Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2014., 14:07   #391
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
kako god već riješeno, btw bila je 3600 i još uvek su 3k u dućanima a garu ima za mene je reala cijena 2k sori na ot

pa onda mi čestitajte na prodaji stoljeća i dobro da nije išlo prek foruma
Nekom si ga bome pošteno uvalio
Na ovom forumu ju ne bi prodao za preko 1200 da ga jebeš, jer toliko max vrijedi. A ovo da ta kartica još toliko i toliko košta nova u dućanu pričaj negdje drugdje, NHF

Da ne bude potpuni ot, umalo sam uzeo gtx 970 ali sam odustao kad je došlo ovo pojeftinjenje 290 kartica. Uzeo sam xfx dd 290 u uzi shopu za točno 2343kn
Jer kad pogledam, morao bi dati 700kn više za 970tku, a sa ovom 290 dobijem još i 3 igre (i to se može napraviti jako kvalitetan odabir, računajući i novi alien koji sam košta 50 eura) tako da ako oduzmeš najskuplje igre koje možeš kupiti... dođeš do toga da te kartica košta 1600kn. Naravno pod uvjetom da si ionako želio igrati/kupiti te igre

Razlika u performansama naravno postoji, ali se može zaokružiti na 10ak% (u nekim naslovima je čak i 290tka brža, ali te igre su u manjini) ako ne gledamo OC potencijal koji je definitivno na strani maxwell-a. Mene je najviše privlačila manja potrošnja 970tke, ali ne zbog računa za struju (uštedio bi valjda doslovno 20kn godišnje) nego zbog posljedično manjeg zagrijavanja. Ali koliko sam čitao review-ove, dd hladnjak od xfx-a jako dobro obavlja svoj posao na ovoj 290tki.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 16.10.2014. u 14:16.
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2014., 20:32   #392
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Jel išao netko ikad u Graz u shopping tam oko Božića? Je li elektronika snižena išta u to vrijeme?
Brlja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.10.2014., 20:42   #393
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Imam ponudu za G1 Gaming 970icu za 2881kn, jeli to kod nas konkurentno, jer realno, ovi koji su stavili cifre za nju na web nisu je nikad niti imali dostupnu?
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 00:17   #394
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
znači prvi monitor , 1080p ,nextcargame wreckfest, dost zahtjevna, sve na full, forsan prek katalista supersampling x8 , i taj novi dsr prvi stupanj smoothness 100%

drugi monitor, wacom cintiq 13hd, je mali al je 1080p, na njemu piči 1080p mkv

ubrzo 75 stupnjeva, referentni kuler nečujan, temperatura dalje, stupanj sim tam

http://i.imgur.com/PlskcWn.jpg

http://i.imgur.com/4rxWo6d.png?1

iz priloženog se vidi da je vent na 42 posto
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 06:23   #395
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Imam ponudu za G1 Gaming 970icu za 2881kn, jeli to kod nas konkurentno, jer realno, ovi koji su stavili cifre za nju na web nisu je nikad niti imali dostupnu?
to je realna cijena bar po mom misljenju
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 09:04   #396
Kuzo
Premium
Moj komp
 
Kuzo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg,sk
Postovi: 126
Moram primjetiti da GTX970 G1 Gaming ima lagani coil whine. Pogotovo se cuje kad se pokrene windows experience index :zubo:

Ventovi na 5V u zatvorenom kucistu u pokriju zvuk whinea u igricama.
Kuzo je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 10:09   #397
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Kuzo Pregled postova
Moram primjetiti da GTX970 G1 Gaming ima lagani coil whine. Pogotovo se cuje kad se pokrene windows experience index :zubo:

Ventovi na 5V u zatvorenom kucistu u pokriju zvuk whinea u igricama.
Da, puno čitam o tome zadnje vrijeme...neki kazu da je ovo serija sa najvise coil whinea ikad... nema veze ni proizvodjac...neki imaju sa strixom frku, neki sa msi..nisu se javljali sa gb, ali vidim da ima i tu :/

Ja bi vratio karticu jer me to uzaaaasno smeta.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 11:06   #398
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Mislim da ces se navracati kartica onda kao sto sam se ja PSU-a. Ocito da jos uvjek na taj problem ne obraca paznju proizvodac (kao i za PSU-e). Neznam sta cekaju koji vrag.
mene totalno ubija taj zvuk. ulozio sam hrpu para u komp da ga napravim sto tisim u idili. cak sam i HDD-e izbacio skroz tak da kod mene coil ne dolazi u obzir, sto ce ocito bit tesko.
-->
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Da, puno čitam o tome zadnje vrijeme...neki kazu da je ovo serija sa najvise coil whinea ikad... nema veze ni proizvodjac...neki imaju sa strixom frku, neki sa msi..nisu se javljali sa gb, ali vidim da ima i tu :/

Ja bi vratio karticu jer me to uzaaaasno smeta.
Mislim da ces se navracati kartica onda kao sto sam se ja PSU-a. Ocito da jos uvjek na taj problem ne obraca paznju proizvodac (kao i za PSU-e). Neznam sta cekaju koji vrag.
mene totalno ubija taj zvuk. ulozio sam hrpu para u komp da ga napravim sto tisim u idili. cak sam i HDD-e izbacio skroz tak da kod mene coil ne dolazi u obzir, sto ce ocito bit tesko.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 14:43   #399
Kuzo
Premium
Moj komp
 
Kuzo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg,sk
Postovi: 126
U idle, windowsi, browsanje po webu etc. nema coil whinea, jedino pod opterecenjem.
Npr. Watchdogs na full postavke, Crysis 3 na full postavke skuzis da nesto uz ventove (na 5V) postoji jos nesto tek kad usmjeris pozornost na to. Inace kuciste koje imam je Fractal Design Define R4.

Ali ovaj windows experience index ga baš zasvira

mogu snimiti te slucajeve idle_win/igre/exp index ako koga zanima
Kuzo je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 15:07   #400
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189