Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 23.01.2004., 09:46   #1
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Napajanja (PSU)

Iako bi se laiku činilo da je ovaj test mjerodavan, kao amater na tom području mogu reći da puno toga (bitnoga) nije testirano.

Recimo, nisu testirali udarni napon, tako da se vidi kako koje napajanje štiti komp od strujnog udara. Također, sve su radili u statičkim uvjetima, umjesto u realnim uvjetima i opterećivali napajanja sa promjenjivim opetrećenjem, tako da se vidi kako napajanje reagira na nagle zahtjeve za velikim snagama. Nisu izmjerili interferenciju ATX kabela, a znamo da kroz njega prolaze strašne struje i da on itekako smeta rade drugih komponenti u kompu. A nisu niti pri svemu tome na osciloskopu pogledali kako izgleda valni oblik napona koji napajanje daje i koliko ga dobro filtrira.

A to je sve mnogo bitnije za rad računala, nego sirova snaga....
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline  
Staro 23.01.2004., 20:00   #2
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Re: Napajanja (PSU)

Citiraj:
Originally posted by medo
Iako bi se laiku činilo da je ovaj test mjerodavan, kao amater na tom području mogu reći da puno toga (bitnoga) nije testirano.

Recimo, nisu testirali udarni napon, tako da se vidi kako koje napajanje štiti komp od strujnog udara. Također, sve su radili u statičkim uvjetima, umjesto u realnim uvjetima i opterećivali napajanja sa promjenjivim opetrećenjem, tako da se vidi kako napajanje reagira na nagle zahtjeve za velikim snagama. Nisu izmjerili interferenciju ATX kabela, a znamo da kroz njega prolaze strašne struje i da on itekako smeta rade drugih komponenti u kompu. A nisu niti pri svemu tome na osciloskopu pogledali kako izgleda valni oblik napona koji napajanje daje i koliko ga dobro filtrira.

A to je sve mnogo bitnije za rad računala, nego sirova snaga....
ma dobro, ovdje je jasno da žele dokazati nešo, ali ne znaju kako. pusti, to su amerikaneri. meni se svidjelo zbog onih objašnjenja kaj je kaj... fakat je ok za pokazat onima koji pitaju "da uzmem 500W ili 560W napajanje?"
horza je offline  
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 23.01.2004., 23:18   #3
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Sve u svemu clanak nije los, preletio sam njime i za sada jedina stvar koja mi nije jasna je kako je on uspio izracunati da procesor vuce 40+ ampera sa 3.3 voltne linije?! Prvo, po toj logici nebi ti mogao upalit komp sa tim procesorom na vecini napajanja, a drugo Athloni i P4 se napajaju sa +12V raila, i vuku po 5-10A, sto tek nakon konverzije na niske napone ispadu grozne amperaze.
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline  
Staro 24.01.2004., 00:23   #4
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Originally posted by numa
Sve u svemu clanak nije los, preletio sam njime i za sada jedina stvar koja mi nije jasna je kako je on uspio izracunati da procesor vuce 40+ ampera sa 3.3 voltne linije?! Prvo, po toj logici nebi ti mogao upalit komp sa tim procesorom na vecini napajanja, a drugo Athloni i P4 se napajaju sa +12V raila, i vuku po 5-10A, sto tek nakon konverzije na niske napone ispadu grozne amperaze.
pa sam si sebi odgovori i nisu oni to računali, nego je to zbilja struja koju taj proc vuče (deklarirano). nara mi je svojevremeno dao link do jedne stranice s tim specifikacijama za sve procesore... nemogu ju pronaći
horza je offline  
Staro 24.01.2004., 12:29   #5
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Re: Napajanja (PSU)

Citiraj:
Originally posted by medo
Recimo, nisu testirali udarni napon, tako da se vidi kako koje napajanje štiti komp od strujnog udara.
E vidiš, ovo je meni najvažnije. Uglavnom zbog toga i razmišljam o novom napajanju, samo još ne znam koje je najbolje po tom pitanju...
Elven je offline  
Staro 01.10.2009., 09:40   #6
fatality69
Registered User
Moj komp
 
fatality69's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: croatia
Postovi: 1
CORSAIR 850W ja ga imam i pre zadovoljan sam s njim
fatality69 je offline  
Staro 01.10.2009., 12:11   #7
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Zadnji post: 24.01.2004., 12:29
Tvoj komentar je u najmanju ruku suvišan...
tor je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na