Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2008., 23:23   #1
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 786
HTPC od slabijih komponenti - Koji OS i tuner izabrati?

Lijepi pozdrav!
Evo dosao sam do nekog hardwarea od kojeg bih zelio sloziti davnu zelju - HTPC. Za sad imam slijedece komponente:

Duron 1300MHz
MBO Matsonic MS8308EP(266) rev 3.1
512MB ram (2x256 sdram)
GeForce2 MX400 64MB w/tv out
2 diska (40 i 20gb)

i to mi se cini dosta solidna osnova. Sve bi naravno bilo umrezeno sa ostalim racunalima u stanu na kojima je vecina multimedije i pohranjena, ima oko 2TB prostora pa to nije problem

E, sad, prema mojoj procjeni, umjesto XP MC, mozda bi na ovu konfiguraciju bolje bilo staviti neku linux distribuciju, poput LinuxMCE ili nekog takvog. Ili radije XP MC, pa nLiteat ili nesto?

Jos bi se trebao odluciti za neku TV karticu. Imam kabelsku u stanu, dakle TV signal bi bio cisto analogni. Samo bih htio reci da imam JAKO limitiran budzet, pa ciljam na sto jefitiniju, a dovoljno dobru karticu, s kojom cu moci daljinskim upravljati "media centrom". Jel bi bila dobra Gigabyte Global (150kn ), il mi apsolutno treba ipak nesto sa hardware encodingom, i ako da - koja je najjeftinija opcija?

TV na koji spajam je Philips 72cm CRT (2xSCART, composite i s-video in - bar mu ulazi nisu problem)

Unaprijed hvala na savjetima
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 23:53   #2
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Ja sam na svom bivšem HTPCu koristio Windows XP nLitean, (slična konfa kao u tebe). Što se tiče softwarea koristio sam Cyberlinky PowerCinema, i to je to. TV kartica je u sadašnjem sigu, što se tiče hardwareskog dekodera, nisam snimao pa nisam ni probao kako bi išlo bez njega!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2008., 17:06   #3
st@rfucker
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
teško buš sa tim procom nekaj snimao bez H. ubrzivaća...

uzmi staru, dobru i provjerenu LEADTEK TV 2000XP (expert), ona ti ima mpeg ubrzivać i super radi...

cijena cca 280kn

ali imaj u vidu, da bi ti moglo štekati snimanje na tako slabom procu i sa hardware encodingom

st@rfucker je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2008., 19:26   #4
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 786
razumijem

a, koji je bolji tuner? Conexant CX23883 ili 885? Naime, osim ove Expertice, vidim da mogu uz solidan popust uzeti i Pixelview PlayTV Cinema BX2500 (koja je uz to i hibridna) sa 885 chipom, pa me zanima s kojom cu imati bolju sliku? Pretpostavljam da je 885 noviji od 883... al kako bi me obje kartice dosle otprilike isto novaca, a digitalni tuner mi zasad ne pretstavlja nikakvu ulogu, jedino me zanima brute kvaliteta slike.

Hvala
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2008., 19:31   #5
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor vinja Pregled postova
razumijem

a, koji je bolji tuner? Conexant CX23883 ili 885? Naime, osim ove Expertice, vidim da mogu uz solidan popust uzeti i Pixelview PlayTV Cinema BX2500 (koja je uz to i hibridna) sa 885 chipom, pa me zanima s kojom cu imati bolju sliku? Pretpostavljam da je 885 noviji od 883... al kako bi me obje kartice dosle otprilike isto novaca, a digitalni tuner mi zasad ne pretstavlja nikakvu ulogu, jedino me zanima brute kvaliteta slike.

Hvala
Što se tiče hybrida moga bi uzet u obzir jer si iz Zagreba (ako je vjerovat ovim informacijama) jer je digitnalna dosta bolja od analogne, naravno to sve ovisi o tuneru. Što se tiče tunera 885 bin treba biti bolji!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2008., 23:05   #6
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 786
ma da, i ja mislim da je bolji noviji... al nadao sam se da netko ima ovaj PIX Playtv.... mislim, leadtekicu imaju svi, znam da nije losa, a ni savrsena.... al iskustvo sa playtv bi mi puno pomoglo u odluci

P.S. ne znam jel ima tko neku distribuciju Linuxa da mu sluzi kao MC, da mi da preporuku... uz ovakve komponente usteda resursa bi bila zlatna vrijedna, da ne spominjem antiviruse i firewall, koji su i linuxima prakticki nepotrebni... 512 rama ima svoje limite Dakle XP MCE ima prednost jednostavnosti instalacije, uporabe i drivera - sve ce radit cim instaliram.... a linux - kako bi to izgledalo??

Zadnje izmijenjeno od: vinja. 19.04.2008. u 23:19.
vinja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na