Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.04.2007., 20:08   #1
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
PDA ili Myguide

Krećem u kupovinu navigacije jer mi treba za posao i sad sam u dilemi :
Ima u Metrou Myguide GPS navigacija po cijeni od 1999,58 kn i uključuje karte cijele Europe. U opisu piše da ima operativni sustav Windows CE. Znači li to da isti uređaj može poslužiti kao elementarni Tekst procesor, mail client ili web browser ?
Alternativa mi je Pocket PC FUJITSU-SIEMENS Loox N100 po cijeni 2.499,00 kn. Uz njega također stoji da ima Win CE 5.0 core version.
Za što se odlučiti. Razlika u cijeni od 500 kn nije toliko bitna, već je važno da uređaj može poslužiti za još nešto osim same navigacije.
Unaprijed hvala na savjetima.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2007., 20:33   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
A gle, po meni bi najsigurnije riješenje bio neki PDA s minimalno Windows Mobile 5.0 + dodatna karta, da se to pronaći u nekoj kombinaciji na akciji. To je ono, ako namjeravaš koristiti taj PDA za imalo više od pukog čitača karata. Ovaj s CE verzijom bi i mogao poslužiti no to je ono, osnovno - više je namijeneno za poslovne spike, tj. za terminalne aplikacije itd.
Ja imam FS-a s WM5 i sad gledam kako bi ga flešnuo s šesticom, ako bude išlo
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2007., 16:37   #3
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
FUJITSU-SIEMENS...

...ili nadoplata za bilo koji HTC...tu oni caruju...

za navigaciju iGO....
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2007., 18:57   #4
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor tin. Pregled postova
FUJITSU-SIEMENS...

...ili nadoplata za bilo koji HTC...tu oni caruju...

za navigaciju iGO....
Očito si dobro upućen pa te molim da malo pojasniš sve boldano
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2007., 07:05   #5
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
za cijenu koju si naveo nema uređaja sa WinCE platformom..vjerojatno se radi o CrossBow platformi i čistoj navigaciji...takvi uređaji nemaju ono što ti trebaš.

ovdje bi bilo ono što ti treba vjerojatno doživotno.Osim navigacije ima podršku i za G4 mreže.radi se o vrlo robustnim uređajima (mogu otrpjeti svašta,i programski i hardverski)..Je da je nešto skuplje no apsolutan favorit u "entry level" kategoriji...a ako ti apetiti porastu uvijek možeš uzeti jače.FUJITSU-SIEMENS... ima velikih problema s mrtvim pikselima (loš displej),te još nekoliko "sitnica" i to opravdava njegovu pristupačnu cijenu.Iako baziran također na sve aktualnijoj WM platformi.

što se podrške tiče..klikni ovdje...99% je takvih uređaja
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2007., 15:22   #6
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Tin, posjedujem ovaj uredjaj na koji si dao link i taj nema podrsku za 4G mrezu, nema niti jedan dlanovnik podrsku za 4G, ima 3.5G odnosno HSDPA do 1.5 mbit/s i stvarno je uredjaj zvjerka...
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2007., 15:41   #7
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Wink

ima 4 G...klikni samo na moj link member i napravi upgrade...Skini si CAB fajl 4G i samo ga implementiraj.
Uređaj također ima i UGRAĐEN GPS čip ( Wallaby ) ,no nije aktiviran...kako uključiti čip...također na linku.
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2007., 20:01   #8
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Kakve ima veze Windows Mobile 6 thread za Universal sa 4G podrskom za hermesa !?

Ima GPS na chipsetu, ali nema antenu, tako da nema svrhe ukljucivanja jel nemoze dobit signal. Isto tako nevidim kakve to veze ima s linkom koji vodi na WM6 thread za Universal
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2007., 20:16   #9
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
ne želim ništa komentirati..
__________________


Zadnje izmijenjeno od: tin.. 13.04.2007. u 21:36.
tin. je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2007., 20:45   #10
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Ma visim tamo na forumu svaki dan, na hermesovom.. pratio razvoje toolova i revolucionarne podhvate.. Ali nisam vidio 4G cab fajl nigdje i to bi bilo HSUPA ? 4G ?

A sto se tice GPS-a sam citao tamo da se nemoze fiksirat na satelite jel nema antenu spojenu, ali kako god, imam bluetooth GPS reciver tak da mi netreba GPS reciver ugradjen u uredjaju
Shamanix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.04.2007., 21:15   #11
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Žao mi je što je pitanje iz moje teme odvelo diskusiju u nedobrom smjeru, svejedno hvala Tinu za savjet, no navedeni uređaj, imao on funkcionalan GPS ili ne, za moje je potrebe preskup. Primarno trebam navigaciju i to po Europi a ako još uređaj nudi i neke bazne mogućnosti, tim bolje. Zato sam i ciljao na Fujitsu-Siemens.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2007., 21:36   #12
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Žao mi je što je pitanje iz moje teme odvelo diskusiju u nedobrom smjeru, svejedno hvala Tinu za savjet, no navedeni uređaj, imao on funkcionalan GPS ili ne, za moje je potrebe preskup. Primarno trebam navigaciju i to po Europi a ako još uređaj nudi i neke bazne mogućnosti, tim bolje. Zato sam i ciljao na Fujitsu-Siemens.
Probaj sa Garmain onda...
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2007., 23:01   #13
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
A da pogledaj MDA Vario II u T-Mobileu ? Gotovo je isti kao ovaj sto ti je skup, i kad uzmes ugovor na 2 godine smanjuje ti se cijena..
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2007., 06:38   #14
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Shamanix Pregled postova
A da pogledaj MDA Vario II u T-Mobileu ? Gotovo je isti kao ovaj sto ti je skup, i kad uzmes ugovor na 2 godine smanjuje ti se cijena..
Uz najbolju volju, ali ne vidjeh da se igdje u tehničkom opisu navedenog web-and-walk uređaja spominje GPS i navigacija....
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2007., 08:24   #15
widowmaker
m e m b e r
Moj komp
 
widowmaker's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 446
pogledaj ovo

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?sifra...20757436043813

ne znam koliko su kvalitetni jer su oko soma, soma i pol kuna jeftiniji od ekipe sa istim funkcijama ali dolaze sa dosta mapa
__________________
widowmaker je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2007., 18:23   #16
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
dobra stvar...samo ako si bude uzimao na rate neka ne zaboravi karticu od 2 gige...dobro će mu doći jer su mape dosta velike.1 Gb mu nebu dosta.

za one koji trebaju firmware na 4G...OVDJE, noi mislim da kod nas nema providera koji ga podržava...nisam 100% siguran pa nek me isprave oni koji koriste 4G...

NAPOMENA: morate malkice "pretražiti forum" i naći ono što trebate...Wizzard je ime za 90% HTC uređaja...;-)
__________________


Zadnje izmijenjeno od: tin.. 14.04.2007. u 21:47.
tin. je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2007., 07:45   #17
Emperor011
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 3
Garmin

Pozdrav....
kupio sam Garmin nuvi 660 sa instaliranim kartama zap. europe!
Da li netko zna GDJE ima i da li funkcionira za skinuti adria route (Hr, Slo, BiH), jer sam se malo istrošio na njega i nekako sam kratak trenutno za bilo kakavom daljnjom kupovinom...
Bio bih jako zahvalan na bilo kakvoj provjerenoj informaciji koja bi rezurtirala sretnim završetkom!
Emperor011 je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na