Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.06.2019., 10:30   #1
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Gmail sve mailove sa naše domene šalje u spam

Ok, dešava mi se čudna situacija.
Zadnjih mjesec dana cca, možda i malo više gmail sve poruke koje šaljemo sa naše poslovne domene .hr šalje u spam.
Ima svega par korisnika koji se koriste tom domenom, nije slat spam sa nje, nikakve automatske skripte ne postoje, zašto gmail odjednom sve naše mailove svrstava u spam?
Pokušali smo i provjeriti sa raznim skenerima, domena nam je u dobrom stanju, nije nigdje black listana, ali svejedno završavamo u spamu.

Mailovi koji šaljem se obično sastoje od čistog teksta, povremeno je zakačen pdf, u 90 % slučajeva je mail adresiran na jednu osobu, povremeno je poslano u cc na dodatnih 2-5 osoba.


jel ima pomoći ili što da radimo?
99 % osoba koji nemaju svoju poslovnu domenu su na .gmail.com
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2019., 11:40   #2
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Ja bi rekao da vam je na nekom shared hostingu koji ima problema.

koja je domena?
tskarda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.06.2019., 12:04   #3
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Kao što je tskarda rekao, ne mora biti do vas i vaše domene, nego do SMTP-a koji koristite.
Ako koristite SMTP od svog hostinga, moguće da je netko drugi s tog hostinga blacklistan, a onda i cijeli SMTP.

Promjenite SMTP server u svojim postavkama i provjerite dal se i dalje događa ista stvar.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2019., 12:24   #4
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Ja bi rekao da vam je na nekom shared hostingu koji ima problema.

koja je domena?



Poslao sam ti na pm.


Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Kao što je tskarda rekao, ne mora biti do vas i vaše domene, nego do SMTP-a koji koristite.
Ako koristite SMTP od svog hostinga, moguće da je netko drugi s tog hostinga blacklistan, a onda i cijeli SMTP.

Promjenite SMTP server u svojim postavkama i provjerite dal se i dalje događa ista stvar.

Da, koristimo SMTP od svog hostinga.
Da pokušam ubaciti u outlook smtp server od svog gmail računa ?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2019., 12:24   #5
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,364
I nađite nekoga da vam složi barem SPF zapise za domenu, eventualno DKIM, ali obično je i SPF dovoljan da se gmail urazumi.
franzD je online   Reply With Quote
Staro 03.06.2019., 12:31   #6
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
I nađite nekoga da vam složi barem SPF zapise za domenu, eventualno DKIM, ali obično je i SPF dovoljan da se gmail urazumi.

Do sada funkcioniralo bez problem sva (znači zadnjih 5-6 godina)

Ali vidim da nisam jedini sa tim problemom, recimo Carnetov mail za produženje jedne HR domene mi je također završio u spamu.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2019., 12:55   #7
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,364
Gle, više ne funkcionira, nešto su promijenili u svojim algoritmima za prepoznavanje spama ili je SMTP server iz nekog razloga završio na šitlisti.
Dvije stvari koje smo ti predložili će vjerojatno riješiti taj problem:
1) SPF record kojim određuješ da tvoj SMTP server smije slati poštu s tvoje domene
i/ili
2) promjena SMTP servera u kombinaciji s točkom 1.
Iz prve ruke znam da Gmail SPF recorde prilično uzima u obzir.
franzD je online   Reply With Quote
Staro 03.06.2019., 14:26   #8
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Google je gotov....već tražim neki drugi mail server pa makar ...@du-tcom.hr
Valjda će brzo kinezi napraviti zamjene za google servere i aplikacije pa se tamo prebacim..
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2019., 14:53   #9
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Google je gotov....već tražim neki drugi mail server pa makar ...@du-tcom.hr
Valjda će brzo kinezi napraviti zamjene za google servere i aplikacije pa se tamo prebacim..
ha?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2019., 16:08   #10
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Imam isti problem i slozio sam DKIM i SPF na hostingu i stvar nije nista bolja iako se vidi u headeru maila da je posiljatelj provjeren i autentican.
Inovator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.06.2019., 16:52   #11
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Imam isti problem i slozio sam DKIM i SPF na hostingu i stvar nije nista bolja iako se vidi u headeru maila da je posiljatelj provjeren i autentican.

Ja sada prebacio smtp na gmail.


Znači ovo što je sugerirao franzD ne pomaže ništa?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2019., 17:10   #12
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Ako ti je SMTP blacklistan, onda vjerojatno ne pomaže. SPF i DKIM osiguravaju da server koji prima bude siguran da email koji dolazi s tvoje domene stvarno dolazi od ovlaštenog servera. Ali to ne znači da nije spam. Znači ako isti SMTP dijeli 100 domena, i dio njih šalje okolo spam i viruse, SMTP će biti stavljen na blacklist što će utjecati na svih 100 domena. Gmail je siguran da je taj email stvarno došao od tebe, ali isto tako je siguran da šalješ hrpu spamova pa te svejedno blokira.

Uzmi si normalan email, ne koristi shared hosting email. Imaš ih za 1$ do 2$ mjesečno stvarno dobrih tipa polarismail, ili za 4-7$ tipa gsuite, zoho, office365, fastmail...

Edit: provjeri si email s ovime https://www.mail-tester.com/
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2019., 17:50   #13
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
JA testirao sada, skor 7.6/10




-0.1 DKIM_SIGNED Message has a DKIM or DK signature, not necessarily valid
This rule is automatically applied if your email contains a DKIM signature but other positive rules will also be added if your DKIM signature is valid. See immediately below. 0.1 DKIM_VALID Message has at least one valid DKIM or DK signature
Izvrsno! Potpis je ispravan 0.1 DKIM_VALID_AU Message has a valid DKIM or DK signature from author's domain
Izvrsno! Vaš potpis je ispravan i to dolazi sa imena vaše domene 0.1 DKIM_VALID_EF Message has a valid DKIM or DK signature from envelope-from domain -0.105 FROM_EXCESS_BASE64 From: base64 encoded unnecessarily -0.001 HTML_MESSAGE HTML included in message
Bez brige, to je očekivano kada šaljete HTML e-poštu -1 MSGID_MULTIPLE_AT Message-ID contains multiple '@' characters -1.5 RCVD_IN_SORBS_WEB SORBS: sender is an abusable web server
213.149.51.253 listed in dnsbl.sorbs.net 0.001 SPF_PASS SPF: sender matches SPF record
Izvrsno! Vaš SPD je ispravan


Colop je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2019., 17:57   #14
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Kod mene je GSuite u igri i imam nekoliko mailova na domeni i samo s jednim imam problem. Naravno, problem se javlja samo kod primatelja koji prvi put dobivaju mail s te adrese.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2019., 22:05   #15
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Gmail u zadnje vrijeme radi gluposti.

Kolega i ja imamo mail na gmailu, legalan "za posao", on šalje meni i meni dođe u spam? S Gmaila na Gmail?

Vjerojatno nekim ljudima (većina ima Gmail) kad im ja odgovaram s Gmaila dođe u njihov spam. Pojma nemam zašto.

Da stvar bude luđe, u spam mi je zadnji put došla i obavijest da je kanal na kojem sam pretplaćen objavio novi video, na Youtubeu? Dakle, Gmail stavlja u spam i njihove vlastite obavijesti s Youtubea
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2019., 14:52   #16
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Gmail u zadnje vrijeme radi gluposti.

Kolega i ja imamo mail na gmailu, legalan "za posao", on šalje meni i meni dođe u spam? S Gmaila na Gmail?

Vjerojatno nekim ljudima (većina ima Gmail) kad im ja odgovaram s Gmaila dođe u njihov spam. Pojma nemam zašto.

Da stvar bude luđe, u spam mi je zadnji put došla i obavijest da je kanal na kojem sam pretplaćen objavio novi video, na Youtubeu? Dakle, Gmail stavlja u spam i njihove vlastite obavijesti s Youtubea
Evo, meni je gmail opet sada napravio problem i sranje.
Jedan jako bitan mail klijentu je završio u spamu. Mail se sastojao od teksta 4 pdf.
Za outgoing server je stavljen g mail server, logira se preko mog gmaila, ali opet za kurac.
Izbacio sam memorandum tvrtke iz potpisa maila, čekirao sve na domeni, i sve štima.
Jel ovo tjeraju ljude da se prebace na g suit ili što?
nije mi problem plaćati par dolara mjesečno ako to znači da će mailovi stizati bez problema , ali želim tipkati iz outlooka, ne iz web sučelja, i ne želim da moji mailovi budu na njihovom serveru.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2019., 15:52   #17
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Gledaj, ako te google blokirao, to može trajati jedno vrijeme da te izbaci iz blackliste. Koji puta par sati, koji puta par dana, ali zna potrajati.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 22:16   #18
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,389
Evo i mene Gmail počeo za*ebavati i bacati važne mailove u spam. Stisnuo sam više puta da nije spam i on i dalje. Ima li rješenja osim mijenjati adresu?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na