Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2024., 17:17   #19411
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Jesi probao Kodi na LG TV-u? Kak se uopce instalira?
Citam o mnogim tv-ima na koje je instaliran Kodi da je to pusiona, jer ubrzo napuni vrlo skromnu raspolozivu memoriju i onda se osim Kodi-a uspori cijeli TV.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2024., 19:10   #19412
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Jesi probao Kodi na LG TV-u? Kak se uopce instalira?
Citam o mnogim tv-ima na koje je instaliran Kodi da je to pusiona, jer ubrzo napuni vrlo skromnu raspolozivu memoriju i onda se osim Kodi-a uspori cijeli TV.
Nisam kodi probao,ostalo jesam.
Nije teško instalirati tj prek kompa odradiš par klikova i to je sve.
https://github.com/webosbrew/webos-homebrew-channel
Kucaj na youtube homebrew lg
axo je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2024., 21:49   #19413
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Ma nis od kodia na LG. Koliko Citam po netu nikome ne radi kak treba
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2024., 12:51   #19414
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Pozz,

jel QE75Q60C prolazni TV za gledanje s 4m? Gleda se ili Netflix/HBO ili Kockica.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2024., 15:30   #19415
gogoklepci
Premium
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Mostar
Postovi: 268
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
Pozz,

jel QE75Q60C prolazni TV za gledanje s 4m? Gleda se ili Netflix/HBO ili Kockica.
I Hisense 75U7KQ i TCL 75C805 su puno puno bolji !!!
gogoklepci je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2024., 18:41   #19416
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
LCDi, Plazme i ostali televizori - pročitaj prvi post prije postavljanja pitanja

Proveo sam popodne i večer uz novi Philips 65” OLED.

Ne znam koji model, gotovo sigurno jedan od (naj)jeftinijih.

Gledali smo Blue Planet u punoj UHD HDR raskoši sa BD UHD diska. Slika je malo spooky. Na pristojnoj udaljenosti izgleda kao da gledam akvarij u ZOO a ne sliku s TVa. Slika je toliko realna onome što oko vidi da zahtjeva privikavanje da se čovjek opusti. Meni to nije uspjelo tih pola dana.

24p i 23.97p izgledaju jako trzavo gotovo negledljivo trzavo ako je motion smooth isključen. Moj (pra)stari CCFL LCD TV bez ikakve interpolacije to odradi puno bolje i fluidnije. Kao da TV nije u stanju raditi na 24p pa radi dejudder kao PC monitor ali to nije to. Uz motion smooth to izgleda jako dobro ali artefakti kada fula bodu oči i meni osobno smetaju. Koža od dupina je imala jako čudne teksture i tu se TV teško snalazio.

Stari TV programi u SD kvaliteti na tome izgledaju očajno bar na ugrađenom playeru. Govorimo u MPEG2 transport streamu skinut direkt s DVB-T. Ne znam kako to netko može gledati sa 2-3 metra.

DVB-T2 već izgleda bolje ali opet su artefakti vrlo uočljivi i na većim udaljenostima. Kad se uključi filter makar na low (najslabije) teksture se praktički skroz gube kao da gledam prejako komprimirani DivX (prejak je).

Na nekim presetima se to manje vidi ali onda je slika… blah.

Ostalo: daljinac je dobar, UI je brz i responzivan. To me ugodno iznenadilo. Oko USB portova ima dovoljno mjesta da si dva debela USB sticka ne smetaju.

Kvaliteta izrade mi se čini slabija nego LG. Tipično za kineskog Philipsa.

To je moj dojam, nikako stručno mišljenje.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2024., 19:40   #19417
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Judder na 24p je nešto što i ja primjetim na LG C2 kad se zagledam i koncentriram na to. Ali je dovoljno blago da uspijem zaboraviti na to nakon nekog vremena.
Na mom Sony XE9005 nema tih problema, ali me ubije blooming oko titlova i u tamnim scenama
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2024., 19:47   #19418
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
To je bio glavni razlog sta sam zamjenio svoj xf9005. Sada s gustom gledam tamne scene, dok sam prije premotavao sam da ne osljepim

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 15.02.2024., 20:09   #19419
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor gogoklepci Pregled postova
I Hisense 75U7KQ i TCL 75C805 su puno puno bolji !!!
Hisense je 100€ skuplji od Samsunga. To je prihvatljivo. TCL je ipak osjetno skuplji (cca 30%).
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2024., 20:19   #19420
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Dosao mi 3 mjeseca star Phillips OLED707 sa servisa . Riknuo panel. Inace, ovo mi je treci Phillips, i sva 3 su bila na servisu u garanciji. Jednom PUS5xxxx LCDu panel riknuo nakon 3.5godine, drugi OLED605 bio na zamjeni HDMI prikljucaka, no ima naznaka da bi opet mogao na servis. Ponekad mu treba i po 10 puta power tipku stisnit da se upali. TV valjda skuzi da je zblesen, pa radi full android boot sta zna potrajat, a ponekad mi pri paljenju zna izbaciti samo bijele pruge ,pa ga moram iz struje istekati. Ali kad radi, radi 😁
Negdje sam nacuo da Phillips TVovi vise nece dolazit sa Androidom, tako da mislim da sam gotov s njima. .
Steta, jer mi je Ambilight top, pogotovo u kombinaciji sa Androidom.
Jbt 3/3 su mi riknula

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2024., 12:05   #19421
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Puncu i punici je otisla hisense tv. 20 dana nakon isteka garancije od 5g. I sad gledaju neki od 50inch. Može i veci al s obzirom na limit cijene...
5g (2+3) garancije do max 350€ (400max max). Jel ima sta za preporuku? Zahvaljujem
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2024., 13:23   #19422
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Jbt 3/3 su mi riknula
u jebemti, nije bas dobar prosjek ja iman sony neki lcd u dnevnom, cca 5 god star i radi bez problema, isto je android koji je nekakav stari i ko balto je, ali funkcionira....i c1 koji radi as intended ...da me tako neki brand zajebaje, ne bi ga ni pogleda, pogotovo ne kupia
Citiraj:
jer mi je Ambilight top, pogotovo u kombinaciji sa Androidom.
i svemu ovome gore usprkos ti jos zalis za njima? to mi je isto ka da ciljas auto pa nema veze sta mu pukne glava motora, ali felge ce bit ruznije pa ga nemas namjeru vise ozbiljno razmatrat

Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Puncu i punici je otisla hisense tv. 20 dana nakon isteka garancije od 5g. I sad gledaju neki od 50inch. Može i veci al s obzirom na limit cijene...
5g (2+3) garancije do max 350€ (400max max). Jel ima sta za preporuku? Zahvaljujem
bojin se da su zahtjevi malo previsoki obzirom na novcani limit...mozes izvuc kakav ljuti low end na toj dijagonali, i to je otprilike to jer su cak i kinezi otisli iz tog segmenta s ozbiljnijim ponudama. televizori na tom cjenovnom nivou su vjerojatno svi jedan drugom do ramena
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2024., 14:34   #19423
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
i svemu ovome gore usprkos ti jos zalis za njima? to mi je isto ka da ciljas auto pa nema veze sta mu pukne glava motora, ali felge ce bit ruznije pa ga nemas namjeru vise ozbiljno razmatrat
Dvi rici - "alfa romeo"
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2024., 16:35   #19424
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Stockholmski sindrom
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2024., 21:35   #19425
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Haha. Top usporedba 😁
Jbg, da je bio LG sa AL i Androidom, bio bi on.
Nista, od sad pa na dalje i ubuduce, ide samo Phillips HUE, sync box i bridge na sveto trojstvo, i ona Nokia Android box. Nema druge 😁

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2024., 06:40   #19426
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Koji bi bio bolji izbor između Hisense 75U7KQ i Philips75PML9008, oba su miniled s tim da Philips ima i ambilight. Cijena im je sad otprilike ista.
spaceman je offline   Reply With Quote