Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.02.2018., 18:30   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,685
Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 56 recenzija

Testirali smo Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 56 karticu.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 20:41   #2
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
Testirali smo Sapphire Nitro+ Radeon RX Vega 56 karticu.
E da su cijene ko prije,i prije je to bilo dosta ali sad je to dosta puno više.
FreeSync 2? Kompatibilnost sa monitorima koji su samo FreeSync? Niste testirali kako to radi?
Fali:
Ashes of Singularity In game benchmark, High
Battlefield 1 OCAT, Cape Hellas Map, Ultra
fAg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2018., 21:09   #3
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Krešo, tipfeleri:

Strana 3 - rezultati testova I dio.
"I ovdje se šulja oko STRIX Vega 64 kartice, a dosta je pobjegla referentnoh Vega 56 kartici."

Strana 4 - rezultati testova II dio. (samo dno)
"I premda ovu igru nitko ne igra, nama je još uvijek zgodna za uspredbu. Ovdje je STRIX brža od referentne, a čak se približila i Liquid verziji."

Strana 6 - zaključak
"Tako se za ovu Nitro+ karticu traži kao 6.800 kuna ili oko 800 € u Europi što je svakako previše" ... trebalo bi biti OKO, jel

Gamerski gledano, epic fail od grafe. Da nema Sirotanovića, bila bi upitna prodaja kartice jer bi i bez minera bila skuplja od 1070Ti. Ovako AMD mlati pare na njoj i proda sve kaj iz fabrike izađe
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 21:25   #4
NoneSoVile
samo warmetal
Moj komp
 
NoneSoVile's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Split
Postovi: 192
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Strana 4 - rezultati testova II dio. (samo dno)
I premda ovu igru nitko ne igra, nama je još uvijek zgodna za uspredbu. Ovdje je STRIX brža od referentne, a čak se približila i Liquid verziji.
Ovo ko da je kopirano iz vega 64 recenzije
NoneSoVile je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 22:01   #5
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor fAg Pregled postova
E da su cijene ko prije,i prije je to bilo dosta ali sad je to dosta puno više.
FreeSync 2? Kompatibilnost sa monitorima koji su samo FreeSync? Niste testirali kako to radi?
Fali:
Ashes of Singularity In game benchmark, High
Battlefield 1 OCAT, Cape Hellas Map, Ultra
Freesync 2 je samo oznaka za paket featurea koje monitor podržava - kao HDR, LFC, te da freesync ide via HDMI itd. Dakle nije neka nova tehnologija nego marketinški pojam za set featurea. Dakle postoje i freesync "jedan" monitori sa LFC, freesyncom preko hdmi i sl. (dakle uglavnom high end modeli) koji to podržavaju, samo tada nije postojao taj marketinčki pojam dvojke.

Što se tiče grafičke njoj je svejedno, ili podržava freesync ili ne (r7 370 je najmlađa gpu bez freesynca, jer je rebrand iz HD7xxx serije, dakle sve ga današnje podržavaju), sve ostalo iz seta je do monitora. Freesync 2 naljepnice i sl. na kutije gpu ljepe pretpostavljam iz marketinških razloga, jer se HDR "magija" događa u monitoru, LFC također, refresh rate također, a svaka gpu ima i hdmi itd

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 19.02.2018. u 22:10.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2018., 11:57   #6
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,685
Popravljene greške, thx svima!
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2018., 16:25   #7
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Freesync 2 je samo oznaka za paket featurea koje monitor podržava - kao HDR, LFC, te da freesync ide via HDMI itd. Dakle nije neka nova tehnologija nego marketinški pojam za set featurea. Dakle postoje i freesync "jedan" monitori sa LFC, freesyncom preko hdmi i sl. (dakle uglavnom high end modeli) koji to podržavaju, samo tada nije postojao taj marketinčki pojam dvojke.

Što se tiče grafičke njoj je svejedno, ili podržava freesync ili ne (r7 370 je najmlađa gpu bez freesynca, jer je rebrand iz HD7xxx serije, dakle sve ga današnje podržavaju), sve ostalo iz seta je do monitora. Freesync 2 naljepnice i sl. na kutije gpu ljepe pretpostavljam iz marketinških razloga, jer se HDR "magija" događa u monitoru, LFC također, refresh rate također, a svaka gpu ima i hdmi itd
Malo nejasno,freesync 2 je samo u monitorima? Dakle tvoj monitor ne podržava freesync 2 nego samo freesync 1. Dakle tebi ove grafičke ne igraju,ne samo tebi jasno. Druga stvar,freesync 2 još niže latencije,pročitao negdje. Nisam još vidio monitore koji podržavaju tu drugu verziju freesync-a,jel ih uopće ima?
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2018., 19:24   #8
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nisi skužio, a napisano je IMO dosta jasno. Igraju mi sve grafičke za freesync

Latencije se odnose na LFC, dakle postoje odavno monitori (i freesync "jedan") sa tim featureima, no u pravilu je rezervirano za high end (karikiram 4000kn i nadalje).

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 20.02.2018. u 19:34.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2018., 19:44   #9
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Nisi skužio, a napisano je IMO dosta jasno. Igraju mi sve grafičke za freesync

Latencije se odnose na LFC, dakle postoje odavno monitori (i freesync "jedan") sa tim featureima, no u pravilu je rezervirano za high end (karikiram 4000kn i nadalje).
Nije baš jasno.Igraju ti sve grafičke ali opet nemaš ovaj bolji freesync 2 monitor.A razlike između freesync 1 i 2 su točno u čemu? Latencije,veće vs manje i podrška za HDR?
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2018., 20:01   #10
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kao što sam gore napisao
Citiraj:
paket featurea koje monitor podržava - kao HDR, LFC, te da freesync ide via HDMI itd
Uglavnom im je naglasak da se radi o HDR monitorima sa freesync podrškom. HDR kao feature može postojati i na monitorima bez ikakvog "synca", na monitorima sa freesyncom, sa gsyncom itd. Dakle nema nikakve veze sa samom tehnologijom.

Recimo u početku je freesync mogao ići samo preko display porta, ako se ne varam mislim da sam pročitao negdje da je ovaj moj monitor među prvima kod kojeg ide preko hdmi. Dakle ajmo reći to je jedan od "freesync 2" featuresa, no ne znači da ih nemaju i freesync "jedan" monitori.

LFC (low framerate compesation) je jedini feature koji ima konkretne veze sa samim freesyncom. No kao što rekoh ima i freesync "jedan" monitora sa LFC, tu se ništa nije promjenilo i dalje je rezervirano za high end. Dakle radi se samo o tome da su sa tim imenom obuhvatili par karakteristika monitora pod jednom riječi.

Dakle sami freesync je i dalje freesync. Kad bi si uštekao vegu 64 imao bih ga, kao i buduće AMD grafe. HDR nemam jer monitor nije takav. LFC nemam, no to nije ništa neobično jer bih za to morao pljuti štajaznam 4 puta veću cifru. Ne znam kako bih jednostavnije objasnio

Malo je zbunjujuće što lijepe "freesync 2" na grafe, no kažem to je samo malo poglup marketing, sama grafa nema veze sa tim featureima (npr. ako monitor ima hdr onda imaš hdr, LFC itd. nema grafa veze s tim, njoj je samo bitno da podržava freesync, a sve aktualne ga podržavaju)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2018., 20:23   #11
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kao što sam gore napisao Uglavnom im je naglasak da se radi o HDR monitorima sa freesync podrškom. HDR kao feature može postojati i na monitorima bez ikakvog "synca", na monitorima sa freesyncom, sa gsyncom itd. Dakle nema nikakve veze sa samom tehnologijom.

Recimo u početku je freesync mogao ići samo preko display porta, ako se ne varam mislim da sam pročitao negdje da je ovaj moj monitor među prvima kod kojeg ide preko hdmi. Dakle ajmo reći to je jedan od "freesync 2" featuresa, no ne znači da ih nemaju i freesync "jedan" monitori.

LFC (low framerate compesation) je jedini feature koji ima konkretne veze sa samim freesyncom. No kao što rekoh ima i freesync "jedan" monitora sa LFC, tu se ništa nije promjenilo i dalje je rezervirano za high end. Dakle radi se samo o tome da su sa tim imenom obuhvatili par karakteristika monitora pod jednom riječi.

Dakle sami freesync je i dalje freesync. Kad bi si uštekao vegu 64 imao bih ga, kao i buduće AMD grafe. HDR nemam jer monitor nije takav. LFC nemam, no to nije ništa neobično jer bih za to morao pljuti štajaznam 4 puta veću cifru. Ne znam kako bih jednostavnije objasnio

Malo je zbunjujuće što lijepe "freesync 2" na grafe, no kažem to je samo malo poglup marketing, sama grafa nema veze sa tim featureima (npr. ako monitor ima hdr onda imaš hdr, LFC itd. nema grafa veze s tim, njoj je samo bitno da podržava freesync, a sve aktualne ga podržavaju)
Nije to baš jednostavno za shvatit i objasnit.Nažalost izgleda da tvoj monitor nema LFC.

https://www.amd.com/en/products/freesync-monitors

Još nešto zanimljivo
https://www.amd.com/Documents/freesync-lfc.pdf

I nije ti rezervirano samo za high end jer ima i jeftinih LFC monitora kao AOC G2460PF,to je freesync 1 ali opet prema tome freesync 2 monitor ima još više pojačan i bolji taj LFC ako sam dobro shvatio nego freesync 1?

Zadnje izmijenjeno od: fAg. 20.02.2018. u 20:45.
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2018., 20:24   #12
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa to sam i napisao

Ne čitaš ti postove
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na