Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.08.2021., 17:56   #1
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 766
Exclamation BlaBla car app/usluga INFO te problemi

pozz
ako je tema u krivom dijelu mislim da je svaštara ok neka admin prebaci. ako tema postoji neka admin makne. ja nisam našao.

Dižem temu jer vas želim upozoriti kao kolega na neki nedavni scam.
Naime app koristim kao šofer rijetko povremeno od prošlog ljeta i zadovoljan sam. Ruta Zg-Rijeka-krk i nazad.
naime neki forum za app baš i nema ili da, ali nije updejtan dugo tipa na forum.hr.
ako ima tko kakve freš info neka linka. Fb je isto neaktivan za HR.
prijavu sam podnio unutar app i fba.

slučaj: oglasiš se da putuješ za rijeku da ti se smanji trošak. npr. voziš 3 ljudi plus ti izbaci ti sam računicu koju možeš modificirati itd. naime na Hak izračun potrošnje možete detaljnije znat trošak.
u nedjelju sam stavio oglas za pon. ujutro. javio mi se Ivan iz nove gradiške sve legit i dogovor kao i prije, ali javio se neki lik sa slikom i imenom te malo info o sebi. kao on je iz srbije. treba paket u rijeku prenijeti, ali ne može platiti keš nego karticom i šalje kao legit link od blabla cara za transfer... ja sam ga odje. reko samo keš. nakon toga je nestao on i profil i čak na wacapu isto. ništa sumnjivo u tom trenu. sutra ja iz rijeke idem za zg objavim oglas. dobim odmah u 5min upit od ženske. i kaže hitno treba u zg plaća više. primjetio sam patren pisanja da ne štima, ali vidim stranac pa nije bitno. da mi čak lokaciju gdje da dođem. i pita jel može uplata ja reko ne keš. i onda moli i ja pristanem i dobim isti link. i upišem mail broj moba i karticu žiro računa za neke druge transakcije koje koristim i tamo nemam ništa osim minusa par kuna. i pokušava mi prebaciti ruske ukrajinske rublje. skužim da nešto ne štima. već sam pred zgradom i ne izlazi van. počnem kopat info i skužim da je skem brzo erste banka blokiraj sve i provjeri i naruči novu karticu.
prijava profila oba u app i na fb i prslijedio link.

sry na ružnom pisanju.... ugl nebih nikad rekao da ću biti žrtva hacka scama preko blabla cara... jbg.
upitajte za više detalja. ili pišite slična iskustva.
JAVITE SVIM POZNANICIMA
kasper_sky je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2021., 18:38   #2
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Koristim BlaBla vec godinama, ne podrzavaju nikakvo placanje karticama. Uvijek solarno, pogledas profil, vidis jel ima neke normalne recenzije i zdravorazumski odlucis.
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.08.2021., 18:56   #3
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Otkad se upisuje broj kartice na nekim shady stranicama, i to da ti netko uplati novac?
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2021., 19:09   #4
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
Isto tako pecaju na njuskalu,fejsu itd.to nema nikakve direktne veze sa bla bla car.ili nasjednes ili ne
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na