto da vidim tko mi se mota pred vratima jer je zgrada takva da se hodnik proteže kroz cijelu zgradu i netko tko uđe na jednom kućnom broju može izaći na drugom. na taj način nemogu pratiti tko je bio pred mojim vratima jer nije morao ući na moj ulaz na kojem je kamera. dakle mora biti kamera drito pred mojim vratima

cijena za samu kameru: a recimo 1000kn s time da sam zaboravio napomenuti kako kamera mora biti wifi. nas računam kao da već imam i on ne ulazi u trošak.
zanima me da li mi još što fali u setupu (nas+router+ip kamera)?
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2015., 20:38   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Pošto "nekako" trebaš dovest napajanje na kameru (piši kabel), možda ne mora biti wifi,
da ne spominjem kako ih se lakše blokira.

Osim toga ako ideš na žičnu (Lan) verziju 99.9% da podržava PoE, čitaj prema kameri ide jedan Lan kabel preko kojeg dobije napajanje a u "obrnutom smjeru" sliku.

Imaš još jedan detalj na koji treba misliti, kamere "normalne" veličine imaju noćni mod rada tj. IR Led za osvjetljenje dok ove mini šta idu na mjesto "špijunke" to obično nemaju.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 22.07.2015., 21:58   #7
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
UTP kabel ne dolazi u obzir a napajanje postoji poprilično blizu vrata tako da to nebi bio problem
u kom smislu misliš da ih se "lakše blokira"?
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2015., 01:28   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Ako "treba" staviš blizu wifi jammer i "nema" slike.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 23.07.2015., 10:40   #9
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
ma uopće se ne brinem radi jammera, nije da čuvam neko bogatstvo već čisto želim znati tko mi je bio pred vratima kad me nema...

dakle, 8 postova nakon: jel ima tko kakav prijedlog za samo IP wifi kameru do 1000kn?
telefunken je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na