Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.09.2020., 18:29   #1591
thekingnoa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: slavonski brod
Postovi: 110
Jedno noob pitanje ako je netko probao u praksi, ne vjerujem recenzijama na netu ...da li je za gaming bolje kupiti 1080p 144hz VA monitor ili 2K 60hz IPS monitor, ono da li je bolji dozivljaj brzina ili kvaliteta slike ?
thekingnoa je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2020., 23:38   #1592
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Ako imaš taj PC što ti piše pod moj komp (AMD FX6300 i R9 280 3GB), ne budeš se naigrao s njime ni na 1080p, a 2K možeš samo sanjat.

Govorim naravno za AAA igre od 2018-te nadalje.

CS: GO (high), Valorant (high) , Apex (low) ce radit bez problema.

Prvo napiši komponente PC-a i eventualno koje igre planiraš, pa cemo onda dalje.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 18.09.2020. u 00:06.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 06:55   #1593
thekingnoa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: slavonski brod
Postovi: 110
Kupujem sve novo pa zato pitam, igram najvise FPS i RPG...
thekingnoa je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 08:11   #1594
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor thekingnoa Pregled postova
Kupujem sve novo pa zato pitam, igram najvise FPS i RPG...
Za gaming svakako bolje 1080p 144.
Ja osobno prije bi uzeo 720p 144 nego top model 4k 60...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 20:01   #1595
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 21:55   #1596
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
pozz svima.
tražim monitor 32" 2k za rad i lagano gejmanje. strategije (4x), RPG, tu i tamo koji fps (ništa kompetitivno). ionako nemam hardware za ozbiljno gejmanje.
S lovom je gužva.
Trenutno imam Dell U2412M, i monitor je, što se mene tiče, bomba. Samo, ja bih veće
Dakle, s ovim sam dellom i više nego zadovoljan, kako u radu tako i u igrama.
PREMA tome, oba monitora koji su mi zanimljivi bit će boji od mog trenutnog. 144 hz gejmanje ne dolazi u obzir.

Zato se dvoumim se između ova dva:
AOC Q3279VWFD8 - ips, al ravan
Philips 325E1C - va, curved

oba su sposobnio terat 75hz, oba podržavaju freesync (nemam ni to, al ajd, nek stoji). phillips ima vesa opciju, to bi mi moglo bit zanimljivo.

jel mi možete dati neke pros/cons, preporučiti jedan od ovih ili sugerirati alternativu?
hvala!
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 13:02   #1597
trlabrla
Premium
 
trlabrla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: split
Postovi: 51
Ja ti mogu reći samo općenito o matrici - ostani na IPS-u jer će te šokirati prelazak na VA. Najprije ćeš primijetiti razliku u reprodukciji boja, nema veze ako nisi grafičar, primjeti se i u klasičnom korištenju računala.
Zatim ćeš, ovisno o VA modelu (kod nekog više kod drugog manje) primijetiti kašnjenje u osvježavanju pokretnih dijelova slike. Kod najgorih slučajeva to izgleda kao razmazivanje slike.
Problem prelaska s IPS na VA bi bio manji da si prije koristio lošiji IPS monitor, ali Dell je tu jako dobar. Ja koristim baš taj Dellov model i napravio sam puni krug - IPS-VA-IPS. Na VA sam izdržao nepunih 1 tjedan
Najveća prednost VA matrice je kontrast, ali tvoj Dell ima odličan kontrast (za IPS monitore). Razlika bi trebala biti najuočljivija u filmovima, ali iskreno ja sam ostao ravnodušan, očekivao sam puno bolje iskustvo.
trlabrla je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 13:40   #1598
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Ne znam kako je bilo ranije, ali sada dell definitivno nije imun na varijacije panela ugradjenih u njihove monitore. Tako da taj brand nije nikakva garancija da neces dobiti more bleeda i jadan kontrast. Sada je trenutno aktualano 144hz i precjenjeni hdr i s tim se zamagljuje cinjnica da lcd tehnologije u sustini tehnoloski ne napreduju nista u odnosu na modele od prije 10-ak godina, tako da je sasvim moguce imati monitor toliko star i puno bolji od nekog najnovijeg modela, pa makar bio 32" i 8k.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 15:54   #1599
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
Citiraj:
Autor trlabrla Pregled postova
Ja ti mogu reći samo općenito o matrici - ostani na IPS-u jer će te šokirati prelazak na VA. Najprije ćeš primijetiti razliku u reprodukciji boja, nema veze ako nisi grafičar, primjeti se i u klasičnom korištenju računala.
Zatim ćeš, ovisno o VA modelu (kod nekog više kod drugog manje) primijetiti kašnjenje u osvježavanju pokretnih dijelova slike. Kod najgorih slučajeva to izgleda kao razmazivanje slike.
Problem prelaska s IPS na VA bi bio manji da si prije koristio lošiji IPS monitor, ali Dell je tu jako dobar. Ja koristim baš taj Dellov model i napravio sam puni krug - IPS-VA-IPS. Na VA sam izdržao nepunih 1 tjedan
Najveća prednost VA matrice je kontrast, ali tvoj Dell ima odličan kontrast (za IPS monitore). Razlika bi trebala biti najuočljivija u filmovima, ali iskreno ja sam ostao ravnodušan, očekivao sam puno bolje iskustvo.
hvala ti na info, ali, 'na papiru', svaki od ovih monitora je bolji od mojeg dell-a (https://www.displayspecifications.co...son/afef1517cd)

A sranje mi je što nemam gdje ootići i pogledati ih, a kamo li usporediti ih jednog kraj drugog

Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Ne znam kako je bilo ranije, ali sada dell definitivno nije imun na varijacije panela ugradjenih u njihove monitore. Tako da taj brand nije nikakva garancija da neces dobiti more bleeda i jadan kontrast. Sada je trenutno aktualano 144hz i precjenjeni hdr i s tim se zamagljuje cinjnica da lcd tehnologije u sustini tehnoloski ne napreduju nista u odnosu na modele od prije 10-ak godina, tako da je sasvim moguce imati monitor toliko star i puno bolji od nekog najnovijeg modela, pa makar bio 32" i 8k.
Potpuno sam svjestan, i zato velim, ovaj kojeg imam je JEBEN, al fali mi mjesta. drugi monitor je stara 19" 4:3 TN krntija.
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.

Zadnje izmijenjeno od: shoki. 21.09.2020. u 16:00.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 17:05   #1600
trlabrla
Premium
 
trlabrla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: split
Postovi: 51
Citiraj:
Autor shoki Pregled postova
A sranje mi je što nemam gdje ootići i pogledati ih, a kamo li usporediti ih jednog kraj drugog

I da su izloženi u dućanu nije dovoljno, trebaš ga baš koristiti par dana da formiraš mišljenje. Zato ga naruči online kao fizička osoba pa ga možeš vratiti unutar 14 dana ako ti ne bude odgovarao.


Na tvom mjestu bih uzeo taj AOC IPS. Ali samo ako ti je stol stabilan jer se dosta njiše zbog lošeg stalka.
trlabrla je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 11:02   #1601
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
jedno noob (za monitore) pitanje pa nemojte kaj zamjeriti

mijenjao sam TV obzirom na prelazak na dvbt2...
sad sa strane imam panasonic L32E6 full hd... (2013,smart,bla bla, tada je bio kvalitetan budget tv)
prilicno ocuvan i malo sati rada

ne kuzim sto znaci lag pa ako mi mozete ukratko objasniti o cemu se radi
na razlicitim mjestima se za ovaj model spominje 14ms, 35ms...

komp opcenito koristim za office/programiranje/youtube... jako malo igrice

pa me zanima koliko bi taj tv posluzio kao monitor?

ako je bitno za usporedbu, trenutno imam lg w2453tq i poceo mi je biti mali obzirom na puno otvorenih prozora
(stackexchange, notepad++, python,..)
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 11:09   #1602
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Velikus Pregled postova
jedno noob (za monitore) pitanje pa nemojte kaj zamjeriti

mijenjao sam TV obzirom na prelazak na dvbt2...
sad sa strane imam panasonic L32E6 full hd... (2013,smart,bla bla, tada je bio kvalitetan budget tv)
prilicno ocuvan i malo sati rada

ne kuzim sto znaci lag pa ako mi mozete ukratko objasniti o cemu se radi
na razlicitim mjestima se za ovaj model spominje 14ms, 35ms...

komp opcenito koristim za office/programiranje/youtube... jako malo igrice

pa me zanima koliko bi taj tv posluzio kao monitor?

ako je bitno za usporedbu, trenutno imam lg w2453tq i poceo mi je biti mali obzirom na puno otvorenih prozora
(stackexchange, notepad++, python,..)
Pa ista je rezolucija, tako da ako ti je jedan mali, bit će i drugi...jedino ako ih ne planiraš koristiti zajedno. Što se tiče "koliko bi taj tv posluzio kao monitor?
" spoji pa ti kaži nama, kad ga već imaš
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 11:21   #1603
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Pa ista je rezolucija, tako da ako ti je jedan mali, bit će i drugi...
ah da!

Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
jedino ako ih ne planiraš koristiti zajedno.
u planu mi je dual monitor

Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Što se tiče "koliko bi taj tv posluzio kao monitor?
" spoji pa ti kaži nama, kad ga već imaš
fer plej!
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 15:54   #1604
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Šta je s onom mini led tehnologijom? To bi trebao biti next big thing koji će odvesti prastaru LCD tehnologiju na novu razinu.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2020., 13:14   #1605
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Za sve one koji su razmisljali i pitali kakav je Xiaomi 34", evo stevice napokon:

https://www.youtube.com/watch?v=1hMAw8xCd0Y
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2020., 21:06   #1606
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Za sve one koji su razmisljali i pitali kakav je Xiaomi 34", evo stevice napokon:

https://www.youtube.com/watch?v=1hMAw8xCd0Y
ok, jel može neki rezime za laike?
to je onda ok monitor za tu cijenu (kod nas)?
ozbiljno mi je zapeo za oko, za rad dušu dao. gejmat ću na 1080p scaled, ili vanilla 2k full stare igre

mišljenja?
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.

Zadnje izmijenjeno od: shoki. 26.09.2020. u 21:25.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2020., 21:32   #1607
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
U globali da.

Za tu cijenu "not great, not terrible". Nema gaming điđe za one koje to vole, samsungov VA panel, solidno građen ako nitkome ne smeta malo kvalitetnija plastika i za 2900kn cca. sto je bio u linksa je po meni korektna cijena.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2020., 21:39   #1608
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
nemam ja ni blizu hardware za gejmanje (i5 2500k i radeon rx470)
hvala!
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2020., 15:15   #1609
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,816
Uzeo sam ga ja. Tražio sam Freesync 3440X1440 monitor za svoju 5700 (do tada imao 32" AOC 2540X1440).
Za te novce se ne može kupiti bolji monitor te rezolucije i osvježavanja, čak ni u drugim zemljama. Kome ne trebaju džidže-midže tipa USB, LED svjetla i ostale fore (meni ne treba) monitoru nista ne fali. Ostali bolji monitori (IPS, dodaci, itd.) su poprilično skuplji.
Moj primjerak nema backlight bleed-a (za razliku of G-Sync Agona kojeg takodjer imam). Sve u svemu - prezadovoljan sam kupnjom.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 13:56   #1610
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Naručil sam i ja Xaomi, nadam se da će moja 2070 gurati barem do 100 fps-a Zapravo me to ne brine jer je monitor prva stepenica prema apgrejdu koji mislim napraviti kroz godinu dana. Ak bu sve ok uz božju pomoć ide u prodaju moj LG 29UM69

Zadnje izmijenjeno od: Max_Damage. 30.09.2020. u 22:28.
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 22:25   #1611
Rambo3
najbolji
Moj komp
 
Rambo3's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 85
I mene pali taj xiaomi, čuo sam da ima primjerak u arena centru ići ću ga pogledat.

Jedini problem je to da sam na 1060 3gb pa izgleda da ću morat pričekat da se situacija sa grafama stablizira da znam dal ću uzet 20xx ili 30xx
Rambo3 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2020., 15:30   #1612
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Došel monitor. Ja prezadovoljan osim povremenog flickeringa kod igara. Neki vele da isključim Freesync. Smanjil sam na 120Hz i isto je. Ak nebu rješenja onda bum isključil Freesync. Takitak koristim Vsync

Zadnje izmijenjeno od: Max_Damage. 02.10.2020. u 15:52.
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 20:17   #1613
lars82
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 46
Ja pikiram tog Xiaomia već tjednima. Jel mislite da se isplati taj monitor na Ryzen 3600 i Asus Strix 5500xt OC 8GB?

Sad imam 2 AOC 24g2u, 144hz

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
lars82 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 20:20   #1614
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Ovisi šta igraš. AAA titlove na max sigurno ne.

A CSGo, rocket league i tako, da.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 20:24   #1615
lars82
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 46
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Ovisi šta igraš. AAA titlove na max sigurno ne.

A CSGo, rocket league i tako, da.
Igra se LOL, Overwatch, sada Squadrons, Warframe, BF5

Najviše radim na kompu. Zato i jesu tu 2 AOCa

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
lars82 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 20:26   #1616
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
U BF5 nebuš ni blizu 144fps bio, lol sigurno da - ovo ostalo vjerojatno na medium ili manjim postavkama ili mix.

I to samo radi grafe, CPU je vise nego dovoljan. I to govorim samo za igranje a za rad, to je vec nesto drugo.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 20:36   #1617
lars82
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 46
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
U BF5 nebuš ni blizu 144fps bio, lol sigurno da - ovo ostalo vjerojatno na medium ili manjim postavkama ili mix.

I to samo radi grafe, CPU je vise nego dovoljan. I to govorim samo za igranje a za rad, to je vec nesto drugo.
OK hvala. Mislim da ću onda ostat na ova dva koja imam ipak

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
lars82 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 23:36   #1618
tudum12
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Pozdrav,
trebao bih pomoć. Stvarno se ne razumijem u monitore.
Trebam dual monitor uglavnom za programiranje, dosta rada u excelu i sl. Uglavnom multitasking jako bitan pa mi trebaju dva ekrana.
Trenutno imam Asus VS239HR i naručio sam Lenovo S24-E10, ali sam ga odmah vratio jer je monitor jako loš i slika kriminalna čak i za ove poslove koje sam naveo.
E sada, kako sam već u nabavci molim nekoga da predloži jedan veći ultrawide monitor umjesto 2 (možda 32-34'').
Dakle potrebne karakteristike:
* Kvaliteta slike barem kao gore navedeni Asus
* Mogućnost podijele ekrana na dva dijela (dva monitora) gdje mogu extendat recimo Excel i neki code editor, ali da su i jedan i drugi program u full screenu, ne da moram resize-ati ili raditi arange unutar jednog ekrana.
* Budžet do 3000 kn +- 300 kn
* Ne mora biti curved, tj. čini mi se da je bolje da nije za ovo što mi treba

Možda gore spomenuti Xiaomi opcija iako je curved?

Hvalaa...
tudum12 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 12:54   #1619
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Uzeo sam ga ja. Tražio sam Freesync 3440X1440 monitor za svoju 5700 (do tada imao 32" AOC 2540X1440).
Za te novce se ne može kupiti bolji monitor te rezolucije i osvježavanja, čak ni u drugim zemljama. Kome ne trebaju džidže-midže tipa USB, LED svjetla i ostale fore (meni ne treba) monitoru nista ne fali. Ostali bolji monitori (IPS, dodaci, itd.) su poprilično skuplji.
Moj primjerak nema backlight bleed-a (za razliku of G-Sync Agona kojeg takodjer imam). Sve u svemu - prezadovoljan sam kupnjom.
Kako gura 5700 tu rezoluciju i 144 Hz?
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 13:28   #1620
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor tudum12 Pregled postova
Pozdrav,
trebao bih pomoć. Stvarno se ne razumijem u monitore.
Trebam dual monitor uglavnom za programiranje, dosta rada u excelu i sl. Uglavnom multitasking jako bitan pa mi trebaju dva ekrana.
Trenutno imam Asus VS239HR i naručio sam Lenovo S24-E10, ali sam ga odmah vratio jer je monitor jako loš i slika kriminalna čak i za ove poslove koje sam naveo.
E sada, kako sam već u nabavci molim nekoga da predloži jedan veći ultrawide monitor umjesto 2 (možda 32-34'').
Dakle potrebne karakteristike:
* Kvaliteta slike barem kao gore navedeni Asus
* Mogućnost podijele ekrana na dva dijela (dva monitora) gdje mogu extendat recimo Excel i neki code editor, ali da su i jedan i drugi program u full screenu, ne da moram resize-ati ili raditi arange unutar jednog ekrana.
* Budžet do 3000 kn +- 300 kn
* Ne mora biti curved, tj. čini mi se da je bolje da nije za ovo što mi treba

Možda gore spomenuti Xiaomi opcija iako je curved?

Hvalaa...
Hmm...
Dosta je važno što ti točno želiš/tražiš.

Da li želiš 2 x FHD (1080p) ili želiš 2 x 1440p kada pričamo o dual.
Jer Xiaomi je 1440p rezolucije.

2 x 27" su oko 120cm širine, dok je 34" oko 70cm širine, ali nije ista rezolucija.

U 3000kn teško da ćeš kupiti 2 x 1440p 27" dobra monitora, tako da, bi ja preporučio ovaj xiaomi 1440p. Dobivaš nešto manju fizičku površinu, ali dobivaš veću površinu za rad zbog rezolucije. Plus 144hz je nešto na što jednom kad se navikneš, nema natrag.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 06.10.2020. u 13:45.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na