Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.04.2013., 23:18   #1
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Problem s hladnjakom?

Na ovoj mojoj konfi prije više od godinu dana zamijenio sam freezer 64 pro koji se dosta znao preko ljeta razvrtiti. Stavio Xigmatek Gaia koji mi je osjetno tiši. Sve 5 skoro godinu dana, a onda počinje smrzavanje sistema tu i tamo. Prvo rijetko, a onda sve češće. stroj je na UPS-u, ništa se ne pregrijava, napajanje ok, vadim memoriju, stavljam natrag samo neke kekse, radi tjednima ok, sastavljam natrag i onda se opet zalocka negdje kroz noć kad ništa ne radi, uglavnom, poslije je počeo i tijekom rada, blokiranje na raznorazne načine, nekim puta samo grafika, kernel u pozadini živ, neki puta sve odjednom itd. Ja popizdio, otvaram komp x puta, mijenjam grafičke, memoriju,... Kad su rušenja postala tako negdje 3-4 puta na tjedan, onda mi je jedan dan došlo i stavio sam natrag freezera. I sad je sve ok već jedno 2 mjeseca
WTF, ploča se spigala ili što? Nisam vidio ništa neobično oko socketa.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2013., 08:58   #2
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
teško da se ploča popigala pošto hladnjak ima backplate. Možda je jednostavno neki pin u socketu izugubio kontakt pa kad si sve rastavio i sastavio je sjelo na svoje mjesto i sad je proradilo. Uvjeren sam da sad stavis nazad Xigmateka da bi bilo sve ok. Jedino pazi da se iza ili oko socketa nesto ne spoji, jer je metalan backplate i sarafici pa da oni ne naprave negdje kratki spoj. To bi moglo isto biti razlog ove nestabilnosti.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na