Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2017., 15:09   #3121
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Previše gubiš vrijeme na računanje svega preko interneta, to je čista generika. Jednostavno pokreni, zapiši hashrate za svaku valutu i onda računaj u svojim uvjetima. Što više vremena gubiš na to, to će ti manje love biti na računu jer u ovih par dana koliko računaš si sigurno mogao skupiti koji dolar.
Po meni, vrijedi SAMO za one koji odmah sve izmajnano istog trenutka pretvaraju u BTC, svi ostali koji holdaju najbolje da majnaju coin u kojeg vjeruju, jer za mjesec dana ko živ ko mrtav, ja npr majnam EXP iako nije najprofitabilniji
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2017., 15:10   #3122
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,103
Misliš da nisam?
Znam da mogu postati naporan kad se zauzmem za nešto, prekopao bi sve i svašta vezano za to što me zanima. Možda se zato čini da samo drobim. Ali bez brige, već sam skupio koji dolar i više do sada.
Finalna razina gdje je došlo do odluke i blagoslova lijepše polovice da to i povećamo u veće brojke.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2017., 15:11   #3123
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Po meni, vrijedi SAMO za one koji odmah sve izmajnano istog trenutka pretvaraju u BTC, svi ostali koji holdaju najbolje da majnaju coin u kojeg vjeruju, jer za mjesec dana ko živ ko mrtav, ja npr majnam EXP iako nije najprofitabilniji
dobro zasto ne majnas najprofitabilniji i kupis exp?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 15.11.2017., 15:18   #3124
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
dobro zasto ne majnas najprofitabilniji i kupis exp?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Zato što se toliko mijenja tečaj da je recimo jutros exp čak bio najisplativiji, a sad je tek sedmi, a osim toga kod preprodaje treba ići iz tog drugog coina u btc pa opet u exp,
znači platiti plus 2 fee-a, plus gubiti vrijeme svako dan na switchanje...u konačnici nikakav dobitak
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2017., 22:35   #3125
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor O9g1 Pregled postova
A uz to trošite i naše i spamate forum, pa opet Vi sami ne možete naći pravu informaciju od sve sile ponavljajućih postova, pitanja ili odgovora na 100 puta pregruntane stvari.
To je najmanji problem, najveći je problem kada netko 2mj jedno te isto trabunja...ali nije ni to problem, ajde 2mj još je ok ali 2god?! :S

Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Vučem se već unazad barem 2 godine oko odluke da započnem ili ne, isplati li mi se ili ne.
A kada god bi krenuo nešto probe radi bi odustao jer nisam kužio kako da postavim da majna i od više programa i altcoina bi se pogubio.
Za 2 godine si već napravio oko pol milje kuna (u opremi ako ulažeš stalno)...al dobro nema veze, idemo mi dalje istraživati, mjenjati svaki par sati coin koji kopamo, testirati, pisati, čitati, testirati...eto nas hop i na 4 godine istraživanja...

I onda se čudimo svi zašto FRipper ne vidi smisao u tome. A i opet se ponavljam, ja sam tu da pomognem svima, ali brate, imam ja i pametnijeg posla nego tebi 2godine odgovarati na pitanja da bi ti možda odlučio krenuti...a i čitanje samih postova mi oduzima vremena, pa zato tako i reagiram

I ne, nismo svi tako radili, neki su krenuli odmah u to kada su čuli od frenda za to...nije mi frend morao 2godine objašnjavati i uvjeravati me, skupio sam pare, kupio rig i gledao kako sve se množi.... A isto tako i dosta mojih frendova je počelo kada sam im sve objasnio u par minuta... Al eto očito sam ja jedan od onih sretnih, a i moji frendovi, karma, pa je mene potrefilo ali tebe sigurno neće!

PR3DA70R

Možeš se ti ljutiti na mene, ali znaj da ti ja samo želim najbolje iako te ne poznam, ali imam iskustvo i znam o čemu pričam. Ostavi se kalkulacija, kreni... Jer što više čekaš, manje ćeš zaraditi.

p.s. i dalje te gledam trečim okom
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2017., 23:25   #3126
G3aR
Premium
Moj komp
 
G3aR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: NA-OS
Postovi: 75
Pozdrav svima, jesam padobranac (prošao sam kroz nekolicinu stranica) pa imam par konkretnih pitanja.
1. Planiram krenuti sa nicehash (u prvom postu se ne spominje) pa me zanima dali je potrebno namjestiti virtualnu memoriju (iznos jednak kolicini VRAM na GPU) ?
2. Uzeti RX580 (googlao sam i na nekolicini postova sam naišao na problem sa DAG, dali je to riješeno, treba li zbog toga izbjeci kupovinu AMD grafe) ?
3. Ili uzeti GTX1060 (budget mi je do 2.5k kuna za grafu) gledao sam da je asus izbacio mining verziju, isplati li se to uzeti.?
Hvala vam za pomoc
G3aR je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2017., 23:33   #3127
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor G3aR Pregled postova
Pozdrav svima, jesam padobranac (prošao sam kroz nekolicinu stranica) pa imam par konkretnih pitanja.
1. Planiram krenuti sa nicehash (u prvom postu se ne spominje) pa me zanima dali je potrebno namjestiti virtualnu memoriju (iznos jednak kolicini VRAM na GPU) ?
2. Uzeti RX580 (googlao sam i na nekolicini postova sam naišao na problem sa DAG, dali je to riješeno, treba li zbog toga izbjeci kupovinu AMD grafe) ?
3. Ili uzeti GTX1060 (budget mi je do 2.5k kuna za grafu) gledao sam da je asus izbacio mining verziju, isplati li se to uzeti.?
Hvala vam za pomoc
Ne, ne, ne
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2017., 11:09   #3128
G3aR
Premium
Moj komp
 
G3aR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: NA-OS
Postovi: 75
Hvala za brzi odgovor mozda neki savjet za GPU do 2.5kkn s obzirom na ponudu na trzistu ?
G3aR je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2017., 12:01   #3129
webstar_007
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: zg
Postovi: 62
Citiraj:
Autor G3aR Pregled postova
Hvala za brzi odgovor mozda neki savjet za GPU do 2.5kkn s obzirom na ponudu na trzistu ?
rx580
webstar_007 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2017., 16:40   #3130
Randy
Premium
Moj komp
 
Randy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: ST
Postovi: 56
rx 580 mislin da je trenutno best buy. 2560kn....
Randy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2017., 10:52   #3131
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
https://crowdsale.tokenlab.io/

Možete pokupiti 100 LAB tokena free (vrijedno $10 zasad)

(ne bojte se, nije referal link, neću dobit ništa )
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 11:03   #3132
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor G3aR Pregled postova
Hvala za brzi odgovor mozda neki savjet za GPU do 2.5kkn s obzirom na ponudu na trzistu ?
Citiraj:
Autor Randy Pregled postova
rx 580 mislin da je trenutno best buy. 2560kn....
Citiraj:
Autor webstar_007 Pregled postova
rx580
BestBuy je RX570 4GB po 2000kn ili 580 4GB ako uhvatiš po 2100-2200kn.

2560kn je ok ako se radi o 8GB (ali ima ih i po 2450kn), ali opet bolje kupiti 570 i ušparati 500kn.

A isto tako i GTX1060 3GB po 1700kn su dobre, iako je većina Hynix, ali one daju 280-290 ZEC i to je isto dobra kupnja.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 11:45   #3133
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
BestBuy je RX570 4GB po 2000kn ili 580 4GB ako uhvatiš po 2100-2200kn.
Kakve su PowerColor Red Dragon RX570 4GB ako si probao?
__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 12:36   #3134
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,103



To je najmanji problem, najveći je problem kada netko 2mj jedno te isto trabunja...ali nije ni to problem, ajde 2mj još je ok ali 2god?! :S



Za 2 godine si već napravio oko pol milje kuna (u opremi ako ulažeš stalno)...al dobro nema veze, idemo mi dalje istraživati, mjenjati svaki par sati coin koji kopamo, testirati, pisati, čitati, testirati...eto nas hop i na 4 godine istraživanja...

I onda se čudimo svi zašto FRipper ne vidi smisao u tome. A i opet se ponavljam, ja sam tu da pomognem svima, ali brate, imam ja i pametnijeg posla nego tebi 2godine odgovarati na pitanja da bi ti možda odlučio krenuti...a i čitanje samih postova mi oduzima vremena, pa zato tako i reagiram

I ne, nismo svi tako radili, neki su krenuli odmah u to kada su čuli od frenda za to...nije mi frend morao 2godine objašnjavati i uvjeravati me, skupio sam pare, kupio rig i gledao kako sve se množi.... A isto tako i dosta mojih frendova je počelo kada sam im sve objasnio u par minuta... Al eto očito sam ja jedan od onih sretnih, a i moji frendovi, karma, pa je mene potrefilo ali tebe sigurno neće!

PR3DA70R

Možeš se ti ljutiti na mene, ali znaj da ti ja samo želim najbolje iako te ne poznam, ali imam iskustvo i znam o čemu pričam. Ostavi se kalkulacija, kreni... Jer što više čekaš, manje ćeš zaraditi.

p.s. i dalje te gledam trečim okom


I hoću. Prvi rig se polako sprema. Letvice spremne za open frame. Sva sreća pa ih u firmi bude viška svaki tjedan od kojekakvih pakiranja, to sve inače završi u smeće.

Savršene letvice, po nekih 60-100 cm, bilo mi je oduvijek žao što se baca. Napokon sam im našao svrhu.

Btw ekipa iz Rijeke, ako kome treba javite se slobodno, nije za izvoz, ali stavim nešto sa strane i za vas.

A uvijek sam igrao na sigurno. Što god bi kupovao, bi razmišljao, maštao danima. Uživam u tome. Ali kada padne odluka, sam 100% zadovoljan i siguran da je to, to.


Ovo za dvije godine što spominješ, što sam napisao prije.

Na forum sam se javio vezano za majning tek pred kojih mjesec dana, jer tek onda sam počeo.

Ovo prije bi bilo tipa. Vidim vijest vezan za BTC, pa bi komentirao s kolegama. Tu i tamo bi si pomislio hebemu trebao bi se pozabaviti s time.

Sve to u razmaku od nekoliko mjeseci kroz dvije godine. Nisam imao dvije dume niti sam bio istinski zainteresiran, jer bi već onda odradio posao.

Trigger je bio skok vrijednosti Bitcoina na tri do četiri tisuća dolara. A to je bilo tamo 8.-9. mjesec. Kada sam zapravo krenuo ulaziti u to.

Ono prije je bilo samo povremeno tračanje, nisam to shvaćao tako ozbiljno.

Ali onda, eto me tu sada. Majnam sa jednom grafom, sirotinja, al u 30-ak dana sjelo ETH-a na Jaxx u vrijednosti 20 i nešto eura. Nit oro nit kopo.

A samo je radio dok nisam koristio komp. Cirka 15 sati dnevno. Mjesec nakon još toliko EXP.

Sad sam si aktivirao integriranu za svakodnevni rad na kompu. Tako da sve dok se ne zaželim odigrati nešto, glavna grafa majna punom parom.

Uglavnom, vidim da ide. Krećem u akciju sa postepenim pojačavanjem.

Ne ljutim se ja na tebe, samo sam bio malo razočaran jer nisam očekivao da bi nekom toliko zasmetala moja pitanja.

Meh, idemo dalje.


Za sad dvije kartice u dolasku.

Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
https://crowdsale.tokenlab.io/

Možete pokupiti 100 LAB tokena free (vrijedno $10 zasad)

(ne bojte se, nije referal link, neću dobit ništa )
Ugrabio, ty.
-->
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova



To je najmanji problem, najveći je problem kada netko 2mj jedno te isto trabunja...ali nije ni to problem, ajde 2mj još je ok ali 2god?! :S



Za 2 godine si već napravio oko pol milje kuna (u opremi ako ulažeš stalno)...al dobro nema veze, idemo mi dalje istraživati, mjenjati svaki par sati coin koji kopamo, testirati, pisati, čitati, testirati...eto nas hop i na 4 godine istraživanja...

I onda se čudimo svi zašto FRipper ne vidi smisao u tome. A i opet se ponavljam, ja sam tu da pomognem svima, ali brate, imam ja i pametnijeg posla nego tebi 2godine odgovarati na pitanja da bi ti možda odlučio krenuti...a i čitanje samih postova mi oduzima vremena, pa zato tako i reagiram

I ne, nismo svi tako radili, neki su krenuli odmah u to kada su čuli od frenda za to...nije mi frend morao 2godine objašnjavati i uvjeravati me, skupio sam pare, kupio rig i gledao kako sve se množi.... A isto tako i dosta mojih frendova je počelo kada sam im sve objasnio u par minuta... Al eto očito sam ja jedan od onih sretnih, a i moji frendovi, karma, pa je mene potrefilo ali tebe sigurno neće!

PR3DA70R

Možeš se ti ljutiti na mene, ali znaj da ti ja samo želim najbolje iako te ne poznam, ali imam iskustvo i znam o čemu pričam. Ostavi se kalkulacija, kreni... Jer što više čekaš, manje ćeš zaraditi.

p.s. i dalje te gledam trečim okom


I hoću. Prvi rig se polako sprema. Letvice spremne za open frame. Sva sreća pa ih u firmi bude viška svaki tjedan od kojekakvih pakiranja, to sve inače završi u smeće.

Savršene letvice, po nekih 60-100 cm, bilo mi je oduvijek žao što se baca. Napokon sam im našao svrhu.

Btw ekipa iz Rijeke, ako kome treba javite se slobodno, nije za izvoz, ali stavim nešto sa strane i za vas.

A uvijek sam igrao na sigurno. Što god bi kupovao, bi razmišljao, maštao danima. Uživam u tome. Ali kada padne odluka, sam 100% zadovoljan i siguran da je to, to.


Ovo za dvije godine što spominješ, što sam napisao prije.

Na forum sam se javio vezano za majning tek pred kojih mjesec dana, jer tek onda sam počeo.

Ovo prije bi bilo tipa. Vidim vijest vezan za BTC, pa bi komentirao s kolegama. Tu i tamo bi si pomislio hebemu trebao bi se pozabaviti s time.

Sve to u razmaku od nekoliko mjeseci kroz dvije godine. Nisam imao dvije dume niti sam bio istinski zainteresiran, jer bi već onda odradio posao.

Trigger je bio skok vrijednosti Bitcoina na tri do četiri tisuća dolara. A to je bilo tamo 8.-9. mjesec. Kada sam zapravo krenuo ulaziti u to.

Ono prije je bilo samo povremeno tračanje, nisam to shvaćao tako ozbiljno.

Ali onda, eto me tu sada. Majnam sa jednom grafom, sirotinja, al u 30-ak dana sjelo ETH-a na Jaxx u vrijednosti 20 i nešto eura. Nit oro nit kopo.

A samo je radio dok nisam koristio komp. Cirka 15 sati dnevno. Mjesec nakon još toliko EXP.

Sad sam si aktivirao integriranu za svakodnevni rad na kompu. Tako da sve dok se ne zaželim odigrati nešto, glavna grafa majna punom parom.

Uglavnom, vidim da ide. Krećem u akciju sa postepenim pojačavanjem.

Ne ljutim se ja na tebe, samo sam bio malo razočaran jer nisam očekivao da bi nekom toliko zasmetala moja pitanja.

Meh, idemo dalje.


Za sad dvije kartice u dolasku.

Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
https://crowdsale.tokenlab.io/

Možete pokupiti 100 LAB tokena free (vrijedno $10 zasad)

(ne bojte se, nije referal link, neću dobit ništa )
Ugrabio, ty.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 13:36   #3135
markec2102
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
https://crowdsale.tokenlab.io/

Možete pokupiti 100 LAB tokena free (vrijedno $10 zasad)

(ne bojte se, nije referal link, neću dobit ništa )
Meni generirao tih 10$ u Expanse... Može li se to nekako prebaciti na Bittrex EXP wallet?
markec2102 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 15:21   #3136
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor markec2102 Pregled postova
Meni generirao tih 10$ u Expanse... Može li se to nekako prebaciti na Bittrex EXP wallet?
Za sad ne može, to je poseban LAB token koji bi se nakon završetka prodaje za 15-ak dana trebao pojaviti na exchangeima, mislim da će prvi biti HitBTC

Token će služiti za stvaranje drugih ICO tokena, a svi holderi će dobijati postotak od svih tih drugih tokena...mislim da su neki već u pripremi, npr

DROPD


Uglavnom potencijal je velik, a kakva će biti egzekucija ostaje da vidimo

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 17.11.2017. u 15:27.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 16:33   #3137
Randy
Premium
Moj komp
 
Randy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: ST
Postovi: 56
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
2560kn je ok ako se radi o 8GB (ali ima ih i po 2450kn), ali opet bolje kupiti 570 i ušparati 500kn.
Sorry mislija san na rx 580 8gb
Randy je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 16:48   #3138
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Zanimljiv mi je siacoin, probao bih ga staviti u dual mining, ili i samostalno. Vidim da je u pripremi asic za njega i decred. Onda će vherojatno prestati biti isplativ s grafičkama. Rudari li ga netko, iskustva? Vidim da se probija u prvih 50 coina i dobro je potkovan pratećim aplikacijama i razvojem

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 17:11   #3139
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor ...Tihomir... Pregled postova
Zanimljiv mi je siacoin, probao bih ga staviti u dual mining, ili i samostalno. Vidim da je u pripremi asic za njega i decred. Onda će vherojatno prestati biti isplativ s grafičkama. Rudari li ga netko, iskustva? Vidim da se probija u prvih 50 coina i dobro je potkovan pratećim aplikacijama i razvojem

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
Pala mu je gadno vrijednost, bio je on jedno vrijeme i oko 40-og mjesta sa pola 570 milijuna dolara ukupne vrijednosti...ja sam dosta kupio
pa sad čekam bolja vremena, ove gluposti oko BTC forkanja su mu kao i većini altova malo pobrkale planove...ja sam prosječno kupio po
cijeni oko 140 satošija, ima ekipe koja je kupovala i po 800
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 21:41   #3140
G3aR
Premium
Moj komp
 
G3aR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: NA-OS
Postovi: 75
Hvala još jednom za odgovor (na žalost RX580 će morati pričekati koji tjedan do mjesec dana). Igrom slučaja došli smo do Palitove GTX1060 6GB (micron).
Istraživajući navedenu karticu sa tom memorijom, koristeći msi afterburner podigao sam core clock za 160MHz, Memory za 590, power limit mi je 95% (pretpostavljam da bih trebao ići niže). Kartica radi 30 sati koristeći nicehash i svih 14 algoritama. Daily profit se kreće od 1.3-2.1USD.
Za fine tuning kartice trebao bih na stroj instalirati nesto tipa valley benchmark pa se igrati sa clockovima? Ovo podizanje sam radio tokom mineanja te promatrao hash rate farmajuci eth(dogurao sam do 20.7 Mh/s od pocetnih 17.2)
G3aR je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 22:08   #3141
Randy
Premium
Moj komp
 
Randy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: ST
Postovi: 56
Citiraj:
Autor G3aR Pregled postova
Kartica radi 30 sati koristeći nicehash i svih 14 algoritama. Daily profit se kreće od 1.3-2.1USD. 17.2)
Dobar daily profit. Sretno
Randy je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 22:38   #3142
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor G3aR Pregled postova
Hvala još jednom za odgovor (na žalost RX580 će morati pričekati koji tjedan do mjesec dana). Igrom slučaja došli smo do Palitove GTX1060 6GB (micron).
Istraživajući navedenu karticu sa tom memorijom, koristeći msi afterburner podigao sam core clock za 160MHz, Memory za 590, power limit mi je 95% (pretpostavljam da bih trebao ići niže). Kartica radi 30 sati koristeći nicehash i svih 14 algoritama. Daily profit se kreće od 1.3-2.1USD.
Za fine tuning kartice trebao bih na stroj instalirati nesto tipa valley benchmark pa se igrati sa clockovima? Ovo podizanje sam radio tokom mineanja te promatrao hash rate farmajuci eth(dogurao sam do 20.7 Mh/s od pocetnih 17.2)
Jesi siguran da je toliki profit? Mislim, 1.3$ je ok, ali 2.1USD nije moguće nikako...

Tu gafu samo u msi stavi na 100MHZ Core i 800 Memory, ako radi ok digni memory na 850 pa 900 pa dok ne pukne i ne bude stabilno... 800 bi trebala ići...

Citiraj:
Autor Srky Pregled postova
Kakve su PowerColor Red Dragon RX570 4GB ako si probao?
Evo upravo danas ih dobio, Samsung mema je gore... Sve u svemu ok grafe samo eto šteta kaj je 2god gara..
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 23:05   #3143
G3aR
Premium
Moj komp
 
G3aR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: NA-OS
Postovi: 75
Hvala za savjet.
1. Mozda sam ja "krivo" definirao (mislio sam na daily estimated)

2. Mislis da ce micron to podnijeti? Core i memory postavim na toliko, koliko postaviti power limit za te clockove?
G3aR je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 23:09   #3144
bez_komentara
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Split
Postovi: 238
PowerColor Red Dragon RX570 4GB
Takvu su kod mene. Elpida i jako dobar flesh bios
bez_komentara je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 23:23   #3145
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Moje su Samsung...al realno isti vrag

Citiraj:
Autor G3aR Pregled postova
Hvala za savjet.
1. Mozda sam ja "krivo" definirao (mislio sam na daily estimated)

2. Mislis da ce micron to podnijeti? Core i memory postavim na toliko, koliko postaviti power limit za te clockove?
Nemam pojma kako to on računa, ali mislim da je to malo više nego će biti zapravo...

Trebale bi podnjeti...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 23:44   #3146
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
2.15 je ok ali 3 nećeš nikada dobiti. Eventualno ako i cpu neki dobar majna ali nema šanse da sama grafa ide preko 2.3 dolara

Fripper dobiješ iznos u btc pored daily estimate a dolari su cca prema trenutnom tečaju. Do sada se meni pokazalo dosta tocno

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2017., 00:00   #3147
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
RX VEGA 64 ?

Ima li itko ovu karticu u rigu(RX VEGA 64 ili VEGA 56). Neka iskustva?

Gledam po nicehash kalkulatoru da je po isplativosti slicna ostalima npr treba oko 1 godina da se isplati a tu su i sve ostale tipa rx570 560 ili 1060.
U startu je skupa -cirka 4500kn al nakon te ulazne godine ona u sljedecoj godini zaradi 4500 dok npr rx580 zaradi 2500. posto sam ogranicen prostorom i ne mislim imat vise rigova nego samo jedan ,a poceo bi s dve kartice pa naknadno dokupio jos koju molio bi neko misljenje starih rudara o ovoj kartici i ideji. Moja racunica je da kad slozim cijeli rig godisnje po sadasnjim cijenama vega 64 * 6komada donosi cirka 27000kn a nece mi zauzimat previse mjesta.
Nisam naso nijedan post ovdje koji spominje vegu 56 ili vegu 64 pa me malo strah. kako to da nitko ne koristi ovu karticu kad daje tolki hashrate.
Ktome rig bi radio ponekad i na besplatnoj struju pa mi ova kartica izgleda ko najbolji izbor jer daje najveci hashrate. ili mozda grijesim?

hvala
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2017., 00:22   #3148
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor livada2 Pregled postova
Ima li itko ovu karticu u rigu(RX VEGA 64 ili VEGA 56). Neka iskustva?

Gledam po nicehash kalkulatoru da je po isplativosti slicna ostalima npr treba oko 1 godina da se isplati a tu su i sve ostale tipa rx570 560 ili 1060.
U startu je skupa -cirka 4500kn al nakon te ulazne godine ona u sljedecoj godini zaradi 4500 dok npr rx580 zaradi 2500. posto sam ogranicen prostorom i ne mislim imat vise rigova nego samo jedan ,a poceo bi s dve kartice pa naknadno dokupio jos koju molio bi neko misljenje starih rudara o ovoj kartici i ideji. Moja racunica je da kad slozim cijeli rig godisnje po sadasnjim cijenama vega 64 * 6komada donosi cirka 27000kn a nece mi zauzimat previse mjesta.
Nisam naso nijedan post ovdje koji spominje vegu 56 ili vegu 64 pa me malo strah. kako to da nitko ne koristi ovu karticu kad daje tolki hashrate.
Ktome rig bi radio ponekad i na besplatnoj struju pa mi ova kartica izgleda ko najbolji izbor jer daje najveci hashrate. ili mozda grijesim?

hvala
Kupi bitcoin i cuvaj. Nemoj ni ulazit u mining s jednim rigom.
Iduce godine ti vega nece zaradit ni 2 soma. Pogledaj kako se ethereum rudario na pocetku ove godine a kako danas.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2017., 01:12   #3149
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Kupi bitcoin i cuvaj. Nemoj ni ulazit u mining s jednim rigom.
Iduce godine ti vega nece zaradit ni 2 soma. Pogledaj kako se ethereum rudario na pocetku ove godine a kako danas.
to vec jesam

al ak vega nece nosit ni 2000 onda rx 580 nece nosit no 1000. nije li tako ? onda nitko nebi ni pocinajo dans rudarit.

Dal je jedan rig ili 10 je nebitno . bitno je da donose novac. meni 100kn tebi s 10 1000kn.

mene zanima zasto se izbjegava VEGA. ocito ima jos nesto sto ja nisam iscitao kako spada i nisam ukalkulirao u racunicu.
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2017., 01:28   #3150
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Vega je odlična za Cryptonight, jedna daje 3+$ dnevno... Samo boli glava kada se to sve poštela na windowsima...

Kada malo srede Cast XMR i kada došu custom modeli, odmah si slažem jedan rig s njima...

Za ostale valute je neisplativa... npr ETH daje 41 ali za tu lovu si kupiš 2xRX570 koje daju 58/60

p.s. ako kupuješ, kupuj 56 jer se 64 ne isplati pošto radi isto kao 56 A i čekaj Custom modele...

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 18.11.2017. u 01:36.
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na