Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.11.2019., 16:17   #91
been
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Čakovec
Postovi: 31
do prije par tjedana shield (model 2017) je normalno prikazivao hbogo, išao sam na odmor, isključio napajanje i po povratku hbogo app počela javljati neki error (nisam zapamtio koji),
deinstalirao i ponovo instalirao hbogo, prijavio se, app se pokrene i sve radi ok, prikaz i izbornici preko cijelog ekrana, a kad pokrenem film ili seriju prikaz je na cca trećini ekrana (donji dio i desna strana ekrana je široka crna pozadina), titlovi se pokazuju na doljnoj crnoj pozadini, kad dodirnete daljinski nvidie na crnoj podlozi se pokazuje i traka vremena reprodukcije i tipke za premotavanje i pauzu,
zna li tko kako vrtiti prikaz preko cijelog ekrana?
(kodi, youtube, prikaz filmova s hdd radi sve OK)
p.s. par dana prije ovog problema ažuriran je android na noviju verziju 8.0.1

Zadnje izmijenjeno od: been. 19.11.2019. u 16:09.
been je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 16:28   #92
been
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Čakovec
Postovi: 31
pa zar nitko ne koristi HBO GO na shieldu?
jeli i vama slika umanjena (kao na slici dolje) ili je preko cijelog ekrana kod reprodukcije kakvog filma ili serije ?

https://ibb.co/Nm7JB9C
been je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2019., 23:10   #93
culumbus
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Varaždin
Postovi: 8
Ne znam da li je ovaj tvoj problem još uvijek aktualan, ali provjerio sam i kod mene je slika normalna preko cijelog ekrana...
culumbus je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 11:33   #94
been
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Čakovec
Postovi: 31
Citiraj:
Autor culumbus Pregled postova
Ne znam da li je ovaj tvoj problem još uvijek aktualan, ali provjerio sam i kod mene je slika normalna preko cijelog ekrana...
da slika je i dalje umanjena, sama aplikacija prilikom starta, pretraživanja filmova ili serija je preko cijelog ekrana, ali kad pokrenem reprodukciju smanji se,
u postavkama sam isprobao sve kombinacije (nema ih puno),
nije do tv jer je isto i na sonyu i na panasonicu,
morat ću čekat neko novo ažuriranje, možda to riješi problem (on se i pojavio nakon zadnjeg ažuriranja),

sve ostalo, netflix, kodi, youtube, strimio radi normalno
been je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 11:45   #95
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor been Pregled postova
da slika je i dalje umanjena, sama aplikacija prilikom starta, pretraživanja filmova ili serija je preko cijelog ekrana, ali kad pokrenem reprodukciju smanji se,
u postavkama sam isprobao sve kombinacije (nema ih puno),
nije do tv jer je isto i na sonyu i na panasonicu,
morat ću čekat neko novo ažuriranje, možda to riješi problem (on se i pojavio nakon zadnjeg ažuriranja),

sve ostalo, netflix, kodi, youtube, strimio radi normalno
Meni je support javio da znaju za problem i da skinem sam neki stariji APK HBO GOa, tak da sam to i napravio.
Našao na Googleu staru verziju i onemogućio update i sad je opet sve u redu.

Kao, javit će mi kada riješe problem, smiješni su, sa svakim updateom im je app sve tromiji i lošiji.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 10:48   #96
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Meni je stigao Shield i naravno imam problema sa zvukom.

DTS , TrueHD & DD mi ne dolazi do Logitecha Z906 preko telke kak spada. Samo AC3 5.1 radi dobro. Nema kaj nisam probao, već sam lud. Naručio sam s eBaya sad neke HDMI-HDMI 4K Audio 5.1 Extractor-e, navodno da bi to trebalo riješiti problem. Ne kupujem mi se AVR za 3000-4000 kn+ zvučnici.

Čak me ni Plex ne oduševljava kako sam mislio. Ružniji je nego Plex na Samsung Telki, no ipak podržava sve formate, dok preko telke na neke zahtjevnije 4K baca mi grešku. Kodi i VLC rade savršeno, dapače, sami video handle mi je daleko bolji. Plex je lijep i fency, ali često spor, dok VLC i Kodi radi momentalno, kao i seeking. I sad na kraju će mi trebati nekoliko dana da vidim što mi je bolje i što me čini sretnijim.

I dalje plačem za WDTVLive kojeg sam se upravo riješio. Šteta što nisu nastavili s novim playerom i podrškom za 4K & HEVC.
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 09.12.2019. u 11:52.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 11:13   #97
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Imaš link za ovo što si naručio s ebaya?
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 11:41   #98
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Imaš link za ovo što si naručio s ebaya?
Dobro, Aliexpress, isti drek:
https://www.aliexpress.com/item/1857...523f4c4d9RFI1W
https://www.aliexpress.com/item/3285...523f4c4d9RFI1W

Naručio sam oba, jer sam skužio da ovaj jedan ima ARC, pa reko da vidim...
Navodno da bi to trebalo riješit problem, našao sam na forumima da je ekipa isprobavala boga i vraga, i da je ovo jedino riješilo problem. Čak neki lik ima skoro isti setup ko ja. nVidia Shield -> HDMI -> Samsung TV -> Optical -> Logitech Z906

Decoder na Logitechu mi se pali samo preko Netflixa, a Shield mi baca da DTS i DD nije podržan. Kad ga forsiram, ništa se ne događa. Probao sam i mijenjati HDMI portove, još ću jedino probati s HDMI2.0 kablom, male su šanse da "handshake" proradi, koji sam zaboravio izvaditi i probati...
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 02:23   #99
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Update:
Uspio sam dobiti DTS, TrueHD, DD preko Emby Server/Player

https://emby.media/download.html

Server sam instalirao na Shield, kopirao sam APK na USB, ubacio u Shield i instalirao.
Player app ima na Store-u.

Doduše, sam player se ruši kad prčkaš po opcijama. Bitno je da se ne dogodi Transcode (jer onda film trza i freeza) a on se desi ako učitam titlove koji su u MKVu. Ako su vanjski (SRT) titlovi, radi DirectPlay te radi ko beba.


Slika 1 i 2, pokazuju sučelje. Nije bog zna što fensy, ali prolazi.
Slika 3 pokazuje Transcode.
Slika 4 - True HD
Slika 5 - DD

20191210-010929 20191210-010955 20191210-011059 20191210-011432 20191210-011515

Logitech oba uredno prima preko telke. Čak i Telka ima zvuk.
E sad, viditi ćemo koliko će mi sučelje biti OK, koliko će se APP rušiti često i da li sam bzv bacio pare :-)

Još sam da skužim razliku DirectStream i DirectPlay, da li utječe na sliku. Idem spat, sutra nastavak poslije posla. :-D

Edit: Sad vidim da na slici 4, baca da je TrueHD unsupported, pa vjerojatno on-fly radi konverziju na DD. Sve u svemu, sutra nastavak...
Edit2: Ima i taj Emby za Samsung, pa mogu i to probat instalirat na Telku pa vidit kak bu fercalo...
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 02:43   #100
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,861
Sta se yebes s time. Uzmi neki jaci box, stavi Coreelec i zaboravi na sva ta stanja

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.12.2019., 09:13   #101
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Sto se Sa_Stilom tice, ako si shield iskljucivo uzeo kao media player, mislim da si "omasio fudbal", trebao si napraviti odmah ovo sto ziiky kaze.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 09:16   #102
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
brisati
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 10:56   #103
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Sto se Sa_Stilom tice, ako si shield iskljucivo uzeo kao media player, mislim da si "omasio fudbal", trebao si napraviti odmah ovo sto ziiky kaze.
Pa želio sam umiroviti svoj WDTVLive i uzeti player koji radi "savršeno" kao WDTVLive. Mislio sam da je to Shield TV + bolji način GameStreaminga (SteamLink + Geforce Now (pošto mi sad optika dolazi 500/150Mbps))

Ali svakako da mi je glavni fokus na media player koji bi trebao playat sve na postojećem setup. Kažem, mislio sam da je to Shield TV spram recenzija.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 11:15   #104
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
WDTV je bio majka - jednostavan, intuitivan, brz,... Šteta što su prekinuli support i ugasili proizvodnju. Jest da se rulja razmazila pa bi im falilo raznih add-onova, ali u ono doba je bio avion. Još mi je negdje u ormaru u origigi kutiji, daljinskim i svim kabelima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 13:12   #105
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,861
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Pa želio sam umiroviti svoj WDTVLive i uzeti player koji radi "savršeno" kao WDTVLive. Mislio sam da je to Shield TV + bolji način GameStreaminga (SteamLink + Geforce Now (pošto mi sad optika dolazi 500/150Mbps))



Ali svakako da mi je glavni fokus na media player koji bi trebao playat sve na postojećem setup. Kažem, mislio sam da je to Shield TV spram recenzija.
To što tebi treba i s čime se ti patiš pod androidom i s kojekakvim mušicavim pplikacijama, coreelec odrađuje onako za "dobrojutro" jer nema yebeni android u pozadini. A kad primis daljinac u ruku imas onaj filing da barataš moćnim playerom, a ne androidom.
Coreelec je jedna opaka zvjercica, samo trebaš odabrati box koji je koliko-toliko podržan od razvojnog tima. Ne mora biti niti pretjerano jak, al za 4k i netflix addon recimo, treba nesto jače od s902x.
Nadalje je samo tvoja mašta prepreka ... Modularan je i proširivanje u svakom mogućem perverznom segmentu koji korisniku padne na pamet.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 13:37   #106
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
I ziher si da će to raditi na način:
Player - HDMI - TV - Optical - Z906 ?
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 14:36   #107
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
I ziher si da će to raditi na način:
Player - HDMI - TV - Optical - Z906 ?
Ovisi i o televizoru. Ja na svom trash TV-u nisam uspio naći opciju za prosljeđivanje DTS-a dalje na optiku...
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 14:39   #108
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Da, tog se i ja bojim. Niš, čekam ovaj adapter kaj sam naručio, pa ćemo vidjeti. Spram Božića i Nove Godine, brijem da će stići tek za mj. dana.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 15:21   #109
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Ovisi i o televizoru. Ja na svom trash TV-u nisam uspio naći opciju za prosljeđivanje DTS-a dalje na optiku...
Meni philips TV ni nakon "Dodati cemo uskoro sa novim firmwareom" 3 godine ne salje van 5.1 otpikom tj salje ali samo AC 5.1

Zato je sve spojeno preko AV receivera HDMIom i sa shieldom radi top. ATMOS, 4k, čuda... sve melje. KODI, plex, netflix. To je napravljeno i zamisljeno tako. Jebiga, skupa sprava ide na skupu spravu


Bio sam isti ko i vi, pokusavao cuda, pospajat na soundbarove, logitechove i slicno.. Jedino kad je sve proradilo bez kemijanja je shield - hdmi - denon AVR.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 15:21   #110
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,861
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
I ziher si da će to raditi na način:
Player - HDMI - TV - Optical - Z906 ?
A nisam. Ovisi o tv-u, dal ima visekanalni passthrough? Uglavnom ako tv i ima passthrough, vrlo vjerovatno ce ti raditi samo dd i dts, ali visekanalni losseless tj dts-hd ma i dd truehd nece jer to optika nemere progutati.
Al zato mozes podesiti u coreelecu da u slucaju dts-hd ma ili dd truehd kodi prosljedi obični 5.1 pa opet ... Koliko-toliko imas neku satisfakciju.

Uglavnom. Baratanje zvukovima u coreelecu radi bez greske i nikada ne iznevjeri. Sto nije slucaj sa Kodijem na androidu jer je android taj koji radi probleme ... Uglavnom.
Al bez pravog avr-a to je sve kemijanje ...

Sad kako sam prešao na Beelinkov GTking 2 Nexboxa a96x 2/16gb mi stoje u ladici.
Meni su radili s coreelecom ... Pa 3 godine sigurno, ako ne i vise.
Jedan u dnevnoj sobi, drugi u djecijoj. Ovaj u dnevnoj ne bio na lanu, a u djecijoj na wifiju. svi moguci streamovi unutar kucne mreze sa nas servera, smb, nfs dlna. Apsolutno sve je radilo bez greske.
Kako sam prvi dan instalirao coreelec, nisam ih dirnuo. Niti sam ih ikada ugasio. Djeca su ih svakodnevno koristila, streamala crtice, mali od 5 godina lurka po izbornici bez ikakvog problema. Đe ćeš ti to sa androidom dobiti? Danas radi - sutra ne, pa se jebeš cijeli dan, klikas ko budala, tražiš rjesenje ...

Da si bliže mogao sam ti ih posuditi pa se igraj

Edit:
Ovdje treba razlučiti i razlikovati kodi od coreeleca. Za one koji nisu upućeni, Riječ je o jednom te istom media centru, bivsem xbmc-u.
Iako je riječ o istom media centru, to su 2 različita svijeta
Kodi je aplikacija, program, exe, apk, app koji se instalira na određenu platformu - os... Samim time podlozna musicama; Dok je coreelec, mozemo reći, kodi OS na bazi minimalno linux-a (kako su se prije reklamirali) potrebnog da stvar fercera.
Namjenjen je jedino i iskljucivo amlogic arhitekturi pa iz toga proizlazi ta stabilnost i odlicna podrska. Instalacina je krajnje trivijalna i vrlo jednostavna. Rufusom ili sl. Aplikacijom se nacini coreelec bootabilan sdcard ili usb drive te se reboot procedurom inicira dizanje coreeleca sa sdkartice. Android ostaje nedirnut u nand memoriji.
Postoje tu jos raznorazne izvedenice poput libreeleca i sl. ali coreelec je trenutno vrh-vrhova i proizvođači su se počeli javno reklamirati da pružaju podršku za coreelec te šalju uređaje razvojnim timovima na testiranje i razvijanje podrške.


Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 10.12.2019. u 16:32.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 15:31   #111
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Ovisi o tv-u, dal ima visekanalni passthrough? Uglavnom ako tv i ima passthrough, vrlo vjerovatno ce ti raditi samo dd i dts, ali visekanalni losseless tj dts-hd ma i dd truehd nece jer to optika nemere progutati.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 16:38   #112
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,815
Onda, da rezimiramo ?
Nije problem u Shield-u i nepodržavanju nečega, nego u kompliciranom setupu ?
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 17:03   #113
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Pa tak se i meni čini. Da imam AVR, problem riješen. Zato velim, javim kad dođe ovaj adapter, hoće to riješit problem. Jer eto, preko Emby playera radi uredno DTS i DD barem koliko sam uspio vidit u 1 ujutro.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 17:11   #114
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Onda, da rezimiramo ?
Nije problem u Shield-u i nepodržavanju nečega, nego u kompliciranom setupu ?
Da.
Ja Shield imam sada pune 4 godine, 2015 model.
Kupio sam ga jer sam imao vrhunski 7.1 surround setup pogonjen rotelovim power ampovima + pre/pro za zvuk koji nije imao nativnu podršku za dekodiranje TrueHD zvuka a Shield je imao mogućnost internog dekodiranja istog i prosljeđivanja kao LPCM direktno na predpojačalo/procesor. To je jedini razlog zašto sam uzeo Shield jer sam tim potezom "jeftino" osvježio svoj HomeTheater setup i dobio podršku za nove formate. Uz to sam tada koristio Dune player i HTPC. Danas još uvjek imam od svega samo Shield. Od sve sile AV opreme koja je prošla kroz moju sobu Shield je urežaj sa kojim sam najviše ostao impresioniran i niti 4 godine kasnije nemam ga potrebu zamjenit - pogotovo iz razloga jer niti najnovije verzije nemaju podršku za HDMI 2.1 Dakle nikakav problem nije sa Androidom kao bazom, sve dok znaš što i kako kombinirat. A meni moj Shield između ostalog služi i kao 24/7 torrent mašina zahvaljujući samo njoj sam natuko 15TB uploada na privatnom trekeru a da niti ne osjetim. Nikad se nije crashao, nikad me nije iznevjerio na ničemu, ostaje jedna od najboljih investicija koje sam napravio.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 17:26   #115
popo1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 216
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Dakle nikakav problem nije sa Androidom kao bazom, sve dok znaš što i kako kombinirat. .

He he, mislim da se oni koji furaju Kodi na androidu blago rečeno ne bi složili


popo1 je online   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 18:17   #116
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,861
Razilazimo se u jednoj fundamentalnoj stvari, a to je poimanje media centra.
Za mene, a i za veliku vecinu s obzirom na postojanje zajednica oko coreeleca, libreeleca i ostalih devijacija koje hardver android boxa pretvaraju u dedicated media centar ... Android NIJE media player niti media centar.

Kad bi postojao coreelec za shield to bi bio media player / centar u pravom smislu riječi.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 19:14   #117
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Neznam o čemu vas dvojica pričate, izgleda da meni nije jasno, jebiga ipak sam ja vrtio XBMC na originalnom Xboxu u vrijeme kada je KISS bio lokalno pojam za najbolji Xvid linijski player, imao 4 dedicirana HTPCa i nekolicinu stand-alone mediaplayera te iste recenzirao za časopise koje ste čitali. Izgleda da do danas nisam skužio što je to media centar.Signing out.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 19:26   #118
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
WDTV je bio majka - jednostavan, intuitivan, brz,... Šteta što su prekinuli support i ugasili proizvodnju. Jest da se rulja razmazila pa bi im falilo raznih add-onova, ali u ono doba je bio avion. Još mi je negdje u ormaru u origigi kutiji, daljinskim i svim kabelima.
meni je baš WD pojam decidiranog media plaera. playa video zapise preko mreže sa kompa, ne zamrzava, ne treba u 100 minuta da krene, čita hr znakove, ne odbija neke formate, kreće od mjesta gdje sam stao. to nisam doživio kod 3 android boxa.

ne kužim k8ji biser je odredio gašenje medija playera. bili su alfa i omega. a addonovi su za one koji ne znaj kud bi sa viškom slobodnog vremena.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 19:32   #119
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Zbog cega bi media centar bio definiran OS-om? Naravno da je Shield izmedju ostalog i media player. Ako je poimanje media centra video player piraterije sa mreznog diska, to je poprilicno zastarjela definicija.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 19:46   #120
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Mislim da samo dodajte SMART i pričati ćete istim jezikom.
Ako pričamo o dediciranom playeru, onda pričamo o uređaju koji sve čita i hendla to čitanje bez ikakve "konverzije", od videa, audio formata i titlova.

To je po meni jedini bio WDTV a da je posao radio bez greške.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na