Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.02.2019., 21:19   #1891
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
e kak je obracun mjeseca, od 1. do 1.? pitam jer znam da je jednom davno bilo od 15-og do 15og (mobilni internet, dok su paketi jos bili od 512MB na vise) na vipu.
Od 1 do 1....
axo je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 22:35   #1892
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
koji ruter da žicam na produljenju ugovora?
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2019., 06:42   #1893
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Možeš žicati koji god hoćeš, ali dobiti ćeš MF283V jer trenutno samo to imaju

Ja tražio i obećali mi Huawei još u 12 mjesecu, a poslali mi ZTE. Žalio se, ništa od toga.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 19:52   #1894
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ovak, dogadja mi se nes zanimljivo, na speedtestu mi pokazuje uredno 44-45 mbita u downloadu, a na torrentima mi nikak download ne prelazi 2.7 MB/s. radi se o privatnim trackerima gdje treba vuci max speedom. jel netko imao slicnih problema?

edit, iz nekog razloga je download rate bio na 2700 podesen
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 12:10   #1895
Zic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Pisarovina
Postovi: 4
Pozdrav,

ja baš produžujem ugovor.

Nude mi za 120 kuna 100GB ili za 145 200 GB

Kaže krivo su vas informirali da postoji opcija za 120 kuna da se može dobiti 200 GB.

A najgore od svega mi je što kaže ta to ovak funkcionira- da tih dodatnih 100 GB se računa pod one koji se inače mogu kupiti za 30 kuna, i ako bih potrošio svih 200 Gb, ja nemogu platiti 30 kuna u ovoj opciji i dobiti još 100

Dakle nije 300 GB kako se piše na ovom forumu, nego zapravo saamo 200 GB
Pa da znate...


trenutno testiram i Tcom (onih 14 dana), kod njih bi imao maskimalnu brzinu (zaključano je) 30 Mbs u 100 GB i nakon toga spuštaju na 7 Mps - cijena 150 kuna (uz spojenu uslugu sa pretplatom na mobitel).

Također, kod njih se može unedogled nadoplačivati 100 GB isto za 30 kuna, znači nije ograničeno da se može samo jednom kao kod Vipa.
Ali kod njih nema nočne opcije....


Nisam rekao najbitnije, Vipov siginal mi je katastrofa - 3 crtice i mogu u noći kad nema opterećenja dobiti najviše oko 23 Mps, dok Tcom ide u noči čak do 40 Mps (što je čudno ako bi trebao biti zaključan na 30).

Ključna informacija je da u vrijeme največe opterečenosti mreže mi dođu Tcom i Vip skoro na isto -oko 10- 15 Mps hahaha


Sad nemam pojma kaj da uzmem nakraju, dal da probam sa boljim ruterom za Vip i antenama, pa mi možda bude bolji siginal i brzina, ili da uzmem Tcom....nemam pojma
(probao sam i Tele2 prije tjedan dana ali je katastrofa siginal i nemogu ni gledati youtube, šteta....)

Imate neki savjet ?
Zic je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 13:21   #1896
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
seli se odatle
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 14:19   #1897
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
.
ZIC

Ja sam produžio ugovor 07.12. i dobio za 135 kn 200 Gb + mogućnost da kupim još 100 Gb za 30 kn. Povezali Homebox i satelitsku.
Znači ipak je 300 Gb, govorim o A1 naravno.
.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 01.03.2019. u 14:25.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 14:27   #1898
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
kolko vidim minimalna brzina nakon potrosenih 100 GB se povecala na s 1 na 2 mbita i neograniceno razdoblje vise nije od 00-08h nego od 00-10h
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 15:11   #1899
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Bogami je... evo iz uvjeta koristenja:

Citiraj:
18. Ukoliko korisnik Homebox Duo tarife unutar jednog obračunskog razdoblja potroši uključeni podatkovni promet u tarifi po maksimalnoj brzini (100 GB),dodatni

podatkovni promet mu se neće naplatiti već će daljnja brzina prijenosa podataka biti ograničena na maksimalnih 2Mbit/s.U periodu između 00 do 10sati primjenjuje se neograničeni podatkovni promet bez ograničenja brzine.

Pa ovo je vrhunski sada mada osobno nisam imao problema sa limitom nikada. Ne znam sta bi sad jos mogli traziti, jedno da povecaju svima na 200GB i da se promet ne mjeri od 22-10h
Ja ga hebem ko bi razmisljao o teletini sa takvim uvjetima na A1 !
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 16:35   #1900
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ja ga hebem ko bi razmisljao o teletini sa takvim uvjetima na A1 !
Svi oni, medju kojima sam i ja, koji nemaju ni S od A1 4G signala
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 16:36   #1901
isalopek
Premium
Moj komp
 
isalopek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zemlja
Postovi: 196
Dosao danas homebox uredjaj...al gabmoraju aktivirati i biti ce aktivan tek oko srijede??? Iz sluzbe za korisnike informacija. Koji vrag? Ima ko kakva iskustva ?
isalopek je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 18:39   #1902
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
tak dugo? ja sam ga pokupio u subotu u overseas shopu u bjelovaru oko podneva, u nedjelju dok sam se vatio doma oko 15h popodne, kartica je bila aktivna.

kolko znam, cim u overseasu ocitaju barkod da ti je dostavljen paket, automatski ide u vip obavijest da je paket dostavljen (jos se zena hvalila kak su oni direktno s vipom povezani), pa pretpostavljam da time onda i pokrenu aktivaciju kartice.

tak da ono, ja sam prakticki u roku 24h imao aktivnu karticu i jos je k tome bio vikend.

uzeo sam danas i satelitsku televiziju da dopunim paket. za koliko dana su vam tehnicari dosli slozit instalaciju? se dobije receiver ili se direktno ustekava koaksijalac? takodjer me zanima dal postoji ikakva opcija da se prebrika za one karticne module


s obzirom da namjeravam 5 brojeva doma prebacit s bonbona na a1 na bonove, zanima me dal se moze jos kakav popust na ovaj paket iskamcit ili ne. jer veli mi covjek da su to dva razlicita odjela.
zanimljivo, pokusavao mi je tomato uvalit a ja preferirao a1
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 19:32   #1903
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
.
Imam 3 homboxa, satelitski i nekoliko tel. brojeva na bonove u A1. Jedan hombox mi je 135 kn uparen sa drugim a ovaj drugi plaćam 155, treći je uparen sa sat i također me košta 135 kn. Tel. brojeve na bonove ne prihvaćaju za popust. Za turističku sezonu treba mi još jedan, ali uzimam pokućni od tele2 bez UO tako da ga nakon ljeta isključim. Dali se nešto plati pri ponovnom uključivanju u mrežu tele2 ili je to besplatno ?
.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 20:06   #1904
isalopek
Premium
Moj komp
 
isalopek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zemlja
Postovi: 196
Pa navodno cekaju da se ugovor vrati k njima u bazu i tek onda ide aktivacija? Al ono, vikend, pa pocetak tjedna..
Obecali huawei uredjaj, dosao zte 283... Ima li potrebe da uzmem preko njuske ili negdje huawei 525, cisto da je cat 6? Da li bi dobio sto s njim i da li bi radio s vipom i ako sve i bi, kqko se rjesiti famozne naljepnice?
isalopek je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 20:10   #1905
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Svi oni, medju kojima sam i ja, koji nemaju ni S od A1 4G signala

Pa dobro kakva je to prcohebina, pecina ili ? Ni sa antenama bas nista ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 21:36   #1906
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor isalopek Pregled postova
Pa navodno cekaju da se ugovor vrati k njima u bazu i tek onda ide aktivacija? Al ono, vikend, pa pocetak tjedna..
Obecali huawei uredjaj, dosao zte 283... Ima li potrebe da uzmem preko njuske ili negdje huawei 525, cisto da je cat 6? Da li bi dobio sto s njim i da li bi radio s vipom i ako sve i bi, kqko se rjesiti famozne naljepnice?
nema tu fizickog putovanja ugovora... znaci ja sam zensku isto pitao dok sam preuzeo paket dal dobijem ja kakvu potvrdu pa mi se kurcila kako su oni s vipom povezani, da oni odma u minuti vide da je paket pokupljen...

a aktivacija, kao sto rekoh, u sub pokupio, nije me u sub popodne i ned prijepodne bilo doma, cim sam ustekao u nedjelju popodne u struju, vec je radilo. tak da ne znam...
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 22:50   #1907
isalopek
Premium
Moj komp
 
isalopek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zemlja
Postovi: 196
Wtf...proradilo ��������
Jacina signala, nasao sam u kuci mjesto s -90db? Jel to ok za kvalitetu? Bolje nisam uspio naci, samo gore.. ��
isalopek je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 23:04   #1908
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Pa dobro kakva je to prcohebina, pecina ili ? Ni sa antenama bas nista ?
Hrvatistanska
Sa antenama ima nest signala, al nije vrijedno spomena.

S druge strane HT imam ko ti A1, u dvoristu, pa mi ukucani hodaju s aluminijskim sesirima po kuci
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 23:30   #1909
Zic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Pisarovina
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
.
ZIC

Ja sam produžio ugovor 07.12. i dobio za 135 kn 200 Gb + mogućnost da kupim još 100 Gb za 30 kn. Povezali Homebox i satelitsku.
Znači ipak je 300 Gb, govorim o A1 naravno.
.
Nadam se da si u pravu, a da ova moja koza (agentica) nije, uzet ču ja na kraju VIP pošto mi dode na isto kad je najbitnije (kad su svi spojeni)
Zic je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2019., 12:09   #1910
Armor
Premium
 
Armor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: HR Zagorje
Postovi: 227
Zanima me par tehničkih sitnica.

Dal se na router mogu spojiti dvije P56-ice?

U A1 slučaju, bazna mi je nekih 180° iza ove za T2 i puno je bliže, ali opet postoji problem, antene bi ciljale u nadstrešnicu, čak i zid kuće, točno ispred njih, nekih pol metra!
Bi to išlo tak?

U sobi imam 4G signal od Tomata, pretpostavljam da je to A1 bazna.
Onda bi s antenama vani moralo biti puno bolje, čak i s preprekama odma ispred njih?


Dok bi i vuklo punom brzinom, kolko zapravo ima smisla uzimati Homebox za Netflix upotrebu?
Čital sam da sat vremena UHD-a potegne oko 7GB, 3-4h na dan i ode sve u par dana...
Ovo sa neograničenim prometom od ponoći ne znači mi niš, jer jedva izdržim i do tad.
Armor je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2019., 14:38   #1911
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
Citiraj:
Autor Armor Pregled postova
Čital sam da sat vremena UHD-a potegne oko 7GB, 3-4h na dan i ode sve u par dana...
Spomenutih 7GB je skromna Netflix-ova procjena, u stvarnosti je to jos i cca 10-15% vise. Mjereno na Tele2 4G.
Tako da ak mislis koristit taj servis onda sve ponude bez flata ne igraju...
Koristim HBO Go HD + Netflix UHD servise i natucem 100 gigi za manje od tjedan dana, a nisam cijeli dan pred tv-om
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2019., 14:44   #1912
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Armor Pregled postova
Čital sam da sat vremena UHD-a potegne oko 7GB, 3-4h na dan i ode sve u par dana...
Ovo sa neograničenim prometom od ponoći ne znači mi niš, jer jedva izdržim i do tad.
UHD i homebox ne mogu skupa u istu recenicu, jedno ako si nocni cuvar
Po najnovijem neogranicen promet je od 24h do 10h, dizi se ranije

============

Inace, jucer sam si za probu limitirao brzinu na 2Mbps i probao streaming 720p sa servera, ako birate nije neki bijesan tipa 3500 kb/s za
video, stvar uredno ide bez cukanja, stekanja itd... dakle sve sto ima birate ispod ili oko 2200 kb/s mogao sam uredno gledati, s obzirom
da velika vecina serija ili fimova ima uobicajeni birate izmedju 1000-1500 kb/s za .mkv ripove ovo sad nakon potrosenih 100/200GB koliko ko vec ima u paketu je odlicno.

Daleko da je idealno, da je 3Mbps minimala onda bi to bila sasvim fina brzina van paketa ali dobro, za nuzdu - silu se 720p moze uredno pogledati sto prije nije bilo nikako moguce direktno online.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2019., 15:17   #1913
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
HBO Go na 1080p ima bitrate od cca 3300-3500 kb/s i slika je sasvim pristojna na do 55" kvalitetnim ekranima. Za 65+" je potreban UHD za priblizno istu kvalitetu prikaza...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2019., 21:27   #1914
isalopek
Premium
Moj komp
 
isalopek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zemlja
Postovi: 196
Dakle aktivna usluga...
Jacina signala -88db, brizina...varira, od 20-60, up cca 15-20.
Modem naravno zte 283v. Javina signala je bolja bez antena nego s antenama ����
Mogu nabaviti huawei 525, da li bi ista dobio s njim sto se tice jacine signala ili da se poklopim po usima i uzivam u brzini vecoj od onih 4mbita koje sam imao do sad ��
isalopek je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2019., 22:14   #1915
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ne radi mi ovaj huawei app na mobu za LTE. probao i s ip adresom, isto nece.

na routeru mi pokazuje -69 dBm, al zanimaju me i ostali parametri...

zanimljivo, isti app je na tele2 routeru radio plug n play
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2019., 19:34   #1916
isalopek
Premium
Moj komp
 
isalopek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zemlja
Postovi: 196
Jos pitanje...huawei 525 da li je to lte+ modem ili lte? Mislim dal cu dobiti stogod da uzmem njega naspram zte 283? Jer na mobitelu (huawei p20) na 4g+ dobivam na vipu punooooo vece brzine?
Citam da one antene tako i tako ne vrijede nista? Da kupim bolju ili huawei router ili nista od navedenog?

Zadnje izmijenjeno od: isalopek. 03.03.2019. u 19:56.
isalopek je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2019., 21:23   #1917
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,248
Huawei b525 je lte+, cat6, podržava CA. U teoriji bi trebao imat brzine ko i na telefonu.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2019., 21:59   #1918
isalopek
Premium
Moj komp
 
isalopek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zemlja
Postovi: 196
Ok, super hvala na odgovoru. I jos jedno strucnije pitanje. Bolje uloziti u huawei b525 ili u vanjsku antenu(ako da koju) obzirom da mi je jacina signala.za zte -88db?
Sto se tice crtica signala, imam ih svih 5...
Hvala
Lp

Zadnje izmijenjeno od: isalopek. 03.03.2019. u 22:12.
isalopek je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2019., 22:17   #1919
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor isalopek Pregled postova
obzirom da mi je jacina signala.za zte -88db?
Da... ali ne znas kolika ti je jacina signala one druge frekvencije, shodno tome kako ce ti raditi CA sa Huawei B525 je
nepoznanica bez predhodnog tetsiranja sa routerom koji ima mogucnos odabira frekvencije, naprimjer Huawei B310-s22.

To sto na mobitelu dobivas vece brzine uopce nije garancija niti cinjenicna konstanta da ces iste dobivati i sa
Huawei B525 routerom. Tu ti je i odgovor na pitanje u sta uloziti, jos uvjek u nista jer su parametri nepoznati.

Vrlo lako ti se moze desiti da uzmes CAT6 router a nece dobro hvatati kao mobitel pa ces imati vecu
brzinu naspram sada ali manju od mobitela umjesto da si uzeo 2 antene za postojeci cat 4 router...

Na kraju ces, da bi dobio zeljene brzine morati uloziti u oboje, to nije cinjenica nego samo predpostavka jer nemas detaljne informacije o frekvencijama na kojima se kod tebe emitira CA.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2019., 22:31   #1920
isalopek
Premium
Moj komp
 
isalopek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zemlja
Postovi: 196
Dakle mozda najbolje uloziti najprije u antenu. Gledam kod kermana ima i jedna i dvije antene, pa.mi sad to nije bas jasno u cwmu je razlika, osim u novcu, jel. Uostalom ima onih obicnih plasticnih antena, jesu one uopce cemu?
Udaljenost me ne sekira buduci da je router u potrkovlju i metar od njega je vanjski zid gdje bi dosle antene.
Sto se tice vecih brzina od ovih koje dobivam sada od 20-70 down mi niti ne treba, vec eventualno da nema tolikog dropa vec da je konstanta veca, ako bi to uopce antenama.dobio.
isalopek je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na