Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 14.09.2018., 21:47   #7711
RAUL
Premium

Datum registracije: May 2006
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
yep,puno smo puta ovdje o tmem razglabali, pogotovo za ajfone koji imaju kod nas samo 1 godinu garancije

čak je bilo nekih koji su tvrdili da možeš ostvarit nakon, ali do dana današnejg nisam dobio primjer takve reklamacije koja je prošla u korist kupca
Do dvije godine mozes prijaviti nedostatak,ali je problem sto ti moras platiti predujam za vjestaka.Pa ako vjestak napise da proizvod ima nedostatak onda mozes dobiti sto god zelis i jos ti vrate novce za vjestacanje a naplate ih trgovcu.Znaci ide prvo prigovor trgovcu za nedostatak pa ako on ne prizna ide prijava ministarstvu gospodarstva.Prvih sest mjeseci trgovac mora dokazivati nedostatak.

Poslano sa mog C106 koristeći Tapatalk

Koga jednom zmija ugvize taj se gustevova boji
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 23:03   #7712
veve
woot!!!
Moj komp

veve's Avatar

Datum registracije: Aug 2005
Citiraj:
Prema Zakonu o obveznim odnosima, trgovci odgovaraju za sve materijalne nedostatke na prodanim artiklima, a pojavi li se nedostatak u roku od šest mjeseci od kupovine predmeta, zakon će smatrati da je taj nedostatak postojao već pri kupovini.
Mislim ovo je glupost... može postojati niz faktora zbog čega je došlo do kvara i kupac može to iskorištavati do besvijesti.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 01:11   #7713
X-Plosiv
Premium
Moj komp

X-Plosiv's Avatar

Datum registracije: Jan 2007
Danas mi se desila situacija da sam se sjetio ove teme.

Naručio sam preko Links webshop stolicu Arozzi Enzo. Išao sam je danas pokupiti, i platio sam je karticom i uzeo R1.

Dođem doma, otvorim i na rukohvatu vidim bijele "fleke" kao od znoja, i da je naslonjač malo naboran. Usput vidim i jedan plavi konac (a cijela stolica crna+narančasta). Ništa, idem sklapati, makar mi se čini kao da ju je netko koristio. Kada sam išao zavidati jedan rukohvat (ima 4 vide, 2 za donji dio podloge, 2 za leđnu poleđinu) i skužim da jedan navoj ima nekih problema i ne mogu zavidati kako treba. Zavidam 2-3 kruga i pukne vida?!

Maknem rukohvat, sa kombinirkom okrenem vidu u su protnom smjeru da je izvučem. Probam drugu vidu bez rukohvata i odmah i ona pukne, i vidim kako se skrivila. Navoj je tvornički iskrivljen.

Odnesem nazad u Links, prodavači su mi dobri i izlaze u susret, ali Links kaže da se MORA poslati nazad u ZG i da će mi se oni javiti onda.

Lijepo sam rekao da ili neka mi vrate novac pa da ću naručiti ISTU stolicu opet, ili da mi jednostavno pošalju drugu stolicu. Stari mi ima takvu stolicu i dobra je, pa mislio opet.

Mislim im dati rok do srijede da mi se jave što, ako ne, ja mogu nazvati i zatražiti da mi odmah isplate nazad novac?

Pustio sam im vidu da vide kako stoji, evo slika

X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 07:21   #7714
RAUL
Premium

Datum registracije: May 2006
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
Mislim ovo je glupost... može postojati niz faktora zbog čega je došlo do kvara i kupac može to iskorištavati do besvijesti.
Moze,ali treba biti fer prema trgovcima.

Poslano sa mog C106 koristeći Tapatalk

Koga jednom zmija ugvize taj se gustevova boji
RAUL je offline   Reply With Quote
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno