Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.09.2017., 18:36   #1
GTC
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 64
Logitech G602 wireless

Pozdrav,

umire mi trenutni bežični miš, pa si gledam uzet G602 - https://www.hgshop.hr/proizvod/mis-l...sb-crni/191007

Zadnji put kad sam kupio Logitech miš, nije prepoznavao "pivotal movement", odnosno dok mičem miš horizontalno, ručni zglob mi leži na podlozi i miš se zapravo kreće u laganom polukrugu. Trenutni miš to prepoznaje i strelica na ekranu se kreće potpuno horizontalno. S tim zadnjim kupljenim mišem mi se strelica pomicala ukoso - od lijevo dolje prema desno gore. Taj miš je koštao nekih 350kn, ali sam isti "problem" primijetio na frendovom wired Logitech mišu od 100€ (ne znam koji su modeli miševa bili u pitanju).

Dakle, moje pitanje je, ima li netko ovdje G620, i može li mi reći kako se ponaša po ovom pitanju? Ako ima isti problem, možete li mi preporučiti neki drugi wireless miš? Ne mora biti Logitech. Prije koju godinu sam kupio neki HP wireless miš za laptop za nekih 200kn, i on nema ovaj problem, ali je premali da bih ga koristio svakodnevno na desktop PCu.
GTC je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2017., 19:27   #2
Thundercool
Plebium
Moj komp
 
Thundercool's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 156
Neznam zašto bi to bio problem, miš registrira kretnje tvoje ruke.
Imam G602 i mogu ti reći da kad ga lagano mičem desno-lijevo sa zapešćem čvrsto na stolu da se uistinu pomiče u laganom polukrugu.
Jel možeš staviti link od svog trenutnog miša koji nema taj feature.
Thundercool je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.09.2017., 19:44   #3
GTC
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 64
To je problem jer sam navikao da mi se miš miče točno lijevo-desno pri takvom pokretu, a ne ukoso, ili u polukrugu, i nakon XY godina takvog funkcioniranja miša bi me iznimno iritiralo da mi se miš odjednom ponaša dručkije.

Ne mogu staviti link jer je ovo bio combo Logitech wireless ergonomic keyboard + wireless mouse koje sam kupio prije 8+ godina i apsolutno nemam pojma koji je model. Ispod tipkovnice samo piše "Logitech Comfort Cordless Keyboard". Uspio sam izguglati sliku - https://www.bhphotovideo.com/images/...ser_457210.jpg
Cijena tipkovnica+miš je bila 500tinjak kuna, znači nije ništa specijalno skupo, pa samim time ni miš nije ništa posebno, isto kao ni ovaj od HPa za 200kn.
GTC je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2017., 20:51   #4
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
G602 nema ukljucen angle snapping ako na to mislis. Ali s obzirom da je senzor tocno u sredini, efekt o kojem pricas je daleko manje izrazen nego na G700s npr.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2017., 22:03   #5
GTC
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
G602 nema ukljucen angle snapping ako na to mislis. Ali s obzirom da je senzor tocno u sredini, efekt o kojem pricas je daleko manje izrazen nego na G700s npr.
Pročitao sam sad o tome i nisam siguran da li je to to, moguće da je. Bilo kako bilo, mislim da ću uzet G602, pomak u laganom luku je svakako manje iritantan nego dijagonalni pomak. Ako se ne budem mogao naviknuti ili ću ga vratiti ili zamijeniti za nešto drugo, ili u najgoru ruku prodati dalje...

Hvala na odgovorima.
GTC je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 20:16   #6
GTC
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 64
Uzeo sam miš, što se tiče tog horizontalnog micanja, minimalna je razlika naspram starog miša, tako da sam zadovoljan. E sad da i ovaj izdrži 7-8 godina i ja sretan
GTC je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 13:27   #7
zDenY007
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Bregi Zeleeniii ;)
Postovi: 1
malo kasno se uključujem, ali eto, i nije tako strašno, 3 mj. od pokretanja topica

lijepo da si ipak zadovoljan, ali i nije da je baš za zanemariti gotovo 100€ nam danas dati za miš, kad kako vidiš i sam, neki i od 200-injak kn rade ok za što nam trebaju,
nego htio podijeliti iskustva, pogotovo s instalacijom softvera te u radu svojeg trenutnog već dugogodišnjeg miša,
dakle ja imam Logitechov MX Revolution več 6-8 god., tko bi i brojao, ali oglavnom nebi ni njega kupio, da nisam na rate odma s bratovim svadbenim darom uzimao, i osim što se u prve jedno dvije god. izgulio lak i na središnjem dijelu skroz otraga, kod pretežno držeće šake, te logoa im, tako i lijevo-desno kuda se pomiću i prsti, poizgulio lak, pa sam ga lijevo-desno tada ja i sam do kraja izgulio, pošto se ondje baš skroz gulilo, a ovdje u sredini i ne toliko, samo djelomično, više kao malo naboralo i drži se osim samog logoa, još i dan-danas hehee,
ali tek softverski dio, na koliko tada XP-a te 7-ica jedva 'potpuno' instalirao drivere, tj. i kad instalira, u driverima nije njegova slika, nego 70-90 slučajeva onako običnog nekog klasičnog random bijelog, dakle nije prepoznavao skroz njegov softver, i sam miš, a i kad je ili nije bio driver potpuno instaliran, uvijek gore radio s njima nego ovako, kako recimo već godinu u komadu imam u ovoj 7-ici sa standardnim Windows driverima, i nema nikakvih glitcheva u radu te kod klikanja, a s njima uvijek nešto kao da smeta prašina/kosa pod njime, i one funkcije finog-brzog okretanja kotačića, je da su dobro došle, ali koliko puta samo nešto štekalo s time, a dakako kako rekoh, ni jednog problema u godini kako nemam njihove drivere, niti mi čak ne fale te 'napredne' funkcije, pa sad, je to i dan-danas kod Logitecha problem ili ne neznam, ili samo kod mojeg primjerka, ali nebi rekao, a i odma prvi tjedan sam ga slao na servis, jer nisam znao za tu funkciju kotačića, a sam mislio kako odjednom nema nikakvog otpora, pa se na prazno vrti do kod ga zavrtiš hehee, a barem sam sad ipak već nešto napredniji homemade, više softverski manje hardverski, korisnik, ali eto, sve si sam složiš, od softvera pa do ugradnje hardveraja

i da, imam je od tada u paru, sa žičanom njihovom također, Wave keyboard tipkovnicom, i nju je uvijek uredno prepoznavalo kod svake instalacije drivera
zDenY007 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2018., 14:17   #8
Street_Racer
Ulični trkač
Moj komp
 
Street_Racer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 312
Pozdrav,
imam jedan g602 bez receivera i sad gledam na ebayu i npr. ovaj link kaže "old version". Šta znači stara verzija? Postoji li novija verzija? Kako znam koji meni treba?
__________________
I live my life a 1/4 mile at a time! Nothing else matters...
For those 10 seconds or less...I'm free!

Poštene trgovine: #1 #2 #3 #4
Street_Racer je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2018., 17:13   #9
Scorp21
Premium
Moj komp
 
Scorp21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Požega, Croatia
Postovi: 45
Ja ti imam jedan viška. Na njemu je oznaka M/N C-U0007. Provjeri si da li ti odgovara.
Scorp21 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2018., 19:07   #10
Street_Racer
Ulični trkač
Moj komp
 
Street_Racer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 312
Koliko vidim pod to oznakom, to je unifying receiver, g602 ima drugačiji tako da mi to ne odgovara
__________________
I live my life a 1/4 mile at a time! Nothing else matters...
For those 10 seconds or less...I'm free!

Poštene trgovine: #1 #2 #3 #4
Street_Racer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na