Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.09.2010., 22:50   #1
NeX_the_Reaper
Premium
Moj komp
 
NeX_the_Reaper's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Hum na Sutli
Postovi: 104
wireless problemi...

znači.. ne mogu se spojiti na net preko ovog uređaja, koji se spaja na bežični router ZyXEL. računalo koje se spaja na router preko ethernet kabela, net radi savršeno, laptop koji se spaja na bežičnu mrežu isto radi bez problema. jedino računalo koje se spaja preko tog AirLive-a nešto komplicira.
ja sam uredno postavio drivere i sve to. postavio internet protokole...
kada mu dam naredbu poveži javlja mi je da je potpuno povezan... full signal i sve...
ali net ne radi... i onda sam pogledao stanje veze, i nema primljenih podataka nego samo poslani... (poslano xyz paketa, a primljeno 0 )


ugl.. ako itko zna bilo kakvo riješenje pomoglo bi puno, Hvala!
NeX_the_Reaper je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 10:31   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Opet fale ključne informacije:
- koja je matična na "problematičnom" kompu
- koji je os
- jesu lli usb - ovi uredno prepoznati / instalirani i jeli uredno rade (npr. kakav usb memory stick)
- ispravno odabrao mod rada tj. client mode
- ako koristiš Win7 jesi stavio zadnji dostupni driver, dir. link
- taj stick je baziran na Realtek RTL8187L chipsetu pa alternativno možeš koristit goli drajver Realteka koji ima noviji od ovog od AirLive
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2010., 17:21   #3
NeX_the_Reaper
Premium
Moj komp
 
NeX_the_Reaper's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Hum na Sutli
Postovi: 104
-radi se o ovoj matičnoj ploi
-os je win XP SP3
-usb radi normalno
NeX_the_Reaper je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 19:06   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Gore sam zaboravio napomenit da obavezno probaš / koristiš usb port zada (direktno na mobo).
Tu mi je najsumljiviji SP3. Svakako probaj goli drajver od Realteka (za XP ver. 1313 25/01/2010),
dl. drajver, raspakiraš ako treba i kroz Device Manager napraviš update.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2010., 13:47   #5
carcharodon
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1
Wirelles problem

Da ne otvaram novu temu,dakle slucaj je sljedeci,imam airlive WN-200PCI
dakle moj problem je ping, brzine down i up su ok,naime kada u win pingam neki game server sve je ok i stabilno dok se ne spojim na server kad se spojim na server ping je 150,nekidan sam rusio win i stavio win 7.
Na xp sam imao isti prob s pingom ali je tada sigurno bilo sa Opticarnetom jer im je mreza u banani zadnje vrijeme.Tada kada sam pingo na xp-u ako je ping zezo on mi je pokazivao nije bio stabilan dok na 7 je stabilan dok ne krenem igrat ili bilo sta radiditi sto koristi net.
Ruter na koji sam spojen je DSL-2640R signal je uglavnom excelent ruter je udaljen 15 metara od mene i jos dva racunala su spojena na njega,ali nije problem sigurno u njima jer sam mjerio kad su bili spojeni i kad nisu.

Ako itko zna pomoci bio bi zahvalan,ako je prob do win ili nekih drajvera,ili je i dalje do Opticarneta.

Nasao sam rijesenje problema,problem je u drajverima od zvucne pa ako se zvucna disebla nema problema,ako ej upaljena problem je tu.

Ali evo rijesenja pa ako tko naide na isti problem koji sam imao eto mu rijsenje.

Zadnje izmijenjeno od: carcharodon. 03.10.2010. u 14:29.
carcharodon je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2010., 20:13   #6
NeX_the_Reaper
Premium
Moj komp
 
NeX_the_Reaper's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Hum na Sutli
Postovi: 104
evo.. probao sam više različitih verzija drivera i ne znam kaj sve ne.. 0 bodova...
probat ću postaviti SP2 pa ću onda vidjet što se dešava....
NeX_the_Reaper je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2010., 21:17   #7
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Ja bi se isto ubacio na temu, ako nije problem

Ralink MIMO Wireless LAN Card
Thomson SpeedTouch
XP SP3

Wireless je jednostavno prestao radit. Prvo mi je dole u trayu ikona izgledala normalno i sve je pokazivalo da je mreža aktivna. Osim šta nisam mogao na net. Nakon restarta se pojavio i X. U Device Manageru je sa karticom sve ok.

Napravio sam uninstall, stavio nove drajvere i voila - sve opet radi. Do sutradan kad sam upalio komp i opet sve isto...

Kad spojim žicu, LAN normalno radi. Wireless na laptopu isto radi.

Edit: Kod novog reinstalla drivera opet radi. Ali je nakon ponovnog dizanja Windoza mreža opet mrtva. Nije mi baš neka fora instalirat drajvere svaki dan

Zadnje izmijenjeno od: Interpol. 06.10.2010. u 21:32.
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2010., 23:29   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
@Interpol
Dao si previše uopćen naziv WiFi kartice za detaljniji odgovor, stavi ovdje Device ID i ako (sa)znaš chipset (neki RTxxxx).
Generalno govoreći, po opisu greška je vjerojatno do drajvera i pratećih postavki.
Kad saznaš(mo) precizne detalje o kartici onda ćeš napravit uninstall drajvera + Reboot + preskočit wizzard za auto install + instalacija zadnjeg dostupnog drajvera.
Npr. za RT256x/RT266x i XP zadnja verzija je 1.2.8.0 - 24/08/2009.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2010., 19:41   #9
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Imao sam 2 mjeseca stariju verziju drajvera, 1.2.0.8

Sad sve radi, thanx
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2010., 14:38   #10
NeX_the_Reaper
Premium
Moj komp
 
NeX_the_Reaper's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Hum na Sutli
Postovi: 104
da se vratimo na moju temu...

i dalje isti problem... :-/
promijenio sam windowse (stavio sam SP2), probao s drugim driverima ali i dalje isti problem... piše da je uredno spojen, da je signal dobar, ali ne prima podatke nego ih samo šalje... SLIKA

možda u protokolima problem?
koristim:
IP adresu: 192.168.1.50
sub mask: 255.255.255.0
gateway: 192.168.1.1

ideje?
NeX_the_Reaper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2010., 14:52   #11
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Na zyxelu stavi mrežu u b način rada. Moj šupak siemens radi samo u b načinu, dok u g imam excellent signal bez mogućnosti spajanja na bilo šta. Isprobao i na laptopu (par komada različitih), na usb sticku (siemens gigashit neki), iphone i trendnet kartica sa atheros 510 čipom. Svi rade samo kad je b standard, znači ruter serka nešto kod mene. Probaj, možda ti riješi problem.
Usput, dobivam max 5 megabita od siemensa, a kad sam stavio linksys ap, davao je cijelih 10 megabita, koliko i treba.

Citiraj:
Autor NeX_the_Reaper Pregled postova
možda u protokolima problem?
koristim:
IP adresu: 192.168.1.50
sub mask: 255.255.255.0
gateway: 192.168.1.1

ideje?
DNS nisi upisao?
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2010., 14:59   #12
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Budući se isto tako doma spajam na net preko WiFi-a obavezno moram unijeti adresu barem Preferred DNS servera svog ISP-a.

Ništa te ne košta.
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2010., 16:16   #13
NeX_the_Reaper
Premium
Moj komp
 
NeX_the_Reaper's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Hum na Sutli
Postovi: 104
naravno da sam stavio DNS adrese, ali nisam ih znao na pamet pa ih nisam pisao.. sorry
ugl...
DNS:
195.29.149.178
195.29.149.179
zvao sam T-kobile i oni su mi dali DNS adrese, pa pretpostavljam da su dobre....

zaboravio sam prije spomenuti da se s laptopom, mobitelom, susjedovim računalom spajam na mrežu bez problema... jedino taj komp s*re...
NeX_the_Reaper je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2010., 16:27   #14
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Hmm, ja nisam koristio te adrese.

Wild guess ali probaj sa 195.29.150.3 i 4
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2010., 16:31   #15
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Meni je na t-comu dns 192.168.1.1, a takav je svuda gdje sam postavljao nekome net. To je od rutera, a ruter se spaja na t-comov dns. Sve radi ko cager. Probaj tako.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2010., 18:09   #16
NeX_the_Reaper
Premium
Moj komp
 
NeX_the_Reaper's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Hum na Sutli
Postovi: 104
ma nije problem u dns-u... inače se ni jedan drugi komp nebi mogo spojiti na mrežu..
mislim da je problem u wireless sticku... jer ne prima podatke, a šalje ih što se može vidjeti u priloženoj slici iznad...

tražim riješenje za to..
ideje?
NeX_the_Reaper je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2010., 19:13   #17
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
@D1viry
Ne napadaj mi Simensića, jel jasno to šta imaš primjerak s greškom ne znači da su svi ostali takvi.
Ako se radi o SE555 i ne trebaš MaxTv stavi zadnji origigi fw (1.30n).

@All
Namještanje da koristi isključivo 802.11b standard može pomoći u nekim situacijama (obićno kada je udaljenost / kvaliteta linka na granici). Ovo se može postavit kako na wireless routeru tako i u postavkama wireless kartice.
NeX_the_Reaper je rekao "...s laptopom, mobitelom, susjedovim računalom spajam na mrežu bez problema... jedino taj komp s*re..", pa bi u njegovom slućaju u routeru stavio b/g mode a na problematičnoj kartici b only.
U ZyELL - u je to pod wireless > Advanced, pa kako je preloženo postavi:
Output Power=Maximum
Preambule=Long
802.11 Mode=Mixed
Max Frame Burst=0 (možeš probat postavit 300 ili više, max 1800, služi za eliminiranje kolizija u mixed b/g modu rada)
Obavezno Save and Reboot routera

Prića sa DNS - ovima je poznata i opisivana u x tema, da skratim, na kompovima adresu routera ili po ISP - u a u routeru odaberi manualni unos i unesi po ISP - u. U drugoj temi je rećeno za T-Com da su napravili "puni krug" i sada su aktivni stari 195.29.150.3 i 195.29.150.4 par.

Moguće je i da ti se zalomio loš / polu ispravan wireless stick, ako možeš probaj ga spajat sa drugim router - om / u drugoj wireless mreži.
Inaće kod naštimavanja / provjere funkcionalnosti ovih wireless igrokaza neka su klijenti najprije relativno blizu (npr. u istoj sobi) a tek kad tako "stvar" proradi onda postaviš na željenu lokaciju.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2010., 23:13   #18
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
@Nikky
Ne napadam ja ruter bezveze. Susreo sam se sa 5 takvih i kod svih ista stvar. Meni je isto srao komp sa wlan karticom, a onaj Siemens stick je priča za sebe. Par soba dalje laptop vidi signal i spaja se a stick ne vidi. Pola metra od rutera stick kaže da je signal 60 posto, smiješno, a još smjesnije je to da linksys dere bez problema na g standardu i pomoću njega dijelim konekciju sa kolegom koji je 60 metara od mene u drugoj zgradi (kod njega sam naravno stavio još jedan linksys). Moj Siemens je 763 (provjerit ću), a kad sam stavio thompsona, sve je radilo bez problema. Dakle, Siemens je problem. Možda bi bolje radio da ga otključam, al ne da mi se zezat s njim jer ionako koristim wlan samo za ajfon.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2010., 11:23   #19
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
OK, poznate činjenice:
- Siemens usb stick - sve verzije, jako loše karakteristike
- Router SE555 - poznat po dobrom, stabilnom i "jakom" wireless - u, dijelom i zbog dvije antene
- Router SX763 - u odnosu na prethodnog nešto slabiji wireless, jedna antena izvedena interno na pcb - u

Zbog "teorije zavjere, propisa i dogovorenih standarda na uređajima se namjerno inicijalno postavljaju šroteks antene od 2 - 3 dB kako bi ti iz džepa izbili dodatne novčeke za pristojnu antenu i/ili repeter u svrhu pokrivanja većeg područja.
Kad spominješ Linkače, svjetsku slavu su stekli starom WRT serijom sa pristojnim antenama (na konektor), . . . a kod novih su primjenili gore navedeno.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 22:09   #20
Matoje
Premium
Moj komp
 
Matoje's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 178
da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje. na laptopu se nikako ne mogu spojiti na wireless, cijelo vrijeme piše veza nije uspostavljena - veze nisu dostupne, ne mou nikako tražiti bežične mreže niti išta, spojio sam kabelom laptop i onda radi ali wireless nikako. pokušao pokrenut otklanjane poteškoća ali ništa nije pomoglo. jel može bit do toga što sam danas restartao ruter na tvorničke postavke al opet sam se spojio s mobitelom. ima ko kakvo rješenje problema?
Matoje je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 22:19   #21
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,534
windows 7 ?

obrisi poznate mreze.. mada ako nit ne mozes trazit wifi mreze, onda ili driveri od wifi mrezne ili pa si ju disable
vidi dal ima koji gumbic na samom laptopu ili FN plus neki gumb

eto.. koliko si dao informacija. toliko odgovora

daj info
koji lap.. model
koji win
koji modem (mada to nije bitno toliko)
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 22:39   #22
Matoje
Premium
Moj komp
 
Matoje's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 178
laptop je hp pavilion g6, na njemu su windowsi 7, adapter na laptopu je ralink rt3290
Matoje je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 23:36   #23
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Ah, Ralink šrotex kartica.
Kako se ponaša mob na istoj lokaciji ?
Ako mob radi ok trebalo bi taj Ralink zamijeniti drugom / boljom karticom ili spojit vanjsku na usb.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 07:54   #24
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Ja bi se isto ubacio na temu, ako nije problem

Ralink MIMO Wireless LAN Card
Thomson SpeedTouch
XP SP3

Wireless je jednostavno prestao radit. Prvo mi je dole u trayu ikona izgledala normalno i sve je pokazivalo da je mreža aktivna. Osim šta nisam mogao na net. Nakon restarta se pojavio i X. U Device Manageru je sa karticom sve ok.

Napravio sam uninstall, stavio nove drajvere i voila - sve opet radi. Do sutradan kad sam upalio komp i opet sve isto...

Kad spojim žicu, LAN normalno radi. Wireless na laptopu isto radi.

Edit: Kod novog reinstalla drivera opet radi. Ali je nakon ponovnog dizanja Windoza mreža opet mrtva. Nije mi baš neka fora instalirat drajvere svaki dan
izvadi iz kompa wifi karticu odeš u devirce menager tamo označiš da ti pokaže skrivene drivere,zatim deinstaliraj sve što je u vezi sa wifiom,
a možeš i sve što je u vezi sa mrežom,ako je wifi dio ploće diseblaš prvo u biosu wifi isti postupak kao kao u prvom slučaju i na kraju nanovo drivere
instaliraš ako windowsi sami neinstaliraju,ako imaš na ploći wifi a hočeš upgradat wifi recimo na ac,obavezno isključi u biosu wifi,pobriši skrivene drivere
i tek onda usb stik instaliraj,ti skriveni driveri unose pometnju u wi-fi,a i kolko primjetih u zadnje vrijeme čim iziđe novi model kartice nekako prestaje
briga za stare modele prozvođaća ,a windowsi se mjenjaju nekad više nekad manje u tom segmentu svakih 6 mjeseci u prosjeku,tako da taj problem zna postat i neriješiv
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 08:52   #25
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
...te godine kad je pisan post je "n" bio rijedak (hardwer) a kamoli "ac" mod na wifi .

ps: .... ili nisi spavao ili si se tek probudio
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 11:23   #26
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
isto ti dođe sa moda na mod tak da je sve u toku
istina nis spavao baš
baš me trenutno driveri ubijaju sa sličnim problemom asus usb 3.0 ac56u nema ga ima ga
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 14:53   #27
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
"....ako imaš na ploći wifi a hočeš upgradat wifi recimo na ac."

Mod "g","n" ili "ac" se ne upgrejda na brži mod već je hardwerski (čipset) određen, a upgrade normalno radiš samo za drajvere prema svom OS.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 16:17   #28
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Ista stvar kod mene (lap HP Pavilion dv7, Win7 pro 64).
Dok nisam skužio da svaki put kad se driver nadogradi preko Win auto updates nastane mess.
Riješio na sljedeći način: ignorirao ponuđeni update na Windowsima (te ga označio da mi ga više ne nudi), deinstalirao sve wireless drivere u sistemu, skinuo driver sa Ralink stranice (u mom slučaju RT3090) i od tada je sve u redu.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2017., 20:29   #29
martin22
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 119
Pozdrav.
Ako ima dobra duša da zna rješenje bio bih zahvalan. Ugl, imam mobitel Huawei P9 lite, koji se svugdje spaja normalno na druge Wifi i mreže bez štekanja. U mom domu je totalno usporen na Wifiju. Svi drugi uređaji rade normalno na toj mreži osim Huaweia. Kanal mreže mi se ne podudara sa susjedovom (navodno mogu biti u "sukobu" dvije wifi mreže). Jedino sam to provjerio od mogućih problema. Router mi je ZTE (ZXDSL 931). Unaprijed hvala
martin22 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2017., 20:49   #30
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Vidi moze li se kanal promijeniti. Takoder probaj primijeniti vrstu enkripcije.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na