Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.02.2024., 11:14   #44401
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Sve skupa hipsterski preserans, form over function. Single speed s kočnicama je puno bolja bulletproof opcija za po gradu, ako doista voziš samo po ravnom.
kakav hipsterski preserans? ajde nemojte pisati gluposti i trolat ljude ak nemate pojma o čemu pričate.
jel postoji fixie? postoji. jel postoji bmx? postoji? gravel? postoji. bogtejeboretardirani svako vozi kaj mu se sviđa - pa nisu svi hipsteri zato kaj nekaj furaju...ovo nisu istini čega se sve dovuče na ovaj forum pa to je strašno.
ja niti mislim vozit fixed gear prijenos niti sam ga vozio, ali da idem srat po tome to nema smisla. pun je new york takvih bajkova i ravni gradovi u kojima nema brde također imaju veliki broj takvih bicikala. čemu dizanje na zadnje noge i to ne valja. preloše brate.

samo ti sebi uzmi fixie i plati ga koliko želiš, a klošari nek voze gravel koji je obična specka sa širim gumama samo kaj im to nitko nije rekao.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2024., 16:12   #44402
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Ti kupi, mi cemo ga ukrasti.
Barba, nisi cita sa razumijevanjem.
A usto usporediti grad sa biciklističkim stazama, naspram Zagreba kao argument....ccc

A sta ako hoce na gradec po sladoled?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2024., 18:09   #44403
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
klošari nek voze gravel koji je obična specka sa širim gumama samo kaj im to nitko nije rekao.

Gravel i specka se razlikuju po dosta toga, ne samo širim gumama. Ali dobro, kolegi smo samo sugerirali da ako planira uzeti komjuterski bajk za komjut po centru, sa si dobro promisli da li želi dati 3k€ za bajk takve namjene. Jer vjerujem da će ga ostavljati po tom istom centru po kojem ga planira voziti.

Ss/fixie tak nebitno, takav bicikl gledam iskljucivo kao komjuter na rute od 10-20km to mi ne vrijedi vise od 300-500€. Bas iz tog razloga i drugog jer bih ga vjerojatno ostavljao gdje bi stigao. Na kraju dana svakom njegovo.

Kaj se tice samog gravela polozaj sjedenja je nesto uspravniji, okvir i vilica robusnije da ne kazem rigidnije, zbog same namjene i ako ga zelis koristiti za bikepacking, drugaciji kotaci u odnosu na cestovnjaka, a ako zelis usporediti sa ht-om sumske puteve i makadam prolazi kao beba, a najveci plus naspram prosjecnog jeftinog Ht-a je taj sto ce imati 10-11kg u budget verziji, dok su htovi sa solidnom opremom u nekom budget rangu u prosjeku po 15-16kg sa coil vilicom i cesto žnj tourneyem. I sva tri navedena su razlicita, ht ce mozda uvijek biti udobniji zbog suspenzije. Ali osobno vise nikad nebih gravela zamijenio za ht.

Tak da nema potrebe za vrijedanjem bilo koga okretanjem majke preko boga ili nazivanjem nekoga klosarom jer vozi gravel ili stogod.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2024., 12:53   #44404
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Gravel i specka se razlikuju po dosta toga, ne samo širim gumama. Ali dobro, kolegi smo samo sugerirali da ako planira uzeti komjuterski bajk za komjut po centru, sa si dobro promisli da li želi dati 3k€ za bajk takve namjene. Jer vjerujem da će ga ostavljati po tom istom centru po kojem ga planira voziti.

Ss/fixie tak nebitno, takav bicikl gledam iskljucivo kao komjuter na rute od 10-20km to mi ne vrijedi vise od 300-500€. Bas iz tog razloga i drugog jer bih ga vjerojatno ostavljao gdje bi stigao. Na kraju dana svakom njegovo.


Tak da nema potrebe za vrijedanjem bilo koga okretanjem majke preko boga ili nazivanjem nekoga klosarom jer vozi gravel ili stogod.

Gravel ima nižu ramu prema sjedalu. Ali neudobno je voziti na makadamu zbog položaj ručke ako želiš držati prste na ručici kočnice i zakočiti na vrijeme.

E sada bolje razmisli, gdje sam spomenuo da hoću kupiti sa 3k eura? Tu si previše gurao u širinu sa subjektivnim mišljenjem i cijenom.

Ček, tvoj gravel Cube koštao 1k eura? I koliko će koštati održavanje? I još ako nešto pukne što nije vezano u garanciji . Moje mišljenje da si previše dao za beskorisnog gravela , još vozikati samo 10-20km i držati na oku da ne maznu. Previše soliš pamet.

Lanci i kazete SS koštaju puno manje nego sa gravelom. Trošak je smiješan.

Ja sam sa svojim full-kom vozio 40km u centru. Težak je , ripne usporavaju svaka ubrzanja i ceste su kao šmirgl papir. Nisam imao potrebe mjenjati i niti namjeravao mjenjati.

Kolega Tizchu je u pravu, nemate iskustva , još nekolilko ih fixie/ss prozvalo hipsterskim je isto vrijeđanje.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2024., 14:09   #44405
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Ima itko iskustva sa ovim DRAG biciklima iz Ciklo centra u Zg? Valjaju li išta? Vidim da su na sniženju pa zato pitam....
Govorim o onima koji dođu od 2400-3200 kn nekadašnjih cca.
Igi385 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2024., 15:35   #44406
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Ovo je ko dječji vrtić. Buuhuuu, netko me nazvao hipsterom i to me vrijeđa…
Kog briga što drugi misle. Kupi to za 3000€ i boli te briga kaj netko misli i o biciklu i o tebi. Tražio si mišljenje o biciklu za 3000€ i dobio si ga. Kupi i vozi.

Kad smo kod hipstera, moj bivši kolega je odjednom došao na ideju da kupi monocikl. Nakon mjesec dana vježbanja, počeo je s njime dolaziti i na posao (strogi centar grada). I kaj da mu čovjek veli nego da je kreten željan pažnje
Kretenima smatram i one koji na cestovni bicikl (kakav god bio) ne stave adekvatne kočnice, a planiraju se voziti centrom grada/gusto naseljenim područjem. Ne dira me puno što će razbiti svoju glavu, ali me brine što će naletiti na dijete, auto, pješaka jer će juriti ko sivonja i neće se stići zaustaviti kad treba.
Torpedo kao kočnicu ne vidim kao problem na biciklima koji ne mogu razviti brzinu veću od 20, ali na sve brže od toga ne bi smjela ići
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2024., 16:58   #44407
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Nazad na bicikle i dijelove...

Stigle komponente, pa ako netko još razmišlja staviti cestovni groupset na MTB/Gravel/hybrid ili kakav već bicikl, stavljam ispod detalje. Na kraju sam uzeo Shimano 105 5700, sve preko ebaya.
Pročitao brdo foruma, shimanovih listi kompatibilnosti i potrošio ohoho vremena na sve to, pa ako nekome pomogne, super.
Na više mjesta su mi rekli da gledam noviji groupset jer su komponente lakše dobavljive, ali osim shiftera, nisam imao nikakvih problema. Shiftera i dalje ima na bike discount.



1. Stražnji derailleur - RD-5701-SS - nov, zapakiran - 44€
2. Prednji derailleur - FD-5700 - nov, otpakiran - 20€
3. Kazeta - CS-5700 - nova, otpakirana - 20€
4. Crankset - CF-R7000 - minimalno rabljen, samo skinuta boja sa zupčanika - 42€
5. Lanac - CN-HG54 - nov, zapakiran - 12€
6. Shifteri - SL-4600 - novo (bike discount) - 80€

Kad su shifteri dostavljeni, našao sam rabljene SL-R780 shiftere za 30€ pa sam naručio i njih. Kad stignu, na bajk će ići oni koji vizualno najbolje pašu, a drugi idu u spremište do idućeg ovakvog projekta

Eto, za 220€ (+ koliko me servis odere za transplantaciju) se može od bicikla s užasnim groupsetom složiti nešto ozbiljnije.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2024., 17:31   #44408
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Biciklizam - savjeti za kupnju, popravci, dogovori za vožnje i ostalo

Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Gravel ima nižu ramu prema sjedalu. Ali neudobno je voziti na makadamu zbog položaj ručke ako želiš držati prste na ručici kočnice i zakočiti na vrijeme.

E sada bolje razmisli, gdje sam spomenuo da hoću kupiti sa 3k eura? Tu si previše gurao u širinu sa subjektivnim mišljenjem i cijenom.

Ček, tvoj gravel Cube koštao 1k eura? I koliko će koštati održavanje? I još ako nešto pukne što nije vezano u garanciji . Moje mišljenje da si previše dao za beskorisnog gravela , još vozikati samo 10-20km i držati na oku da ne maznu. Previše soliš pamet.

Lanci i kazete SS koštaju puno manje nego sa gravelom. Trošak je smiješan.

Ja sam sa svojim full-kom vozio 40km u centru. Težak je , ripne usporavaju svaka ubrzanja i ceste su kao šmirgl papir. Nisam imao potrebe mjenjati i niti namjeravao mjenjati.

Kolega Tizchu je u pravu, nemate iskustva , još nekolilko ih fixie/ss prozvalo hipsterskim je isto vrijeđanje.

Poslao si link bicikla sa cijenom ? Ja sam trebao pretpostaviti za koliko ga ti mozes dobiti ako je debelo ispod cijene ? Trazio si misljenje, dobio si misljenje kako ti kaze kolega ivan, ako zelis dati xy cifru za SS bajk go for it, ako te vrijedaju tuda misljenja drugi put ih nemoj traziti, solim pamet jer sam ti naveo realne komjuterske situacije u zagrebu ?

Koliko god da kosta odrzavanje mog gravela je sasvim nebitno, kupnjom bajka sam prihvatio sami luksuz njegovog odrzavanja, bilo puno ili malo ako to ne mogu prihvatiti, onda mi niti ne treba. ( subjektivno misljenje ) znam da je ss jeftiniji za odrzavanje btw. Naravano da ga drzim na oku kad ga negdje ostavljam, nisam ga pronasao na cesti, sta tocno nije povezano sa garancijom ? Kao i kod vecine proizvodaca 2 god na dijelove, 3-5+ na ramu. Ne kuzim, p.s. Ja nikoga nisam vrijedao niti prozvao hipsterom niti mu okretao majku putem boga, pa se jos slozio s tom osobom.

Ja sam ti samo rekao svoje misljenje o ss bajku, sa tom cifrom, za tu namjenu, za koliko ga ti mozes dobiti/kupiti to je tvoja stvar, koju nisi naveo. Ja sam komentirao cijenu koju si poslao, na kraju dana mene boli ona stvar, tvoj bajk, tvoji novci. Ako vas generalno vrijedaju tuda “mislienja, savjeti” onda ih ubuduce nemojte traziti. Ja sam ti lijepo odgovorio, a ti si nepotrebno digao nos.

A ak te toliko muce pare i odrzavanje, onda ti opet radije sugeriram elopsa ili onaj bajk iz bonka. Jer ti je ovaj ocito preskup.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2024., 18:05   #44409
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Nazad na bicikle i dijelove...

Stigle komponente, pa ako netko još razmišlja staviti cestovni groupset na MTB/Gravel/hybrid ili kakav već bicikl, stavljam ispod detalje. Na kraju sam uzeo Shimano 105 5700, sve preko ebaya.
Pročitao brdo foruma, shimanovih listi kompatibilnosti i potrošio ohoho vremena na sve to, pa ako nekome pomogne, super.
Na više mjesta su mi rekli da gledam noviji groupset jer su komponente lakše dobavljive, ali osim shiftera, nisam imao nikakvih problema. Shiftera i dalje ima na bike discount.



1. Stražnji derailleur - RD-5701-SS - nov, zapakiran - 44€
2. Prednji derailleur - FD-5700 - nov, otpakiran - 20€
3. Kazeta - CS-5700 - nova, otpakirana - 20€
4. Crankset - CF-R7000 - minimalno rabljen, samo skinuta boja sa zupčanika - 42€
5. Lanac - CN-HG54 - nov, zapakiran - 12€
6. Shifteri - SL-4600 - novo (bike discount) - 80€

Kad su shifteri dostavljeni, našao sam rabljene SL-R780 shiftere za 30€ pa sam naručio i njih. Kad stignu, na bajk će ići oni koji vizualno najbolje pašu, a drugi idu u spremište do idućeg ovakvog projekta

Eto, za 220€ (+ koliko me servis odere za transplantaciju) se može od bicikla s užasnim groupsetom složiti nešto ozbiljnije.
Baš me zanima cijena montaže pogonske grupe u Eng. Daj javi svakako koliko te oderalo
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2024., 18:33   #44410
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
To je 11-28 ili 11-25? Kaj imas naprijed? Nadam se 50-34 ili si jak kao zvjer
edit: vidim sad, 52-36. 11-28 bi mogli biti ok, ali za neke veće uspone teško dosta.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2024., 19:44   #44411
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
To je 11-28 ili 11-25? Kaj imas naprijed? Nadam se 50-34 ili si jak kao zvjer
edit: vidim sad, 52-36. 11-28 bi mogli biti ok, ali za neke veće uspone teško dosta.
UK nema nikakvih većih uspona, osim ako ne krenem prema Škotskoj, ali to nemam u planu. Trebalo bi biti ok.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2024., 21:55   #44412
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Jel netko stavlja baby sjedalicu na road bike?
Sam očito ne mogu ici djir.
https://www.thule.com/en-us/child-bi...ini-_-12020102

Ja sam s ovom gro vozio malene. Montira se naprijed i klinci puno više uživaju u vožnji.

Na endurance road bike-u bez beda

EDIT:

Iskopao sam i sliku

IMG-1992

Zadnje izmijenjeno od: Sam Fischer. 04.02.2024. u 22:05.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2024., 22:26   #44413
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Iss, elegantno skroz.
Zahvaljujem.

Btw, prosjecna brzina u zoni 2 je 31 km/h oko Jaruna. Brutalica od bicikle.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2024., 22:31   #44414
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
https://www.thule.com/en-us/child-bi...ini-_-12020102

Ja sam s ovom gro vozio malene. Montira se naprijed i klinci puno više uživaju u vožnji.

Na endurance road bike-u bez beda

EDIT:

Iskopao sam i sliku

IMG-1992

Trajban 🩷
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2024., 22:32   #44415
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
kakav hipsterski preserans? ajde nemojte pisati gluposti i trolat ljude ak nemate pojma o čemu pričate.
jel postoji fixie? postoji. jel postoji bmx? postoji? gravel? postoji. bogtejeboretardirani svako vozi kaj mu se sviđa - pa nisu svi hipsteri zato kaj nekaj furaju...ovo nisu istini čega se sve dovuče na ovaj forum pa to je strašno.
ja niti mislim vozit fixed gear prijenos niti sam ga vozio, ali da idem srat po tome to nema smisla. pun je new york takvih bajkova i ravni gradovi u kojima nema brde također imaju veliki broj takvih bicikala. čemu dizanje na zadnje noge i to ne valja. preloše brate.

samo ti sebi uzmi fixie i plati ga koliko želiš, a klošari nek voze gravel koji je obična specka sa širim gumama samo kaj im to nitko nije rekao.


Da, bajk s fiksnim prijenosom, gumama 25mm i bez kočnica za po gradu je samo hazard za biciklista i okolinu. Hrpa mana, a prednosti nema. Hipsterski preserans.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2024., 22:53   #44416
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Trajban ��
Zbog tog Tribana sam se zaljubio u sport (mislim na cestovni biciklizam), a kupio ga iz znatiželje dok sam prolazio Dechatlonom

Nakon što sam ga uzeo, više nisam sjeo na enduro/mtb bicikl

@Deva - nikako da odvozim neku sa Biciklisti Hrvatska. Nadam se da ću Vas ulovit jednom
Ali super se razvija priča, svaka čast!
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2024., 08:08   #44417
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Zbog tog Tribana sam se zaljubio u sport (mislim na cestovni biciklizam), a kupio ga iz znatiželje dok sam prolazio Dechatlonom

Nakon što sam ga uzeo, više nisam sjeo na enduro/mtb bicikl

@Deva - nikako da odvozim neku sa Biciklisti Hrvatska. Nadam se da ću Vas ulovit jednom
Ali super se razvija priča, svaka čast!

I meni je uz gravela cesta postala zabavnija, da ne pričam koliko mi ga je lakše nositi xy katova do bolje polovice naspram ht-a od 16kg.

Da sam znao da ce mi se toliko svidjeti gravel, uzeo bih nesto ozbiljnije ( sa boljom opremom ), ali za prvu ruku uz par upgrade-ova koji slijede bit ce dobar.

Sto se tice neke zajednicke voznje, dapace ima puno ekipe koja ce biti odusevljena vidjeti van rysela, ukljucujuci i mene.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2024., 08:22   #44418
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Kakav je to HT od 16kg, toliko nije tezak ni moj alu Jekyll L velicine, s dijelovima koji su gore da traju a ne da budu lagani?
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2024., 08:29   #44419
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Jel netko stavlja baby sjedalicu na road bike?
Sam očito ne mogu ici djir.
Uz ovo sto je Sam stavio, samo napomena, neznam kolko je podmladak star / tezak, prednje sjedalice te idu do 15kg...
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2024., 08:31   #44420
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Biciklizam - savjeti za kupnju, popravci, dogovori za vožnje i ostalo

Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Kakav je to HT od 16kg, toliko nije tezak ni moj alu Jekyll L velicine, s dijelovima koji su gore da traju a ne da budu lagani?

Prodan 😁 15.5 za M size, moj je bio L, dodas par grama na to, pedale i ostale sitnice i taj cas si na 16kg. Uostalom nebitno, velika je razlika furat bajk od 15,16 naspram sadasnjeg od 10-11.

Zadnje izmijenjeno od: devaa. 05.02.2024. u 08:58.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2024., 17:33   #44421
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Zbog tog Tribana sam se zaljubio u sport (mislim na cestovni biciklizam), a kupio ga iz znatiželje dok sam prolazio Dechatlonom

Nakon što sam ga uzeo, više nisam sjeo na enduro/mtb bicikl
Aee ... kao i svi, ko i sam.
Krenuo s mtb-om par godina, probao cestovnjaka i zahaklalo me 15 godina.

A sada ... koliko god sam kenjao protiv ebajkova, privlače me čisto iz razloga turističkih pohoda na vrhove jer vrijeme je za guštanje.

Blog je star, al baš dobro opisuje taj mtb-road "transfer"

https://strsljen.org/corpore-sano/bi...mountainbikere
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2024., 18:03   #44422
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova

A sada ... koliko god sam kenjao protiv ebajkova, privlače me čisto iz razloga turističkih pohoda na vrhove jer vrijeme je za guštanje.

l]
upravo to - sa ebike prođem više sa manje napora. ne ganjam visinske, brzinske rekorde, kadence i ne gledam cestu ima i koja rupa ili kanal kao oni na cestovnim.

do ljeta moram kupiti neki, Velebit me opet zove
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2024., 19:39   #44423
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Osobno, najbolja kupnja u životu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2024., 10:55   #44424
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Aee ... kao i svi, ko i sam.
Krenuo s mtb-om par godina, probao cestovnjaka i zahaklalo me 15 godina.

A sada ... koliko god sam kenjao protiv ebajkova, privlače me čisto iz razloga turističkih pohoda na vrhove jer vrijeme je za guštanje.

Blog je star, al baš dobro opisuje taj mtb-road "transfer"

https://strsljen.org/corpore-sano/bi...mountainbikere
Blog je top, stvarno pogađa stvar u sridu, baš sam ga s guštom pročitao

Neke stvari sam naravno morao naučiti sam na svojoj koži (doslovno i figurativno) na skuplje načine, ali i to je vrijedilo
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 07:48   #44425
bosanac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Đakovo
Postovi: 105
Upoznao sam se sa osnovama:
tubeless-vs-tubeless-ready


Ne bih kupovao tubeless hookless felge.



MTB:
1. 27,5
2. 29


Trenutno razmišljanje je do 300 €, max se rastegnutu do 350 € za set.



Želim kupiti felge za MTB i to u navedenim veličinama. Nije problem upoznati se sa teorijom, ali ja kad pogledam oglase na njuskalu ne znam da li je to najniža klasa ili to više naginje srednjoj razini kvalitete.


29"

Code:
https://www.njuskalo.hr/bicikl-kotaci/orbea-oc1-xc-25-29-boost-set-mtb-kotaca-oglas-41098063
Code:
https://www.njuskalo.hr/bicikl-kotaci/wtb-speedterra-i30-29-boost-xd-freehub-6-bolt-set-kotaca-oglas-42424792
vizualno i cijenom meni laiku se čine OK


Code:
https://www.njuskalo.hr/bicikl-kotaci/race-face-turbine-r30-29-kotaci-oglas-41875297
Code:
https://www.njuskalo.hr/bicikl-kotaci/dt-swiss-29-x1900-25mm-kotaci-ratchet-ln-top-cijena-oglas-42582919
Code:
https://www.njuskalo.hr/bicikl-kotaci/kotaci-29-dt-swiss-x1700-spline-25-mm-top-cijena-oglas-41654982
Code:
https://www.njuskalo.hr/bicikl-kotaci/kotaci-boost-29-oglas-40920004
27.5"
Code:
https://www.njuskalo.hr/bicikl-kotaci/newmen-performance-27.5-fade-nabama-hg-driver-formula-dt-swiss-oglas-42530843
Code:
https://www.njuskalo.hr/bicikl-gume/sram-roam-30-27.5-kotaci-top-cijena-akcija-oglas-21465598
Ne samo njuskalo nego i na ovom sajtu:
27.5"
Code:
https://www.fahrrad.de/mavic-crossmax-laufradsatz-27.5-15x100mm-12x142mm-sram-shimano-hg-M1216018.html#cgid=37091
Code:
https://www.fahrrad.de/shimano-mt601-laufradsatz-27.5-15x100mm-12x142mm-shimano-ms-M1215982.html#cgid=37091
Code:
https://www.fahrrad.de/shimano-mt601-laufradsatz-27.5-15x110mm-12x148mm-shimano-ms-M1215985.html#cgid=37091
Code:
https://www.fahrrad.de/shimano-deore-xt-m8100-laufradsatz-27.5-15x110mm-12x148mm-shimano-ms-M1215946.html#cgid=37091
Code:
https://www.fahrrad.de/industry-nine-101-enduro-s-laufradsatz-27.5-15x110mm-12x148mm-shimano-ms-M1216495.html#cgid=37091
Code:
https://www.fahrrad.de/dt-swiss-h-1900-spline-hinterrad-27.5-disc-cl-30mm-12x148mm-ta-shimano-12sp-steel-ms-M1227529.html#cgid=37091
29"
Code:
https://www.fahrrad.de/fulcrum-e-metal-3-mtb-laufradsatz-29-xd-11-12-fach-disc-6-loch-drahtreifen-tlr-M989409.html?vgid=G1442052#cgid=37091
Code:
https://www.fahrrad.de/shimano-mt600-laufradsatz-29-vorne-15x110mm-hinten-12x148mm-boost-fuer-sram-shimano-hg-M1248247.html#cgid=37091
Mogu jedino preko cijene se orijentirati.


Može pomoć.

Zadnje izmijenjeno od: bosanac. 08.02.2024. u 08:44. Razlog: "tubeless hookless"
bosanac je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 08:29   #44426
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
A kakav MTB voziš? XC, Enduro, DH?

Koji je bajk u pitanju?

Suspenzija?

Kakve diskove imaš trenutno i/ili planiraš gore staviti?

Ako si se upoznao s osnovama onda ne može staviti "Tubless VS Tubeless ready". Ili je TB ready ili nije. Ako pak je već TB ready felga, to znači da gore možeš staviti gumu, mlijeko i biti TB. Ali okej, korak po korak.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 08.02.2024. u 08:35.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 08:38   #44427
bosanac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Đakovo
Postovi: 105
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A kakav MTB voziš?

XC, Enduro, DH?

Koji je bajk u pitanju?

Suspenzija?

Kakve diskove imaš trenutno?

Ako si se upoznao s osnovama onda ne može staviti "Tubless VS Tubeless ready". Ili je TB ready ili nije. Ako pak je već TB ready felga, to znači da gore možeš staviti gumu i biti TB. Ali okej, korak po korak.

Od brata poslikam poslijepodne (njegov je isto hard tail MTB). Njegov MTB je "original KTM". Uspio sam naći svoj bajk na njuskalu.


Code:
https://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/cube-analog-21-29-kotac-oglas-23161652

Samo da napomenem, da su pitanja postavljena za off-road, ne za cestovni set-up.
bosanac je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 08:43   #44428
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ok, to je nekakav XC-ić, entry level.

Pucaj na 29" felge, pusti 27.5".

Zakaj ustvari mijenjaš felge? Nemaš ih ili?

I zašto jednostavno ne uzmeš novo? Bike-discount, nađeš setove za 300EUR samo tak, poštom ti dođe doma.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 08:50   #44429
bosanac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Đakovo
Postovi: 105
U pitanju su 2 bajka.
Jedan je moj - 29", a drugi je 27.5", to je od buraza.


Koliko znam, ovaj moj off-road set-up mi nije Tubeless ready. Niti bi pokušavao ga "pretvoriti". Želja je gotovu stvar kupiti, gume staviti i po brdima....


27,5 felge taj set bi za burazov bajk kupio.

Zadnje izmijenjeno od: bosanac. 08.02.2024. u 08:50. Razlog: Space bar
bosanac je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 09:00   #44430
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Uh, puno mi je to info, sretno s potragom.

Nisam ni siguran što tražiš, jel 300EUR po setu ili 300eur za dva. Zašto kupuješ felge itd.?

TR ti ne može škoditi, puno felgi danas imaju unutarnju gumu ali su TR.

Off-road je jako širok pojam.

Moreš gledati kako ti se disk montira, ne paše svaki disk na svaku felgu.

Itd.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na