Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.01.2012., 01:04   #61
hardflat
Premium
Moj komp
 
hardflat's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 250
hardflat je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 01:08   #62
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Mene zanima oce li bit ikakve razlike kad se npr iz slovenije nesto naruci online i kad se ode osobno kupit?? Kakva su tada pravila??
afterburner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2012., 01:20   #63
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Mene zanima oce li bit ikakve razlike kad se npr iz slovenije nesto naruci online i kad se ode osobno kupit?? Kakva su tada pravila??
Narucis hardware.dodje ti kuci. Thats it.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 01:26   #64
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ako netko nije gledo, neka pogleda:
link
domina je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 02:11   #65
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Narucis hardware.dodje ti kuci. Thats it.
Znaci nece se placat porez u nas nego vanka? Tj nema vise cekanja na carini?
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 02:20   #66
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Ma biti ce nam svima bolje kad udjemo u EU, mauna ce biti bolje, zaboravite ljudi na bolje, biti ce bolje Eliti kojoj i dosad nije bilo lose te 200.000 hrvata koji rade na dobrim drzavnim mjestima i sigurni su za svoj posao, nedavno sam cuo na jednom skupu Hrvatske udruge Poslodavaca da je u zadnje 3 godine izgubljeno oko 70 000 radnih mjesta u privatnom sektoru, a u drzavnoj sluzbi samo 11.

Pametnom dosta.

Ko tu koga, da ce biti jeftinije, nece biti jeftinije, PDV ide na 25% (tu nas samo mađari šišaju s 27%,ali oni su druga prica,pogledajte njihovu poljoprivredu te koje vlasnik 45% zemljista u Mađarskoj, a o tome niko ne prica nist)

Jedna mala i sitna stvar, niko o tome ne prica, ali potrazite malo na netu (Kresimir Misak je veceras spomenio u svojoj emisiji Na rubu znanosti). Sijalice, obicne sijalice koje 99% hrvata koristi i kostaju od 2-8kn po komadu ulaskom u EU su zabranjene, morati cemo a i moci kupiti samo stedne, a te stedne nisu ni malo stedne, tko je vrsio testiranja i s cime ? jeste li znali da se sastoje od zive,a ziva je otrov, zar ne (ili ulaskom u EU vise nece biti) ? nedaj boze da vam se koja razbije u rukama ili u sobi gdje imate malo dijete.

Ljudi moji lose nam se pise.

Davno tamo, pocetkom 20-tih 20-tog stoljeca bio je jedan covijek po imenu Stijepan Radic i izrekao je jednu jako pametnu recenicu na kraju govora:

"Najstrašnija je stvar, najveći je grijeh i najveća politička pogreška stavljati svoj rođeni narod pred gotove činjenice, to jest voditi politiku po svojoj gospodarskoj voljici bez naroda i proti narodu - to ne će biti dugo - da vidite, kako će hrvatski narod u svojoj republikanskoj i čovječanskoj svijesti vas odpuhnuti baš u času, kad ćete misliti, da se je narod smirio, a vi da ste ga dobro zajašili. Živjela Hrvatska!"
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 02:39   #67
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor JozicA Pregled postova
Ma biti ce nam svima bolje kad udjemo u EU, mauna ce biti bolje, zaboravite ljudi na bolje, biti ce bolje Eliti kojoj i dosad nije bilo lose te 200.000 hrvata koji rade na dobrim drzavnim mjestima i sigurni su za svoj posao, nedavno sam cuo na jednom skupu Hrvatske udruge Poslodavaca da je u zadnje 3 godine izgubljeno oko 70 000 radnih mjesta u privatnom sektoru, a u drzavnoj sluzbi samo 11.

Pametnom dosta.

Ko tu koga, da ce biti jeftinije, nece biti jeftinije, PDV ide na 25% (tu nas samo mađari šišaju s 27%,ali oni su druga prica,pogledajte njihovu poljoprivredu te koje vlasnik 45% zemljista u Mađarskoj, a o tome niko ne prica nist)

Jedna mala i sitna stvar, niko o tome ne prica, ali potrazite malo na netu (Kresimir Misak je veceras spomenio u svojoj emisiji Na rubu znanosti). Sijalice, obicne sijalice koje 99% hrvata koristi i kostaju od 2-8kn po komadu ulaskom u EU su zabranjene, morati cemo a i moci kupiti samo stedne, a te stedne nisu ni malo stedne, tko je vrsio testiranja i s cime ? jeste li znali da se sastoje od zive,a ziva je otrov, zar ne (ili ulaskom u EU vise nece biti) ? nedaj boze da vam se koja razbije u rukama ili u sobi gdje imate malo dijete.

Ljudi moji lose nam se pise.

Davno tamo, pocetkom 20-tih 20-tog stoljeca bio je jedan covijek po imenu Stijepan Radic i izrekao je jednu jako pametnu recenicu na kraju govora:

"Najstrašnija je stvar, najveći je grijeh i najveća politička pogreška stavljati svoj rođeni narod pred gotove činjenice, to jest voditi politiku po svojoj gospodarskoj voljici bez naroda i proti narodu - to ne će biti dugo - da vidite, kako će hrvatski narod u svojoj republikanskoj i čovječanskoj svijesti vas odpuhnuti baš u času, kad ćete misliti, da se je narod smirio, a vi da ste ga dobro zajašili. Živjela Hrvatska!"
Naravno, za taj omjer otpuštenih u privatnom - državnom sektoru je svakakvo kriv EU! Mi smo u velikom dugu, diže nam se porez itd., ma sve je to zbog EU, nikako zbog lošeg vođenja države uzastopnih 15-20 godina

Ja doma ne koristim sijalice već CFLovke (štedne žarulje), za razliku od sijalica one i jesu štedljivije, troše oko 20-30% manje energije nego sijalice i imaju vijek trajanja oko 15 puta veći

što se tiće razbijanja CFL žarulja, sa time treba samo znati rukovati, što je zapravo i vrlo lagano (imali smo doma jednu razbijenu, pročitali upute što učiniti u tom slučaju, to i napravili i eto nemam nikakvih problema sa zdravljem)

a i na dugoroćno korištene sijalice su što se tiće žive još i lošije po zdravlje nego CFLovke!



Mislim neznam zašto tolika negativnost prema EU, ok ima i EU svojih loših strana, neki propisi i zakoni su stvarno katastrofa, no stvarno se netreba EU gledati kao Cosu Nostru

I ovaj citat Radićev je puno bolji imho

Citiraj:
Kako je s jednim čovjekom, tako je i s cijelim narodom. (…) Može narod biti radin i bogat, ali je lud, to jest, nema svijesti narodne, nema narodne sloge, i takav narod ne može biti svoj gospodar. A napokon, može narod i sve imati, ali ne zna gospodariti: manje zaradi nego što treba, više troši nego što ima; i takav narod nije svoj
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 03:07   #68
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
što se tiće razbijanja CFL žarulja, sa time treba samo znati rukovati, što je zapravo i vrlo lagano (imali smo doma jednu razbijenu, pročitali upute što učiniti u tom slučaju, to i napravili i eto nemam nikakvih problema sa zdravljem)

pa dobro, ti spadas u 1% onih Hrvata koji citaju upute, ajd ti sad meni reci da ce ona bakica od 75g kad bude metlom cistila paucinu oko sijalice i kad je razbije uzeti uputstva te ih citati ? (karikiram)

a nas mozak prima informacije i odlucuje po njima, a kad me netko bombardira da je nesto super i to konstantno,a EU je super, sta super, jos malo pa ce i Kina u EU ... ma malo morgen ... pa vrte i one reklame da se moze penis povecati s pumpicom, ili mozes omrsaviti 10kg u 10dana ...

ja nisam od onih koji u sve gore tri stvari vjeruje samo zato jer to neko tvrdi

a jos se i bedasto smijesi s tv-a i misli u sebi .. koji idioti ti Hrvati ...
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 03:11   #69
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Ima još jedna stvar kaj se tiče tih štednih žarulja. Dosta teže se razbiju od običnih.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 05:27   #70
Deathclaw13
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Osijek - ZG
Postovi: 305