Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.12.2009., 22:46   #1
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
Imation DVD+R DL iz Metroa

Danas sam u Metrou uocio TDK Imation dual layer DVD-e po 75kn spindle od 10 komada..

Uglavnom, inace sam kupovao Verbatim dual layer medije ali zadnje serije spindlova od 10 se jednostavno ne slazu sa isprobanom przilicom (przilicama). ID je MKM 003.

Taj imation mi izgleda kao dobra ponuda, samo me zanima kvaliteta.. Ima li tko kakvih iskustava?
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 22:48   #2
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
Do sad sam spržio nekakvih 15-estak Imation DL i nisam imao nikakvih problema s njima.Sve kupljeno u Metro-u
Pžim s ABS
Pozdrav!
inaki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.12.2009., 21:41   #3
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
evo hvala na podijeljenom iskustvu, sad sam procitao tvoj odgovor, a danas sam ih vec i kupio da sam isprobam.. ne svidja mi se za sad sto je prednja strana polu-zrcalna ali nadam se da ce przenje proci dobro..
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2010., 17:04   #4
zormar
Premium
Moj komp
 
zormar's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 73
eh, gledas s krivog pogleda na problem. Umjesto da popravis przilicu, ti ides kupovati losije medije. Nema ti do verbatima, sve ostalo je smece. Sto se tice przilice, ili stavi firmware noviji, ili kupi novu przilicu. Pa nema sanse da bi ja poceo prziti na smece medije kao traxdata, princo itd. jer imam sugavu przilicu
zormar je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2010., 08:52   #5
joezvjersky
Žaba
Moj komp
 
joezvjersky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 35
Koji je ID na Imation diskovima?
joezvjersky je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2010., 00:50   #6
trancer
Premium
Moj komp
 
trancer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 182
Citiraj:
Autor zormar Pregled postova
eh, gledas s krivog pogleda na problem. Umjesto da popravis przilicu, ti ides kupovati losije medije. Nema ti do verbatima, sve ostalo je smece. Sto se tice przilice, ili stavi firmware noviji, ili kupi novu przilicu. Pa nema sanse da bi ja poceo prziti na smece medije kao traxdata, princo itd. jer imam sugavu przilicu
Točno da je Verbatim što se tiče optičkih medija jedan od najboljih no nemožeš reći za ostale da su smeća. Npr. Traxdata je također kvalitetan brand, pogotovo su im DVD-ovi kvalitetni, DL i CD nešto manje, znam jer ih koristim mnogo. Sony mediji su mi predobri no dosta su rijetki, Philips su me iznenadili kvalitetom, a Imation i Princo izbjegavam iako ovaj prvi se pokazao prolaznim mnogo puta.
Inače, kao što i priliči Verbatimu niti mediji im nisu izvorno njihovi već im je manufacturer Mitsubishi.
trancer je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2010., 01:08   #7
media_plejer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zg
Postovi: 114
Citiraj:
Autor trancer Pregled postova
Sony mediji su mi predobri no dosta su rijetki
U spindle-u od 25 komada bude 25 savršeno iskoristivih medija, što ne mogu reći za neke druge brandove kod kojih uvijek bude pokoji šrot burn
Mada nisam primijetio da su rijetki (ne kupujem prečesto), u Sancta Domenici bi uvijek trebalo biti
media_plejer je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2010., 23:17   #8
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor trancer Pregled postova
Točno da je Verbatim što se tiče optičkih medija jedan od najboljih no nemožeš reći za ostale da su smeća. Npr. Traxdata je također kvalitetan brand, pogotovo su im DVD-ovi kvalitetni, DL i CD nešto manje, znam jer ih koristim mnogo. Sony mediji su mi predobri no dosta su rijetki, Philips su me iznenadili kvalitetom, a Imation i Princo izbjegavam iako ovaj prvi se pokazao prolaznim mnogo puta.

Teško je sve trpati u isti koš, jer ima boljih i lošijih serija, ali generalno govoreći kod Ritek medija (Traxdata, Arita i još gomila brandova) kvalitetniji su CD-ovi nego DVD-ovi. Bolje rečeno, manje su nekvalitetni, jer CD sam po sebi ima veću toleranciju.
Sony su uglavnom solidni mediji, Philips ovisi jer se pod tim brandom može naći puno različitih medija (od kvalitetnijih MCC, Ricoh, Philips, od osrednjih CMC, Daxon, MoserBaer, pa sve do Riteka, Infome-a itd.), slično i Imation (MCC, Sony, TDK, Philips, MBI, CMC, Prodisc, Daxon, Ritek), Princo je... ma već sam više puta rekao što je.

Citiraj:
Inače, kao što i priliči Verbatimu niti mediji im nisu izvorno njihovi već im je manufacturer Mitsubishi.
Pa Verbatim je dio (tvrtka kćer) MCC-a (Mitsubishi Chemical Corporation Group)!
Da ne ispadne da branim Verbatim, i kod njih se danas jako mora paziti što se uzima, naročito kod CD-ova. Otkako je došlo novo pakiranje prije par godina, kod nas se gotovo u svim trgovinama nude samo CD-i s oznakom Extra Protection (bivši DataLife) koji su po meni teški sh*t. Na stranu što ih proizvodi CMC i što su u rangu Traxdate, ali u skoro svakom spindlu nađe se nekoliko neispravnih medija (one poznate mrlje s donje strane). Pravi Verbatim CD-i su s oznakom AZO (bivši DataLifePlus), a njih ima s Crystal, Colour, Vinyl, ili Printable gornjom površinom (mislim da su svi printabilni mediji AZO). Također i LightScribe su AZO. Ovo su OK mediji, među najboljim dostupnim kod nas. Nažalost, najboljih od tri "vrste" Verbatim CD-ova više nema u ponudi, a to su Verbatim Pastel (Advanced AZO) mediji koje je proizvodio Taiyo Yuden.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2010., 10:39   #9
trancer
Premium
Moj komp
 
trancer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 182
Nisam znao da je tržište medija tako razvikano, hvala na informacijama igorba. Malo ću pripaziti kod kupovine na te serije iako se zbog osobnog iskustva budem ponajviše držao Sony-a.
trancer je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2010., 11:59   #10
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Kad smo vec kod Sony-ja, prije 2-3 godine sam uzeo u nekom trgovackom centru spindle od 100kom CD medija 700MB. Sve sto mogu reci je da niti jedan medij nisam mogao upotrijebiti, isprobano na 3 przilice. Uglavnom, nikad vise Sony.

Pozitivna iskustva imam sa CD medijima Traxdata, Verbatim. Sto se tice DVD medija, Verbatim je sasvim zadovoljio moje potrebe i dosad nisam imao problema. Istina, rijetko nesto snimam na opticke medije, ali kazem, Verbatim me dosad nije iznevjerio
cyclone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na