Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.11.2013., 13:32   #121
anion_4Princ
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: sofa
Postovi: 22
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Gle, mozda je lako meni ovo reci, ipak moj DHD gura sad vec 3 godine bez ikakvih problema, nije HTC kriv kaj su ovi nesposobni.....uglavnom to ti se sa svakim mobom moze dogoditi.....ljudi su prestali kupovati nokiu zbog mobisa....

Ja sam ti u 3 mjeseca promijenio 4 HP laptopa u vrijednosti 16 hiljada kuna...tako da me vise nista nemoze iznenaditi

Samo bi ovaj put kad im odneses mobitel tražio novi...samo teško da ce ti ga oni samo tako dati...tako da ti ne gine slanje maila i u htc support.....

Uglavnom sretno i nemoj se zivcirati.....nema ti koristi od toga...
Hvala na savjetu.
Problem je u tome što sam cijelo vrijeme u kontaktu sa Htc supportom...Nije im primjer transparentnost kada se usred eskalacije slučaja sa servisom dese ovakvi propusti..Očito jeste da servis magarči sam Htc a nitko mu nemože ništa.

Tražiti ću novi telefon kojega,iako nakon svega sumnjam da ću dobiti novi.
anion_4Princ je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2013., 13:39   #122
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor anion_4Princ Pregled postova
Hvala na savjetu.
Problem je u tome što sam cijelo vrijeme u kontaktu sa Htc supportom...Nije im primjer transparentnost kada se usred eskalacije slučaja sa servisom dese ovakvi propusti..Očito jeste da servis magarči sam Htc a nitko mu nemože ništa.

Tražiti ću novi telefon kojega,iako nakon svega sumnjam da ću dobiti novi.
Najbitnije ti je da je dokumentacija na broju....znaci sve kaj imas skeniraj, od primitke na servis sa opisanim simptomima, potvrdu da su mob popravili, po mogucnosti nije zgorega sa drugim mobom poslikati mob...u kontekstu pokretanja neke aplikacije i nakon izlaska iz aplikacije da vide bateriju jer ako ga triput puniš vidjet ce da je prevelika razlika......ili da pokreneš neki benchmark tool (to mi sad pada na pamet)

Samo polako, smireno, i mislim da ce se riješiti u tvoju korist....
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2013., 13:40   #123
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Citiraj:
Zgadio mi se Htc nakon ovoga...o servisu niti neću.....
Dobro ti rekoše. Sve se to danas kvari jer nema prave kontrole proizvodnje zbog masovnosti. Ja sa HTCom imam izvrsna iskustva sa 2 modela (HD2, Desire). Nisi imao sreće i naletio si na loš primjerak. Za servis nije bitna sreća, jer su svi ti veliki za mobove manje više isti. Gdje god da si išao slično bi ti bilo.

HTC ti je zadnja šansa izgleda. Pa pamet u glavu i živce na štrik. Šalji mailove i objasni situaciju. Pošalji fotke i sve što imaš. Morat ćeš biti uporan, ali pristojan, jer kao što si se i uvjerio, ekipa u servisima je premazana svim mastmima i male su šanse da ćeš kod njih nešto postići drekom. Na kraju se pozovu na trule hr zakone i to je to.

Njih treba drugačije obraditi. Za početak, da se zna što i kako rade. A i kad im se pokaže komunikacija sa HTCom, ako uspiješ dalje od preusmjeravanja na isti servis, moglo bi se nešto pokrenuti.
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz


estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2013., 23:53   #124
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Samo da napomenem - sam novi dio ima garanciju ispočetka koliko je imao original proizvod (ne koliko ima rezervni dio).
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2013., 22:27   #125
anion_4Princ
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: sofa
Postovi: 22
Stvarno sVAka čast tome serviseru koji je dva puta za redom radio servis;drugi puta mjenjao matičnu ploču i bateriju.Osim što se baterija nenormalno praznila,telefon ode malo prije u pi... materinu.


Nakon što se napunio i lijepo lampica gorila zeleno,više ga nemogu upaliti,telefon uopće ne reagira.
Stvarno svaka ti čast Denise.

Ja bih te osobno volio upoznati da ti se naklonim.


Svaka čast ovima koji su cijelo vrijeme na ovome forumu argumentno vodili raspravu i stajali na stranu servisera i glumili moralnu vertikalu......

SVAKA TI ČAST AGRAME!!!!!!!


sTVARNO NEMAM KOMENTARA NA TO DA "OVLAŠTENI SERVIS"TELEFON IZ DRUGE NEMOŽE POPRAVIT.
anion_4Princ je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2013., 23:27   #126
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Eo da i koju napisem o agramu. Slao sam ajfon na servis zbog wifi. I prilikom servisa su utvrdili da je uredaj oksidirao i da je bio pod utjecajem vlage sto je naravno ne tocno jer nije nikad zavrsio u vodi. Wifi su sredili posto je bilo do software-a ali ako do isteka gare za 25 dana bude nesto gara se nece priznati zbog vlage. Pitam vas:jel to postalo normalno da mobiteli navlace vlagu i da maticna i ostali djelovi oksidiraju? Kad razmislim ,to svaki servis moze reci i mi se mozemo slikat s garom....
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2013., 23:39   #127
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Naravno da ti nemora pasti u vodu da bi neke stvari s vremenom oksidirale, sad koliko taj proces dugo traje i u kakvim uvjetima, to neznam
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2013., 00:03   #128
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
Pitam vas:jel to postalo normalno da mobiteli navlace vlagu i da maticna i ostali djelovi oksidiraju? Kad razmislim ,to svaki servis moze reci i mi se mozemo slikat s garom....
praktički standardna procedura...frenda su mi tako zajebali u mobisu sa nekom symbian nokijom.
dok je nakon toga on otvoril, ta oksidirana komponenta koju su mu uslikali uopce nije bila iz njegovog mobitela
domis je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2013., 00:38   #129
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Tako je i moj frend završio s dijagnozom "vlaga", i dizao sve žive i nežive inspekcije i prijetio, da bih ja kasnije slučajno kroz razgovor s njim saznao da dok se tušira, stavi mobitel negdje u kupaonu i pusti si muziku.

Naravno da se kupaona zapari, vlage koliko ti srce želi, ali nikad mu nije palo na pamet da ta vlaga može i do mobitela doć.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 12:38   #130
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Moj slučaj: Agramservis

Tek nakon 4-og slanja uređaja unutar mjesec dana na reklamaciju zbog kvara koji nisu mogli otkloniti, odobrili mi zamjenu. Ponudili mi dva modela, ja odabrao Sony Xperiu P u zamjenu za moj nepopravljivi Sony Ericsson Neo V.
Odmah ću priznati da sam dobio puno bolji uređaj no nije stvar u tome.
Problem je u tome što mi uz novi uređaj daju tek 90 dana jamstva ili do isteka originalnog jamstva i nitko ne spominje novo, puno jamstvo koje bi trebalo doći uz novi uređaj.
U Agramservisu mi govore da nije do njih već da je to pravilo samog Sony mobile-a.
Zovem Sony mobile podršku i ženska mi odgovara da su to njihovi jamstveni uvjeti i da sam ja pristao na njih prilikom same kupnje Sony mobilnog uređaja.

I sada, eto, čisto da pitam da li je stvarno Sony toliko poseban i nedodirljiv u odnosu na druge brandove i mogu li ja ikako iskamčiti puno jamstvo na novi mobitel ili mi se ne isplati uopće truditi??

Isprike što nisam prolistao temu za mogući odgovor nego sam banuo odmah s pitanjem. Imajte obzira, još sam pod afektom nakon nedavnog razovora sa Sony podrškom.
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2013., 14:04   #131
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Kakve su to fore sa samo 90 dana? Po zakonu, novi uređaj = nova garancija.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 14:06   #132
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Zaramoth Pregled postova
Moj slučaj: Agramservis

Tek nakon 4-og slanja uređaja unutar mjesec dana na reklamaciju zbog kvara koji nisu mogli otkloniti, odobrili mi zamjenu. Ponudili mi dva modela, ja odabrao Sony Xperiu P u zamjenu za moj nepopravljivi Sony Ericsson Neo V.
Odmah ću priznati da sam dobio puno bolji uređaj no nije stvar u tome.
Problem je u tome što mi uz novi uređaj daju tek 90 dana jamstva ili do isteka originalnog jamstva i nitko ne spominje novo, puno jamstvo koje bi trebalo doći uz novi uređaj.
U Agramservisu mi govore da nije do njih već da je to pravilo samog Sony mobile-a.
Zovem Sony mobile podršku i ženska mi odgovara da su to njihovi jamstveni uvjeti i da sam ja pristao na njih prilikom same kupnje Sony mobilnog uređaja.

I sada, eto, čisto da pitam da li je stvarno Sony toliko poseban i nedodirljiv u odnosu na druge brandove i mogu li ja ikako iskamčiti puno jamstvo na novi mobitel ili mi se ne isplati uopće truditi??

Isprike što nisam prolistao temu za mogući odgovor nego sam banuo odmah s pitanjem. Imajte obzira, još sam pod afektom nakon nedavnog razovora sa Sony podrškom.
Obavezno pošalji dopis da se službeno očituju o tome.....mislim da po zakonu mora ići novo jamstvo....tako da idu APP metodom....
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 14:26   #133
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Zaramoth Pregled postova
Zovem Sony mobile podršku i ženska mi odgovara da su to njihovi jamstveni uvjeti i da sam ja pristao na njih prilikom same kupnje Sony mobilnog uređaja.

I sada, eto, čisto da pitam da li je stvarno Sony toliko poseban i nedodirljiv u odnosu na druge brandove i mogu li ja ikako iskamčiti puno jamstvo na novi mobitel ili mi se ne isplati uopće truditi??
Prvo izvuci papirnato koliko god možeš, a onda odmah prijava DI, bez razmišljanja.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 14:56   #134
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Meni su probali uvalit istu forus HTC-om.
Nakon 5-6 mailova vamo tamo prese....nja telefonski sam ih dobio i pitao izravno hoće
li napisat punu garanciju ili idem iz tih stopa na inspekciju, napisali novu garu odmah i Bog te veselio, mada olje bi bilo kad bi Svi prijavilivaljda onda nebi zajebavali ljude.

Proizvođači napišu to neko kraće jamstvo ali to vrijedi samo ako se ne sukobljava sa zakonima države u kojoj je prodan..
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 15:16   #135
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Koliko sam bio vidio to je 12+12 jamstvo s tim da je drugih 12 po njihovim uvjetima....
Obvezno dopis +prijava, pa da znamo na čemu smo.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 16:10   #136
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Pozdrav ekipa. Imam jedno pitanjce, zašto servisi prijavljuju lažne kvarove. Evo primjer. Imam tablet prestigio, uđem u igricu i čuje se "tik" (zvuk kao kad kratkospojite kondić) Nakon toga se ugasi i ne daje više znakove života. Pošto je pod garancijom odnesem ga u servis ( LINK SERVISA ) Ženska na pultu ga pregleda sa svih strana, pokuša staviti na NJIHOV punjač, uvrdi da je neispravan i na nalogu napiše da se ne može upaliti. (prije toga je imao problema sa baterijom, tipa sa 90% padne na 45%. Ali mi se nije dalo nositi na servis ) Uglavnom zove mene link nakon tri tjedna da je tablet ispravan te da je samo bio prazan te da je stvar do punjača (iako sam ga ja pokušavao puniti) Na to mu kažem da ga punim na komp. Ovaj se nešto ustrtario i kaže da je to zbog toga i da ga trebam puniti na njegov punjač. Tablet dođe kod mene, baterija drži duplo duže nego je držala.

Primjer2. Curin mob (S4) baterija držala 3-4 sata. Odnese ga na servis, kažu likovi kako se baterija napuhnula totalno i da mob ne treba puniti na punjač što je došao s njim ( WTF?? ) nego na komp. Tko je tu lud sad? Zašto to servisi rade? Jedino mi na pamet pada da štite marku?
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 16:16   #137
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Primjer2. Curin mob (S4) baterija držala 3-4 sata. Odnese ga na servis, kažu likovi kako se baterija napuhnula totalno i da mob ne treba puniti na punjač što je došao s njim ( WTF?? ) nego na komp. Tko je tu lud sad? Zašto to servisi rade? Jedino mi na pamet pada da štite marku?
Samo traži da ti daju napismeno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 16:18   #138
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Ma mislim, zamjenili su joj bateriju, sad mob radi normalno... Ali kako si ovlašteni servis može dozvoliti takve odgovore?!
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 16:22   #139
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Ma mislim, zamjenili su joj bateriju, sad mob radi normalno... Ali kako si ovlašteni servis može dozvoliti takve odgovore?!
Danas ti je mala razlika između "servisa" i servisa. Zato i traži "papirnato službeno tumačenje".
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 17:18   #140
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Punjač s4 puni puno brže nego ostali punjači ili komp, zato je rejtan 2A. Problem je bio na početku da je punio punom snagom i kad se koristio i tu se puno grijala baterija što vjerovatno je utjecalo na kapacitet. Updateom su to riješili i optimizirali punjenje.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 19:55   #141
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Punjač s4 puni puno brže nego ostali punjači ili komp, zato je rejtan 2A. Problem je bio na početku da je punio punom snagom i kad se koristio i tu se puno grijala baterija što vjerovatno je utjecalo na kapacitet. Updateom su to riješili i optimizirali punjenje.
Većina android punjača je na 1A, komp je 0.5A (Možeš pojasnit ovo rejtan 2A. Mislim, struja se ne rejta, ona iznosi ) Ugl. negdje sam čitao da neka garnitura S4 ima problema sa baterijama (napuhivanje) ali opet, jedan ovlašteni servis si ne bi trebao dozvoljavat takva objašnjenja. Mogli su fino reći, otišla baterija, stavili smo novu, i ćao....
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 20:19   #142
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Od s 4 je 2A. Poseban punjač i kabel u kombinaciji pune puno jače od ostalih.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 22:35   #143
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Da, znam da je od S4 na 2A, ali to ne mjenja ništa na stvari.... Btw. kakav poseban kabel pobogu??
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 22:36   #144
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja sonyu ako ne koristim baš sony-ev kabel sa "boost" sony punjačem nemam brzo punjenje... em piše u manualu, em potvrdili u servisu, em se sam u to uvjerio.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 22:40   #145
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ja sonyu ako ne koristim baš sony-ev kabel sa "boost" sony punjačem nemam brzo punjenje... em piše u manualu, em potvrdili u servisu, em se sam u to uvjerio.
Naravno da nemaš. Ali kabel je sam po sebi bomba. U kombinaciji sa htc puniocom od 1A na poslu, alkatel se nasafta od 1 do 100 za 70 minuta, upaljen. Dok sa alkatelovim kablom za cca 2 sata, +|- 5 minuta. Doma i alkatela i Sonyja punim isključivo sa sonyjevim punjačem i kablom i to odlično fercera.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 23:26   #146
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Da, znam da je od S4 na 2A, ali to ne mjenja ništa na stvari.... Btw. kakav poseban kabel pobogu??
Kabel sa nekim otpornicama kao i punjač isto.
Tako koriste standard USB, ali ako mobitel detektira original punjač+kabel prebaci na fast charge. Promjeni kabel i ide manjom snagom.



Testirali to sve na XDA, bitni su i dužina i debljina žica.... Evo teme.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2013., 07:00   #147
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 495
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova

Primjer2. Curin mob (S4) baterija držala 3-4 sata. Odnese ga na servis, kažu likovi kako se baterija napuhnula totalno i da mob ne treba puniti na punjač što je došao s njim ( WTF?? ) nego na komp. Tko je tu lud sad? Zašto to servisi rade? Jedino mi na pamet pada da štite marku?
ista stvar mi se desila frendu, samo se njemu baterija toliko napuhala da je puknuo ekran od nje
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2013., 10:20   #148
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
isprika moderatorima što nisam uspio pronaći ovu temu prije

moje pitanje:
Kupujem mobitel u oglasu S3 veliki, s obzirom da nema više u dućanu(edigital) bjeloga za 2500,
i sad ima raznih ponuda;
1. s garancijom iz europatradea
2. kupljen na tele 2 pretplatu a oni su u mobisu
ne znam ako ima koja treća opcija, mobovi kupljeni u nekim malim dućanćićima za koje ne znam di servisiraju

gledam isksutva razna po internetu, i za mobis i europatrade nalazim slučajeve da ne priznaju garanciju zbog "vlage" ili "mikropukotina"
ne mogu odlučiti, što vi mislite koji servis je bolji/sigurniji
što mislite je li sigurnije uzeti mob koji je npr iz tele2, je li veća šansa da će priznati garanciju ako je mob uzet u tele2 ili ako je neovisan o njemu i ako ga samostalno nosim u servis direktno?
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2013., 10:43   #149
Bigdaddy
Home of The Brave PCE :))
Moj komp
 
Bigdaddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 97
Moje osobno mišljenje i tako uvijek i radim jeste da se uzima s garancijom od operatera tako da i reklamaciju rješavam preko njih. Nakupovao sam se dosta tako i nekako mi je sigurnije, jeste da sam imo samo jedan kvar i to jos s onim starim mobitelima i da je bilo rješeno (malo duže se čeka al nije bilo problema). Nekako sam izrazito skeptičan prema mobitelima s 1 godinom garancije u nekom malom servisu, jer ako u službenom ima ovoliko problema i zahebancije onda si mogu mislit kaj se tam događa, al opet to je više moja predrasuda možda ima koga s osobnim iskustvom pa i mene razuvjeri.
Bigdaddy je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2014., 20:17   #150
anion_4Princ
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: sofa
Postovi: 22
Da si jedan servis može dopustiti "ovakvo"nešto,stvarno nemam riječi.

Malo o mome iskustvu sa Htcom i agonijom koja se nastavlja...Nosim treći put mobitel na servis i dobijem obrazloženje kako je sa baterijom sve u redu i da je telefon testiran te da ponovno neke aplikacije "crpe"bateriju i usporavaju njen rad...

U redu,imam iskustva sa pametnim telefonima,ali ovaj HTC me bome naučio pameti.Fascinananta mi je činjenica da za jedan telefon kojega sam toliko platio postoje ograničenja u "korištenju"u okvirima dopuštenoga,ne bootanja na svoju ruku itd.
Gutao sam i gutao sam tom baterijom jer sam došao do zaključka da mi se neda sa idijotima natezati.Da bi mi nakon nepunih mjesec dana,nakon što je matična i baterija mjenjana,mobitel počeo doslovce "blokirati".
Na ekranu se javljaju smetnje kao kada na TV-u nema signala i sama blokada,duplanje slike do te mjere da je postalo neizdrživo,zanimljivo jeste da proces(ukoliko)slušam radio i dalje radi no ekran ne reagira-točnije slika...
Dakle,nakon što je na "novome"telefonu mjenjana matična ploča i stavljena nova baterija te treeći put prošao garanciju,mobitelu se događa nešto što do sada nije?
Pregrijavanje na "punjaču",dok se puni-ne koristi,abnormalno blokiranje rada i primoran sam nositi mobitel na servis ponovno.

U provideru naravno menaju nikakav zamjenski telefon,jer su blagdani kako mi žena koja za pultom radi govori,tako da sam ovoga puta primoran biti i bez telefona,ok našao sam staru nokiu ponovno.

Nakon trećega puta sam usred procesa i instaliranih aplikacija(sinkronizacije)bio primoran brisati sve podatke ,slike,aplikacije i tako očito u nedogled...
Iz servisa ne javljaju ništa...očito u mobitelu starome 4 mjeseca traže dlaku u jajetu da me zajebu,takav dojam stječem.
Ovaj iz HTC supporta mi kao papagaj ponavlja "eskalacija";vidjeti ćemo što će se desiti po 4 put?

Zadnja spomenuta opcija jeste "refurbished"telefon koji bi mi trebali ponuditi.
Koliko sam uspjeo shvatiti,to je reparirani telefon...

Ode 5 tisuća kuna u vjetar(okvirnih)...dakle oni će meni sada na kraju svega uvaliti repariirani telefon pod novi i ako...Jer koliko mi žena u provideru govori-"Oni vam nisu dužni dati novi telefon niti nakon 4 puta!!"..

A na to da želim novi telefon koji je vakumiran u celonu se nasmijala...
Krasno...


Btw;garancija na "novu"matičnu ploču ne važi od početka već se samo produžuje...barem je tako u mome primjeru.
Zanimljivo jeste kako se svi ograđuju od toga kada želim nešto na pismeno.



AGRAM,poserem ti se na poslovanje !!!!
I želim ti onu staru židovsku!!
anion_4Princ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na