Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.11.2022., 20:11   #3931
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Toshiba suzumi plus je bila srednja klasa kad sam je uzimao prije 3-4 godine
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2022., 20:25   #3932
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Moguce da je shorai edge/premium nasljednik. Vidim da taj model više manje nitko ne nudi više.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2022., 10:29   #3933
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Pitanje.
Moja nova Mitsubishi electric ujutro nije htjela grijat.
Tj. nije reagirala na dizanje/spuštanje temperature, niti na brzinu ventilatora, koliko god stavio vent, držalo ga je na 1 (od 4 razine), na drugim funkcijama ventilator normalno radi na brzini koju postavim, na grijanju ne, isto vrijedi i za postavljenu temperaturu.
Valja napomenuti da je ujutro bilo +8, a grijala je normalno i na +2. Tako da nebi smjelo biti do toga ... i nova je, radi tek 2 mjeseca.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2022., 10:42   #3934
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Stavi ju na 30 i vidi vanjsku jedinicu. Ako se vanjska jedinica ne ukljuci za cca 5 minuta prebaci na hlađenje i spusti temperaturu na minimim. Ako se vanjska jedinica ponovo ne ukljuci nakon 5 minuta vjerojatno je izgubila plin.
Zovi servis
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2022., 12:02   #3935
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Tnx

EDIT:
Proradilo najnormalnije dok sad došao s posla.
Radilo i danas ujutro.
Neznam što joj j bilo, ali sad je došla k sebi sama od sebe.

Zadnje izmijenjeno od: DoxyTheCroat. 16.11.2022. u 12:48.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 21:38   #3936
embell
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2022
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 0
Bok,

Imam pitanje za nekoga tko ima iskustva sa slijedećim klimama. Uzeo bi klimu za prostor 50 do 55 kvadrata, u Dalmaciji, stara kamena kuća, znači izolacija slaba. Klima bi se većinom koristila za grijanje, tempratura rijetko pada u minus.

Opcije su:
https://www.klimakoncept.hr/hr/daiki...rxf60d/1148/23

https://www.klimakoncept.hr/hr/toshi...avsg_e/2419/24

https://www.klimakoncept.hr/hr/mitsu...hr60vf/2836/21

https://www.klimakoncept.hr/hr/klima...rijanje/117/27

Ako imate prijedlog neke druge klime, svakako sam zavhalan.
embell je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2022., 00:37   #3937
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Ako ti ista znaci imam Daikin Sensiru i Gree Lomo Economical

Daikin je barem jednu razinu bolji u tisini, u grijanju i u aplikaciji (ako ti je bitno) Nezz sta je sa tom Lomo Regular.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 05:57   #3938
mrki_tua
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Split
Postovi: 3
Citiraj:
Autor virty Pregled postova
Može taj od 25 godina iskustva pričat šta želi. Ja auto i klimu čistim/servisiram jednom godišnje i mirno spavam.

Poslano sa Sony XZ3
Sigurno si puno postigao s tim, za auto postoje servisni intervali na broj km ili vrijeme,a za klima uređaj ne, al daj ti 250kn godišnje puta 10 godina, nije mala suma. Posjedujem u svom stanu Panasonic inverter iz 2008., samo jednom očišćena kad sam stavljao fasadu, i dan danas radi kao prvog dana, ništa ne smrdi, doduše ne puši se u stanu, ali da sam plaćao to čišćenje bacio bi 3k+ kn u vjetar.
mrki_tua je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 06:02   #3939
mrki_tua
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Split
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Đabe 25 godina iskustva ako ništa ne nauči iz tih svih godina. Bakterije, virusi, gljivice, sve se to skuplja na ventilatoru, na isparivaču, na plastici unutra, na svemu u klimi.
Koje konkretno bakterije i gljivice, znaš li ti uopće kako nastaju gljivice, kakva ti je formalna naobrazba kad ti je ovakva neformalna. Znaš li koliko bakterija ima u našem tijelu, koliko na mobitelu kojeg stavljaš svaki dan na uho, glavu? Ljudi školujte se, u RH je još uvijek dostupno i takoreć besplatno. I virusi, lipo oni žive na plastici, ma cijepi se protiv korone to ti pokriva i ovo protiv virusa s klime hahahaha.
mrki_tua je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 06:06   #3940
mrki_tua
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Split
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Treba grijanje, zato i jesmo uzeli parapetne klime koje su kao bolje za grijanje.
Iako u Splitu u zadnjih 25 godina se ne sjecam kad je bilo - 10 C.

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Ne da nije bilo mi us 10, nego u minus ode rijetko kad, ovu godinu ja u stanu još nisam upalio grijanje, a skoro je 12 misec.
mrki_tua je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 09:08   #3941
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor mrki_tua Pregled postova
Koje konkretno bakterije i gljivice, znaš li ti uopće kako nastaju gljivice, kakva ti je formalna naobrazba kad ti je ovakva neformalna. Znaš li koliko bakterija ima u našem tijelu, koliko na mobitelu kojeg stavljaš svaki dan na uho, glavu? Ljudi školujte se, u RH je još uvijek dostupno i takoreć besplatno. I virusi, lipo oni žive na plastici, ma cijepi se protiv korone to ti pokriva i ovo protiv virusa s klime hahahaha.
Ne bi bilo loše da ti iskoristiš ovu mogućnost školovanja jer primjećujem da bi ti mogao biti točno taj kojem treba ta opcija. A ovo uopće neću ni komentirati, koje gljivice i koje bakterije su opasnost za pojavu na hladionim sustavima se zna desetljećima i postoje studije o njihovim opasnostima. Bog zna, vlažna i mokra mjesta, fakat je misterija kako je to okolina u kojoj gljivice i bakterije mogu bujati, kao da ljudi nikad nisu čuli za plijesan na zidovima.

K tome, ti za dokaz o nepotrebi čišćenja uzimaš anegdotalnu priču o svojoj klimi što je potpuno nesuvisao i neutemeljen argument jer ti nisi, niti možeš predstavljati cijeli, reprezentativan uzorak ljudi koji bi mogli imati taj problem.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 09:48   #3942
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Tnx

EDIT:
Proradilo najnormalnije dok sad došao s posla.
Radilo i danas ujutro.
Neznam što joj j bilo, ali sad je došla k sebi sama od sebe.
neki put ti odu u defrost mode pa moras cekati 5-15minuta da prodje ciklus. to ili kod velikih temperaturnih razlika dana i noci, onda radi dok se ne postigne zadovoljavajuca "radna temperatura" sustava klime da moze postici potrebnu superheat temperaturu plina da moze nastaviti raditi u heat modu rada.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 15:17   #3943
mrki_tua
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Split
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Ne bi bilo loše da ti iskoristiš ovu mogućnost školovanja jer primjećujem da bi ti mogao biti točno taj kojem treba ta opcija. A ovo uopće neću ni komentirati, koje gljivice i koje bakterije su opasnost za pojavu na hladionim sustavima se zna desetljećima i postoje studije o njihovim opasnostima. Bog zna, vlažna i mokra mjesta, fakat je misterija kako je to okolina u kojoj gljivice i bakterije mogu bujati, kao da ljudi nikad nisu čuli za plijesan na zidovima.

K tome, ti za dokaz o nepotrebi čišćenja uzimaš anegdotalnu priču o svojoj klimi što je potpuno nesuvisao i neutemeljen argument jer ti nisi, niti možeš predstavljati cijeli, reprezentativan uzorak ljudi koji bi mogli imati taj problem.
Virus živi u živom organizmu, a ne na lopaticama klime, u kući smo skidali valjda 3 klime, Panasonic, Samsung i Grundig i na nijednoj nije bilo, a radi se o tri različita stana, gljivica, plijesni, itd. jer gle čuda tu mora biti vlaga. To je drugi par postola što su ljudi idioti, što ožene ludetine koje ne znaju otvoriti prozor, koje kuhaju juhu iz kesice u zatvorenoj kužini sa kvazi napom od 100 eur i misle da će to izvuć svu paru, pa se stvore gljivice i na zidu i u kuhinskim elementima i u klima uređaju. E onda ako si u toj poziciji, čisti i skidaj klimu svako 3 mjeseca, a ja ti govorim i ako imaš volje možeš doći do mene doma, skini koju god hoćeš, u janje se kladim da nećeš naći navedene gluparije.

Bilo bi ti bolje da madrac očistiš od grinja i prozračiš, itd. tu ti je veća opasnost jer ležiš na tome, ali čisto sumnjam da si obratio pozornost na to. I da, možeš i moju naobrazbu provjeriti, imam formalne, ali još više i neformalne.

Zadnje izmijenjeno od: mrki_tua. 23.11.2022. u 15:23.
mrki_tua je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 16:52   #3944
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor mrki_tua Pregled postova
Sigurno si puno postigao s tim, za auto postoje servisni intervali na broj km ili vrijeme,a za klima uređaj ne, al daj ti 250kn godišnje puta 10 godina, nije mala suma. Posjedujem u svom stanu Panasonic inverter iz 2008., samo jednom očišćena kad sam stavljao fasadu, i dan danas radi kao prvog dana, ništa ne smrdi, doduše ne puši se u stanu, ali da sam plaćao to čišćenje bacio bi 3k+ kn u vjetar.
Da, postigao sam. Sve radi kao ura iz godine u godinu i miran sam.
Najbolje da računam koliko ću potrošiti u 10 godina na nešto.
Ne spadam u tu skupinu ljudi.
Ti radi kako tebi paše, tvoj problem.
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2022., 18:05   #3945
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
...Panasonic inverter iz 2008., samo jednom očišćena kad sam stavljao fasadu, i dan danas radi kao prvog dana...
sta reci, zaista


-------------

jel neko od vas koristi melcloud za kontrolirati mitsubishi klime remotely (prek neta)? razmisljam uzeti module, al kad sam vidio lose ocjene aplikacije na google play-u malo sam zastao.
jel ima kakvih 3rd party aplikacija koje zamjenjuju melcloud?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 08:44   #3946
reiben101
Registered User
Moj komp
 
reiben101's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: EU
Postovi: 59
Dobio sam wi-fi modul besplatno tako da koristim MelCloud cca 2 godine. Vidim svakakve recenzije, ali osobno nisam imao nekih problema. Postoji malo kašnjenje od par sekundi, ali sve funkcije uredno rade.
reiben101 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 10:24   #3947
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Za postavke je ok, al za potrošnju laže da bolje ne može. Meni prvo kazala premalo, sad kaže previše. Al zato je tu Shelly
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 10:33   #3948
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
I šta kaže shelly?
generic je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 10:38   #3949
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Shelly kaže da sam na grijanje u 11mj potrošio 122,68kWh (+ današnji dan naravno)

ME AP42
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 11:01   #3950
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
tko ili sto je shelly ?



edit: naso, ap.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 11:03   #3951
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 12:41   #3952
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Treba mi jedan savjet oko klime...

Novu sam ugradio prije ovog ljeta. Nisam do sad imao primjedbi na njen rad, ali sad kad je malo zahladilo dešava se slijedeće (klima je čini mi se ovaj GREE model, moram točno provjeriti)

Uglavnom, u modu grijanja puhanje toplog zraka se čudno ponaša, kao da puše "na mahove" a ne kontinuirano. Kao da se ventilator muči u radu. Prebacio sam je u mod ventilatora (samo da puše zrak) i u tom slučaju ventilator radi najnormalnije.

Ovo mučenje ventilatora je primjetno i čujno (u modu grijanja) u svim brzinama rada ventilatora i također kad je u AUTO modu.

U čemu bi tu mogao biti problem? je li to dovoljan razlog za reklamaciju?
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 13:14   #3953
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Otvoriš poklopac unutarnje jedinice, izvadiš filter https://external-content.duckduckgo....296&ipo=images , očistiš ga, vratiš sve na mjesto i onda probaj ponovno.


Imao sam istu takvu situaciju (nakon možda godinu dana korištenja). Nazvao majstora i on mi upravo tako objasnio i riješilo je situaciju.

Btw. izgledalo je kao da je netko tepihom prekrio filter pa to sad radim 2 puta godišnje.
cro_ryder je online   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 13:35   #3954
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Isto mi je rekao i kolega sa posla. Nisam računao da ću ga morati očistiti nakon 6 mjeseci korištenja :-)... niti se puši u stanu niti sam primjetio nekakvu pretjeranu prašinu u prostoriji.

Probam kad se vratim doma.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 13:56   #3955
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Jednom mjesecno se cisti prašina. Filter izvadis iz klime, pod tus i pusti da se osusi, nazadnu klimu.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 30.11.2022. u 14:05.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 15:53   #3956
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Da je sve sterilno, bilo bi prašine, za to nema još lijeka
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 16:05   #3957
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
@pogi mislim da nije do prasine,jer onda kad radi u "vent" modu bi bilo isto. A i kakve sam sve klime vidia, 10 godina ne ociscene,pa ventilator vrti normalno.
Ili ti cesto ulazi u defrost, sta nisan bas siguran za Rijeku, nisu neke niske temperature,i jucer nije bilo puno vlage u zraku, ili nesto ne radi kako treba.
Al eto da budes siguran ocisti filtere,ako se nastavi tako ponasat zovi servis.


Meni je nekidan vivax nakon 6 miseci intezivnog rada pocea bacat error OC, tj da fali plina. Zva servisera, od 30 bara plina unutra 15. Curi na unutarnjoj,jako minijaturno al curi.

S tim da mislim da je serviser ujedno montazer sjeba jedan spoj,nije dobro ispertlova, vidia san mu na faci kad je skida unutarnju,al nisan nista tia spominjat. Jer taj spoj je odreza i radia opet. Drugi nije. I nista, dobia novu unutarnju
webstartm je online   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 16:25   #3958
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
sta reci, zaista


-------------

jel neko od vas koristi melcloud za kontrolirati mitsubishi klime remotely (prek neta)? razmisljam uzeti module, al kad sam vidio lose ocjene aplikacije na google play-u malo sam zastao.
jel ima kakvih 3rd party aplikacija koje zamjenjuju melcloud?
Ja ga koristim i radi, to je sve što mogu reći. Ako misliš upaliti, ugasiti, postaviti temperaturu neznam sto vise treba. Kako mi je stan na dva kata ja sam dodao melcloud u google assistant pa kada nemam mobitel pri ruci preko googla (onaj nest samostojeći ekran) palim ili češće gasim klimu s donjeg kata.

Modul jednom postelao, dao mu wifi pass i radi. Nikada više dirao nakon toga. Da se mene pita odlična stvar.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 18:10   #3959
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor cro_ryder Pregled postova
Otvoriš poklopac unutarnje jedinice, izvadiš filter https://external-content.duckduckgo....296&ipo=images , očistiš ga, vratiš sve na mjesto i onda probaj ponovno.


Imao sam istu takvu situaciju (nakon možda godinu dana korištenja). Nazvao majstora i on mi upravo tako objasnio i riješilo je situaciju.

Btw. izgledalo je kao da je netko tepihom prekrio filter pa to sad radim 2 puta godišnje.
To je bilo to... nije bio baš perzijaner koji prekriva filter, zapravo je bio vrlo tanak sloj prašine. Ali filter je jako fin, rekao bih da su rupice promjera manjeg od milimetra i ovako odokativno bi rekao da je preko 60% rupica bilo začepljeno.

Uglavnom, pranje toplom vodom, lagano pobrisao krpicom, još propuhao fenom i pustio još 15 minuta da se osuši, ugradio natrag i to je to, sad radi kako treba.

Usput sam otvorio i prednji poklopac, unutra nema ni traga prašine.

Hvala svima
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 12:07   #3960
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Klime su DAIKIN serija FVXM-F (perfera podne).
Imaju sve Wifi i povezane su na Daikin Cloud.
Ljudi u uredu ih najčešće pale na način da dotaknu on/off tipku i klima se onda upali na postavkama Auto 25 C.
Htio bi staviti kad se upali na taj način da bude Auto 21 C.
Pokušao namjestiti preko appa, ali ne ide, kako namjestiti te deafultne postavke?
Colop je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na