Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.05.2019., 09:22   #1
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
S.T.A.L.K.E.R.: Area of Decay

Evo za ljubitelje STALKER-a https://steamcommunity.com/sharedfil...=s.t.a.l.k.e.r
Znači ovo se radi već jedno godinu dana i po onome što je do sada objavljeno ubit će sve pokušaje STALKER-ovanja. Baza je DayZ engine, ali je mapa potpuno novo urađena, open world 500+km2, na mapi će biti sve poznate lokacije iz svi dijelova + hrpe novih lokacija, te svi nam poznati likovi iz serijala. Bit će single i MP, PVP i PVE, za svakoga da si izabere i nitko neće imati isti story line, svaki potez koji napravite utjecat će na daljni razvoj igre. Ovo radi grupa entuzijasta (za ĐABE) kojima je dosadilo čekati STALKER-a pa su ga odlučili napraviti sami (BTW ako se netko osjeća sposobnim da im pomogne u bilo kojem obliku rada na igri i dalje traže programere.....). Ko zna što je DayZ znat će o kakvom se dobrom enginu radi, DayZ ima do 100 igrača po serveru pa se može isto očekivat i tu, iako su obično 60 slotova serveri (najbolje rade). Evo to je za početak, pogledajte si malo galeriju i o čemu se radi i nadajmo se najboljem, za koji mjesec bi trebali početi prvi serveri i prva testiranja, ali ako bude imalo 50% DayZ atmosfere i igrivosti ovo će biti pun pogodak.

Evo mommi rješeno, da ti okice ne nastradaju dok budeš utvrđivao gradivo

Zadnje izmijenjeno od: Prki. 24.05.2019. u 12:19.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 09:41   #2
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Razmak između interpunkcijskih znakova, ništa? Bole me oči kada ovo čitam...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2019., 09:51   #3
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nadam se da bude barem nekakav SP scenarij. Ako niš, barem sa Botovima kao u CS

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 10:10   #4
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Razmak između interpunkcijskih znakova, ništa? Bole me oči kada ovo čitam...
Čovjek od sreće istipkao u šusu, nije imao vremena.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 12:15   #5
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Nadam se da bude barem nekakav SP scenarij. Ako niš, barem sa Botovima kao u CS

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ma bit će, svega. Misije, questovi...... gradit ćeš si reputaciju, bit će hrpa fakcija kojima se možeš priključiti. Ma da naprave 50% onoga što planiraju bit će predobro, a još k tome prihvaćaju raznorazne prijedloge comunitija. Ciljaju da bude iskonski STALKER, ali open world s hrpom dodatnih mogučnosti za svačiji ukus. Navodno bi trebao biti SP offline i online.

Vidi razmake
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 12:23   #6
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Koji je release date? 2027 ?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 12:25   #7
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
ma moš mislit...
za armu 3 barem jednom tjedno nikne neki takav STALKER mod koji obećava brda i doline. od njih 100 jedini vrijedan spomena je ArmStalker kojeg možeš igrat ako znaš ruski. već je godinama u razvoju i još nije doveden u nešto što ima glavu i rep.
za napraviti takav mod i dovesti ga u nekakvo stanje igrivosti valjda treba proći 10, 15 godina, tako da je taj Area of Decay samo još jedan u nizu.
Moshus je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 12:43   #8
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nažalost to sam si i mislio. Tako je more modova na moddbu propalo. A isto su bili po najavama "the next best thing".

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 12:51   #9
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
ma klasična priča... nađe se par entuzijasta sa dobrom idejom i euforija traje sve dok ne shvate koliki je to zapravo posao i kolike godine slobodnog vremena bi trebali potrošiti na tako nešto. to potraje koji mjesec i onda ode u zaborav.
Moshus je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 13:07   #10
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ma da. Par moddanih screeshotova, naprave teksture za 50 kvadratnih metara, krene priča o velikoj žrtvi i odricanju za community, pa paypal donation link... pa na kraju "this mod has been inactive for 4 years and 7 months" kao i SMRTER, CryZone i slični kojima smo se nadali

Dajbože da sam u krivu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2019., 13:08   #11
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
To traje sve dok im iz guzice u glavu ne dođe da od toga nema kruha i da nisu plaćeni za taj trud. Nema budućnosti u takvim pothvatima, pogotovo ne u današnje vrijeme.
Na tome relano mogu raditi samo po par sati svakim danom navečer, a takav tempo ne može dugo trajati.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 14:25   #12
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
A vidjet ćemo, za par tjedana kreću prvi test serveri, ovo sve su napravili za 7mj. i nije ovo par entuzijasta nego popriličan br ljudi koji rade na tome. U prvih tjedan dana od objave projekta i što smjeraju pridružilo se preko 100 ljudi, sada s njima rade i likovi iz Bohemia(DayZ), originalni tvorci DayZ-a i STALKERA i kužim da mod na steam-u nemoš naplaćivat a ovo je ipak samo mod. A što se tiče usporedbe ARMA3 i DayZ , u to uopće ne bih ulazio jer tko imalo prati situaciju mora znati da je za DayZ napravljen potpuno novi engine jer je stari Armin imao ograničenja zbog koji je Arma tamo di je i zbog kojih je DayZ skoro umro (ali se vratio na velika vrata s novim enginom) i tek s izlaskom novog engina su se otvorile mogučnosti i počelo se radtiti na ovome Mapa je skoro u cijelosti gotova.Ne nadam se niti ja previše ali ovi su stvarno zagrizli,pa ćemo vidjeti.Evo par stvari s početka koje su najavili:

Full game mechanics port from S.T.A.L.K.E.R. Game Series and some of it's best modifications (Lost Alpha)

Open game world based on levels from S.T.A.L.K.E.R. Game Series

Developing of unique content (3D models of structures, weapons, equipment, vehicles, environment items and so on (references from real world))

Particles system and creation of unique world environment

The best possible realization of mutants and AI logic (mutants migration, AI life simulation (scavenging, relation system to main character depending on player's faction and so on)

Factions war system

NPC Quests system (working independently)

Unique trading system between NPC and main character based on S.T.A.L.K.E.R. Game Series (traders sell items they bought before and keep them (saved at database) after restart if not sold)

Hardcore survival system in the Zone (different (4) levels of radiation contamination, different diseases and infections, protection pills, psy-damage and so on)

Different types of damage depended on different factors (anomaly type, mutant's hit type and so on)

And a lot more!
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 14:36   #13
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Nista od toga ,jos kad mi neko spomene Lagz muka mi je ,jos i da su Star Shitizen spomenili slag za kraj.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 15:09   #14
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Nista od toga ,jos kad mi neko spomene Lagz muka mi je ,jos i da su Star Shitizen spomenili slag za kraj.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ne lupaj kad ne znaš,ja sa svojim kompom imam 60 stabilnih FPS-a na DayZ,znači neki iole bolji Pc ima 80-100 zagarntiranih.A osim toga upravo provodim vrijemes gosn Sidorovichom u STALKER modu i imam 50-60Fps-a. Da tokom dana su pustili offline single test i ovo radi.A vi zli jezici dabogda vam pivo postalo kiselo ,ne coprajte ovako nisam bio vesel godinama.

Zadnje izmijenjeno od: Prki. 24.05.2019. u 15:15.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 15:12   #15
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Moshus Pregled postova
ma klasična priča... nađe se par entuzijasta sa dobrom idejom i euforija traje sve dok ne shvate koliki je to zapravo posao i kolike godine slobodnog vremena bi trebali potrošiti na tako nešto. to potraje koji mjesec i onda ode u zaborav.

Nažalost. Preambiciozno je to sve
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 15:14   #16
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Do kad ne vidim official trailer ili najavu na nekom esports eventu, ne vjerujem u ništa.

Čak i onda neću vjerovati do kada ne vidim gameplay.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 15:24   #17
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302



Evo par poznatih lokacija uživo ja kamerman
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 15:32   #18
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Ne lupaj kad ne znaš,ja sa svojim kompom imam 60 stabilnih FPS-a na DayZ,znači neki iole bolji Pc ima 80-100 zagarntiranih.A osim toga upravo provodim vrijemes gosn Sidorovichom u STALKER modu i imam 50-60Fps-a. Da tokom dana su pustili offline single test i ovo radi.A vi zli jezici dabogda vam pivo postalo kiselo ,ne coprajte ovako nisam bio vesel godinama.
Iman 400 sati u SA i to govno je uvik desyncano
plus nema vise FPP servera oldschool rip,
Tako da mi ne pada napamet vise to igrat aka mrtva igra ,stalker modovi su odlicno optimizirani to stoji (kako koji),nema ovo sta valjat ako je na SA enginu i to je odma osudeno na propast.
Ako ti moje misljenje ne sjeda sry ali to je nakon godina ovakvih slicnih najava koje su propale a cilj je bija pokupit hype na imenu Stalkera.

I daj molinte pogledajte komentare na steamu pa to je prazna mapa na SA enginu ,ajajahahhahaha
https://www.youtube.com/watch?v=eSM3...ature=youtu.be
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 15:39   #19
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Iman 400 sati u SA i to govno je uvik desyncano
plus nema vise FPP servera oldschool rip,
Tako da mi ne pada napamet vise to igrat aka mrtva igra ,stalker modovi su odlicno optimizirani to stoji (kako koji),nema ovo sta valjat ako je na SA enginu i to je odma osudeno na propast.
Ako ti moje misljenje ne sjeda sry ali to je nakon godina ovakvih slicnih najava koje su propale a cilj je bija pokupit hype na imenu Stalkera.
A zašto lupetaš kada nisi u pravu,ja zadnja tri tjedna igram na FPP vanila serveru koji pun kao šipak,po 30 likova zna biti u redu za upad,a takvih servera ima jako puno.Da ne bi bilo Prki izmišlja evo trenutno stanje



A to je u 4 posljepodne,tako da.......A to su samo serveri koji su stali na screen,popriličan broj igrača i full load servera za nešto mrtvo.Kada si ti zadnji put to pokrenio???
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 15:58   #20
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Pa bolje procitaj sta pisem odkad je oldschool server zamra ne igram 2 mjeseca jedini server koji je valja i to jos od doba orginal Dayz/a.
Ti prikazani serveri imaju ljepi ping plus ta ekipa sta visi po tim serverima su cyka blyat ekipa i petak je pop.normalno da ce biti puno.
Pazi kad neko spomene da je Dayz engine nesto dobro odma znam di si to jest da trollas malo vjerojatno ili si teski fanboi propale igre.
Sretno sa ovim!
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 16:18   #21
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Server o kojem pričaš je ugašen prije 9mj (ako trebaš dokaz samo reci) i to iz financijskih razloga a novi engine je izašao oko Božića i tu bih završio ovu priču s tobom.Sretno tebi s tvojih 6500 prijatelja o kojima isto tako sve znaš kao i o igri koju nisi upalio godinu dana.
Prki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na