Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.05.2010., 21:27   #1
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
GOODRAM DDR3 –najveća memorija

hvala Allahu da se i to konačno desi, valjda će sad i drugi (vajda ovo zbilja imisle stavit na tržište a ne samo objavit da imaju ko kingston i drugi), a valjda će i pojeftinit moduli konačno (tj. mogli bi spustit malo cijene 2gb modulima)

Citiraj:
Poljski proizvođač memorija, firma Wilk Elektronik SA je uvela na tržište DDR3 memoriju kapaciteta od 4GB u jednom modulu. Zahvaljujući tome svaki korisnik odgovarajućeg računala može uživati u dodatnim mogućnostima koje pruža 12GB memorije. Do sada se takvi kapaciteti modula rabili jedino u serverima koji rade za industriju odnosno za vojsku.
Elpresidente1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 22:08   #2
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Uhh ovo ce biti sansa da nakrcam system do 24GB
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2010., 22:14   #3
SSurki
Banned
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 33
Ja ne mogu vjerovati o cemu vi ljudi (a i ovaj placeni oglas) pricate!!!!

a sta je onda ovo??

http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=8524

ili ovo:


http://www.memoryc.com/computermemor...l?Capacity=8GB
SSurki je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 22:20   #4
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Cijena SSruki, cijena, kad ih vise krene pravit past ce cijena .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 22:24   #5
SSurki
Banned
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 33
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Cijena SSruki, cijena, kad ih vise krene pravit past ce cijena .
ali vec ih prave mnogi proizvodjaci a u clanku govore o nekoj ekskluzivi, nekim serverima u vojnoj industriji... bla bla....

8 GB (2x4GB) G-Skill Ripjaws na 1600MHz kosta 300EUR (2200kn). Zar je to puno?
SSurki je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 22:47   #6
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor SSurki Pregled postova
ali vec ih prave mnogi proizvodjaci a u clanku govore o nekoj ekskluzivi, nekim serverima u vojnoj industriji... bla bla....

8 GB (2x4GB) G-Skill Ripjaws na 1600MHz kosta 300EUR (2200kn). Zar je to puno?
Di ima po toj cijeni kod nas (nemoj gledati cijene na strnaom trzistu i jos bez poreza)?

Pa onaj link sto is posloa je 8GB = 3000kn obicnog 1333 Mhz. Sad probaj pronaci 3*4GB Kit (za i7 1366) pa vidi cijenu.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 22:49   #7
SSurki
Banned
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 33
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Di ima po toj cijeni kod nas (nemoj gledati cijene na strnaom trzistu i jos bez poreza)?

Pa onaj link sto is posloa je 8GB = 3000kn obicnog 1333 Mhz. Sad probaj pronaci 3*4GB Kit (za i7 1366) pa vidi cijenu.
A zasto ne bi gledao cijene na stranom trzistu? Od memoryc.com sam vec do sada kupovao i nisam nikakav porez ni carinu placao.
Kupovina ovih "sitnih" djelova hardwarea kod nas je cista glupost.

no svejedno, u clanku se navodi kako je goodram prvi poceo proizvoditi 4gb memorijske module koji su se do sada ugradjivali iskljucivo u vojne i industrijske servere sto je cista dezinformacija i lazna reklama.
SSurki je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 22:54   #8
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor SSurki Pregled postova
A zasto ne bi gledao cijene na stranom trzistu? Od memoryc.com sam vec do sada kupovao i nisam nikakav porez ni carinu placao.
Zato sto nisu svi te srece (DA, imao si srece jer PDV si trebao platiti) da se carinik probudi dobre volje (ljudi su placali PDV i na dva DVD filma i slicno pa ih je kostalo to vise nego sami DVDi te slicno) i zato sto je reklamacija takvog rama dovezenog izvana cisti SF tj. i ako odrekalmiras onda ce te kostati vise nego kod nas zvog troskova slanja i peripetija a o roku da ne govorimo .

P.S. I ,da ako mi sad kazes da se Ram bas ne kvari budem ti odskenirao dvije reklamacijske slike od nedavno (prosle godine Supertalenr DDR2 od 2GB odapeo nakon 6 mjeseci - rusi komp i baca errore na mem testovima (mjjenjan za OCZ koji kuc, kuc jos radi), i nedavno GSkill 1600Mhz poceo bacati blue screenove i nakon ukupno7 dana boravka u kompu totolano krepao - ploca ga vise ne vidi ni u jednom socketu) .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 22:58   #9
SSurki
Banned
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 33
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Zato sto nisu svi te srece (DA, imao si srece jer PDV si trebao platiti) da se carinik probudi dobre volje (ljudi su placali PDV i na dva DVD filma i slicno pa ih je kostalo to vise nego sami DVDi te slicno) i zato sto je reklamacija takvog rama dovezenog izvana cisti SF tj. i ako odrekalmiras onda ce te kostati vise nego kod nas zvog troskova slanja i peripetija a o roku da ne govorimo .
covjece, kao ti ne razumijes o cemu ja govorim. nije stvar u cijeni niti se cijena igdje u clanku spominje vec je stvar u tome da se u clanku iznose neistine i gluposti
SSurki je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 23:01   #10
SSurki
Banned
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 33
ja cu ti pokvareni Gskill bez frke zamijenit za novi
SSurki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2010., 23:07   #11
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor SSurki Pregled postova
covjece, kao ti ne razumijes o cemu ja govorim. nije stvar u cijeni niti se cijena igdje u clanku spominje vec je stvar u tome da se u clanku iznose neistine i gluposti
Razumijem ja ali TI si komentirao da je cijena jeftina, ja tvrdim da nije a da ce ovim potezom (masovnija proizvodnja) bit jeftinija i da tu nevidim nista lose pa makar i sam clanak bio malo "nategnut". Znaci ja nigdje nisam osporio da takvi DDRovi postoje na trzistu .

Citiraj:
Autor SSurki Pregled postova
ja cu ti pokvareni Gskill bez frke zamijenit za novi
Nema potrebe, sutra idem po novi KIT (stigo danas, cekao sam 5 dana) jer je kupljen u HR i ne brinem se za garanciju. Da sam ga kupio van HR vec sad bi me ispoa skuplje nego u HR jer bi se zaj.. sa UPSom ili DHLom da to uopce posaljem van HR.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 23:21   #12
SSurki
Banned
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 33
necu se vise off topic prepirati sa tobom, ali da sam samo RAMove kupovao u hrvatskoj popusio bi toliko love da je to smijesno usporedjivati sa rizikom da kupim pokvaren RAM koji mi se btw. nikad nije pokvario. to sto tebi tako crkavaju je samo dokaz da je hrvatsko trziste smetliste skart robe koju nam prodaju pod zlato. da mogu, kruh i mlijeko bi kupovao online iz vani jer svakom kupovinom u hrvatskoj u ustima mi ostne onaj gorak okus da me neko zahebo. mali milijon ovih sitnih stvarcica, memorija, stickova, procesora, kablova... sam kupio online, nikad mi nista nije crklo.
SSurki je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 23:25   #13
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Samo cu ti reci "nikad ne reci nikad" .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 23:37   #14
SSurki
Banned
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 33
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Samo cu ti reci "nikad ne reci nikad" .
da mi slijedece 3 godine sve crkava opet bi bio u plusu.
SSurki je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2010., 16:55   #15
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Ti si SSurki od danas moj idol, oces i meni molim te nabaviti po toj cijeni o kojoj pricas, 16GB ddr3 neunistivog 1600MHz rama za AM3? Platim pivu cevape kolu i kolace. Cudi me da jos ducani u nas nisu propali, kad se to tako jednostavno i bez ikakvih placanja drzavi uvozi ko cokolada i mljevena kava? Moj PM imas, zeljno iscekujem ponudu
p.s. jest, nategnut je clanak, ali sto sad...
p.p.s. stvarno, zasto je toliko skocila cijena rama u zadnjih godinu dana? Bio je mislim vec i ddr3 lani na cijeni 100KN/GB... sad ako je i duplo, covjek je sretan.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2010., 17:24   #16
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
Ti si SSurki od danas moj idol, oces i meni molim te nabaviti po toj cijeni o kojoj pricas, 16GB ddr3 neunistivog 1600MHz rama za AM3? Platim pivu cevape kolu i kolace. Cudi me da jos ducani u nas nisu propali, kad se to tako jednostavno i bez ikakvih placanja drzavi uvozi ko cokolada i mljevena kava? Moj PM imas, zeljno iscekujem ponudu
p.s. jest, nategnut je clanak, ali sto sad...
p.p.s. stvarno, zasto je toliko skocila cijena rama u zadnjih godinu dana? Bio je mislim vec i ddr3 lani na cijeni 100KN/GB... sad ako je i duplo, covjek je sretan.
Legendo hehe

Kaj se tiče cijene kaj je skočila. Nikaj novo. Cijelo tržište oscilira i nije prvi put.
  Reply With Quote
Staro 19.05.2010., 18:24   #17
tigman
Banned
 
tigman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Republica Crikvenica
Postovi: 1,194
http://www.tigerdirect.com/applicati...70_12739_12739

for use...

ad to cart, pay on pay pal...and...f...u...c...k...

imaš je...enu memoriju doma za 5 dana !!!

je...eš carinike jer su stoka pokvarenih zuba, ali opet jeftinije nego u HR

još ako imaš vezu , pa ti umjesto 300 napiše 99 dolara...eto to je kupovina
tigman je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 01:47   #18
SSurki
Banned
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 33
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
Ti si SSurki od danas moj idol, oces i meni molim te nabaviti po toj cijeni o kojoj pricas, 16GB ddr3 neunistivog 1600MHz rama za AM3? Platim pivu cevape kolu i kolace. Cudi me da jos ducani u nas nisu propali, kad se to tako jednostavno i bez ikakvih placanja drzavi uvozi ko cokolada i mljevena kava? Moj PM imas, zeljno iscekujem ponudu
p.s. jest, nategnut je clanak, ali sto sad...
p.p.s. stvarno, zasto je toliko skocila cijena rama u zadnjih godinu dana? Bio je mislim vec i ddr3 lani na cijeni 100KN/GB... sad ako je i duplo, covjek je sretan.


oh, dirnut sam tvojim postovanjem prema mom liku i djelu. hvala puno. potrudit cu se i dalje odrzati visoke standarde kako bi i u buducnosti bio tvoj idol. da ne zaboravim, hvala roditeljima koji su mi sve to omogucili.

a sad malo zahebancije: imas gore onaj link od memoryc.com, naruci sto zelis, plati karticom i uz postarinu od 60 kn ti stize doma najdalje za tjedan. nemoj da ti stavljaju kao poklon ili da deklariraju cijenu 10$ jer to posebno ljuti carinike i znaju se zainatit da robu nikad i ne vidis. na robu ispod 1000kn ti 99% nece naplatit nikakvu carinu. ako ti je i naplate proci ces prilicno jeftinije. Garanciju mozes ostvarit u uvoznika za hrvatsku i ako roba nije kupljena u hr jer je on i ovlasteni serviser samo trebas imati racun. takav je zakon.


clanak ne da je nategnut nego je zabrinjavajuci za ovaj portal. da sam ovo procitao na bug-u, indexu..... pa ajde, ali PCexpert treba drzati svoj nivo


a cijene, globalno, to je uzasna situacija. valjda sad kad svijet izlati iz krize proizvodjaci i trgovci misle da mogu podignuti cijene a zaboravili su da ih nisu spustili. brzo cemo svi opet u neku novu krizu. ovo sto intel radi sa cipsetima i cijenama 1366 procesora je katastrofa.
SSurki je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 09:35   #19
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Glede naruđbe ide pravilo sposobnosti: there are the ones who can make it,and those who can't. Životna selekcija,pametni i spretni znaju kako dobit robu bez carine,ovi ostali plačaju gazdi Linksa za Skylineove i toeto Nema tu hemije prevelke...naručiš,u mailu se dogovoriš kakva cijena ide na deklaraciju,gift ili do 100usd. Ili da si siguran,pošalješ teti,prijatelju,teti od prijatelja,Goebblesu na kučnu paket,on ga za 5€ stavi vozaču Croatia busa koji svaki dan ide na relaciji pola njemačke - Zagreb - Tuzla i frajer ti to na kolodvoru da. Don't tell me it can't be done..... 3 puta Vu+ DUO resivera po cijeni 450€ svaki stigla prije dva dana s autobusom,bez carine i kerefeka a ne smatram se pretjeranim genijem.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 09:56   #20
tigman
Banned
 
tigman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Republica Crikvenica
Postovi: 1,194
isto tako...ako proširiš, online bussines...može i dati "svoju " garanciju...jer u svijetu posbice USA vredi pravilo, da je kupac uvjek u pravu !!!

dakle...ajde da me obogatite...

naručite što želite iz USA..., ja dajem garanciju kao u USA... na cijenu na online shopu , dakako trebate (ili čak i netrebate) platiti... ono kako se zove "udri di smo najslabiji" ((mislim u svijetu...tu smo u nametima prvi definitivno)

sve ovisi o "kujcu" gospodina "jajinika" kako če da "lupi "...pojez"...

dakle sada , naruči što te zanima, meni daš pare za cijenu robe koju naručuješ (sličnost s trgovinama u HR ..jel ?) i cekaš da ti pošaljem paket..kada stigne u "sjebanu republiku hrvacku"

i onda imamo jamstvo kao u ameriku...jel ti to mogu dati...jer nemam namete "hrvacke"

je...eš jacu i ..."debelog"
tigman je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2010., 19:33   #21
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ne kužim ovu glupost:
Citiraj:
Do sada se takvi kapaciteti modula rabili jedino u serverima koji rade za industriju odnosno za vojsku.
-.-
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2010., 20:50   #22
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Životna selekcija,pametni i spretni znaju kako dobit robu bez carine,ovi ostali plačaju gazdi Linksa za Skylineove i toeto
Znači nije ko je jamio-jamio je, nego je još uvijek ko jami - jami ?
(i pritom je moderno ne znati razlikovati č i ć)

Ne ozbiljno dečki, dam postotak za neki dobar dil, ali nisam tak poduzetan u ovim poznim godinama da sam idem u bitke za dokazivanjem vrijednosti robe sa brkatim vjetrenjačama po carini :P
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2010., 16:02   #23
joe00
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: dalmacija
Postovi: 1
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Ne kužim ovu glupost:


-.-
citam ovaj tekst i meni je ovo moram priznati upalo u oko...
joe00 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na