Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.04.2008., 08:38   #31
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Isuse ajde nek se javi ko to igra igre svakodnevno sa niskim detaljima i rezama kako bi se očitovala ta razlika u procesoru?

I koja mu je to točno signifikantnost što će u nekim postavkama imati npr 70FPS a sa drugim procem 230 FPS?

Sve je to ljepo što se tiče akademskog teoretiziranja ali u praksi ne znači baš ništa a čmark niti da ne spominjemo kolko je koristan...

Ma odustajem svi trebate nove quadove kupit jer bez toga senemre radit sa nikakvom grafom boljom od x1650...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2008., 11:50   #32
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Ne mogu se takve stvari testirati u 3dmarku. U prvom postu graficki testovi su bili skoro jednaki, samo se CPU score u cpu testu povecao zbog clocka. Dok je cpu test, grafa se koristi samo za prikaz slike, sve proc izracunava i ovdje se dobija CPU score. Dok traju graficki testovi, onda te bodove dobije samo grafa. Tako da 3Dmark otpada. Moraju se testirati u igrama, a crysis cucla samo oko 65% proca (bar meni). Po mom bi se clockanjem proca jako malo ili ništa dobilo u igrama. Svi C2D procesori bi trebali cuclati grafe bez problema bar jos 2g.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2008., 14:55   #33
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor pipe Pregled postova
Ne mogu se takve stvari testirati u 3dmarku. U prvom postu graficki testovi su bili skoro jednaki, samo se CPU score u cpu testu povecao zbog clocka.
Ok, vidim tema je mnoge zaintegrirala. Slažem se da se takve stvari ne mogu mjeriti sa 3DMark-om međutim grafički testovi su u prosjeku slabiji za 4% sa procom koji je radio na 2.88 spram 3.36 !

Razlika nije velika međutim koliko bi ona tek bila da mi je proc na deafultu ?
O tome se ovdje radi, koji to neocani c2d a da nije quad može nahranit današnje grafičke srednje klase !?

AquaMark mi je posebno zanimljiv, proc je ocan na 2.88 što znači nije ono na deafult pa da štopa i ja 10% ocam grafu da nebi dobio ama baš nikakve promjene !

Večeras ću izvrtit Crysis i FarCry sa Fraps-om te procom na deafult, na 2.88, na 3.2 te na 3.6 ali za 3.6 samo sa 1Gb rama jer nemam 2 kita meme koja mi može radit preko 900MHz sa 4-4-4-12 nego samo jedan.
Može moj proc i na 3.9 no morao bih obarati latencije memorije što direktno utječe na takve testove, već sam se osobno uvjerio u to.

Planiram vrtit u 1280X980, sve postavke na high, bez AF i AA.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2008., 14:57   #34
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor pipe Pregled postova
Svi C2D procesori bi trebali cuclati grafe bez problema bar jos 2g.
za godinu dana već 50% će ih bit slabo....
Freek je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2008., 15:42   #35
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
@stuc - Crysis nemoj niti pokušavati s jednim gigabajtom memorije. Sve se totalno zaguši...radije više memorije na nižem taktu.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2008., 02:08   #36
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Evo malo sam vrtio i sad bi se mogao složiti sa @yedwy-em. U praksi ne znači skoro ništa jer isti klinac
ako se igra vrti sa 90 ili 140 fps-a kao što sam primjerice dobio za FarCry no nisam toliko ni ciljao na
neigrivost nego čisto na neiskoristivost same grafe spram jačine cpu-a. Pa evo za FarCry.



Za Crysis sam koristio Fraps i nebih komentirao pošto je igra neoptimalizirana no ako će i sljedeće igre biti takve, proc nema šanse
da se nalazi na deafultu. Krenio sam od 3.6GHz i stavio tenkić u poziciju gdje sam dobivao najmanje FPS-a te pustio Fraps da 1 minutu
slika te izabrao sliku sa najviše fps-a. Kako sam spuštao proc tako sam tenkić uvjek stavio u istu poziciju i opet slikao.


Sve slike idu sljedećim redosljedom:
Proc na deafult, na 2,4GHz, na 2,8GHz, na 3.3GHz te na 3,6GHz.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2008., 17:12   #37
Independent
Premium
Moj komp
 
Independent's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 202
Ma istina je da ove nove grafe traze jace procesore...ja sam kupio 8800GT goldena sample (overclockanu fabricki od Gainwarda) i sa svojim pentium D 940 na 3,2ghz nisam mogo bas igrat na vecoj rezi cod4 sve na high +4aa i 16af,pa sam igro na 1024 768. Probo sam takoder i Crysis koji na 1280 1024 i nije bas da je iso fenomenalno al je bio dosta igriv,dok nekima je i na visoj rezi sa high detaljima isao ljepo kolko ja cujem...

Ukratko za igrati novije igre nije da treba neki quad,al sa 8800GTS/X nadalje bi vam trebao po meni sigurno jedan e6700 il ovaj e8200 da biste igrali posteno
Independent je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2008., 02:57   #38
eggmaster
http://forum.pcekspert.com/showpost.php?p=1291231&postcount=1128
Moj komp
 
eggmaster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 29
eto, ja imam q6600 na 3.71ghz i spreman sam na zrtvu da mi netko pokloni grafulju koja moze zagusiti moj proc pa da onda ja to fino uslikam i stavim na forum :P
eggmaster je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 11:46   #39
kripton
Cars & Tunning
Moj komp
 
kripton's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vukovar - Rijeka
Postovi: 533
Ja imam slican problem ali prvo hvala IGoR_2803 sto mi pokaze link vamo
A sade...Imam X2 4200 na 2.2ghz, stavio sam ga na 2.53ghz u nadi da ce mi malo podignuti performanse a bas i nije. CPU mi je starije generacije S939 pa ga mozda i to koci i DDR na 433.

Gledam malo po netu, likovi koji imaju jaci procesor dosta od mog ali npr. obicnu 8800GT mrvicu slabiju, ostvaruju vise frejmova na 1280x1024 nego ja na 1024x768. To me tako ljuti jer sam platio grafu 1863kn a sad ju nemogu ni iskoristiti kako treba. A imam cudan feeling da mi procesor nece puno ici gore makar imao zalmana da ga bolje hladi...
__________________
NovA Squadron

D6C DOHC GTi 16v | D2A SOHC on 2Barrel-Solex 8v | Red Devil | D2F SOHC GTi 8v |
kripton je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 12:00   #40
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Stariji AMD-ovi procesori jednostavno nemaju snage da izvuku max iz grafe poput Intela. Jednostavno je arhitektura u Intela mnogo bolja, a to se odražava i na performanse u igrama.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 12:48   #41
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Stariji AMD-ovi procesori jednostavno nemaju snage da izvuku max iz grafe poput Intela. Jednostavno je arhitektura u Intela mnogo bolja, a to se odražava i na performanse u igrama.

Ajooooj da samo znas kako se ne slazem s tobom i tvojim razmisljanjem.

Vec je 25 puta ponovljeno na ovom forumu da danasnje igre ne mogu upotpunosti iskoristiti dvojezgrene procesore (Intel ili AMD) i onda ti kazes da "stariji" AMD-ovi procesori nemaju snage za nove igre .
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 12:56   #42
vjekson
Premium
Moj komp
 
vjekson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 336
FSB

Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Ovdje nije stvar u OC-u, vjerovao ili ne .

Tih 3 GHz za test predlažem, jer bi tako svi radili na istom taktu, bilo bi najpravednije
Tako bi se IMO najrealnije očitovala razlika između procesora s različitim količinama cachea.

To što neki drže svoje procesore masno clockane za 24/7 rad, s ovim testom nema veze,
isto kao što ja držim ovog na 3.5GHz otkad mi je došla grafa

OT: Hvala, procesor dolazi početkom sljedećeg tjedna

@Gilbert - ne budi tako siguran
A nitko nije razmišljao o tome da za dizanje takta jednog E2180 moraš podiči FSB sa 200 na 300 ili više i samim time više nije jednaka brzina protoka podataka za proc koji je na sabirnici 200/3000 i ovoga koji je na 300+/3000!?
Mislim da shvačate što želim reči!
Kada bi procevi radili na istoj sabirnici i na istom taktu i sa istom brzinom memorije onda bi test bio ispravan!
To za sada nije moguče sa Intelom,ali je moguče sa AMD-om iz serije Black,koji može raditi na istoj sabirnici ali različitog množitelja,pa ga se lijepo stavi na :
2000,2500,3000,3200 i vidi se razlika!!!
Pozdrav.
vjekson je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 13:04   #43
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor creativo91 Pregled postova
Ajooooj da samo znas kako se ne slazem s tobom i tvojim razmisljanjem.

Vec je 25 puta ponovljeno na ovom forumu da danasnje igre ne mogu upotpunosti iskoristiti dvojezgrene procesore (Intel ili AMD) i onda ti kazes da "stariji" AMD-ovi procesori nemaju snage za nove igre .
Da, igre tipa Crysis...? Neznam u čemu je problem, 95% igri koje ja igram teraju proc na 100%, bilo to igra koja podražava jednu ili dvije.

Kaj se tiče "starijih" procesora, kripton je napomnuo svoj S939. X2 4400 proc, a za što nemožeš nikako opovrgnut da nije stariji procesor.

Znam da 3DMark nije mjerilo, ali kolko dobije njegov S939 X2 4400, a kolko npr dobije S775 E4400 u CPU scoru? A da ne pričam kolko bi dobio FPS razlike u CODu 4 ( s 8800GT).

EDIT: zaboravih staviti vidim da je to kewl u zadnje vrijeme

Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 13:09   #44
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
...95% igri koje ja igram teraju proc na 100%, bilo to igra koja podražava jednu ili dvije...
A koje su to igre, ajda molim te podjeli s nama?

I koje postavke?
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 13:20   #45
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
A koje su to igre, ajda molim te podjeli s nama?

I koje postavke?
Meni čak ni TDu ne ide preko 2*90%
Stvarno bi i ja volio znati!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 13:22   #46
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Da, igre tipa Crysis...? Neznam u čemu je problem, 95% igri koje ja igram teraju proc na 100%, bilo to igra koja podražava jednu ili dvije.

Kaj se tiče "starijih" procesora, kripton je napomnuo svoj S939. X2 4400 proc, a za što nemožeš nikako opovrgnut da nije stariji procesor.

Znam da 3DMark nije mjerilo, ali kolko dobije njegov S939 X2 4400, a kolko npr dobije S775 E4400 u CPU scoru? A da ne pričam kolko bi dobio FPS razlike u CODu 4 ( s 8800GT).

1. Igrao Crysis na svojoj konfi koju mozes vidjeti pod moj komp (1280x1024 sve medium na 1950pro), proc je jedino klokan na 2.5Ghz i zauzece nije prelazilo nekih 85%.

2. Da slazem se S939 jesu "stariji" procesori posto su izasli prije AM2 socketa sto je i logicno ali bitnije razlike izmedju S939 i SAM2 kad su u pitanju performanse u igrama nema.

3. Tu si totalno kontradiktoran, prvo kazes da 3DMark nije mjerilo, a onda ga navodis kao mjerilo, ne kuzim...
Igrao sam i COD 4 nas svojoj konfi (1280x1024 sve high osim AA, grafa je bila 1950pro) i letio je...
Tu se u biti i slazemo, da ti ces imati vise fps-a samo postoji jedan problem sto tu razliku neces osjetiti zato sto nece utjecati na samu igrivost.

Matth€w ako te veseli da imas procesor koji se kloka na 3 i vise Ghz meni je stvarno drago da te to ispunjava, ali mislim da nije uredu ovako siriti u najmanju ruku krive informacije. Netko ce te mozda na kraju i poslusati te potrosit neznam koliko novaca na novu konfiguraciju da bi na kraju shvatio da veceg pomaka u performansama u stvarnosti nema.

Osim sto sada moze moj komp sa malo vecim zadovoljstvom ispuniti koje ce ionako relativno kratko trajati.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 13:25   #47
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
COD 4, Supreme Commander, Kane's Wrath, Assassin's Creed, Unreal Tournament 3...

Sve na high, AA 2-4x, ovisno o igri.

Čemu ovaj napad na mene?
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 13:28   #48
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor creativo91 Pregled postova
1. Igrao Crysis na svojoj konfi koju mozes vidjeti pod moj komp, proc je jedino klokan na 2.5Ghz i zauzece nije prelazilo nekih 85%.

2. Da slazem se S939 jesu "stariji" procesori posto su izasli prije AM2 socketa sto je i logicno ali bitnije razlike izmedju S939 i SAM2 kad su u pitanju performanse u igrama nema.

3. Tu si totalno kontradiktoran, prvo kazes da 3DMark nije mjerilo, a onda ga navodis kao mjerilo, ne kuzim...
Igrao sam i COD 4 nas svojoj konfi (1280x1024 sve high osim AA, grafa je bila 1950pro) i letio je...
Tu se u biti i slazemo, da ti ces imati vise fps-a samo postoji jedan problem sto tu razliku neces osjetiti zato sto nece utjecati na samu igrivost.

Matth€w ako te veseli da imas procesor koji se kloka na 3 i vise Ghz meni je stvarno drago da te to ispunjava, ali mislim da nije uredu ovako siriti u najmanju ruku krive informacije. Netko ce te mozda na kraju i poslusati te potrosit neznam koliko novaca na novu konfiguraciju da bi na kraju shvatio da veceg pomaka u performansama u stvarnosti nema.

Osim sto sada moze moj komp sa malo vecim zadovoljstvom ispuniti koje ce ionako relativno kratko trajati.
Kaj se tiče da 3DMark nije mjerilo, ustvari i je i nije. Neznam kak da objasnim, ali kad se vidi tolika razlika u CPU Scoru izmedju X2 4400 i E4400 u par tisuća bodova, ipak se iz toga nešto može zaključiti, jel?

Za Crysis, znam, jedna od vrlo rijetkih igri, ili čak jedina za koju sam primjetio da mi proc zauzima samo 65% po jezgri.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 13:29   #49
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ma nemoj se raspravljati, inace stvarno na netu bilo na forumima ili newsima rijetko pamtim ljude osim ako se necim ne istaknu a Matth€w je ovdje poprilicno istaknio komentarima na razini onog gore cim sam ga dobro upamtio

ako cemo realno ja duuugo nisam vidio naslov koji mi je proc drzao na 100% (2,6ghz) sto je i razlog zasto uopce ne razmisljam o kupovini novoga. da igram na velikim rezama mozda (recimo u ut3 mi je tek na 1650*1080 proc bio usko grlo) no to je bio jedan dan s 22" monitorom na "testu" pa me ne zabrinjava previse) no ovako 100% vidim kad kad opalim occt ili kodiram neki video
btw na tim "starim" procesorima se i danas posve lijepo igra, stroj dole u dnevnoj je venice 3000+ na defaultu i mislim da se vise igram na njemu nego na ovom svom

postoje ljudi koji malo previse svrsavaju na to da li nesto ide na 80 ili 100FPS ali takvi su postojali uvijek. sjecam se jos vremena kad smo svi furali tamo neke rudnikebakra i natjerivali se tko ima vise FPSa u..sta se uopce igralo onda?
ovo danas nije nista drugacije, jedino sto su neki u medjuvremenu odrasli i zamjenili su ih u tom prepucavanju novi klinci
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 13:31   #50
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Crysis probaj online igrati pa testirati,uvjeren sam da će load biti preko 90%..jasno,treba ti original igra....

zato sam i dokupio još 1gb RAM-a...fina makljaža bude na mapi sa 32 igrača..pa jedan car leti u avionu,drugi u brodiću tamo,bućka se..treći te gađa s tenkom..

a ti chillaš u hummeru,dok te ne raznesu..ili kickaju sa servera...

probaj online igrati Crysis...ozbiljno..WiC također..

@gregSE > igrao se unreal tournament,deus ex..kingpin..half-life,obični..pa si ti imao recimo GF2 sa 64mb i bio glavni baja..a netko je još kemijao sa ATi rage128...
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 13:33   #51
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Kaj se tiče da 3DMark nije mjerilo, ustvari i je i nije. Neznam kak da objasnim, ali kad se vidi tolika razlika u CPU Scoru izmedju X2 4400 i E4400 u par tisuća bodova, ipak se iz toga nešto može zaključiti, jel?
jebes score kad trza i na jednom i na drugom
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 13:34   #52
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ja samo znam da Crysis na samo nekim mjestima spiči moj proc na 100% a ja igram BEZ FSAA sa 8800GT mislim da je to grafa dovoljnog kalibrra da se bez FSAA može pričati o dobrom FPSu s njene strane, ostale igre niti blizu nisu, COD 4 uključujući u to prošao sam SP CODa 4 2 puta na 6800Ultra i na 8800GT i oba puta je bilo debelo ispod 100% u logu tako da nema šanse...

Multiplayer sa soft zvukom i soft mrežom je nešto drugo ali ovdje se ne priča o tome nego o golom engineu igre...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 13:43   #53
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
jebes score kad trza i na jednom i na drugom
Na drugom manje trza.

Ja sam već i prije u ovoj temi rekao, jedan globalni test svega i svačega u svim kombinacijama, pa da svi budu sretni i zadovoljni i da se više ne raspravlja niti svadja.

Rado i ja dam svoj doprinos procem i grafom.

PEACE

Btw. sad sam tek nekaj skužio, na onaj moj prvi komentar koji ga je kasnije creative91 izkomenitro, malo me je krivo shvatio. Nisam ja pričao o iskorištavanju samo CPU u igrama, nego o tome koliko CPU može nahraniti grafu da se dobiju što bolji rezulatati. E4400 će sigurno izvuć maksimum iz 8800GT na svojih npr. 2.5GHz nego X2 4400 na 2.5GHz. Kad grafa dodje do svog maximuma, badav ti svi GHz kad ćeš dobit pomak 3-4FPS.

Zadnje izmijenjeno od: Matth€w. 10.04.2008. u 15:35.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 15:24   #54
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Evo izvrtio sam FarCry test sa grafom na deafult pa onda ocanom 10% i dobio sam iste reze, maltene u poen. proc je na 3,2GHz.
Znači oc grafe nedaje nikakve veće perfomanse zbog cpu-a.

Radi se o sljedećem: čemu kupovina 8800GT, 9600GT i jačih grafa ako ću ja sa svojim procom dobivati isti score kao primjerice da sam kupio HD3850 ?
Ne mislim na score u 3DMarkovima nego broj fps-a u igrama.
U suštini razmišljam da grafu podocam, čisto da vidim kad će se počet smanjivat broj fps-a.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 15:44   #55
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956


Evo išao sam instalirati COD 4...

FSAA ugašen sve ostalo u igri na MAX koji se može izabrati 1280x1024 reza...



To je log iz Everesta da neko ne misli da serem...

Sad kakve veze ima kaj ćeš sa 8800GT imati isti FPS kao i sa 3850 kad je to svejedno dobar FPS ja neću nikad shvatiti... Mislim kakve ti svrhe ima pucati na npr 150 FPS u odnosu na 90 recimo ali fakat...

MA ova rasprava je besmislena, ljudi ja sam s ovim threadom gotov jer ovo fakat nema smisla više...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 16:36   #56
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Meni je 60FPS i više nego dosta za igranje u codu 4. To sam i prije htio baš napomenut ovo što si napisao. Meni je čist svejedno koliko ona daleko "ide" s FPS-om (grafa), samo da ja imam onoliko koliko mi je dosta za ugodno/normalno igranje (od 30-40FPS nadalje). Ovo drugo su već perverzije. Ima nekih fora s maglom u CODu 4, što su viši FPSovi bolje se vidi kroz nju, ali to je već za druge teme
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 17:28   #57
kripton
Cars & Tunning
Moj komp
 
kripton's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vukovar - Rijeka
Postovi: 533
Neznam ja koliko je jaci E4400, jaci je nema se tu sta pricat, meni je everest davao oznaku 4800 na 2.5ghz, inace on je X2 4200 a ne X2 4400 lol iako nije bas neka razlika lol.
Valjda ce ici do 3.0ghz ako Bog da...lol
__________________
NovA Squadron

D6C DOHC GTi 16v | D2A SOHC on 2Barrel-Solex 8v | Red Devil | D2F SOHC GTi 8v |
kripton je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 19:01   #58
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor vjekson Pregled postova
A nitko nije razmišljao o tome da za dizanje takta jednog E2180 moraš podiči FSB sa 200 na 300 ili više i samim time više nije jednaka brzina protoka podataka za proc koji je na sabirnici 200/3000 i ovoga koji je na 300+/3000!?
Mislim da shvačate što želim reči!
Kada bi procevi radili na istoj sabirnici i na istom taktu i sa istom brzinom memorije onda bi test bio ispravan!
To za sada nije moguče sa Intelom,ali je moguče sa AMD-om iz serije Black,koji može raditi na istoj sabirnici ali različitog množitelja,pa ga se lijepo stavi na :
2000,2500,3000,3200 i vidi se razlika!!!
Pozdrav.
Podiči, reči, shvačate, moguče ...kako ti samo uspjeva?

A ti budi slobodan i pametan istestirati gro kartica na par procesora i svaki izvrtjeti na različitim brzinama
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 20:54   #59
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Malo ste zastranili Mislim svi se lože na broj Fps-a a to uopće nije nešto sporno niti je predmet rasprave.
Ajd da probam postavit pitanje logički: ako se sa bilo kojom grafom iz srednje i višlje klase, veće perfomanse
dobiju isključivo ocanjem procesora a ne same grafe, šta je usko grlo ?

Znači imamo slučajeve gdje oc grafe neznači ama baš ništa, bez obzira što se već ima 356... Fps-a, uopće
nije bitan sam broj istih niti se ganja neki suludi broj, nego se radi o međusobnom odnosu snaga "slabijih" c2d procesora
iliti onih koji rade na manje od 3,0GHz te grafi do 1500kn.

Jednostavno se čini da grafe napreduju puno brže nego sami procesori.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 21:37   #60
darQ
I'm nightrider
Moj komp
 
darQ's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 718
men nije jasna sam jedna stvar...
vi kažete sve na high...
šta to zapravo znači...
jel to znači da u nvidijnim driverima stavite postavke na override aplication i onda tamo tutnete aana 16 i sve na high i slično ili stavite da koristi postavke od aplikacije pa u igri štelate na high ???
pojasnite mi to...
zato jer...i men se cod4 vrti na haj kad ga osakatim u postavkama samog drivera...
al ak u nvidijinom control panelu stavim malo zahtjevnije postavke....e toj već druga priča...
__________________
plug & pray

Lenovo L440

Intel iCore i7 4702MQ
16GB DDR3
Intel HD 4600 GPU
14-inch LED-backlit fHD IPS (1920 x 1080, 300 nit) matte display
Intel Wireless-N 7260, BlueTooth
Samsung 850PRO 1TB
Logitech M705
6cell baterija
Windows 10 Pro 64bit

Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4
darQ je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na