Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2010., 22:55   #3871
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
kasandro inače do 20.06 u santa domenici je bio popust na sony lcd telke za gotovinu 20 post. Dakle za dotični je valjalo dati 2400kn. neznam jel to još uvjek aktualno
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2010., 16:20   #3872
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
pozdrav ljudi može pomoć

Treba mi savjet...

Ovako, TV je udaljen cca 3m od garniture i nalazi se blizu prozora tako da često imam problema sa odbljeksom sunca.

E sad kakva plazma/LCD bi meni bila potrebna? Pretpostavljam minimalno 94cm, a možda najbolje 107cm.

Koliko je novaca potrebno izdvojiti za solidan 94cm i 107cm televizor i koji bi to bili televizori?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2010., 22:23   #3873
Bokygs
Premium
Moj komp
 
Bokygs's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb/Gospic
Postovi: 105
Ekipa,moze misljenje o Samsungu LE32C450,tj. da li postoji koji bolji TV u tom cijenovnom rangu...strah me samunga zbog panela
To bio tv za sobu,gledao bi se sa udaljenosti 3m,koristio bi se za gledanje regularnog tv programa,filmova i mozda igara

TNX
Bokygs je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 11:48   #3874
marmarko
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Split
Postovi: 80
samsung lcd-e izbjegavati, ja kao i dosta ljudi imam problema sa jeftinim kondezatorima...treba ih mjenjati nakon kratkog vremena...upisi u google samsung lcd problem i sve ce ti biti jasno, pozz
marmarko je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 11:50   #3875
marmarko
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Split
Postovi: 80
Citiraj:
Autor Bokygs Pregled postova
Ekipa,moze misljenje o Samsungu LE32C450,tj. da li postoji koji bolji TV u tom cijenovnom rangu...strah me samunga zbog panela
To bio tv za sobu,gledao bi se sa udaljenosti 3m,koristio bi se za gledanje regularnog tv programa,filmova i mozda igara

TNX
32 incha su sasvim solidna za tu udaljenost ali opet napominjem izbjegavati samsung pod svaku cijenu, pozz
marmarko je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 20:40   #3876
ladovina
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: split
Postovi: 8
filmovi sa hdd na tv

čekam Panasonic S20 da mi isporuče... Akcija u tehnopolisu, za 5050 kn... Nažalost, S20 model nema wireless ni USB ni LAN nego HDMI priključak.. Kako gledati filmove sa HDD na tv, tj. kako najjednostavnije spojiti? Media storage?
ladovina je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 23:07   #3877
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Prije nego što bubnem neko pitanje malo sa pročitao ovu temu i zaključio da za gledanje SD i HD materijala ću biti sasvim zadovoljan sa Panasonic X20 modelom plazme... nemam potrebe za spajanje na PC... pa sam odbacio S20 seriju LCD-a, plus ova plazma je stvarno prihvatljiva cijenom.

Ono što me zanima je činjenica da 42" model X20 u nekim dućanima je jeftiniji od 37" modela ili vrlo sličan cijenom... da li postoji neki razlog? gledam tv sa cca 3m, pa da li da idem na 37" ili 42" model? Hvala
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 23:40   #3878
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor p3tar Pregled postova
Prije nego što bubnem neko pitanje malo sa pročitao ovu temu i zaključio da za gledanje SD i HD materijala ću biti sasvim zadovoljan sa Panasonic X20 modelom plazme... nemam potrebe za spajanje na PC... pa sam odbacio S20 seriju LCD-a, plus ova plazma je stvarno prihvatljiva cijenom.

Ono što me zanima je činjenica da 42" model X20 u nekim dućanima je jeftiniji od 37" modela ili vrlo sličan cijenom... da li postoji neki razlog? gledam tv sa cca 3m, pa da li da idem na 37" ili 42" model? Hvala
42" svakako, ja gledam 42" sa 2.5m i idealno
Opet to ovisi od osobe do osobe, ali vecini pase 42" na tu udaljenost.
virty je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2010., 00:01   #3879
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Ok, hvala... pa da i bubnem to pitanje mislio sam da možda manji model ima bolji prikaz 1080p sadržaja zbog manje diagonale... no predpostavljam da downscaling je isti na oba modela, tj. veličine...
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2010., 00:33   #3880
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor p3tar Pregled postova
Ok, hvala... pa da i bubnem to pitanje mislio sam da možda manji model ima bolji prikaz 1080p sadržaja zbog manje diagonale... no predpostavljam da downscaling je isti na oba modela, tj. veličine...
Ionako ti nije potreban full hd panel ispod 40"/42".
virty je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2010., 00:34   #3881
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Kupio stari LG 37LD420 i zove me i kaže da mu periodički radi razliku u kontrastu i osvijetljenju između lijeve i desne polovice ekrana, rekao sam mu ono što znam... Da slučajno nije u "dućan modeu" i da vidi jesu li defaultni parametri slike, međutim, još se javlja. Šta da čini? Ima li neka opcija zabijena u menijima?
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 16:34   #3882
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Bio sam nekidan u dućanu sa plazmama/lcdima i imao sam prilike vidjeti na jednom mjestu LG 42PJ350 te Pani P42X20 te nekih ostalih plazmi i lcd-a. Pošto mi je fond max max rastezljiv do P42X20, LCD i fullHD sam izbacio odmah iz jednadžbe ali sad mi se čini da bih mogao ići vjerojatno na neki manji model s većom rezom jer sam ostao malo paf kad sam vidio nazubljenu liniju šesnaesterca kako se nogomet bio vrtio na telkama dok sam bio u trgovini. To mi je ostalo u sjećanju od onda...

Plus k tome, na LG-u iz neznam kojeg razloga na drugom nekom programu kad sam prebacio (bila je neka emisija tipa otvoreno u studiju) i ljudi su imali neku ljubičastu/narančastu boju lica, totalno neprirodno i negledljivo.
Sad mene zanima da li je to moguće popravit kalibracijom il u čemu je to bio problem?
Znao sam da je slika lošija nego na običnom tv-u al moram reći da sam na prvu ruku bio malo šokiran viđenim. Sad sam u totalnoj nedoumici što kupiti Preko nazubljene linije kod gledanja nogometa bih još i prešao jer ga negledam prečesto ali preko ovih "divljih" boja nemogu prijeći nikako

Iako mi je uvijek bila želja imati veći tv (42) sve sam više u nedoumici jer za neki fullhd lcd il plazmu te veličine se nema para, a brzinskim pregledavanjem u trgovini ove dvije bestbuy opcije, nisam prezadovoljan i lako moguće da se odlučim na neki 32 lcd koji su većinom u tom cjenovnom rangu.
Može me netko razuvjeriti ili je situacija doista takva?
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 26.06.2010. u 16:48.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 16:47   #3883
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
nazubljenost je problem mpeg2 (pre)kompresije i signala hrt-a. katastrofa od signala.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 17:14   #3884
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
nazubljenost je problem mpeg2 (pre)kompresije i signala hrt-a. katastrofa od signala.
Yep. Dapače, kad je neka tekma izgleda gore nego inače. (a inače je katastrofa).
  Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 17:26   #3885
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
nazubljenost je problem mpeg2 (pre)kompresije i signala hrt-a. katastrofa od signala.
Znači bit će red u trgovinu ponest laptop i hdmi kabal i neki 720p film za vidjeti kako to zapravo izgleda.

Tnx na odgovoru jer sam bio izgubio vjeru u plazme i 720p rezu
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 02:25   #3886
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Tvfili trebam pomoć

Cifra u vr' glave 4kkn
Veličina 37" - 42"
Jedino je bitna kvaliteta slika, ali nisam picajzla.
Namjena tv-a:
1. 720p ili 1080p sadržaji sa pc-a (laptop g210m vrti sve ko bebica), hdmi
2. tekme kad budu na telki, racunam na buducnost tekme u hd-u
3. nema, ne gledam televiziju tako da...
Neće radit 24/7, samo želim uživat u filmu/seriji/tekmi i da u budućnosti mogu na njega gledat hd dvb-t.
Malo sam više skloniji plasmi ako ikome što znači.

Hvala svima puno
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 03:22   #3887
berero
Registered User
Moj komp
 
berero's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 21
Citiraj:
Autor kasandro Pregled postova
Poštovanje,
čekao sam malo pad cijena jer nisam baš u bajnoj situaciji s novcima a treba mi telka ...

Naletio sam danas u Intersparu na navedeni televizor za 2999,00 (zajedno s DVD playerom u paketu). Sad sam malo prosurfao i vidim da mu je cijena takva i u Sancta Domenici samo bez DVD -a.

Treba mi televizor za u spavaću sobu, gledanje s 2,5 - 3 metra. Na njega je spojen MaxTV i gleda se uglavnom televizijski program. Ponekad i DVD iz videoteke. Ne spaja se komp i nemam želju gledat Blue-ray , HD itd. Bitan mi je DVB-T da ne moram kupovat receiver i ono što mi se posebno dopalo je što ima USB priključak. Zna li netko ovdje da li mogu na taj USB spojit stick ili vanjski HDD sa divx-ima?
Koliko vidim, jedino što mu fali je eventualno "full HD" ali uopće nisam siguran jel to meni treba...

Molim vas mišljenja i eventualno preporuke nečeg drugog ali da ostanemo u cjenovnom rangu.

Hvala !

P.S. išao bi do maximalnih 3500 kn, ali samo ako je taj televizor toliko puno bolji u nečemu da se jednostavno mora
Ja sam kupio taj televizor prije nekih 2 tjedna i mogu reć da sam zadovoljan, također za spavaću sobu sa od prilike istom daljinom. divx filmove,slike mozes vrtit sa usb-a, prijenosni hard nisam probao al vjerojatno moze proguglaj malo. platio sam ga 2760 kn (gotovina) u telebitu i mislim da nema bolji tv za tu cijenu, imas ga i u protisu. na njega mi je spojen i komp i amis tv( isti k ko maxtv) i sve super sve 5. ak ti treba neki dvd to lako nađeš neki vivax za 100 kn

p.s. nemoj zaboravit kupit hdmi kabel za maxtv
__________________
berero je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 05:37   #3888
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
I ja imam 32BX300...tu preko foruma mi je preporucen u 4.mj. TV je prva liga...stvarno sam zadovoljan...ja ga isto gledam s 3m..i predobro je. DVB-T hvata super,slika je odlicna. spojen je na laptop preko DVI->HDMI i slika(u njegovoj nativnoj rezoluciji) je predobra,vide se i sitna slova bez beda citat. Veliki plus je taj USB i 4 HDMI-a. Moja preporuka za taj TV,definitivno... Ako imas kakvih pitanja slobodno pitaj mene ili kolegu berero.
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 11:44   #3889
NeX_the_Reaper
Premium
Moj komp
 
NeX_the_Reaper's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Hum na Sutli
Postovi: 104
pozzdraf ekipa!
trebam vašu stručnu pomoć... nisam u tim vodama pa...
trebam LCD tv za igranje (kupio sam PS3, sad mi treba dobra telka),
znači obavezno mora biti fullHD, dijagonala 32"-42" (veće = bolje), cijena do nekih 5000kn.
Hvala!
NeX_the_Reaper je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 14:09   #3890
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Hvala kolege berero i Mislav ! Znači isplatilo se kupit za 2999,00 sa dvd-om... taj dvd je sigurno vrijedio 250 kn. Sad još samo treba vidit jel ga još imaju
kasandro je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 16:51   #3891
berero
Registered User
Moj komp
 
berero's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 21
zaboravio sam ti napisat da jako ljepo izglda ovak sav sjajan i lakiran
__________________
berero je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 12:48   #3892
NeX_the_Reaper
Premium
Moj komp
 
NeX_the_Reaper's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Hum na Sutli
Postovi: 104
Citiraj:
Autor NeX_the_Reaper Pregled postova
pozzdraf ekipa!
trebam vašu stručnu pomoć... nisam u tim vodama pa...
trebam LCD tv za igranje (kupio sam PS3, sad mi treba dobra telka),
znači obavezno mora biti fullHD, dijagonala 32"-42" (veće = bolje), cijena do nekih 5000kn.
Hvala!
Spavate?!
NeX_the_Reaper je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 14:08   #3893
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
gledan panasonic plasme i lcd-e... ima ih od 4 soma vec.. za to sta nudi cjena nemoze biti bolja
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 14:36   #3894
Kingo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 39
Citiraj:
Autor NeX_the_Reaper Pregled postova
pozzdraf ekipa!
trebam vašu stručnu pomoć... nisam u tim vodama pa...
trebam LCD tv za igranje (kupio sam PS3, sad mi treba dobra telka),
znači obavezno mora biti fullHD, dijagonala 32"-42" (veće = bolje), cijena do nekih 5000kn.
Hvala!
Kao što si i napisao za PS3 treba ti LCD a ne plazma, ali do 5k teško da ćeš naći neki 42" a da je ok. Moja preporuka ti je Samsung serija 6 (B650).
Kingo je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 19:07   #3895
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Za igre mali input lag treba, bilo koji Panasonic znači najviše igra, bilo plazma bilo LCD.
Bara_st je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 08:14   #3896
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Koju rezoluciju trebam stavit na računalu da mi slika na P42X20 bude od ruba do ruba? Isprobao sam ih dosta, ali uvijek bude crna crta sa obje strane.
simba je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 09:14   #3897
vladobrad
Premium
Moj komp
 
vladobrad's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Citiraj:
Autor simba Pregled postova
Koju rezoluciju trebam stavit na računalu da mi slika na P42X20 bude od ruba do ruba? Isprobao sam ih dosta, ali uvijek bude crna crta sa obje strane.
isključi overscan u postavkama, i tv-a i grafičke...
vladobrad je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 10:04   #3898
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Moze jedan info, posto cijelo jutro visim na telefonu i nista.

Trazi se LCD TV, od 50", po mogucnosti Philips, Panasonic.

Gdje ga je moguce nac?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 10:51   #3899
NeX_the_Reaper
Premium
Moj komp
 
NeX_the_Reaper's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Hum na Sutli
Postovi: 104
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Moze jedan info, posto cijelo jutro visim na telefonu i nista.

Trazi se LCD TV, od 50", po mogucnosti Philips, Panasonic.

Gdje ga je moguce nac?
klik
NeX_the_Reaper je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 10:54   #3900
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Djabe ti klikas, nemaju na lageru....
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na