Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2015., 10:55   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
ASUS STRIX 7.1 test

Isprobali smo STRIX 7.1 slušalice.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2015., 11:40   #2
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
šteta što i mikrofon ne svijetli... baš sam mislio uzet, ali eto zbog ovog previda su izgubili mušteriju

syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2015., 12:56   #3
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Definitivno bi bilo fora da po mraku razgovaraš s nekim na Skypeu i svijetli ti iz usta ko da si večerao žarulje

Kao što je navedeno pod minusima, i mene bi više smetalo to što se osvjetljenje ne može uključiti i isključiti po volji. Naravno, i cijena je nešto veća od cifre koju bih bio spreman izdvojiti za slušalice.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2015., 15:21   #4
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
A ovu kontrolnu jedinicu si stavis na prsa da izgledas kao Iron Man.
Dizajn je boze sacuvaj.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2015., 22:45   #5
blankyboy
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Karlovac
Postovi: 108
shiny ... nema sta... ali nije li poanta 5.1 .. 7.1 zvucnika... opcenito surrounda da te zvucnici kroz sobu okruze i da uistinu treba prostora da zvuk putuje te da se osjeti ta "prostornost"?... nisam u pocetku vjerovao u tu filozofiju, pa sam prije par godina kupio Roccat slusalice ( nakon par mjeseci prodao ovdje preko foruma) mislim da su bile 5.1. . opcenito sve te slusalice... a da nisu stereo(lijevo desno u igrama) su mazanje ociju, 5.1 zvuk je kao da imate na svako uho naljepljena dva i pol zvucnika.... kad vam puste demo koji ste dobili uz same zvucnike.. cak i zvuci super,ali u samoj igri, nema veze s vezom. na kraju sam kupio za 600tinjak kuna steelseries hd 250.. ili tak nesto... i bile su perfektne.. em u igrama, em sto se tice glazbe.
TLR ... slusalice izgledaju nice&shiny.. ali drzite se stereo spravica za tu cijenu. ovo je glupost.
blankyboy je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2015., 00:49   #6
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor blankyboy Pregled postova
shiny ... nema sta... ali nije li poanta 5.1 .. 7.1 zvucnika... opcenito surrounda da te zvucnici kroz sobu okruze i da uistinu treba prostora da zvuk putuje te da se osjeti ta "prostornost"?... nisam u pocetku vjerovao u tu filozofiju, pa sam prije par godina kupio Roccat slusalice ( nakon par mjeseci prodao ovdje preko foruma) mislim da su bile 5.1. . opcenito sve te slusalice... a da nisu stereo(lijevo desno u igrama) su mazanje ociju, 5.1 zvuk je kao da imate na svako uho naljepljena dva i pol zvucnika.... kad vam puste demo koji ste dobili uz same zvucnike.. cak i zvuci super,ali u samoj igri, nema veze s vezom. na kraju sam kupio za 600tinjak kuna steelseries hd 250.. ili tak nesto... i bile su perfektne.. em u igrama, em sto se tice glazbe.
TLR ... slusalice izgledaju nice&shiny.. ali drzite se stereo spravica za tu cijenu. ovo je glupost.
covjek ima dva uha. zvuk koji putuje prema mozgu je uvijek stereo. medjutim mozak u kombinaciji sa uhom u stanju je prepoznati da li zvuk dolazi od naprijed desno ili od natrag desno. Slusalice lako simuliraju prostornost zvuka.
Ono u cemu se slazem s tobom je da je besmisleno davati veliki novac za bilo sto osim stereo slusalica. Ali ne zato sto je 5.1 ili 7.1 glupost nego zato sto je to zvuk koji koriste igre i filmovi. Dobar zvuk trazim u glazbi. U igrama i filmovima se zadovoljavam osrednjim.
A sto se tice slusalica koje su tebi "perfektne" vjerujem da se ne radi o Steelseries.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2015., 09:56   #7
blankyboy
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Karlovac
Postovi: 108
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
A sto se tice slusalica koje su tebi "perfektne" vjerujem da se ne radi o Steelseries.
jep zabrijao sam.. senhajzerice su bile
blankyboy je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2015., 13:57   #8
redcoffe
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: english
Postovi: 3
glupost nego zato sto je to zvuk koji koriste igre i filmovi. Dobar zvuk trazim u glazbi. U igrama i filmovima se zadovoljavam osrednjim.




___________________
Fifa coins
redcoffe je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2015., 16:36   #9
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Bravo za članak. Ja bi sad recimo kupio ove slušalice, gdje i kako ?
Ja bi ih volio i isprobati, kako ?
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2015., 18:54   #10
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Evo Krešo, imaš kupca.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.03.2015., 01:58   #11
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Za te pare se mogu kupit npr. AKG K550.

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 14.03.2015. u 02:10.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2015., 08:18   #12
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ma ima i zenhajzerica za te pare.

Ma bio je jedan primjerak ovih kod mene u rukama, ali radila je samo jedna sluška i frajer iz Asusa nije imao cijeli komplet. Šetao se po Velesajmu i pokazivao sluške. Brijem da su bile 7.1, ali ubi me.

Ali kupit sluške a da ne probam, jako teško. Probao sam/Testirao zaista više manje sve sluške do 1000 kn, jedine koje mi valjaju su Razer Kraken, ali i dalje sve imaju problem da se previše zvuka čuje van.

Tako da, koristim trenutno Panasonic RP-HXD5WE, plaćene 220 kn u Ventexu u Rijeci, imaju navodno još jedan komad crnih (ali danas koštaju skoro 400 kn). Slušalice su 9/10 spram uloženo dobiveno, jedino nemaju mic. Glasne, kvalitetne, lagane, nećuješ zvukove iz vana, a i nitko ne čuje što ti slušaš pa i onda kad pojačaš do daske.

Čini mi se da Strix 7.1 ima odličnu izolaciju, pa ako ima, moj je!
Baš sam sinoć kopao po netu, i razmišljao da li da naručim opet Panasonic, slične, ali vidim nemaju ništa novo - bolje.

Kad bi čovjek ovo mogao probati, pa to bi bilo milina:
Pioneer SE-MX9
QPAD QH-1339 Professional Gaming Headset
AKG HSD 271
Philips Fidelio L2BO
Sennheiser Urbanite XL
Bang & Olufsen BeoPlay H6 Special Edition Blue Stone

Pogotovo ove zadnje B&O.
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 14.03.2015. u 09:43.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na