Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2020., 20:21   #49351
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Svojevremeno mi je frend koji se bavi servisom motora jahti rekao da najveću maržu dobija na ulje. Mislim da mi je čak rekao da ga preproda za 3x veću cijenu nego što ga nabavi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 20:22   #49352
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Dao bog svakom da (do)živi takvu bajku

Pregledom tema na forum.hr-u dojma sam da je popust za cash još živ,a ostvarenje popusta u tome slučaju varira između 5%(što daju i psu koji uđe kroz vrata)-15%. Govorimo period 2015.-2020.



Sad sam vidio,to si u pravu,mada govorimo o totalno drugom vremenu i drugoj lokaciji.

Ja svake dve godine mjenjam Mercedes koji imam za neki jahreswagen pod 2 god garancije minimalno. Najviše što sam dobio na MLu je soma eura popusta(na cijeni 50 i dodatni set zimskih guma). Zadnju C klasu kada sam uzimao jedva sam iskamčio 500€ popusta i set zimskih....i to svaku put sa papirnatima doletim. I znaju me već u Scholzu i mog oca i bratića i ne jebe ih živa sila neki ozbiljniji popust dati. Kupi novi pa ćemo vidjeti šta se da....im je moto


Ali moraš znati da je na novim autima marža XYZ pita veća nego na polovnima. Polovni čim izađe iz salona,sa pola kilometra na cajgeru je cijena dolje 50%. Ja ih hvatam kada izgube 60% vrijednosti a da su u prvoj godini i na malo km. Nije ista stvar baviti se prodajom rabljenih i novih.
Vidim nitko nije reagirao na ovo da cijena padne 50% kad auto izadje iz salona i da nas SFTD kupuje jahreswagene sa 60% popusta...

U realnom svijetu, autima pada cijena na 50% oko 5. godine, Alfama i Fordovima moze i prije , ali nikad sa 0.5km na cajgeru.

U kojem ti svijetu zivis ne znam, ali nije stvaran.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 20:49   #49353
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Marža u servisima i rezervnim dijelovima je puno veca od prodaje novih automobila, zato te i guraju da kupis produljeno jamstvo i uvijek imaju servisne "akcije" za 3+ i 4+ godina stare automobile.
Ništa mi pametno nisi odgovorio ovime a ni quoteom. Svi skužiše da se radi oko 30ak posto popusta jedino ti i još jedan posebni misle da je neko dobio nekakav novi auto za trećinu iznosa u cijeniku,high five

Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Vidim nitko nije reagirao na ovo da cijena padne 50% kad auto izadje iz salona i da nas SFTD kupuje jahreswagene sa 60% popusta...

U realnom svijetu, autima pada cijena na 50% oko 5. godine, Alfama i Fordovima moze i prije , ali nikad sa 0.5km na cajgeru.

U kojem ti svijetu zivis ne znam, ali nije stvaran.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
U onom gdje je C klasa 2018. Exclusive unfalfrei plaćena kod sluižbenog Mercedesa 24.500 a samo godinu i nešto sitno dana prije je izašla iz salona za 54.900. 22500km. SOlidna oprema,9Gtronic koji sam dođe u nadoplati tipa 6k eura u konfiguratoru(za 220d 2150 mašine je bila nadoplata),Intellilicht paket itd itd

A u 9. mjesecu idem na nešto ljepše i veće. I znaš li parodiju? Kada ću prodavati ovogad...dobiti ću,u HR, iste pare koje sam za njega platio u osmom mjesecu 2019. godine(ako naleti budala i veće). Sad samo počnite arlaukat kako ni to nije moguće.

U Zagrebu smo,nije greda provezem te malo i pokažem papire ako te zanima,te te uputim u caku ili dve. PM opcija ti je tu.

PS,naletio sam na driveu na originalan oglas,čekao sam da se ovako nešto pojavi 6 mjeseci....ali kad se pojavi,zoveš i govoriš da si gore do zatvaranja salona,krećeš sa 45 hiljada eura za slučaj da se u tom trenutku pojavi nešto što što se za veću cifru ne može odbiti....i obavezno frenda i oca koji će se šamarom ili dva pobrinuti da kupiš ovaj prvi ukoliko dođeš u napast ubosti nekakvog GLSa ili sličnu perverziju


Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 13.05.2020. u 21:32.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 07:40   #49354
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Tko ima keša, ja bi mu savjetovao da se strpi još malo.
Naime, leasing kuće se još nisu izjasnile oko odgode ili moratorija na plaćanje rata. Ukoliko se odluče da odgode ili moratorija neće biti, ljudi će masovno vraćati vozila. Tada bi osoba s kešom mogla profitirati.
Mislim da bi solidan dio tih vozila trebao biti više srednje ili premium klase, pune dodatne opreme jer se diša(TM) ne može/ne smije voziti u autu koji nema kožne siceve sa masažom, 3-zonsku aut. klimu, navigaciju,... i sl. pi**arije koje krkan u životu neće upotrijebiti, ali zvuče fensi. Ionako 'firma plaća'.
Osobno smatram da bi odluka leasinga da ne odobravaju poček ili moratorij bio poguban za njihovo poslovanje jer će tada imati lagere pune vozila kojima cijena pada iz dana u dan i biti će im u interesu da se čim prije riješe mrtvog kapitala
Ali, u Hrvatistanu je sve moguće.


Što se tiče uvoza, u većini slučajeva je povoljniji od kupnje kod nas, ali se mora imati keš. Inače, duboko sam uvjeren da bi sposobniji pravnik bio u stanju pobiti način na koji se auti uvoze u RH. Od toga da RH ne priznaje fakture stranih firmi već vrijednost vozila procjenjuje iz tablica CVH (koliko znam CVH je privatna firma!), naplaćuje razne parafiskalne namete (homologacija vozila koje imaju dozvolu prometovati EU, ali ne i RH),... Bez svega toga, uvoz bi cjenovno bio puno povoljniji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 14.05.2020. u 07:48.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 08:13   #49355
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Pa može pasti za godinu dvije dana toliko, ako recimo kupiš novu S klasu kod Jollya ili Bmw 8 kod Tomića, daš sve dadžbine i otadžbine, odvezeš se u DE, pričekaš godinu dvije i hopa ili na sajam ili na autoscout ili mobile de pikneš za 60% cijene. Naravno, bez naših davanja i poreza. Još ako napraviš recimo 100k km za te 2 godine puna šaka brade.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 11:03   #49356
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Inače, duboko sam uvjeren da bi sposobniji pravnik bio u stanju pobiti način na koji se auti uvoze u RH. Od toga da RH ne priznaje fakture stranih firmi već vrijednost vozila procjenjuje iz tablica CVH (koliko znam CVH je privatna firma!), naplaćuje razne parafiskalne namete (homologacija vozila koje imaju dozvolu prometovati EU, ali ne i RH),... Bez svega toga, uvoz bi cjenovno bio puno povoljniji.
Sve ti je to po PS-u. Od faktura i procjene do ostalih nameta.
Nažalost ništa od toga nije "unificirano" na nivou EU.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 11:41   #49357
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Totalni nonsens. Meni Hans GmbH izda fakturu koja prolazi kod njihove Porezne, ali naši to ne priznaju, već cijenu traže u nekakvoj tablici koju izdaje privatna firma(?!) i u kojoj cijene nemaju veze sa zdravom pameću.
Isto kao homologacija. Vozilo proizvedeno u EU, ispunjava sve propise EU, ali naši su opet pametniji od ostalih pa ti generalni uvoznik izda potvrdu o tome za xy kn. Alo! Tko je tu lud?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 11:46   #49358
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Kak ne kuzis ? pa te homologacije, posebni porezi i slicnii nameti stite DOMACU autoindustriju od prekomjernog uvoza, Kupujmo hrvatsko .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 12:13   #49359
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
.. Kupujmo hrvatsko .


Rimac for the rescue? Ili pak Limex?
pci_e3x je online   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 12:17   #49360
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Yugo
Mommistake je offline   Reply With Quote