Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.01.2011., 12:05   #1
blaf
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 4
(riješeno) USB 3.0 problem

Dakle, imam laptop star oko 3 godine i kako matična ne podržava usb 3.0 kupio sam adapter pcmcia sharkoon i novi prijenosni hard disk silicone power a80 (usb 3.0). Došavši doma, prvo skinem najnovije drivere i firmware za adapter i disk (njegov upgrade se prvo napravi na usb 2.0 portu), te spojim i disk na adapteru usb 3.0 ne radi, te se oglašava kratkim signalnim tonovima. Na usb 2.0 portu disk radi bez ikakvih problema.Sve je uredno spojeno, kabeli usb 3.0 su dobiveni sa diskom. Još da spomenem, adapter također radi dobro jer kad na njega spojim usb stickove, oni rade bez problema na usb 2.0 brzini. Kad sam nazvao dućan gdje sam to kupio kažu da mi disk ne radi zbog toga što mi matična ne podržava usb 3.0. Što nije taj adapter ujedno i kontroler i usb 3.0 bi mi i trebao raditi iako je matična stara??
blaf je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2011., 12:17   #2
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Lijepo ga vratiš jer nije ispravan... TI momci su prosuli apsolutnu glupost, samo ima ga vratiš bez ikakvi objašnjavanja i pitanja.
6Finger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.01.2011., 12:23   #3
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor blaf Pregled postova
Kad sam nazvao dućan gdje sam to kupio kažu da mi disk ne radi zbog toga što mi matična ne podržava usb 3.0. Što nije taj adapter ujedno i kontroler i usb 3.0 bi mi i trebao raditi iako je matična stara??
Pa to i je njegova funkcija, da imaš USB 3.0 podršku na računalima čije ploče ne nude tu podršku.
Taj adapter jest kontroler (nosi isti NEC-ov čip) i mora raditi ako si uredno instalirao drivere.

Baš sam jedan takav disk isprobao na sličnom kontroleru (nije bio PCMCI već PCIe) i sve je uredno radilo.

Probaj odavde skinuti drivere ako treba i firmware.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2011., 17:06   #4
blaf
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 4
Tnx Wolverine, čisto sam htjeo da mi to netko i ode potvrdi, a tvoje prve dvije rečenice su mi potvrdile i ono moje što sam rekao preko tel. čovjeku u dućanu. Kako je bila subota nisam zvao servis u Zagrebu, al nazovem ga sutra ujutro, gdje računam da će ljudi biti upućeniji u problem.
Što se tiče drivera i firmware-a kao što rekoh skinuo sam i za adapter i za disk najnovije i instalirao ih.


Problem riješen. Bio je problem u adapteru (možda nije davao dovoljno napajanja disku), pa su mi zamijenili za Icy box i sve radi u najboljem redu..

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 12.01.2011. u 17:11.
blaf je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 16:07   #5
tomes
Registered User
 
tomes's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2020
Lokacija: u kuci
Postovi: 4
gigabyte m56s-s3

pozdrav ljudi

dakle imam staru maticnu iz naslova u kompu i zanima me da li se isplati instalirati usb3 karticu u pci-e slot?
navodno neke maticne su slabe pa se karticu ne isplati umetnuti jer nece raditi ni priblizno brzo kao sto je predvidjeno (znam da ipak i to ovisi o kvaliteti kartice i usb sticka / diska...)
trazio sam po netu ali nisam uspio nigdje naci listu ili neku informaciju o podrsci za usb3...
tomes je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 16:12   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ako je kartica utaknuta u pci-e slot, sigurno će imati dovoljnu brzinu prijenosa podataka jer je protok podatak kod pci-e brži od usb 3.0.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 16:49   #7
tomes
Registered User
 
tomes's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2020
Lokacija: u kuci
Postovi: 4
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ako je kartica utaknuta u pci-e slot, sigurno će imati dovoljnu brzinu prijenosa podataka jer je protok podatak kod pci-e brži od usb 3.0.
ok

thanks coconut
tomes je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 17:37   #8
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 978
Meni je trebalo nešto slično za mini-itx ploču i uzeo sam USB3 miniPCIe karticu, ali na njoj ima power konektor (kao na SATA disku), jer bez toga port ne bi mogao dati dovoljno struje za USB3 disk.
Slično tako uzeo sam Express Card za laptop, isto USB3, i preko toga ne radi disk normalno, čak se i neki stickovi poput Sandisk Extreme resetiraju. Ako se na tu karticu spoji hub, a u hub napajanje onda sve radi ok jer se disk napaja preko adaptera, a ne kartice/porta.

Dakle mini PCIe slot i Express Card slot ne mogu dati dovoljno struje za USB3 diskove, pa je pitanje može li i PCIe kartica, ja bih rađe gledao neku koja na sebi ima molex ili SATA power konektor, one bez toga bih izbjegao.
Night je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na