Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.03.2018., 19:03   #781
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 533
Strpi se, treba vremena da se obradi pošiljka.
Ako bude problema sa računom i iznosom dobiti ćeš e-mail od njih da dostaviš dodatnu dokumentaciju..
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2018., 21:15   #782
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Došlo dns.. 130 kn za 44$. Očekivao sam ispod 100 kn, ali ajde, drago mi je da sam dobio paket.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2018., 01:55   #783
Filip98
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
ako narucim nesto sa amazon.de nece mi valjda i carinu naplatit, znam da porez ide.
Filip98 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2018., 02:47   #784
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
nece, eu
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2018., 09:15   #785
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor Filip98 Pregled postova
ako narucim nesto sa amazon.de nece mi valjda i carinu naplatit, znam da porez ide.
Ni dupli porez ni carinu ne plaćaš ako naručiš baš s amazon.de ili Fulfilled by Amazon.de, a ne od nekog od 3rd party sellera koji mogu slati odakle hoće. Porez plaćaš po našoj stopi od 25% umjesto 19%, samo razliku, ne 25% na postojeću cijenu. Cijena ti se ažurira kad ubaciš u košaricu i odabereš HR adresu za isporuku.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2018., 00:05   #786
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Pitanje...

Frend iz Švicarske mi je poslao stari gramofon kao poklon.

Tracking kaže da je zadržan na carini i da traže račun. Računam da će mi sutra doć poštom onaj papir da im pošaljem račun / dokaze o kupnji da bi mogli poslati uplatnicu.

Pošto račun ne postoji, jer je stvar kupljena prije 30 godina i poslana je kao poklon, što da radim kad to sutra stigne?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2018., 00:23   #787
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pitanje...

Frend iz Švicarske mi je poslao stari gramofon kao poklon.

Tracking kaže da je zadržan na carini i da traže račun. Računam da će mi sutra doć poštom onaj papir da im pošaljem račun / dokaze o kupnji da bi mogli poslati uplatnicu.

Pošto račun ne postoji, jer je stvar kupljena prije 30 godina i poslana je kao poklon, što da radim kad to sutra stigne?
Objasni im situaciju, a onda će vjerojatno na procjenu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2018., 09:11   #788
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pitanje...

Frend iz Švicarske mi je poslao stari gramofon kao poklon.

Tracking kaže da je zadržan na carini i da traže račun. Računam da će mi sutra doć poštom onaj papir da im pošaljem račun / dokaze o kupnji da bi mogli poslati uplatnicu.

Pošto račun ne postoji, jer je stvar kupljena prije 30 godina i poslana je kao poklon, što da radim kad to sutra stigne?
Možda ti pomogne. Ako je gramofon zaista star 30 godina jamačno ne vrijedi više od 500 €

Proizvodi koje u mali paketima pojedinac šalje pojedincu ili koji čine osobnu prtljagu putnika prihvaćaju se kao proizvodi s podrijetlom iz zemalja s kojim je RH potpisala Ugovore o slobodnoj trgovini i na iste će se primijeniti snižena stopa carine. Navedeno se odnosi na robu koja se uvozi i koja je podrijetlom iz zemalja članica EU, EFTA-e, CEFTA-e i Turske, a ostvaruje se i bez podnošenja dokaza o podrijetlu, pod uvjetom da takvi proizvodi nisu trgovačke naravi , da su deklarirani kao proizvodi koji zadovoljavaju zahtjeve o pravilima podrijetla i da ne postoji sumnja u istinitost takve izjave. Navedena izjava može se unijeti u carinsku deklaraciju CN 22 /CN 23 ili na list papira koji se prilaže toj ispravi. Ukupna vrijednost takvih proizvoda ne smije preći 500 eura.
https://trenutno.weebly.com/carina.html
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2018., 09:24   #789
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Ma pitanje je ako vrijedi i 200 kn, jer je u nepoznatom stanju. Najvjerojatnije je i neispravan, pa ću si ga složiti.

Otišao sam direktno u Branimirovu da pitam, pošto nisam znao što napisati za vrijednost, pa sam napisao 200 kn nakon što mi je čovjek objasnio da dopišem na papir da se radi o poklonu i što je u paketu.

Sad čekam uplatnicu s cijenom. Kasnije sam zvao frenda...on kaže da je stavio vrijednost pošiljke 80 franaka, što je oko 500 kn. Sad, hoće li oni uzeti taj iznos kao stvarni iznos onog što je unutra, ili moje... Naravno da je stavio višu cijenu, jer ako se polomi putem, onda vrijedi 500 kn

Čisto FYI ako će netko trebati: Možete na licu mjesta tražiti izvanredno carinjenje, koje se plaća 90 kn, pa je gotovo isti dan...ako vam se baš žuri.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2018., 09:55   #790
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Meni su laptop carinili po vrijednosti koja je bila navedena od strane pošiljatelja, isto polovno i bez računa.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 14:02   #791
marek45
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 397
Malo offtopic, al hitno. Nema više na paypal "bill me in sender curency" ili ja to ne mogu naći. Jel to sad "Choose your preferred way to pay online"
Imam dostupno
1. PayPal balance
2. diners kartica

Valuta eur i usd samo.

Zadnje izmijenjeno od: marek45. 31.10.2018. u 14:11.
marek45 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2018., 12:26   #792
NinjaZec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: SK/ZG
Postovi: 209
Može li se na Aliju dobiti refund ako ne podignem paket koji je na carini, jer ovi kreteni meni hoce naplatit toliko taksa da mi se ne iplati to preuzeti - vrijednost robe mi je 250kn a oni traze od mene 125kn?
__________________

NinjaZec je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2018., 12:52   #793
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Možeš


Kažeš carini da vrate paket da ne želiš platiti i ako imaš tracking kad se paket vrati selleru dobit češ refund
__________________
mrva_zg je online   Reply With Quote
Staro 22.11.2018., 13:26   #794
NinjaZec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: SK/ZG
Postovi: 209
A vec sam poslao carini sve, sad je trenutno na posti paket, trebam ga podignut, predpostavljam da je slicna situacija?


potpuno sam previosio da imaju svoje takse koje nisu male, jos nisam htio ni racun fejkat ni nista, a blizu mi je iznosa koji se ne carini. zapravo sam mogao reci da je gift jer nije ni u kutiji bilo ni nista, a htio sam biti posten, pa eto mi sad
__________________

NinjaZec je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2018., 15:26   #795
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Imo i ja tako isto

22$ cifra i troškovi 130kn ili tak nešto.
Reko da vrate paket jer ako ne kažeš ponovno ga probaju dostavit pa obavjest pa ne znam šta. U glavnom traje to sigurno 10 dana.


ovako javiš da vrate paket i samo lupiš dispute da nečeš paket da ti vrate novce.
Kad im dođe paket nazad vratit će ti.
__________________
mrva_zg je online   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 11:16   #796
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor mrva_zg Pregled postova
Imo i ja tako isto

22$ cifra i troškovi 130kn ili tak nešto.
Reko da vrate paket jer ako ne kažeš ponovno ga probaju dostavit pa obavjest pa ne znam šta. U glavnom traje to sigurno 10 dana.


ovako javiš da vrate paket i samo lupiš dispute da nečeš paket da ti vrate novce.
Kad im dođe paket nazad vratit će ti.

Si ziher da je 22$ baš bila cifra? Ispod 160kn ne reagiraju.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 15:07   #797
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Cifra za reagiranje je 20€ a sa shipingom mi je bilo 152 kn i na 2 kune su išli lupit carinu i troškove itd pa sam popizdio.
__________________
mrva_zg je online   Reply With Quote
Staro 24.11.2018., 14:24   #798
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Hmm, ne bih baš rekao.

Pošiljke zanemarive vrijednosti (do 160,00 kuna)

Roba zanemarive vrijednosti (roba čija vrijednost po pošiljci ne prelazi 160,00 kuna) sadržana u pošiljkama koje se iz inozemstva izravno šalju primateljima u Republici Hrvatskoj, oslobođena je od plaćanja carine i PDV-a. Ta se roba ne podnosi carinarnici. Navedeno oslobođenje se*ne odnosi na alkohol i alkoholna pića, duhan i duhanske proizvode, parfeme i toaletne vode.

Ukoliko se radi o jednom predmetu veće vrijednosti od navedene, obzirom da je roba nedjeljiva, moraju se obračunati uvozna davanja na cjelokupnu vrijednost predmeta. Dakle, shipping ne ulazi u cijenu proizvoda, minimalna cijena je 160kn.

"Pod vrijednosti pošiljke od 160,00 kuna smatra se samo vrijednost robe, ako su troškovi dopreme razdvojeni od cijene same robe. Ukoliko je roba kupljena sa dopremom i nije razdvojen dio koji se odnosi na dopremu od same vrijednosti robe, ukupan iznos uzet će se kao vrijednost pošiljke."
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2018., 14:53   #799
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
I treba imati na umu cijena != vrijednost.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2018., 23:21   #800
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Baš kako kaže akoj


Redovito ti gledaju napuhane cifre pa "kakti" snižene i uopće ne priznaju koliko si platio.
__________________
mrva_zg je online   Reply With Quote
Staro 25.11.2018., 23:34   #801
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Već sam rekao 100 puta ali ponovit ću i 101.

Ako nešto kupujete na nekakvom knjiženju uzmite screenshot cijele stranice, te kada dobijete dopis od carine, pošaljite im tu sliku, save cijele stranice ispisa sa paypala, ispis sa internet bankarstva gdje se vidi cifra skinuta sa kartice te datum i vrijeme transakcije koje se poklapa sa paypala izlistanjem.

Ukoliko nema paypal izlistanje nego je kupljena na nekoj drugoj stranici tipa amazona ili aliexpress, stavim screenshot stranice my orders

Od kada šaljem tako nisam ni jednom dobio neopravdano carinjenje. Prije toga jesam dva puta.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2018., 00:07   #802
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Drago mi je da si ti imao sreće.

Ljudima koji su kupovali Amazfit Pace po 8X$ i uredno priložili SS itema i PayPal transakcije PDV je obračunat prema najjeftinijem Paceu na nabavi (220 HRK).
Kako bi po tebi onda trebali naplaćivati PDV za npr. iteme kupljene preko snap-upova?

Vrijednost i cijena ne moraju biti povezani. Carinu zanima VRIJEDNOST.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11

Zadnje izmijenjeno od: akoj. 26.11.2018. u 00:16.
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2018., 07:57   #803
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Pace nije nikad bio tako jeftin pa pretpostavljam da misliš na mi band?

Ne mogu oni gledati nabavu niti su gledali ikada. Čovječe mi banda sam sa gearbesta kupio cca 50 komada ljudima oko sebe i nije nikad nijedna carinjena iako su dosta puta slali pismo .

Možda je netko naletio na neku budalu ali imho sve je do dostavljanja potrebne dokumentacije.

Koliko su ti tvoji platili na mi band troškova onda još?


Btw što se tiče aukcija , priznato mi je i za to koliko sam platio. Ali pošaljem i link na aukciju gdje se vidi da je stvarno izbidana ta cijena i tko je kupio .

Npr prije sam koristio auto bidder i kupovao Xenon kitove za par dolara i slali su mi pisma ali nikad nisu carinili.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2018., 09:59   #804
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Nope, mislim bas na Amazfit Pace - bio je 8X$ na Gearbestu krajem 3. mjeseca. (znam jer sam zakasnio par minuta na tu akciju)
Za referentnu cijenu im je uzeto 1099 tj. valjda je to uzeto kad im je PDV iznosio 219.80 HRK.

Zar zbilja mislis da si ubo jedan od 100 komada Mi8 za 100$ ili 1+6 za 200$ za BF da bi PDV platio na tu cijenu?

S druge pak strane, neki su namjerno išli na tu opciju da im carina naplati po procjeni kako bi možda bolje prošli.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2018., 10:56   #805
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor mrva_zg Pregled postova
Baš kako kaže akoj


Redovito ti gledaju napuhane cifre pa "kakti" snižene i uopće ne priznaju koliko si platio.
To mi može mački o rep okačiti. Jedini valjan dokument u procjeni robe je onaj obrazac uplate, iliti račun. To kaj se nama ne da natezati sa carinom, to je drugi par rukava. 😀
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2019., 00:31   #806
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 533
Carina

Danas mi poštar donio paket sa carine, već pripremio onih standardnih 20kn za pošiljke koje se vraćaju jer im je vrijednost manja od 22 eura kad ono šok, traži me 111kn za troškove PDV-a i carinjenja.

Ekipa na carini očito nije uočila da su računi koji su im poslani izraženi u AU (australskim dolarima) nego je obračunala vrijednost po tečaju američkog dolara i time podigla vrijednost pošiljke za dodatnih 55kn.

Poslao sam im odmah upit i čekam odgovor, pošiljku nisam preuzeo, na pošti je i čeka.. Jel imao tko sličan slučaj da kaže koja je sada procedura?
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2019., 19:27   #807
S7ryder
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Osijek
Postovi: 5
Pozdrav, u trackingu vidim Evidentiranje razloga zadržavanja na Carini/Pošti carinjenja Razlog zadržavanja: Nedostaje račun.

Imam ispis od 188kn da sam platio, sada me zanima koliko bi na to mogao platit ostalih davanja carini s obzirom da je preko 160 kn?
S7ryder je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2019., 19:35   #808
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ugrubo 30-35% te cifre.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2019., 19:45   #809
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
18kn dostava obavijesti o carinskom postupku.
10-ak kn podnošenje paketa do 2kg postupku carinjenja.
Skladištenje paketa dok je u carinskom postupku.
Pa tek carina + na sve pdv.

Onda se posti jos malo iskesiras.
Cigani. Sramota da ljudi vracaju pakete zbog njihovih fiksnih tarifa i jos fiksnijih ideja. Prije je bila mila majka i znao si unaprijed u lipu koliko ce te sve izaci na kraju. Danas se moras molit da preko noci nisu uveli jos koju fiksnu naknadu.
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2019., 19:47   #810
S7ryder
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Osijek
Postovi: 5
Što je najžalosnije nisam nigdje mogao u Hrvatskoj kupiti to što sam tražio (iako su cijene ovdje dok je bilo te stvari na zalihama bile cca 200-250kn)

tako da nisam nešto jeftinije prošao a sada se cini da cu i skuplje
S7ryder je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na