Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.12.2003., 05:08   #31
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Ne kuzim kaj svi imate neki strah od tog oglasnika, od svoje 13ste godine kupujem mobitel preko ogalsnika i nikad nikakvih problema.
Onima kojima mama neda da kupuju preko oglasnika su munjeni i imaju više od parstotina kuna za dat viška a i eventualna garancija je 100-300kn ako se dogodo kvar tako da se opet isplati.
marac je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2003., 10:09   #32
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by miato
Ja da kupim tolko skup mobitel na crno, definitivno za servis se nebi obracao Mobisu jel svi znamo njihove cijene...
evo npr. pred par dana, sto se tice displaya, ponude na newsima.
7650 - 650 kn
nabaci jos gore 150ak kn "ruke" i za 100jureka dobijes ono sto u mobisu traze 300...
A i činjenica je puknuti ekran ne ulazi u garanciju. Ne znam kako u Mobisu, ali činjenica je da će ti svaki dućan pokušat izmigoljit kad je u pitanju garancija. Ali kod fizičkih oštećenja su definitivno u pravu. Zašto bi on tebi mjenjo ekran koji si ti strgo? Kaj to u Mobisu fakat ulazi u garanciju :confused: :confused:
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2003., 11:00   #33
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by Elven
A i činjenica je puknuti ekran ne ulazi u garanciju. Ne znam kako u Mobisu, ali činjenica je da će ti svaki dućan pokušat izmigoljit kad je u pitanju garancija. Ali kod fizičkih oštećenja su definitivno u pravu. Zašto bi on tebi mjenjo ekran koji si ti strgo? Kaj to u Mobisu fakat ulazi u garanciju :confused: :confused:
Da. Za mobitel koji si dal 6.700 kuna (prije godinu i pol) i sama Nokia ti garantira kvalitetu.Puknul mi je par put na asfalt,završil je i u moru i uvijek su mi sve badava i pregledali a fala bogu nije trebalo ništ popravljati.Produživanje garancije ti je godišnje 740 kuna...pa mislim da se u odnosu na cijenu ekrana isplati.EKRAN TI SAMO JEDNOM MIJENJAJU !!! DRUGI PUT PLAČAŠ BEZ OBZIRA NA GARANCIJU !!
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2003., 15:30   #34
Mrvica
samo kad bih znao
 
Mrvica's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje malo
Postovi: 173
Citiraj:
Originally posted by tin.
Za mobitel koji si dal 6.700 kuna
Koji??
__________________
Mrvica je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2003., 16:00   #35
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by Mrvica
Koji??
NOKIA 7650 SX C...točno prije godinu i pol.sad je između 4.500 i 5.000, u dućanu,naravno ! na crno je oko 2.000 prek oglasnika
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2003., 16:02   #36
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
... u ta davna vremena to je bio jedini mobitel s ekranom u boji
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2003., 16:48   #37
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Citiraj:
Originally posted by tin.
... u ta davna vremena to je bio jedini mobitel s ekranom u boji
nije
marac je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2003., 18:30   #38
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by marac
nije
ja sam videl samo njega...drugi me očito nisu ni zanimali
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2003., 19:20   #39
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by tin.
...drugi me očito nisu ni zanimali
upravo to
kolko znam, prfi je bio SEt68 sa ekranom u boji (barem na nasem trzistu)
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2003., 19:21   #40
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Citiraj:
Originally posted by miato
upravo to
kolko znam, prfi je bio SEt68 sa ekranom u boji (barem na nasem trzistu)
Netočno
marac je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2003., 23:36   #41
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
inace sto se tice v300 saznao sam da us prvi dan u dva sata odkad su se cronet ducani otvorili svi bili rasprodani...tako da nije da ih oni drze negdje i prcaju nas korisnike
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2003., 12:55   #42
FlowMaster
Premium
 
FlowMaster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 232
pa tu me netko onda prca.... jer sam bil taj petak u glavnoj poslovnici tamo kod trga... i 2 tipa iza salter su mi rekla da ih jos nisu ni dobili te da za sad imaju samo cjene, i nisu znali kad ce ih dobit....

eto tako da sad vise ni sam neznam.... a nebi nis postal da nisam one dripce pital...
FlowMaster je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2003., 13:19   #43
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by marac
Netočno
Marac,baš me zanima koji je onda bio prvi na našem tržištu.
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2003., 14:07   #44
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by FlowMaster
pa tu me netko onda prca.... jer sam bil taj petak u glavnoj poslovnici tamo kod trga... i 2 tipa iza salter su mi rekla da ih jos nisu ni dobili te da za sad imaju samo cjene, i nisu znali kad ce ih dobit....

eto tako da sad vise ni sam neznam.... a nebi nis postal da nisam one dripce pital...
pa oni te telefone su uvezli prije dva-tri tjedna..bolja polovica mi je htjela njega i prije 3 tjedna joj je receno da su svi u cronetu...stoga su ovi mozda mislili na sljedecu rundu ili su radili u popodnevnoj kada su ovi nestali..

a i cesto ti se desi da u HT-u se ne zna tko pije ko placa..vjeruj mi...da se pita o nekoj drugoj firmi onda da..ali sve sto sam dosad dozivio u HT-u je da neznaju gdje im je glava a gdje rep
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2003., 14:39   #45
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
pa oni te telefone su uvezli prije dva-tri tjedna..bolja polovica mi je htjela njega i prije 3 tjedna joj je receno da su svi u cronetu...stoga su ovi mozda mislili na sljedecu rundu ili su radili u popodnevnoj kada su ovi nestali..

a i cesto ti se desi da u HT-u se ne zna tko pije ko placa..vjeruj mi...da se pita o nekoj drugoj firmi onda da..ali sve sto sam dosad dozivio u HT-u je da neznaju gdje im je glava a gdje rep

ja radim u pošti i znam da u HT-u obično prodaju bofl robu.
sad su kod nas u sindikatu imali akciju i nama poštarima nudili neke preklopne samsunge s ekranom u boji za 500 kuna...tak rade svake godine da se riješe tog škarta.Veli mi Davor,predsjednik našeg sindikata da se švabi kod nas rješavaju smeća koje ne prolazi u Njemačkoj (čitaj : roba s greškom).
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2003., 14:44   #46
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
ovo gore vam ja u stvari nebi ni smio reći jer sva ta vaša lova ide u đep HP-u i HT-u,al opet nemam srca...JA IMAM VIP !...mislim da to govori samo za sebe....i nemojte vjerovati akcijama HT-a,poput onih "dvd za sva vremena" ili "disko buba" ili "300 kuna badava"...sve bute vi to platili kad dobijete "vaš prvi račun..."
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2003., 14:54   #47
FlowMaster
Premium
 
FlowMaster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 232
da tin. upravu si.... nista glasnik u ruke i to je to.... cul sam i za one DVD-e.... sramota.... jednom frendu se ladica otvara sam od sebe... onda kad ga ne koristi mora ga istekat iz struje!!!!!:clap: :clap: :clap:
FlowMaster je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2003., 15:01   #48
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by tin.
ovo gore vam ja u stvari nebi ni smio reći jer sva ta vaša lova ide u đep HP-u i HT-u,al opet nemam srca...JA IMAM VIP !...mislim da to govori samo za sebe....i nemojte vjerovati akcijama HT-a,poput onih "dvd za sva vremena" ili "disko buba" ili "300 kuna badava"...sve bute vi to platili kad dobijete "vaš prvi račun..."
vidi ja imam VIP pretplatu...i trenutno me na cronet moze natjerati samo to da odem raditi u neku firmu gdje dobijem sluzbeni mobitel i odrjesene ruke...ili manja sansa da se desi da cronet napravi besplatne minute svim pretplatnicima...

kad se sjetim svih problema prije sa cronet-om i kad se sjetim da u vip-u slobodno smijem popiyditi ako me tip i malo cudno pogleda shvatis sto znaci cinjenica "europa u mom dvoristu"
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2003., 15:50   #49
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
vidi ja imam VIP pretplatu...i trenutno me na cronet moze natjerati samo to da odem raditi u neku firmu gdje dobijem sluzbeni mobitel i odrjesene ruke...ili manja sansa da se desi da cronet napravi besplatne minute svim pretplatnicima...

kad se sjetim svih problema prije sa cronet-om i kad se sjetim da u vip-u slobodno smijem popiyditi ako me tip i malo cudno pogleda shvatis sto znaci cinjenica "europa u mom dvoristu"

NO ! vidim da niste od onih "..." koji nasjedaju i zbog kojih ja imam plaću 5.600 laganih kunica...i božičnicu...i povišicu ak nekog navučemo na cronet... i ...nemogu vam lagati...ipak ste frendovi...
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2003., 15:53   #50
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Možda nekom neće biti jasno...al nemam ništa protiv moje firme.Jedino kaj nevolim kad svu tu vašu lovu bere švabo,a DOSAD NIJE NITI JEDNE LIPE ULOŽIO U UNAPRIJEĐENJE MREŽE !!!(TO JE BILO I NA DNEVNIKU U POL OSAM! za one koji ne gledaju TV.
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2003., 17:10   #51
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Citiraj:
Originally posted by tin.
Marac,baš me zanima koji je onda bio prvi na našem tržištu.
Koliko ja znam jedan od prvih je bio S25, cak mislim da je bil i jos jedan Siemens prije toga s ekranom u boji ali nisam ziher.
marac je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2003., 19:10   #52
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by marac
Koliko ja znam jedan od prvih je bio S25, cak mislim da je bil i jos jedan Siemens prije toga s ekranom u boji ali nisam ziher.
TU SAM TE ČEKAO !! MA NIJE SIEMENS NI U LUDILU !!!! ONI SU ZADNJI IZDALI MOBITEL S EKRANOM U BOJI...MOJ KOLEGA IZ HT-TEHNIČKE SLUŽBE VELI DA JE NA NAŠEM TRŽIŠTU PRVI BIO SAGEM SV -100...A,VJERUJ MI,ON ZNA KAJ GOVORI...JOŠ VELI DA SIEMENS NIJE NITI IMAO PRAVA NA TU TEHNOLOGIJU...navodno da nisu htjeli platiti,ili im je bilo preskupo,tehnologija MMS-a,a o 3G MREŽI(moj mobitel ju podržava bez frke) niti govora.SAGEM je,vjerojatno znaš,francuska firma koja radi elektroniku za borbene Mirage avione,a usput rade i "finiju" elektroniku.SV-100,
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2003., 19:11   #53
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by marac
Koliko ja znam jedan od prvih je bio S25, cak mislim da je bil i jos jedan Siemens prije toga s ekranom u boji ali nisam ziher.
TU SAM TE ČEKAO !! MA NIJE SIEMENS NI U LUDILU !!!! ONI SU ZADNJI IZDALI MOBITEL S EKRANOM U BOJI...MOJ KOLEGA IZ HT-TEHNIČKE SLUŽBE VELI DA JE NA NAŠEM TRŽIŠTU PRVI BIO SAGEM SV -100...A,VJERUJ MI,ON ZNA KAJ GOVORI...JOŠ VELI DA SIEMENS NIJE NITI IMAO PRAVA NA TU TEHNOLOGIJU...navodno da nisu htjeli platiti,ili im je bilo preskupo,tehnologija MMS-a,a o 3G MREŽI(moj mobitel ju podržava bez frke) niti govora.SAGEM je,vjerojatno znaš,francuska firma koja radi elektroniku za borbene Mirage avione,a usput rade i "finiju" elektroniku.SV-100,kak veli on,je zamišljen kao "test za tržište"..
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2003., 19:13   #54
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
ne kužim se u mobitele,al mi frend veli da će mi dati njegovu sliku kad ju nađe,pa ću ju staviti ko moj avatar.
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2003., 22:47   #55
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Siemens S25 je imao tri različite boje svjetla na ekranu al niej imao ekran u boji!
Jedan od prvih je bio SonyEricson T68
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2003., 22:59   #56
FlowMaster
Premium
 
FlowMaster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 232
da bravo... imate drugacije definicije za te ekrane... znam da ima prahisteriski model prije s25 koji izgleda kao danas sl55 da je imao te nijanse... model je bio star pa jedno....7-8 god. i taj je bio prvi koji se ja sjecam da sam vidio takvo sto s time da je imao mislim 4 ili 5 nijansa ali ekran u boji nije bio!
FlowMaster je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2003., 20:45   #57
cvita
Premium
Moj komp
 
cvita's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zagreb (čapljina)
Postovi: 201
malo na sve

nisam bio neko vrijeme na netu (blagdani i to...) pa sad moram odgovarat na sve odjednom.. Moja jedina preokupacija u životu su mobiteli i to je jedino što me zanima, prvi mobitel sa pravim ekranom u boji je najvjerovatnije ERICSSON T68, Sony Ericsson T68i je na neki način drugi mobitel. Naravno bilo je tu mobitela sa 4 nijanse itd... Što se tiče kupovanja preko oglasnika (PLAVOG), ja sam dosad zadovoljan, kupio sam Sony Ericsson T610 prije malo manje od mjesec dana u oglasniku. Mobitel je zapakiran uredno, skinut s Vodafone-a, dobio sam naravno usmenu garanciju i što bi više za puno maju cijenu mobitela... Što se tiče ovog mobitela (malo da se pohvalim) ne vjerujem da postoji bolji mobitel na tržištu (za usporedbu Samsung E700 nema bluetooth, e-mail klijent, glasovno biranje...), a smartphone P900!!!!!!!!
cvita je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2003., 21:10   #58
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Re: malo na sve

Citiraj:
Originally posted by cvita
nisam bio neko vrijeme na netu (blagdani i to...) pa sad moram odgovarat na sve odjednom.. Moja jedina preokupacija u životu su mobiteli i to je jedino što me zanima, prvi mobitel sa pravim ekranom u boji je najvjerovatnije ERICSSON T68, Sony Ericsson T68i je na neki način drugi mobitel. Naravno bilo je tu mobitela sa 4 nijanse itd... Što se tiče kupovanja preko oglasnika (PLAVOG), ja sam dosad zadovoljan, kupio sam Sony Ericsson T610 prije malo manje od mjesec dana u oglasniku. Mobitel je zapakiran uredno, skinut s Vodafone-a, dobio sam naravno usmenu garanciju i što bi više za puno maju cijenu mobitela... Što se tiče ovog mobitela (malo da se pohvalim) ne vjerujem da postoji bolji mobitel na tržištu (za usporedbu Samsung E700 nema bluetooth, e-mail klijent, glasovno biranje...), a smartphone P900!!!!!!!!
Prvo treba rezimirat sta znaci mobitel s ekranom u boji?? Svaki ekran koji ima vise od jedne boje istodobno na displeju bi trebao se svrstavat u tu skupinu tako da T68 nije prvi mob. Jedno s mobiteli s nijansama boja a drugo su mobiteli s razlicitim spektrom boja. Panasonic G93 mislim, je imao ekran U 7 BOJA ali nije mogao prikazivati vise od jedne boje na ekranu tako da to u biti nije ekran u boji.

Ja sam isto imao T610 i to u biti nije nista više doli prosječnog mobitela, postoje mnogo bolji mobiteli od njega (7650/3650/3660/6600/P900)
marac je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2003., 23:33   #59
cvita
Premium
Moj komp
 
cvita's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zagreb (čapljina)
Postovi: 201
Kao prvo Nokia 6600 i Sony Ericsson P900 su smartphone-i i ne mogu ići u kategoriju normalnih mobitela, a što se tiče 7650 i 3650 jedina dobra stvar im je snimanje clipova, a što su kao kakve ''dobre'' cigletine ne treba ni govoriti, a na kraju i cijena, kao i svakoj nokijij pa i onoj najusranijoj je strašna (nokia 1100 koja nema baš ništa košta 1200 kn, pa je po cijeni tu negdje S.E. 230, S.E. T300, Siemens M55, Siemens S55....) MA DAJ, a da ne govorim kolika je cijena tim mobitelima, pa pogledaj uloženo-dobiveno!!!!!
cvita je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2003., 23:38   #60
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Pa T610 nema neke najosnovnije funkcije koje moj sadasnji SL45i ima. Prvo cemo spomenuti nepodrzavanje MMC kartice odnosno memorija nije nadogradiva, drugo jako slabo aplikacija za istog (pogledaj mobitele temeljenje na Symbian OS-u pa usporedi), loša rezolucija kamere, uglavnom ima jos mušica kojih se ne sjećam više jer nemam T610 već duže vrijeme ali uglavnom mobitel nije ništa posebno. Solidan mobitel ali ništa više.

Istina da svako svog konja hvali ali ti si ga malo prećero
marac je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na