Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 02.02.2012., 13:49   #91
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
2 pitanja.

Koji bi sebi kupio?

Moze li se u player sa predvidjenim 3,5 HDD-om jednostavno ugurati 2,5"?

Mede8er sam gledao kod Protisa i u komentarima je kupac napisao da se cesto reboota. Jel to karakteristicno za taj model ili mislis da je samo do njegovog primjerka?

Eto, ispala 3 pitanja
nije Mede8er baš tako dobar kako ljudi misle...
quazar912 je offline  
Staro 02.02.2012., 14:34   #92
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
je, nije savršen, ali, u tom cjenovnom rangu je (vjerojatno) najbolji.
viking.software je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2012., 15:40   #93
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,815
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
2 pitanja.

Koji bi sebi kupio?

Moze li se u player sa predvidjenim 3,5 HDD-om jednostavno ugurati 2,5"?

Mede8er sam gledao kod Protisa i u komentarima je kupac napisao da se cesto reboota. Jel to karakteristicno za taj model ili mislis da je samo do njegovog primjerka?

Eto, ispala 3 pitanja
Imao sam Med500X par godina i sada imam X2 vec tri mjeseca i nikad nisam imao nijedan reboot. Uredjaj se koristi bar 4-5 sati dnevno svaki dan i vrti svasta.
Da li ima isti ili bolji uredjaj za te novce to ne znam, iznosim svoje iskustvo sa Medom pa ti vidi kako i sta.
__________________
Matta je offline  
Staro 02.02.2012., 15:48   #94
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor viking.software Pregled postova
je, nije savršen, ali, u tom cjenovnom rangu je (vjerojatno) najbolji.
po cemu je bolji od Xtreemer Sidewinder 2 (http://www.svijet-medija.hr/p/SIDEWINDER-2/35876/)? postoji li razlika u kvaliteti prikaza ili je samo sucelje tj software u pitanju? razlika je ipak 300kn a ne vidim nista osim podrske za 3,5" diskove. Nisam siguran ali mi se cini da se za mede8er mora dodatno kupovati wifi prikljucak.

@Matta, hvala.
skitnica je offline  
Staro 02.02.2012., 16:21   #95
kis
Premium
 
kis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 156
Što se tiče prikaza HD fileova, odnosno MKV-a svi ovi playeri će posao odraditi bez greške.
Ako ti treba samo to uzmi najjeftinijeg od ovih, te ako ti nije bitan interni hdd i trebaš stabilan uređaj, razmisli i o WDTV live-u.
Od svih ovim xtreamer ima najviše điđa-miđa (wifi, usb 3, AirPlay za ipod/phone, web, automatski MovieJukebox, i još stotinu internet kanala koje možeš preko njega gledati), no kad-kad se od svega toga oče i zagrcnuti, ali MKV filove od 20-30 GB uredno vrti i preko externog hdd-a i s PC-a preko mreže.
Kad već pitaš, a nekoliko sam ih već i isprobao, možda bih kupio AC Ryan, nisam ga još imao, no firma je OK, te ima novi lijepi GUI.
kis je offline  
Staro 02.02.2012., 16:26   #96
Superior
Premium
 
Superior's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZABOK
Postovi: 183
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
po cemu je bolji od Xtreemer Sidewinder 2 (http://www.svijet-medija.hr/p/SIDEWINDER-2/35876/)? postoji li razlika u kvaliteti prikaza ili je samo sucelje tj software u pitanju? razlika je ipak 300kn a ne vidim nista osim podrske za 3,5" diskove. Nisam siguran ali mi se cini da se za mede8er mora dodatno kupovati wifi prikljucak.

@Matta, hvala.
Pogledaj prikaz Sidewindera pa ćeš sam zaključiti. Po meni je Sidewinder još uvijek poluproizvod.
Superior je offline  
Staro 02.02.2012., 16:39   #97
kis
Premium
 
kis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 156
Ne znam govoriš li iz iskustva ili iz priča.
Trenutno imam SW2 i kao što rekoh vrti sve i najveće fileove bez greške, za mrežu bilo wifi ili sa žicom, te internet mogućnosti teško da ima boljeg, AirPlay (ako je kome bitan) radi, no sve ono ostalo što se navodi u reklamama (a drugi o tome niti ne razmišljaju) ne radi glatko, odnosno radi s jedno 80% stabilnosti.
kis je offline  
Staro 02.02.2012., 17:15   #98
Superior
Premium
 
Superior's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZABOK
Postovi: 183
Citiraj:
Autor kis Pregled postova
Ne znam govoriš li iz iskustva ili iz priča.
Trenutno imam SW2 i kao što rekoh vrti sve i najveće fileove bez greške, za mrežu bilo wifi ili sa žicom, te internet mogućnosti teško da ima boljeg, AirPlay (ako je kome bitan) radi, no sve ono ostalo što se navodi u reklamama (a drugi o tome niti ne razmišljaju) ne radi glatko, odnosno radi s jedno 80% stabilnosti.
Imam SW2. Prije toga sam imao nekoliko drugih playera. Mogu reći da je SW2 najsporiji i najnestabilniji što si i ti sam potvrdio.
Superior je offline  
Staro 02.02.2012., 17:56   #99
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
po cemu je bolji od Xtreemer Sidewinder 2 (http://www.svijet-medija.hr/p/SIDEWINDER-2/35876/)? postoji li razlika u kvaliteti prikaza ili je samo sucelje tj software u pitanju? razlika je ipak 300kn a ne vidim nista osim podrske za 3,5" diskove. Nisam siguran ali mi se cini da se za mede8er mora dodatno kupovati wifi prikljucak.

@Matta, hvala.
prvo, evo korisnički review XS2: LINK

da li je mde8 bolji ili nije od XS2, mislim da je prilično subjektivno mišljenje. meni je konkretno podrška samo za 2,5" nedostatak. jednostavno zbog diskova manjeg kapaciteta. no, trebalo bi isto tako pogledati koja firma daje redovitiju nadogradnju firmvera, koji player ima veću bazu korisnika, samim time i više iskustava i eventualne pomoći ako zatreba.

na kraju, sučelje jest nešto jednostavnije, no, pitanje je kod XS2 kako je riješeno hlađenje jer na stranicama piše "Passive cooling - Builtin". tako da će ti to trebati reći vlasnici.
viking.software je offline  
Staro 02.02.2012., 22:06   #100
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Zna li se ista o ovom uredjaju?

TOSHIBA StorE TV + http://www.protis.hr/products/detail...-500gb-c/43690

za cijenu Mede8era ovdje dolazi i 500GB HDD.

Uzmemo li u obzir trenutne cijene HDD-a izgleda primamljivo, medjutim nigdje nisam nasao podatak vrti li BD i MKV.

Vecinom nailazim na tvornicke podatke i reklame a zanimaju me iskustva s njim.

Tesko je kad kupujes nesto o cemu nemas pojma. Da je u pitanju kakva PC komponenta odavno bi bila kupljena.
skitnica je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2012., 00:31   #101
kis
Premium
 
kis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 156
što se tiče nadgradnje i korisnika mislim da to možeš i sam provjeriti na http://forum.xtreamer.net/
ovaj nedostatak ili prednost 2,5 hdd-a ovisi. 2,5 HDD je super za ovakvu igračku i pasivno hlađenje je čisto OK. Druga je stvar kod playera s 3,5 i aktivnog hlađenja je da su bućni (ovisi od proizvođača i modale) i koliko te to smeta.

Za toshibu ne znam, no bojim se da kao i Seagate jesu jaka imena, no u media playerima niti blizu WD-u.
kis je offline  
Staro 15.02.2012., 15:04   #102
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
šta mislite o ovome kineskom hd media playeru?

http://www.dealextreme.com/p/1080p-h...v-black-115752
gin.tonic je offline  
Staro 15.02.2012., 15:30   #103
Superior
Premium
 
Superior's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZABOK
Postovi: 183
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
šta mislite o ovome kineskom hd media playeru?

http://www.dealextreme.com/p/1080p-h...v-black-115752
Teško da ga netko već pa da ti da iskustvo iz prve ruke ali onak zdravo razumski ja to ne bih kupovao. Pa ovi naši brandirani playeri iza kojih stoje ozbiljne firme s imenom imaju probleme a kamoli ovi kineski proizvodi koji nemaju ni web stranicu a dakako ni podršku. Kupuj nekaj kaj ima ime i po mogućnosti neki comunity koji može natjerati kompaniju da daje podršku za uređaj neko vrijeme.
Superior je offline  
Staro 15.02.2012., 18:30   #104
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Citiraj:
Autor Superior Pregled postova
Teško da ga netko već pa da ti da iskustvo iz prve ruke ali onak zdravo razumski ja to ne bih kupovao. Pa ovi naši brandirani playeri iza kojih stoje ozbiljne firme s imenom imaju probleme a kamoli ovi kineski proizvodi koji nemaju ni web stranicu a dakako ni podršku. Kupuj nekaj kaj ima ime i po mogućnosti neki comunity koji može natjerati kompaniju da daje podršku za uređaj neko vrijeme.
Po mogućnosti neki wdtv rabljeni ili mede8er uređaj bi bila pristojna kupnja?
gin.tonic je offline  
Staro 15.02.2012., 18:42   #105
Superior
Premium
 
Superior's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZABOK
Postovi: 183
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Po mogućnosti neki wdtv rabljeni ili mede8er uređaj bi bila pristojna kupnja?
WD TV LIVE. Stari wd tv nije za kupnju.
Superior je offline  
Staro 15.02.2012., 20:48   #106
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
a kakvi su asusovi media playeri? mislim na o!play seriju.

http://www.asus.com/Search/?SearchKey=o!play
gin.tonic je offline  
Staro 15.02.2012., 22:29   #107
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
a kakvi su asusovi media playeri? mislim na o!play seriju.

http://www.asus.com/Search/?SearchKey=o!play
poslusaj sto ti covjek kaze, uzmi LIVE i gotovo. Mislim da u Ronisu imaju novi model. I sto je najbolje imas opciju "zelim najbolju cijenu"
alengrosevic je offline  
Staro 23.02.2012., 16:15   #108
dhalos
Premium
Moj komp
 
dhalos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Štefanje 153
Postovi: 69
Question

Jel ima tko ovo i ako tko ima kakva iskustva:
LifeView NotOnlyTV 2GBox

http://futura-it.hr/proizvod.aspx?pr...LFV-NOTLV2GBOX
dhalos je offline  
Staro 23.02.2012., 22:28   #109
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
Citiraj:
Autor dhalos Pregled postova
Jel ima tko ovo i ako tko ima kakva iskustva:
LifeView NotOnlyTV 2GBox

http://futura-it.hr/proizvod.aspx?pr...LFV-NOTLV2GBOX
kao media player je bolji za "teže" formate nego za flv sa neta. m2ts ide glatko, titlovi za avi se moraju zvati kao film (govorim za instalirani player), nije zatrpan predinstaliranim programima-verzija 2.3. 2.2 već ima dosta toga nepotrebnog.
procesor je a7, mada u web trgovinama piše a8, a u tech. specifikaciji koju dijeli notonlytv piše a9. proc ide do 800mhz.

radi kao i svaki drugi android, postavke su manje više iste. jedino tipkovnica nije naša, ili barem ne ona u serijskoj opremi. sučelje je 80% prevedeno na hrvatski.

tipkovnica nije loša, ali treba se naviknuti. i nek' te ne iznenadi ako jednostavno prestane raditi iz nekog razloga. onda samo spašava usb miš i tipkovnica.
ukratko, bolje od mobitela i tableta, ali u svakom slučaju slabije od bilo kojeg specijaliziranog media playera. za casual upotrebu - surfanje, mail, skype, pokoji film - da, ali to je to. koliko para, toliko muzike.
viking.software je offline  
Staro 07.03.2012., 10:22   #110
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,690
Što mislite o ovom:

http://www.trustedreviews.com/ViewSo...ipheral_review

Cijena samo cca 370kn
tintin je offline  
Staro 07.03.2012., 10:49   #111
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Što mislite o ovom:

http://www.trustedreviews.com/ViewSo...ipheral_review

Cijena samo cca 370kn
što mislim? pa mislim da mu sama cijena govori sve...ljudi svjesno idu na što jeftinije aparate a kad nešto ne radi kako bi trebalo onda ovdje plaču...
smirnoff je offline  
Staro 07.03.2012., 20:40   #112
PointDexter
Premium
Moj komp
 
PointDexter's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Éire
Postovi: 1,808
Pa da, ljudi nisu normalni što traže što jeftiniji proizvod...
__________________
alien-smilies-0046.gif von smiliesuche.de
PointDexter je offline  
Staro 07.03.2012., 21:01   #113
Zebran
Premium
Moj komp
 
Zebran's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Bedekovčina
Postovi: 146
Kupio sam prije mjesec i pol preko jednog webshopa Asus O!Play Media Player HDP-R1 za 630 kn. Player čita sve video i audio formate koje koristim i podržava nekoliko formata titlova. To je valjda best buy za prosječnog korisnika. Preporučam!
__________________
Zebran je offline  
Staro 07.03.2012., 21:52   #114
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor PointDexter Pregled postova
Pa da, ljudi nisu normalni što traže što jeftiniji proizvod...
LOL!!
i onda očekuju da će radit isto kao i onaj koji košta duplo više - u ovom slučaju mislim na provjereni WD live koji i ja imaam i iz prve ruke govorim da pruža najviše za pišljivih 700kn u odnosu na neke koji koštaju 1500 -2000 kn, tako da se vidi usporedba sa tim vulgarisom "Vjusonik" koji košta nevjerojatno "povoljnih" 347 kn!!!
smirnoff je offline  
Staro 07.03.2012., 22:18   #115
PointDexter
Premium
Moj komp
 
PointDexter's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Éire
Postovi: 1,808
Pretpostavljam da "vjusonika" nisi upoznao iz prve ruke?
__________________
alien-smilies-0046.gif von smiliesuche.de
PointDexter je offline  
Staro 07.03.2012., 23:39   #116
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Imam Tvix HD Slim S1 i to je savrsen uređaj. Koštao me prije 1g 1300,00kn. Nekome puno ali vrijedi
NemoRS je offline  
Staro 07.03.2012., 23:49   #117
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 614
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
LOL!!
i onda očekuju da će radit isto kao i onaj koji košta duplo više - u ovom slučaju mislim na provjereni WD live koji i ja imaam i iz prve ruke govorim da pruža najviše za pišljivih 700kn u odnosu na neke koji koštaju 1500 -2000 kn, tako da se vidi usporedba sa tim vulgarisom "Vjusonik" koji košta nevjerojatno "povoljnih" 347 kn!!!
Aj procitaj jos jednom sta si napisao.
Nekome bas 700kn i nije ''pisljivo'' kak ti kazes i zeli za manje para izvuci najbolje od uredjaja. A sto se tice usporedbe uredjaja za 700kn sa uredjajima od cca 1500-2000kn, pogledaj samo od WD-a TV Live HUB koji kosta tak negdje i pruza o-ho vise od tvog ''obicnog'' WD Live.
the chosen one je online  
Staro 08.03.2012., 09:46   #118
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
moj savjet je da prije kupnje uređaja pogledate kakav je support od tog modela, sto sluzbeni, sto community, da se ne bi desilo da za 2-3 mjeseca nestane podrske pa imate proizvod koji ne radi kako bi trebao.
Iz tog razloga bih preporucio WD, jer ima odlican support i do 700 kn je najbolji izbor.
Osobno sam uzeo ICYBOX 3011B uređaj (LINK) i s njim sam dosta zadovoljan. Sve radi kako bi i trebalo, ugradio sam disk od 1TB i zasad sam zadovoljan. Bio je problem sa Youtube video filmovima tj nije radilo kako treba no ubrzo su slozili firmware upgrade (to je ono sto cijenim i bez cega ne bih kupovao uređaj).
Isto tako imaju i fini support na forumu ( LINK ) tako da mogu reci da sam nabavio odlican uredjaj .
Platio sam ga nekih 600 kn u linksu, ali ubrzo kad sam ga kupio, bio je rasprodan. Da ga ima, nejag bih definitivno preporucio do 600 kn jer ima sve funkcije kao i WD, a mozes se staviti disk unutra do 2TB . Unutra imam 1TB i slozio sam si filmoteku, crtice za klince, nesto muzike i sam imam mali multimedijalni centar
alengrosevic je offline  
Staro 08.03.2012., 12:02   #119
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
moj savjet je da prije kupnje uređaja pogledate kakav je support od tog modela, sto sluzbeni, sto community, da se ne bi desilo da za 2-3 mjeseca nestane podrske pa imate proizvod koji ne radi kako bi trebao.
Iz tog razloga bih preporucio WD, jer ima odlican support i do 700 kn je najbolji izbor.
Osobno sam uzeo ICYBOX 3011B uređaj (LINK) i s njim sam dosta zadovoljan. Sve radi kako bi i trebalo, ugradio sam disk od 1TB i zasad sam zadovoljan. Bio je problem sa Youtube video filmovima tj nije radilo kako treba no ubrzo su slozili firmware upgrade (to je ono sto cijenim i bez cega ne bih kupovao uređaj).
Isto tako imaju i fini support na forumu ( LINK ) tako da mogu reci da sam nabavio odlican uredjaj .
Platio sam ga nekih 600 kn u linksu, ali ubrzo kad sam ga kupio, bio je rasprodan. Da ga ima, nejag bih definitivno preporucio do 600 kn jer ima sve funkcije kao i WD, a mozes se staviti disk unutra do 2TB . Unutra imam 1TB i slozio sam si filmoteku, crtice za klince, nesto muzike i sam imam mali multimedijalni centar
eto dobro tip kaže...
a ja sam dobro promisliio prije nego sam napisao i tih "pišljivih" 700 kn ljudi potroše mjesečno na cigare ili zapiju u bitriji - ako se nema dovoljna količina novca za nešto što je već provjereno i pouzdano , već se kupuje samo da se kaže "imam i ja to" - onda ne želim ovdje čitati komentare "zašto neće to-i-to, zašto ne radi to-i-to"...
I dalje tvrdim da daj Vjusonik ne radi kako to reklama govori.


Neka me autor topica razuvjeri kad ga kupi pa možda se i ja
smirnoff je offline  
Staro 08.03.2012., 13:02   #120
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 876
I ja uzeo taj icybox...sve mi se cini da sam povukao zadnji iz ZG u linksu...uzeo sam ga prvenstveno za pustanje crtica bebachu ... razmisljao sam o neko dvd playeru sa usb-om, no onda se javlja problem sa formatima, tak da je ovo imap puno bolja opcija...sam player je odlicno napravljen (ima alu kuciste) i cijena je stvarno korektna za ono sto nudi..nekima se mozda nece svidjeti malo spartansko sucelje, no meni je za crtice ok..vrti sve sto se u njega stavi..a ima i sve pripremljeno za ugradnju sata hdd-a...znaci download sa neta, copy na usb i play
robee je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na