Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2010., 22:55   #3871
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
kasandro inače do 20.06 u santa domenici je bio popust na sony lcd telke za gotovinu 20 post. Dakle za dotični je valjalo dati 2400kn. neznam jel to još uvjek aktualno
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2010., 16:20   #3872
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
pozdrav ljudi može pomoć

Treba mi savjet...

Ovako, TV je udaljen cca 3m od garniture i nalazi se blizu prozora tako da često imam problema sa odbljeksom sunca.

E sad kakva plazma/LCD bi meni bila potrebna? Pretpostavljam minimalno 94cm, a možda najbolje 107cm.

Koliko je novaca potrebno izdvojiti za solidan 94cm i 107cm televizor i koji bi to bili televizori?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2010., 22:23   #3873
Bokygs
Premium
Moj komp
 
Bokygs's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb/Gospic
Postovi: 105
Ekipa,moze misljenje o Samsungu LE32C450,tj. da li postoji koji bolji TV u tom cijenovnom rangu...strah me samunga zbog panela
To bio tv za sobu,gledao bi se sa udaljenosti 3m,koristio bi se za gledanje regularnog tv programa,filmova i mozda igara

TNX
Bokygs je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 11:48   #3874
marmarko
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Split
Postovi: 80
samsung lcd-e izbjegavati, ja kao i dosta ljudi imam problema sa jeftinim kondezatorima...treba ih mjenjati nakon kratkog vremena...upisi u google samsung lcd problem i sve ce ti biti jasno, pozz
marmarko je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 11:50   #3875
marmarko
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Split
Postovi: 80
Citiraj:
Autor Bokygs Pregled postova
Ekipa,moze misljenje o Samsungu LE32C450,tj. da li postoji koji bolji TV u tom cijenovnom rangu...strah me samunga zbog panela
To bio tv za sobu,gledao bi se sa udaljenosti 3m,koristio bi se za gledanje regularnog tv programa,filmova i mozda igara

TNX
32 incha su sasvim solidna za tu udaljenost ali opet napominjem izbjegavati samsung pod svaku cijenu, pozz
marmarko je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 20:40   #3876
ladovina
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: split
Postovi: 8
filmovi sa hdd na tv

čekam Panasonic S20 da mi isporuče... Akcija u tehnopolisu, za 5050 kn... Nažalost, S20 model nema wireless ni USB ni LAN nego HDMI priključak.. Kako gledati filmove sa HDD na tv, tj. kako najjednostavnije spojiti? Media storage?
ladovina je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 23:07   #3877
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Prije nego što bubnem neko pitanje malo sa pročitao ovu temu i zaključio da za gledanje SD i HD materijala ću biti sasvim zadovoljan sa Panasonic X20 modelom plazme... nemam potrebe za spajanje na PC... pa sam odbacio S20 seriju LCD-a, plus ova plazma je stvarno prihvatljiva cijenom.

Ono što me zanima je činjenica da 42" model X20 u nekim dućanima je jeftiniji od 37" modela ili vrlo sličan cijenom... da li postoji neki razlog? gledam tv sa cca 3m, pa da li da idem na 37" ili 42" model? Hvala
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 23:40   #3878
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor p3tar Pregled postova
Prije nego što bubnem neko pitanje malo sa pročitao ovu temu i zaključio da za gledanje SD i HD materijala ću biti sasvim zadovoljan sa Panasonic X20 modelom plazme... nemam potrebe za spajanje na PC... pa sam odbacio S20 seriju LCD-a, plus ova plazma je stvarno prihvatljiva cijenom.

Ono što me zanima je činjenica da 42" model X20 u nekim dućanima je jeftiniji od 37" modela ili vrlo sličan cijenom... da li postoji neki razlog? gledam tv sa cca 3m, pa da li da idem na 37" ili 42" model? Hvala
42" svakako, ja gledam 42" sa 2.5m i idealno
Opet to ovisi od osobe do osobe, ali vecini pase 42" na tu udaljenost.
virty je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2010., 00:01   #3879
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Ok, hvala... pa da i bubnem to pitanje mislio sam da možda manji model ima bolji prikaz 1080p sadržaja zbog manje diagonale... no predpostavljam da downscaling je isti na oba modela, tj. veličine...
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2010., 00:33   #3880
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor p3tar Pregled postova
Ok, hvala... pa da i bubnem to pitanje mislio sam da možda manji model ima bolji prikaz 1080p sadržaja zbog manje diagonale... no predpostavljam da downscaling je isti na oba modela, tj. veličine...
Ionako ti nije potreban full hd panel ispod 40"/42".
virty je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2010., 00:34   #3881
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Kupio stari LG 37LD420 i zove me i kaže da mu periodički radi razliku u kontrastu i osvijetljenju između lijeve i desne polovice ekrana, rekao sam mu ono što znam... Da slučajno nije u "dućan modeu" i da vidi jesu li defaultni parametri slike, međutim, još se javlja. Šta da čini? Ima li neka opcija zabijena u menijima?
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 16:34   #3882
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Bio sam nekidan u dućanu sa plazmama/lcdima i imao sam prilike vidjeti na jednom mjestu LG 42PJ350 te Pani P42X20 te nekih ostalih plazmi i lcd-a. Pošto mi je fond max max rastezljiv do P42X20, LCD i fullHD sam izbacio odmah iz jednadžbe ali sad mi se čini da bih mogao ići vjerojatno na neki manji model s većom rezom jer sam ostao malo paf kad sam vidio nazubljenu liniju šesnaesterca kako se nogomet bio vrtio na telkama dok sam bio u trgovini. To mi je ostalo u sjećanju od onda...

Plus k tome, na LG-u iz neznam kojeg razloga na drugom nekom programu kad sam prebacio (bila je neka emisija tipa otvoreno u studiju) i ljudi su imali neku ljubičastu/narančastu boju lica, totalno neprirodno i negledljivo.
Sad mene zanima da li je to moguće popravit kalibracijom il u čemu je to bio problem?
Znao sam da je slika lošija nego na običnom tv-u al moram reći da sam na prvu ruku bio malo šokiran viđenim. Sad sam u totalnoj nedoumici što kupiti Preko nazubljene linije kod gledanja nogometa bih još i prešao jer ga negledam prečesto ali preko ovih "divljih" boja nemogu prijeći nikako

Iako mi je uvijek bila želja imati veći tv (42) sve sam više u nedoumici jer za neki fullhd lcd il plazmu te veličine se nema para, a brzinskim pregledavanjem u trgovini ove dvije bestbuy opcije, nisam prezadovoljan i lako moguće da se odlučim na neki 32 lcd koji su većinom u tom cjenovnom rangu.
Može me netko razuvjeriti ili je situacija doista takva?
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 26.06.2010. u 16:48.
Pupo je offline