Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.12.2021., 13:48   #58711
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Naci cu animaciju gdje automobil ulazi u tunel s prometnice i onda se autonomno vozi po tunelu. Jebo mene pas tak je bilo prezentirano.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2021., 13:54   #58712
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Naci cu animaciju gdje automobil ulazi u tunel s prometnice i onda se autonomno vozi po tunelu. Jebo mene pas tak je bilo prezentirano.
Pretpostavljam da misliš na ovo. Video je i dalje dostupan na službenom profilu
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2021., 13:58   #58713
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Da, mislim da je to taj. Meni to sto su prezentirali izgleda cool za razliku od onog kaj je sada u praksi.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2021., 14:02   #58714
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Naci cu animaciju gdje automobil ulazi u tunel s prometnice i onda se autonomno vozi po tunelu. Jebo mene pas tak je bilo prezentirano.
Ti pricas o prezentaciji a ja o tome sto danas funkcionira.
U glavnom fulao si sve sto se dalo fulat.
Niti je elitisticki niti je zatvoreno za javnost odnosno Tesla users only. Ali ok, mislim da sam previse vremena potrosio na nesto sto mi je zbilja posve nevazno.

Bolje da sam gledao di kupit 6x0.75 kabel da zamjenim jedan kabel na Volvu.


Ma ta prezentacija ne bude zazivjela za desetljece. Misli napravit neku vrstu futuristickog EuroTunela
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2021., 14:03   #58715
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Kao što se ti svak put moraš javiti kad netko napiše nešto protiv navedenog ili se navede manjkavost opće hvaljene tehnologije. Svako ima svoj kriptonit.
Nisam ja nijednom rekao da su to savršene tehnologije

Ja Muska i Teslu kao i SpaceX fino razdvajam, to što on priča i što će se realno dogoditi su dvije sasvim različite stvari.

A sad, njegov i Teslin utjecaj je takav da u deset godina nakon što su počeli proizvoditi BEV aute odjednom imaš Toyotu, Hyundai i VW koja su tri najveća proizvođača auta da odjednom u deset godina počinju graditi tvornice baterija, i za idućih 10-15 godina u planu imaju da im većina proizvodnje bude BEV. Ista stvar je sa autonomnom vožnjom. Autopilot je popularizirao u generalnoj populaciji, sad imaš GM, Volvo, Audi, Mercedes, svi odjednom počinju razvijati sustave autonomne vožnje. Ono što radi Tesla odjednom prate svi najveći igrači na svijetu.

Dal baterije mogu biti bolje? Naravno, puno. Dal autonomna vožnja trenutno nije na razini na kojoj bi trebala biti da ju se nazove autonomnom? 100%. Ali ide naprijed. Svake godine imaš nove kemije baterija, nove čipove, nova superračunala koja rade da autonomna vožnja bude bolja i sigurnija. A to što firme nazivaju stvari koje imenom podsjećaju na jedno, a trenutno nisu na takvoj razini ili što se korisnicima prodaju stvari koje još nisu razvijene do kraja nije ništa novo niti neviđeno. Postoje regulatori koji određuju kakve stvari smiju na cestu, kakve ne i što se smije prodavati korisnicima.

ICE se razvija 100 godina. Sad više nitko ne priča o tome koliko je olova u tebi, meni i djeci oko nas jer su motori radili tiše i stabilnije kad je olovo bilo dodano u benzin a sad evo, u deset godina intenzivnijeg razvoja imamo baterije koje imaju sve manje i manje toksičnih materijala, više tvrtki je razvilo ili razvija metode recikliranja materijala kad je počelo biti isplativo zbog masovnije primjene baterija. Svake godine se baterije poboljšaju par posto, jel po ciklusima, jel po brzini punjenja ili po kapacitetu, ili im možda treba manje sirovih materijala.

Nemam naviku srat po novim stvarima i pogotovo ne po stvarima koje bi promet mogle učiniti sigurnijim, a okoliš oko nas čišćim nakon što se stvari razviju u budućnosti. Neki bi rade vodik nego baterije, al jbg dečki, trenutno je to više na razini par auta i da se pokaže da radimo na nečem na par presica nego na stvarnoj prodaji flota. A heboga pas, i ja bi rađe došao na pumpu, spojio crijevo i natankao vodika za 800km i furao dalje za 3 minute Al ekonomija iza takve proizvodnje zelenog vodika i tehnologija potrebna da bi to bilo moguće ne postoji zasad. Možda će postojati za 10-20-30 godina.

To što Musk voli glumiti mađioničara mene puno ne brine, ne pratim njega. Jedino mi je drago što lik troši pare na svemir i razvoj tih tehnologija, barem netko da je pokrenuo novu svemirsku utrku nakon 60 godina.

Nedavno sam imao priliku biti na rođendanu kumovog sina i nisu sad to baš mali klinci, al nisu ni odrasli. Njima više nije pojam niti Bugatti, niti Lamborghini već Tesla. Vidi Roadster, vidi i Model 3. Nečujni, a siloviti, lete od ubrzanja. Tesla je postao jednostavno pojam, kao Apple, sad imaju još dvije tvornice koje će bit među najvećima na svijetu i za godinu-dvije će s milijun auta koje će dostaviti ove godine doći na barem dva milijuna. To su već brojke koje godišnje prodaju BMW i Mercedes, ne neki trendy cool proizvod od nekog fora proizvođača koji je sad fora pa će nestati.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2021., 14:18   #58716
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Ti pricas o prezentaciji a ja o tome sto danas funkcionira.
U glavnom fulao si sve sto se dalo fulat.
Niti je elitisticki niti je zatvoreno za javnost odnosno Tesla users only. Ali ok, mislim da sam previse vremena potrosio na nesto sto mi je zbilja posve nevazno.

Jbg meni je ova prezentacija ostala u glavi kao idejno rješenje tih tunela. Poprilično sam siguran da je na temelju te prezentacije dobio pare, a isporučio je nešto totalno drugačije. Čak i ne malo lošije nego totalno drugačije i okrljašteno.

Tesla users only je bio kada sam vidio onu nahajpanu babu koja skviči ko da je samog stvoritelja univerzuma vijdela okružena teslama.

Tako da my bad potšo mi je ostalo u glavi ulazak s vulgaris ceste i onda same tesle u tunelu.

Da možda Musk nema rvacke krvi? Neodoljivo me ti tuneli podsjećaju na neke događaje u rh gdje su uzete silne pare, a isporčeno je jako malo...

A pumpaju mediji i filantropija priču što je opet jasno daleko od istine. Filantropski pristup bi bilo krištenje tunela za sva EV vozila po nekom standardu autonomne vožnje jasno uz neku naknadu pošto besplatno ne postoji.

Slažem se da je nevažno...over and out.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2021., 14:18   #58717
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418



__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 30.12.2021., 14:19   #58718
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
A da mi razdvojimo teme na Otto i Faraday/Volta/Ampere motore?

Baš bi na EV temi htio čut mišljenja kako će EV auti utjecati na cijene nekretnina... pretpostavljam da će one koje su uz velike prometnice postati poželjnije nego što su danas... em nema buke em nema smrada i čađe?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2021., 14:21   #58719
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Gdje preporučate da odem odrezat ili ispraznit katalizatore?

Imam plin pa me ne bude nitko diro zbog toga što ih nemam tj što su prazni.
Da ponovim pitanje i pokušam vas maknuti s mlaćenja prazne slame
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2021., 14:23   #58720
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ok vraćamo se tematici šarafljena po automobilima.

Postoji li sprej ili nešto što bi se na jednostavan i siguran način koristilo u motornom prostoru automobila, a da tjera glodavce? Frendu su več par puta proždrli neka crijeva u motornom prostoru, a jednom i žicu senzora od temeprature ulja..ili razine ulja..

I mene zanima
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2021., 14:31   #58721
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Da, nabaviš mačku, samo moraš paziti da izađe prije nego pališ motor
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2021., 14:42   #58722
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor nino Pregled postova



slika
To Twingo? koliki mu je domet (izmjereno, ne sluzbeno)?

edit: koliko te kostala tablica
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2021., 14:50   #58723
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Da, nabaviš mačku, samo moraš paziti da izađe prije nego pališ motor
Vise sam ciljao na neki sprej ili tak nekaj.
Hamm je offline   Reply With Quote